Ako sa chrániť, kým kojím?

zuziacik83
17. mar 2009

Ahojte, nieje to sice moj pripad ale desim sa toho. Moj lekar mi na prehliadke po sestonedeli povedal, ze kym kojim prve tri mesiace je len miziva sanca ze otehotniem. Ale v nasej rodine su dva pripady, ked sa mojim tetam narodili 2 deti do roku 😅 ---ja sa toho bojim priserne. Neviem si predstavit co by som robila. Ked sme sa skusali prvy krat po porode milovat, tak sme nemali ochranu (ano som blba..co uz)...dokopy sa ale "nic" nepodarilo, lebo to bolelo...ale ja sa aj tak bojim ako taka pubertiacka. Bojim sa aj ked sme uz teraz neskorsie pouzivali kondom...uplne mi sibe z toho strachu z opatovneho otehotnenia. Mala som hrozny porod a ani nase prve babo nebolo tak uplne planovane aj ked sa z nej nesmierne tesime a lubime ju. Mam pocit niekedy ze otehotniem aj ked na mna manzel len hodi trenky ☹ ...ako sa chranite kym kojite vy? Ja som chcela HAK, ale lekar mi to neodporuca, ze napriek tomu ze je pre dojciace zeny aj tak su tam hormony...alebo mate aj vy podobne psycho stavy?...alebo ste aj otehoneli?

anettad
17. mar 2009

Ahoj zuziacik, ja som kojila do 19tich mesiacov prveho syna , a otehotnela som , neplanovane, neviem doteraz ako je to mozne, kedze sme pouzivali ochranu, vtedy moj syn mal len 17 mes.Kedze mam za sebou dve sekcie,pri druhej hrozilo prasknutie jazvy,takze dr. mi uz dalsie nahodne teh. neodporucila. 😒Bojim sa kazdy mesiac, ci mrcha pride lebo ja uz dalsie dieta nechcem a na potrat by som isto nesla. Zatial sa chranime kondomom aj ked nam uz raz zlyhal. 😖Ale aspon mam maleho smejka doma 😉

miracko
17. mar 2009

NO AHOJTE,
ja som otehotnela tri mesiace po pôrode, na prvý šup ale my sme to tak chceli a tiež som mala prvý pôrod hrozný, aj druhý 🙂 ale ak by sa ti to náhodou stalo za tých 9 mesiacov zybudneš ☹ ak si nie si istá kúp si test a uvidíš... mimiochodom, neboj nezblázniš sa aj ked je to zaberák, dá sa to prežiť 🙂 🙂 🙂 Suseda otehotnela mesiac po pôrode, má medzi detmi len 9 mesiacov a ešte študuje na VS, ide len o dobru organizaciu casu a treba zapojit aj rodinu...