Ako si krátite čas pri dojčení vy?

carodejnica
26. sep 2009

Napadla ma taká anketa, nenašla som tu takú tému, ale zaujímalo by ma, ako a či vôbec si nejakým spôsobom krátite čas pri dojčení. Predsa len človek 20-40 minút sedí a čumí do blba 😀 - samozrejme, ak dojčenie ide ako má ... 😉

Takže ja - keďže prerábame dom postupne a obývateľnú mám len jednu veľkú izbu s kuchyňou - čiže mám "garsónku" 😖 - jednu izbu, kde máme posteľ, telku, počítačový stolik atď... - zvyknem pri dojčení pozerať telku, buď nejaký program, alebo si rozpozerám film na DVD na etapy (zvuk dám na hranicu počuteľnosti, aby som nerušila bábo) , alebo sa mi už stalo, že som si čítala časopis, alebo som klábosila s mužom. A samozrejme, niekedy len tak fascinovane hľadím na bábätko....

A čo vy? 🙂

icejane
27. sep 2009

vidím, že nie som sama...u nás kojenie tiež trvá max. 5 min. takže akurat sa tak usmievam do drobca ale brala by som aj take pol hodinovky aspon si pri tom oddychnete 😀

kacka.va
27. sep 2009

malá byla najedená do 10ti minut, takže žádné krácení času jsem nepotřebovala. 🙂

carodejnica
autor
27. sep 2009

No veľmi zaujímavé odpovede, som teda prekvapená.. 🙂
Ty brďo, že niekto dojčí 5 minút?! Tak to si ani neviem predstaviť, to sa moja Naďa len rozbieha 😀
Je to zvláštne, aké sú tie detičky, každé iné však?
Inak ja mám od včera novú bavačku, hrám sa na mobile jednu hru 😀 - no a večer štandardne, kúpeme sa o 19:30, aby mamina stihla Superstar.... 😎

roka96
27. sep 2009

tak zo začiatku papal aj hodinu to som si krátila čas pozeraním Tv...teraz je za chvilku napapaný..vačšinou už iba skoro ráno, a v noci papá a to trvá chvilku.. to pri nom oddychujem..sem tam som aj čítala

lenka.pav
27. sep 2009

u nas trvalo dojcenie vzdy kratko a dobre som urobila, ze som si to vychutnavala, lebo maly sa v desiatom mesiaci rozhodol, ze uz moje mliecko nechce a odvtedy sme na umelom. ale tie casy, ked som dojcila, boli super a som rada, ze som si ich vychutnavala bez "kratenia casu" 😉

vieraj
27. sep 2009

adajar, precitala som cely tvoj pribeh, prajem moooooooc zdravicka a stastia. nech malicky rastie a nech je zdravi.
dojcim 5 min.

sirinka
27. sep 2009

ja som pri klarke pri dojceni zasadne citala knihy...to bolo super obdobie, lebo tolko knih som naposledy precitala este na skole...
pri magdalenke bohuzial tuto vysadu uz nemam aj ked sa tiez dlho dojcime...niekedy to vyzera tak, ze ju mam zavesenu na ciciku a musim popritom behat po dome za klarkou... 😝

emjee
27. sep 2009

zalezi od miesta, casu a polohy:
- doma ja sedim on lezi: telka, kniha, sudoku
- doma obaja posediacky: trva 5 minut, nie je cas na kratenie si casu 😀 jedine ak vidim, ze zaspava, zmenim polohu a idem si kratit cas 😀
- doma obaja poleziacky: spanok 😀
- vonku zapochodu: nakupovanie (dojcim v manduci / satke)

evabelk
27. sep 2009

Já si ze začátku u kojení četla, kojívala jsem v sedě. Telku jsem moc pouštět nechtěla, zbytečně to malou rušilo, ale spousta mamin to tak dělává. Pak jsem přišla na lepší způsob kojení v leže, víc mi to vyhovuje, nebolí mě z toho tolik záda, mám velká prsa a u toho teda relaxuju a pospávám. Záleží, ale jak mi to dovolí malá. Naše kojení je v rozmezí pár minut až až 😉- když u toho v noci usnu!

prasiatko30
28. sep 2009

sirinka - no este stastie, ze aj ty mas podobne rozdelenie casu pri dojceni, lebo som si uz zacinala mysliet, ze nezvladam moje starsie dieta, ked sa musim pri kojeni mladsej venovat aj starsej ratolesti - lebo som si vsimala ze mamicky co maju starsie deti si pri kojeni pustia v klude telku alebo si lahnu - a ja podla toho kolko je hodin musim este behat a pomahat alebo teda venovat sa aj starsej 😝 😅

kadlecova.misa
28. sep 2009

adajar..to mas pravdu... 😀 ale přicházím o ten pocit ,když to trvá dýl..takhle si to "málo" vychutnám..ale zase večer v noci to je v pohodě, zvlášt ted, kdyz se budí co chvíle.. 😵

iinuska
28. sep 2009

ja pozeram telku.

inneska
28. sep 2009

ked kojím posediačky, tak sedím pri pc a koníkujem 😀 ale väčšinou kojím poležiačky, tak pozerám tv(teda oddychujem trochu) 🙂

mneme
28. sep 2009

pri dojceni si cas kratit nestiham. za 5-10 min. je krpata napapana, stale sa pri tom vrti a vsetko naokolo ju zaujima. kojenie 20-40 min. som ozaj zazila len v uplnych zaciatkoch a nostalgicky nan spominam 🙂

terezt
29. sep 2009

ja kojila 10 min z jednoho a 10 min z druheho, nekdy i 15. Precetla jsem nekolik knizek... 😉

aponchie
29. sep 2009

ted momentalne mam co delat aby me neposkrabala u toho tak ji hlidam a drzim ruce 😝 taha vas taky dite za to kojici prso?skube sticka a tak?

klematis
29. sep 2009

já jsem luštívala sudoku, to když malý pil 45minut, teď pije tak minutu, někdy se podaří, že i dvě nebo tři a přitom dělá kraviny, taky mě škrábě, štípe a strašně se vrtí

ivamera
29. sep 2009

Staršia dcérka bola malý závislák od MM, takže som ju kojila dosť dlho a jedno kojenie nám trvalo aj pol hodinku. zvykla som si pri nej čítať
mladšia je napapaná do 10 tich minút, tak ich venujem oddychu, keďže kojím väčšinou poležiačky. TV a PC sa pri takom malom bábätku snažím vyhýbať, toho elektrosmogu je i bez tak viac než dosť