Ako riešite pobyt mimo domu pri odsávaní?

linajka
9. okt 2014

Dievčatá, ktoré kŕmite len odsatým mliečkom, ako riešite pobyt mimo dom? Beriete si so sebou odsaté schladené mlieko a niekde si ho zohrejete či ako? Doma mám vždy minimálne na 3 dávky dopredu poodsávané v chladničke (lebo už sa mi stalo, že sa mi od večera do rána vôbec nechcelo spustiť mlieko, aj keď som mala naliate prsia) aj v mrazáku je niečo pre prípad núdze. Neviem si veľmi predstaviť ísť mimo domu.

anetkaadamko
9. okt 2014

odsávačka chodila všade so mnou 21 mesiacov :D

saska.t
9. okt 2014

@linajka pri mojej prvej som tiez len odsavala a medela electric mini Bola vzdy pri mne aj s baterkami,takze som odsavala aj v aute 😉

kiwi82
10. okt 2014

ahoj, tiež mám zo dve dávky v chladničke. ak idem niekam vonku s malou a viem, že nevydrží tak si mliečko odsaté zohrejem vo vodnom kúpely na dosť horúce a dám do termotašky. kým sa malej zažiada tak má už akurát teplotu na pitie. ak idem napríklad k svkorcom na obed, tak beriem mliečko z chladničky, u nich si to dám do chladničky a ked malá je hladná zohrejem. ak ideme niekam nadlhšie jasné, že beriem odsávačku so sebou. tiež mám medelu mini elektric, mala som aj pri staršej a nedám na nu dopustiť. ak idem niekam, kde sa nemôžem pripojiť do siete tak dám na baterky. tak som si napríklad odsávala v ZOO 🙂

dellfi
10. okt 2014

robim to podobne ako kiwi82 a výborne sa dá odsávať aj v aute.

avionka
11. okt 2014

Ahoj, ja som chvilku odsavala a precitala som vselijake clanky a rady-vo vacsine som nasla ze cerstvo odsate materske mlieko moze byt 6hodin pri izbovej teplote.ja som to tak robila-ked sme isli na relativne kratsiu dobu tak som si to naplanovala tak ze som cerstvo odsala a supla do tasky.maly nikdy nerobil problem ze nie je uplne teple len v podstate vlazne

emocia
11. okt 2014

linajka, je mi ľúto, že riešite takéto veci... prečo nedojčíte...? Načo a prečo sa trápite s odsávaním...? Dieťaťu je lepšie na prsníku a matke tiež... Vždy je čas a spôsob ako dieťa dostať nazad na prsník... vážne sa to dá. A je to pre dieťa aj pre mamu ohromne výhodné. Dieťa má iný profit, ak môže byť prisaté na mame... a nie na fľaši... A mama sa nemusí trápiť ako odsať, kedy odsať, či sa niečo nestane s prsníkmi, či a ako dlho mlieko vydrží... a či ho bude dosť, či, či, či... podumajte, viem Vám pomôcť. Pozdravuejm vás obe, Alena laktačná poradkyňa

usacek79
11. okt 2014

@linajka odsavam si uz rok (momentalne uz "len" 5x denne) a teda vzdy minimalne jedna davka plna je preventivne v chladnicke 🙂 ak niekam ideme, tak si podla toho, na ako dlho ideme, beriem aj mlieko odsate, ale teda nikdy nejdeme za normalnych okolnosti na dlhsie, ako dve davky, resp. aj to sa nam stalo asi len raz... Ak by som isla na dlhsie, tak samozrejme s odsavackou, uz som si odsavala aj na letisku, medzi ludmi 😅

sisulka7
11. okt 2014

Kočky, pri staršej sme skúšali možné aj nemožné a ona proste prsník ignorovala, tiež bola odsávačka moja verná spoločníčka, malá prespala celú noc a ja som si v noci dávala budík každé tri hodiny, aby som odsávala. Máte môj úprimný obdiv. Pri druhej dcére som si povedala, že by som to už nezvládla, buď bude piť alebo dostane umelé mlieko, mám pocit akoby som si prvého polroka malej ani nepamatala, lebo som bola stále na odsávačke, kedže nám mlieko vzdy vychádzalo len tak tak. No a druhá dcéra sa chytila hneď po porode a bolo to uplne úžasné, naozaj som si užívala každé jedno kojenie ako neuveriteľné šťastie. Držím palce nech máte dosť mliečka.

linajka
autor
12. okt 2014

No dobre, že odsajem kdekoľvek, ale ako potom s umývaním? A nestalo sa vám, že by sa vám proste nechcelo spustiť mlieko? Ja napríklad v noci zďaleka neodsajem toľko, koľko mala vypije...