Ako rozbehnúť laktáciu, keď takmer prestala?

ma12345
18. okt 2017

Ahojte baby, mate niektora skusenost s opatovnym rozbehnutim laktacie? Maly ma 3 tyzdne, doteraz sme fungovali na materskom aj umelom mlieku, kombinovane, a zrazu produkcia materskeho klesa. Niekedy si odsajem iba 40 alebo aj 10 ml. Mate niektora skusenost s opatovnym rozbehnutim? Co ste pouzili? Maly nema problem s prisatim, len nevydrzi sat, ked nic netecie, tak sa potom zlosti :(
Potrebujem dobru radu :(

deti95060810
18. okt 2017

oddych, veľa tekutín - čaj s mliekom, a kúp si homeopatiká na podporu kojenia....užívala som a pomohli.....

nika898
18. okt 2017

Kup si tabletky benedikt lekarsky a senovka grecka si tu bylinky na podporu dojcenia. Zo zaciatku ich uzivaj aj 4 denne alebo ako ti poradi lekarnicka a postupne mozes znizovat davky. Mne a aj inym z okolia velmi pomohli. Su aj caje ale tie su fakt ze hnusne. A samozrejeme vela odychu a tekutin. Moze ti pomoct cierne pivo a mne este velmi pomahala biela vinea. Nechaj vybublinkovat, bublinky mozu babatku sposobovat naduvanie 😉

ma12345
autor
18. okt 2017

@deti95060810 a aky caj si pila? A ake homeopatika, prosim ta?

ma12345
autor
18. okt 2017

Lebo tieto vsetky rady poznam, stranku mamily mam preluskanu trikrat 🙂 Skor sa zaujimam o osobne skusenosti... ;)

nika898
18. okt 2017

@ma12345 mne pomohli tie tablekty a ta vinea. Kazdy den jedna flaska. A videla som ze ked som vineu nepila mala som menej mlieka. A prikladaj maleho co najcastejsie 🙂

juliciz
18. okt 2017

@ma12345 Vydrž, ja som mala pri oboch deťoch prvé 3 mesiace strašné problémy a potom sa to tak nádherne, na neuverenie rozbehlo, takže vydrž. Mne sa po minerálke výborne tvorilo mlieko, ale samozrejme vyberaj kvalitnú, čo najmenej bubliniek, alebo nechaj vybublinkovať.

juliciz
18. okt 2017

@ma12345 Ešte z osobných skúseností tie prvé 3 mesiace, tiež zlostili, že toho nie je dosť, tak som vzala knihu, čítala si a nechala ich nech sa snažia. Ale ak si odsávaš to znamená, že potom mu dáš z fľaše? Jasné, že potom sa mu nechce namáhať a sať, keď vie že dostane z fľašky, kde to potečie samé, teda ak je to tak.

0silvia0
18. okt 2017

@ma12345 ja som tiež pri laktačných krízach dostávala rady typu vydržať. Trvalo to cca týždeň keď sa laktácia vrátila do normálu, ale zas ja som len kojila, ty aj prikrmuješ, takže v tomto prípade neviem. Ja som týždeň nič iné nerobila len pila tekutiny a prikladala hoci aj každých 10 minút. Aj mne sa dieťa hnevalo, že nič netečie, ale vydržali sme a vrátilo sa to do normálu.

marikap18
18. okt 2017

V prvom rade musis skoncit dokrmovanim z flase, lebo kvoli tomu sa ti prestava tvorit mlieko. Ja osobne mam tiez skusenosti s nedostatku mlieka. Velmi som chcela kojit, tak som zacala pit 3 litre tekutin denne. Rano pijem salku caju na tvorbu mlieka a potom si do termosky navarim 2 litre obycajneho bylinkove caju, alebo melty kavy alebo sirupovej vody. Takto uz kojim 1 rok. Caj na mlieko su zarabam sama:
20g majoranky
20g anizu
20g feniklu
20g koproveho semena
Vsetko zmiesam a davam si 1 kopcovitu lyzicku a necham vyluhovat 15 minut.
Problemy s laktaciou som mala aj pri prvom synovi a potom som ho kojila az do 4 rokov.
Urcite sa nevzdavaj.

deti95060810
18. okt 2017

@ma12345 to je jedno aký čaj... homeopatiká - stačí ak povieš v lekárni, že na podporu kojenia...

janka_v
18. okt 2017

Ja mam tri deti a teda myslela som si, ze mne sa to nemoze stat, skusenosti predsa uz mam dost.
V prvom rade tu plati rovnica: dopyt = ponuka
Mysli na to! Kolko ti odpije, tolko tvoje telo mlieka vytvori, take je mudre. Cize fakt ak chces hlavne kojit, tak naozaj vydrz, aj ked sa babo chvilu zlosti. A naozaj si vyclen tyzden, dva iba pre vas, nech mozes stale ponukat, mojkat sa s babatkom, pripadne si ho nechaj na sebe na nahych prsiach driemat - ty mozes citat knihu. A doplnat tekutiny. Mne sa osvedcilo dat si pohar vody alebo caju (ja len tie obycky pre dojciace v lekarni kupujem, leros a aphotheke) po kazdej navsteve wc, po kazdom dojceni plus este medzi tym.
Z tych tekutin este hroznova stava vraj super podporuje tvorbu, teraz je este obdobie, stalo by zato.
A samozrejme, ked uz je velmi zle, tak podpora tymi liekmi, alebo moremilk pytat (ale ten obsahuje tu senovku a benedikt a je dost drahy).
Ja som tentokrat prikrmovala, ale snazila som sa bez toho vydrzat a prikrm vypustat. Z jedneho za den, jeden za dva, potom za tri dni, potom este po tyzdni bolo raz treba a potom som uz len zlikvidovala skatulu...
Drzim palce, bol by v tom cert, keby to neslo 🙂

tami2014
18. okt 2017

@ma12345 Nechcem, aby moj komentar znel utocne, ale mas mamilu 3x prestudovanu a prikrmujes UM? To mi k mamile nijako nesedi. Tam je predsa zaklad vypustit cumel a flasu.
Osobne som vyskusala vsetky bylinky, caje, vineu. Najviac mi pomohol ricinus communis. (Zelena tubicka!!! Na to pozor, lebo cervena je na znizenie laktacie) A neustale prikladanie. U nas to bolo na dlho, strajkovat zacal cca v 3mes. a bez problemov sa prisal cca az v 7mes. Teraz ma 13 a je to super. Dufam, ze este dlho bude.
Drzim palce aj tebe 🙂

beton
18. okt 2017

@ma12345 kontaktuj laktacnu poradkynu, lebo z toho, co pises si napriek trojnásobnému nastudovaniu stranky mamily neporozumela jej obsahu....asi, prepac. poradkyne maju aj osobne skusenosti, aj nastudovane suvislosti.

ma12345
autor
18. okt 2017

Vdaka vam za rady. Viete, teoreticky precitane to mam, len som si akosi myslela, ze prikrmovanie flasou nebude az taky problem, lebo to vyzeralo, ze to nevadi. Ale vadi, co uz, moja chyba, viem. Este raz vdaka ;)

marikap18
18. okt 2017

@ma12345 Hlavna vec, ze si si to uvedomila. Odloz flasku a castejsie prikladaj k prsniku. Aj ked si myslis, ze tam nic nemas, urcite tam je, len pomenej a bude sa postupne tvorit viac.😉

olifcek
18. okt 2017

@ma12345 veru tak, ta flasa to kazi uplne. ako na produkcii Tvojho mlieka, tak v snahe sat z prsnika, ked to z flase ide same...

cize... prestat s flasou, materske staci 🙂

nelinka2009
18. okt 2017

Prikladat prikladat a prikladat poprip. cievka. Laktacna poradkyna ti bodne.

nelinka2009
18. okt 2017

Rozbiehala,som kojenie po pobyte v nemocnici...

slavik
18. okt 2017

mne.pomohli homeopatiká ricinus comunis 5ch. 5 guličiek 3xdenne pol hodinu pred tym aj potom nejest a nepiť. Nepit kavu a vylucit mentolove aj zubnú pastu ak taku.pouzivas.

slavik
18. okt 2017

a taktiež som mala malu na prsiach Non stop🙂