Ako sa zbaviť vší, keď dojčím?

dari226
16. okt 2008

v obchode som si skusala nedavno ciapku a som si pred par dnami objavila vsi asi z toho len teraz neviem ako sa ich zbavit lebo vraj pri kojeni sa nemaju pouzivat tie spreje a sampony lebo to obsahuje nejake chemikalie
nevedeli by ste mi poradit nieco prirodne ? ☹
skusam ich vycesavat ale neviem si s nimi sama poradit tak ma vsetko svrbi 😢

dididi30
16. okt 2008

dari, ja si farbim vlasy a kojim, myslim ze taka jednorazova kura nemusi vadit, ale to je moj nazor 😉
inak sila to je s tymi vsami 😕

gerena
16. okt 2008

dari, kojis -nekojis ostava ti len chemia inak sa ich nezbavis 😠 😠 prirodne pripravky nezaberu, su skor na prevenciu.....................to co ho pouzijes 2x do tyzdna neuskodi babatku ani tebe, napr.pedicul hermal sa zmyva po 15-25 min....a hnidy rucne kazdy jeden 😒
prijemnu zabavu....je to katastrofa 😉

skolara
16. okt 2008

dari, ja som to raz chytila od deti o ktore som sa starala a zbavila som sa ich tak ze som si vlasy naolejovala olivovym olejom na tu tu gumenu ciapku na sprchovanie nechat posobit dlhsie aby nemohli dychat a potom som si vlasy umyla normal samponom a potom oplachla octovou vodom aby sa tie svine dali lahsie vycesat a tak som to robila pokial som nemala vlasy ciste a zabralo. 😉
A teda to ti vobec nezavidim ufff 😝

duskaf
16. okt 2008

No ja som si myslela, že vši sú niečo, čo je ďaleko, ale odkedy chodí Danko do školy, tak v kuse nám píšu do zrkadielka, že pozor, v škole sú vši, zatiaľ sme ich našťastie nemali, ale keď som ešte pracovala a chodila som na praktické hodiny s mojimi študentkami do nemocnice, tak nám jedna detská sestra poradila, že vraj vši neidú na farbené vlasy, že stačí aj jeden prameň zafarbiť vo vnútri vlasov. A že vraj tie dnešné prípravky nezaberajú ako tie peny, čo boli niekedy.

dari226
autor
17. okt 2008

a keby som si zafarbila vlasy? 😅
aj tak by uz trebalo,co ak by ich to zabilo? taka pekna blond 😀 😅

miresta
17. okt 2008

Dari - no vidíš, stačí farba aj moja sestra je kaderníčka a odporúča to. Ale ak nechceš farbiť tak nám mama dala petrolej , zabalila do šáčku, potom uterákom a po 10 minutách dole, aspoň dvakrát umyť, vyčesať a znova umyť. Vyčesať až keď sú vlasy suché, a poškodí ti to menej ako farba.

yvik
30. júl 2016

No ja som chytila vsi od mojej 10rocnej dcery. Dnes som totalne vycerpana. Pranie, zehlenie, varenie, kojenie umyvanie hlav vycesavanie susenie zehlenie s kulmou, a znovu kolotoc dookola. Pouzivam tee tri oile a chemicky pripravok na baze oleja. Plus ocot- dnes som to dalav2x a su prec. Neviem ci zopakovat postup zajtra alebo o 4dni.? Dcerka ma 10mesiacov a chemia nechemia mam dlhe vlasy po zadok a nechcem o ne prist. Kojenie je zatial v pohode. Uvidime zajtra ci bude nejaka reakcia...