Ako sa dajú spevniť prsia po ukončení kojenia?

lulu2407
3. apr 2008

Ahojte mamicky, chcem sa spytat a aj poradit, ako si viem sprevnit psia po kojeni. Ked boli plne mliecka, tak boli uzasne pevne a teraz nemaju ziadnu stavu 🙂 Rozmyslala som aj nad tabletkami Decolen, uziva ich niektora?

janka2306
12. jún 2008

ahojte, viete mi niektora lepsie popisat ten cvik co sa treba chytit za zapastia? nie je mi to celkom jasne ako sa to robi, dakujem

marbella
12. jún 2008

yanikovamamina jasne ze nelutujem,len ma mrzi,ze sme vydrzali necelyx sedem mesiacov..skoda,mohli sme dlhsie 😒 a k tym prsiam...nikdy neboli nejak extra ocarujuce no ale teraz je to este horsie..trosku toho mojho muza aj lutujem 😀 😀

kvacka
7. aug 2008

Ja som teda hrozne rada, ze kojim. Ani moje prsia nikdy nevyzerali bohvieako. Najmensia velkost aka len existuje, a napriek tomu malo pevne, je to v rodine. Teraz, ked kojim, mam aspon nejake bradavky, pred tym som ich mala uplne ploche, takze manzel sa celkom tesi. Ale myslim, ze tak po roku a pol, ci dvoch (uvidime kolko vydrzime kojit) asi tiez zaplacem pri pohlade do zrkadla, uz teraz ich citim az na bruchu, ked sa zhrbim. Pred tehotenstvom som dlho precvicovala body work, posilnovanie prsnych svalov (kliky, zatlacanie dlani oproti sebe a pod...) celkom pomahali zlepsit pevnost, ale chce to sakramentsku pravidelnost, a cvicit aj rok, kym vidno vysledok. Horsie bolo, ze pocas tehotenstva sa mi neurobili strie nikde na tele, a mesiac pred porodom mi kompletne popraskal okolo bradavky jeden prsnik, a po porode hned druhy. Ziadne kremy, oleje ani masticky to nezastavili. Ale priklanam sa k studenej sprche. Kazdy den (ked stiham) sa sprchujem na zaver horucou a studenou vodou, vzdy ich vystriedam tri krat po sebe a koncim studenou - a to na celom tele. A naozaj to krasne spevnuje pokozku. Myslim, ze to pomaha aj zhodit kila po porode. Na prsia to zatial nema nejaky ohromujuci efekt, ale myslim, ze dlhodobo to bude aspon trochu fungovat. Nemyslim, ze by ste od studenej vody stratili mliecko. Chce to skor najprv trochu zvyknut (tepla, vlazna) a postupne pridavat studensiu a studensiu, a robit to fakt pravidelne. Tabletky a zazracne gely za tisic korun zarucene nefunguju. Este som taky nenasla.

katulka61
12. dec 2008

Mozete my poradit ako si mozem spevnit prsia lebo si neviem dat rady.

susik77
12. dec 2008

ziadnym cvicenim sa spevnit nedaju, len minimalne ☹. Kremy tiez len hydratuju pokozku, ziadny krem neurobi zazraky 😖 Ja sa chystam po 2.tehu na plastiku-podla stavu bud na remodelaciu-to by som bola radsej , prip. ak by to bolo uz moc hrozne tak +silikony 😎

veronikahel
12. dec 2008

používam perfect body gél na poprsie z oriflamu a zaberá 😉
mala som aj krém z avonu, ale tento gel je o dosť lepší...

monika0123
17. dec 2008

ahojte kocky.ja som tiez brala decolen ale jediny vysledok bol,ze som sa niekedy citila ako mechom ovalena.skusila som aj krem od avonu,ale nepomohol 😢 .podprsenky su fajn napad,ale co v lete na kupalisko?to fakt ostava len navsteva chirurga?udajne sa da spravit liposukcia a odsaty tuk potom nasledne daju do prs.pocula niektora z vas o tom?bolo by fajn keby bola taka moznost.prsia potom budu vyzerat prirozdene ako pred teho.len tie jazvy 😖

susik77
18. dec 2008

moni: o tej liposukcii som este nepocula...ja som prave citala, ze ak je tam dostatok toho tkaniva, robi sa len remodelacia, ak nie je, tak + silikony. Ale rada by som sa im vyhla. ze vraj su dost neprij. na dotyk 😒

susik77
18. dec 2008

neco som nasla: http://www.asklepion.cz/anews-asklepion-news/an...
ale mam pocit, ze to mysleli skor tak, ze po tej liposukcii sa prsia same zvacsia...

sirinka
18. dec 2008

jedina ucinna je plastika...nie silikony ale upravenie vytahanej kozky podla mna 😀
vsetky kremy a zazracne prirodne tabletky su akurat tak na vytiahnutie prasulov z penazeniek...

susik77
18. dec 2008

sirinka: ja som o tom prave citala par clankov a niekedy ta remodelacia proste nestaci...

sirinka
18. dec 2008

susik suhlasim, niekedy ked su prsia moc male, tak by tam asi nic neostalo...ja som skor reagovala na tie "alternativne sposoby" 🙂

monika0123
18. dec 2008

ahojte.a co je to vlastne ta remodelacia,ako sa to robi?

sirinka
18. dec 2008

monika ja ani presne neviem, tusim ti odrezu prebyticnu vytahanu kozku aby prsia neviseli...ale neviem to iste

monika0123
18. dec 2008

aj tak dakujem. 🙂

susik77
18. dec 2008

monika: pozri tu str. asklepion. cz Je to tam myslim popisane 😉

monika0123
18. dec 2008

nasla som stanku esthetick.sk a po pozreti fotogalerie 😲 budem mat radsej vysiace prsia ako dorezane.rez ide okolo bradavky a krizom dole.skoda ze to nie je nenapadne ako pri silikonoch ☹

susik77
18. dec 2008

moni: to pochybujem, ze urobia krizom dole rez a jazvu, to by asi nikto na taku estet. operaciu nesiel 😀 😎

sirinka
18. dec 2008

monika na plastike ti nikdy neurobia jazvu, ktora by bola vidno...mimochodom aj pri silikonoch sa narezu prsia okolo dvorca a zo zaciatku to vyzera nechutne...
podobne sa rezu a siju aj rany pri operaciach stitnej zlazy, po zahojeni nie je na krku nic vidno... 😉

monika0123
18. dec 2008

ja som tomu tiez neverila ked som na prvej stranke citala o reze tvaru kotvy ale ked som potom videla tie fotky tak som uverila.ta firma si dala zlu reklamu a mozno sa to casom pekne zahoji a nebude to take hrozne ale mna to odradilo.skus mrknut na esthetic.sk.

monika0123
18. dec 2008

je to 27 fotka od hora 😉

sirinka
18. dec 2008

monika robila som na chir a mali sme tam obcas aj totalne plastiky po ablaciach prsnikov, videla som to nazivo, takze ma nic neprekvapi. ono sa to fakt krasne zahoji, toho sa neboj

monika0123
18. dec 2008

ahoj sirinka.dakujem.ked som bola tehotna tak sme sa s muzom rozpravali,ze ak pokojeni budem chciet tak mozem ist na operaciu prs,ale neviem co by bolo najlepsie.ci modelovanie alebo silikony.kedze si robila v nemocnici tak nevies ci sa daju dat male implantaty len na vyplnenie aby to nevyzeralo velmi umelo,kolko to priblizne stoji a kde to robia?

sirinka
18. dec 2008

samozrejme ze daju, ved vacsina sa tak robi....dnes su k dispozicii rozne velkosti, tvary a znacky a od toho sa lisia aj ceny...a daj si do vyhladavaca plasticka chirurgia vo vasom meste a najdes co hladas...

von_dracik
3. feb 2009

Necitala som vsetky odkazy, takze ak sa to tu niekde uz vyskytovalo...ospravedlnujem sa. Ak viete anglicky, precitajte si tento clanok
http://www.articlesbase.com/women's-health-arti...
ak neviete...v skratke, vase svaly ochabli...prsia mali vacsiu vahu, samo ste ani necvicili v case tehotenstva a kojenia. U niekoho sa to prejavi viac u niekoho menej. Zavisi to od zmeny vasej vahy a teda aj prs, od elasticity koze a slach, od veku, genov a stravy. Najucinnejsia metoda ak zabudneme na operaciu je cvicenie. Existuje cvik ktory spevnuje prsne svaly...v anglictine sa vola "dumbbell fly method" neviem ako sa vola v nasom jazyku...mozete si to najst na you tube...tam su videa ako sa to ma spravne robit
budete to robit na chrbte s parom ciniek, zacnete od malych a vzdy sa rozcvicte aby nedoslo k urazu. Robite 12-15 opakovani, potom prestavka a toto tri-krat....uspech je zaruceny. Zataz treba zvysovat...inak sa nebudu svaly stale viac a viac spevnovat. Zelam vela uspechov...ja to idem tiez vyskusat, zajtra kupujem cinky 🙂

titkovamiriam
3. feb 2009

ahojte baby! ja som kojila tri deti a vzhladom na velkost mojich prs 95e spevnujem ich uz od dvacky a je to velmi jednoduche dajte si ruky proti sebedo vysky prs a stlacajte tak 100 krat a mozne mat medzi dlanami lopticku a je to super cvik-budete hned citit co posilujete

sirinka
3. feb 2009

hehe a ako spevnim tu natiahnutu kozku??? 😅

certica
3. feb 2009

sirinka, ved to 🙄 . jedine sa jej zbavit 😅

mywiel
3. feb 2009

Ja si myslim, ze zazraky sa nedeju ziadne tabletky a tak jedine zdrava zivoto sprava, masaze pod studensou sprchou a cvicit, cvicit, cvicit, plavanie je super. 🙂

veronikazm
3. feb 2009

mywiel
uplne s tebou suhlasím...najlepšie bude ak začneme cvičit, a sprchovat sa v studenej vode...ušetríme aj prispejeme k lepšiemu životnému štýlu... 🙂