Ako rýchlejšie nakojím dcérku?

mariana26
26. máj 2008

ahojte mamicky.viete mi poradit ako "rychlejsie"nakojit svoju mesac. dcerku? ona je schopna s mensimi prestavkami jest aj 1,5h bud zaspi a potom sa prebudi na tp ze je este stale hladna ...a ked sa zobudi, ihned spusti plac ze je hladna...takze ani 5min nevydrzi po prebudeni neplakat...
ak ste sa s tymto stretli, za aky cas to preslo? alebo ako viete ju rychlesie nakrmit ked potrebujete niekam ist? aj v noci nam kojenie trva vyse 1h

malaskoricka
26. máj 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

skus sa opytat tu holky su dost skusene o kojeni a ked nie pohladaj je tu uz dsot vela tem o kojeni

denisocka
26. máj 2008

aj my sme tak kojili , 45min bežne..a vtedy mi niekto povedal,že časom sa to urobí.ale som neverila až po 4.mesiaci akoby utlo,len 10 minut a teraz už len 5minut kojíme,takže vydrž 😉

domulienka
26. máj 2008

ahoj Mariana ja mam dcerku vcera mala 4 mesiace a tiez nam to trva dlhsie akurat rano po prebudeni sa naje tak za 20 minut no potom dalsie kojenia jej to trva aj hodinu uz som to chcela aj vzdat ze prejdeme na um ale vzdy zvitazi pohlad na moju dcerku pri papkani a tak zotrvame . mozno to pride teraz po 4 mesiaci ako u Denisocky tak vydrz.

martina46
26. máj 2008

My sme mali tiež tento problém a tak ako Denisočka, skrátilo sa to snáď zo dňa na deň. Vydrž, vsak ste ešte maličkí 😉

susik77
26. máj 2008

ahoj my sme si zazili to iste, trvalo to asi do troch mesiacov, pozitivum bolo, ze som si mohla pri kojeni pozret nej. filmy, lebo mala pri tom zaspala 🙂 negativum, ze som kojila stale ☹
asi od 6.tt som zacala malej davat na noc nutrilon, lebo som nemala vecer mlieko a nic nepomahalo...
absolvovali sme par laktac. kriz, kojila som ciastocne asi do 8.mesiaca

susik77
26. máj 2008

inak, mne laktac. poradkyna hovorila, ze by som mala najdlhsie kojit 40-45 minut, ze potom je to uz neefektivne, lebo mala je z toho vysilena.tak ze potom je lepsie urobit pauzu a ked bude znovu chciet, tak az potom jej dat.
inak, ja som si aj odsavala ale odsala som malo, kedze sa mi moc netvorilo mlieko a to mala vypila z flasky hned 😎

certica
26. máj 2008

tak ja sice nekojim hodinu, ale kazdu hodinu 😀 😝 . aspon ze v noci vydrzi dlhsie...

lucinkaaa
26. máj 2008

mariana nepotesim ta, my sme to mali tak isto. v stvrtom mesiaci sme dosiahli cas "uz len" 45 minut. o vecernych kojacich maratonoch ani nebudem hovorit. isty cas sme ich potom vyriesili hodinovym kojenim + plna davka UM. No potom bola mala chora a odmietla ho, takze sme sa dalej len kojili. jedine co nam na to pomohlo boli pevne nervy a velka davka odhodlania, ze chcem kojit a nechcem prestat. este teraz papkame 20 minut (ideme mat 9 mesiacov) ale chvalabohu uz len rano a vecer. svokrovci hovoria ze to je hladosko po ich strane. je to velmi narocne, ale zas pozitivna stranka veci - kojime do teraz a paradne som schudla. 😅

ifrimka
26. máj 2008

mariana, to sa spravi...presne ako baby hovorili
aj ja som kojila na zaciatku 45min-1 hod a to kazde 2 hodiny, takze som si pripadala, ako keby mi tam maly prirastol, teraz sa naje za 5 min. a taktiez sme bojovali s vecernym kojenim, neviem, ci uz bol unaveny alebo menej mlieka ku veceru, ale pekne som si poplakala a nakoniec sme(ani nie po odporucenych 6 tyzdoch, uz trochu skor) davali navecer UM. moj maly bol prikrmovany UM uz v nemocnici, pretoze ked sa narodil, nechcel sa prisat a midwife(rodila som v anglicku) povedala, ze ma na to 12 hod...lenze mlady pan prespal skoro cely den, prvykrat sa zobudil po 16 hod....kontrolovali mu cukor v krvi, ktory bol ok, akze ho nesilili do jedenia...neskor sme si to dobojovali a teraz je to uz poriadny profik... 😉 🙂

bibula
27. máj 2008

NAM SA TO UPRAVILO tak okolo mesiaca,teraz sa napapa za 3 minuty🙂

mariana26
autor
27. máj 2008

za 3 min? to sa ani nenadýchne, bibula? 😉
dakujem za odpovede, zajtra ideme k lekarke, som zvedava, kolko mala vazi,lebo za posledny tyzden sa vytiahla aj o 4-5 cm a to urcite preto, ze tak vela papa...

jesssie
27. máj 2008

Ahoj mariana,
tak my sme prvých šesť týždňov ani nikam nechodili. Malá bola stále na mne nacucnutá a ja som už na sedačke mala vysedenú jamu, lebo celý deň chcela papať pomaly každú hodinu a pol a to som si ešte aj odsávala vždy po kŕmení, takže to bol vlastne jeden nekonečný kolotoč. Oddýchla som si len keď spinkala. A večer po kúpaní sme sa kojili aj štyri alebo päť hodín v kuse až kým som ju "neukojila do spánku" a to bolo väčšinou okolo tej 23-tej hodine nočnej. V noci potom spinkala najskôr 3 hodiny a šli sme papať a potom 5 hodín a šli sme papať. Takže celkom v pohode. Tieto papacie maratóny večerné boli náročné ale ja som chcela mať mliečko tak som to pre ňu rada spravila. Teraz síce chodí stále tak neskoro spinkať, ale tie papacie maratóny už prešli. Chce to asi svoj čas kým sa to po pôrode všetko utrasie. Držím palce 😉 😉 😉

denisocka
27. máj 2008

bibula čau,takže ešte kojíš? no ale ako ročný ma už iný ťah 😀

bibula
27. máj 2008

joj,to hej,a hlavne bez cecku nevydrzi ani hodinku,asi si uz moc zvykol.... 😀 ale aspon sme zdravi 😀

denisocka
27. máj 2008

juj super,aj ja by som chcela čo najdlhšie 😀