Ako si krátite čas pri dojčení vy?

carodejnica
26. sep 2009

Napadla ma taká anketa, nenašla som tu takú tému, ale zaujímalo by ma, ako a či vôbec si nejakým spôsobom krátite čas pri dojčení. Predsa len človek 20-40 minút sedí a čumí do blba 😀 - samozrejme, ak dojčenie ide ako má ... 😉

Takže ja - keďže prerábame dom postupne a obývateľnú mám len jednu veľkú izbu s kuchyňou - čiže mám "garsónku" 😖 - jednu izbu, kde máme posteľ, telku, počítačový stolik atď... - zvyknem pri dojčení pozerať telku, buď nejaký program, alebo si rozpozerám film na DVD na etapy (zvuk dám na hranicu počuteľnosti, aby som nerušila bábo) , alebo sa mi už stalo, že som si čítala časopis, alebo som klábosila s mužom. A samozrejme, niekedy len tak fascinovane hľadím na bábätko....

A čo vy? 🙂

belanka
26. sep 2009

20-40minút?tak dlho som v živote nekojila.takže neporadím... 😉

draga
26. sep 2009

carod já kojila v obýváku a vždycky jsem čučela na tv...takže jsme měla přehled o veškerých nočních a skororanních pořadech 😉

prasiatko30
26. sep 2009

jjjjaaaaaaaaaaaaj boze co sa len vsetko da robit pocas dojcenia - tukat do pc, pozerat telku, obedovat, stavat puzzle so starsou dcerou, obliekat ju do skoly, umyvat jej zuby, precesat jej vlasy, citat rozpravku na dobru noc, byt na vylete, citat knihu, telefonovat - vsetko pri com mozem sediet na zadku a jednou rukou drzat malu 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko30
26. sep 2009

i ked rozmyslam ze za pochodu sa tiez da 😅 lebo mala sa pricucne a nie je mozne ju dostat zo zdroja potravy

martulikk
26. sep 2009

belanka: jo, u nás je to někdy 10 minutek, ale někdy i hodina 😉 jasně, není to tak, že malá saje každou vteřinu po tu dobu... občas i usne, tak jí budím 😀 ale celou dobu jí držím v náručí, no...
takže já už v porodnici koukala na telku nebo si četla časopis... doma přes den taky jede televize, časopis spíš po ránu, no a když jsem v šestinedělí byla v noci vzhůru stejně jako přes den, uf..., tak jsem si dala počítač vedle sebe a byla na netu, poslouchala tam i rádio atp., prostě hlavně abych neusla... ale asi nejkrásnější ze všech aktivit je opravdu pohled na toho malého drobečka! 😵

malovani
26. sep 2009

Tak já kojila 19 měsíců, ovšem vždycky tak 3-4 minuty... déle ne, jinak ublinkávala, takže ten čas ani krátit nešel, jak byl krátkej 😀 ...

marselina
26. sep 2009

také kojím u telky 😀

adajar
26. sep 2009

Ja teda nekojim jeste jen odstrikavam, ale mam elektrickou odsavacku a bud si ctu a nebo cucim do notase a nebo na TV. Ale odsavani je pro me cas si na 30 minut odpocivat.

kadlecova.misa
26. sep 2009

ahoj carodko 🙂 ,
naše malá od narození pije max.5 minut..takže u nás to je fofrovka. 😲 😉

sssimi
26. sep 2009

Tv, MK alebo časopis... O chvíľu to bude aj material ku skúškam

adajar
26. sep 2009

miso tak to mas super. 😀 😀 😀

sklenicka24
26. sep 2009

Ahojky

jelikož kojím pouze v leže (jinak mi to nejde), tak čučím na telku a pořád si maléhomusím prohlížet.

vinifera
26. sep 2009

Kojíme tak max 10 min. Zvyčajne závisláčim na koníku🙂) Poprípade kukám TV.

mamutka
26. sep 2009

zo zaciatku mu to trvalo aj 40-50 min, samozrejme aj s podriemkavanim, proste ukoncit sa to nedalo, lebo by nebol zasyteny, tak som si citala casak, cumela na tv a hlavne na neho. teraz uz nemozem nic, je velky, vsetko ho zaujima, len daco zasuchoce a uz to ide riesit, ked sa rozpravam s mm, vrci, ze co ho rusime, pripadne sa odcucne, posadi sa a zazrie na muzika s tym vyrazom NERUSTE MOJE KRUHY!!! 😀 takze le ticho sedim a nemozem si ani telku prepnut lebo je vysadeny na ovladace a okamzite vie ze to drzim v ruke. no a hlavne stale ovoniavam jeho nozku co mi pri tom pcha pod nos a ocuckavam prsty ktore mi narve do ust a hlada mi zuby 😅

salemik
26. sep 2009

mamutka,ako keby som citala o svojom dietatku 🙂 .To s tymi ovladacmi je fakt hrozne,musim ich normalne skryvat a aj plno inych veci,dneska mi napriklad nasla drevene farbicky a uz mala jednu v ustach.A ten pohlad na cervene licka a nos bol naozaj uzasny,najskor si farbicku naslinila a potom sasnou vymachlila a podotykam,ze to stihla,kym som si namazala chlieb a bola som na par sekund chrbtom k nej 🙂 A pri kojeni to je cim dalej tym vacsia radost,nemozem robit nic,len drzat a tichucko cakat kym skonci,nastastie je to uz velmi rychle,ale ked bola malicka jedla aj hodinu vkuse a vtedy som pozerala tv,alebo nieco robila aj s nou na ruke 😀

berus222
26. sep 2009

hladkame sa a hrame s mojou rukou

veronika81
26. sep 2009

mamutka 😀 😀

Tak nám to zo začiatku tiež trvalo cca. 40-50 minút, to som pozerala telku alebo niečo čítala, počas skúškového sa aj učila, dokonca ráno aj raňajkovala 😀
Teraz je vybavený za 5-10 minút ale musíme byť tichučko, každý šum ho zaujíma, telka už nehrozí, dokonca som musela minule "vyhodiť" svokru z izby, lebo tá stále len.. papaj, papaj.. a on samozrejme oči na ňu a úsmev od ucha k uchu 😅
Malý sa zabáva tak, že sa mi hrá s príveskom na retiazke 😉

inna12
26. sep 2009

kojím taky max.4-5 minut 😀 takže stihnu jen pozorovat prcka

megi93
26. sep 2009

Ja som si vždy čítala...aj v noci :D

danulik
26. sep 2009

ja som zo zaciatku kojila cca 20 - 50 minut a tiez som sa obcas nudila.. vacsinou som pri tom citala knihu 😉 bol to celkom prijemny relax.. co by som teraz za to dala? 😀

aponchie
26. sep 2009

3mesicni dite kojis 20-40min?neverim 😎 ..novorozence mozna ano,ale ted uz ne..

egyptanka
26. sep 2009

danulik, aj ja, niekedy si za tych 3-5 minut nestihnem ani odpocinut a uz je najedena a kuka na mna svojimi okalmi, ze mama pod sa hrat ... jedine dlhe dojcenie je to pred spanim, kedy ju uspim na prse.
a co robim pocas dojcenia ... u nas je lepsie ked je ticho, lebo vsetko ju rusi ... ale ked sa da tak comp alebo vybavim sms, sem tam TV ale ta musi byt tichucko a mimo jej zorneho uhla.

atrami
26. sep 2009

Malý je prísavka, tak buď čítam alebo si zdriemnem.

jabera
26. sep 2009

no, tak ja sedim tu, alebo si citam knihu, kedze zvacsa pocas kojenia moje dieta spi... a pocas spanku ma rad plne usta...

sayast
26. sep 2009

tak ja taky kojim docela dlouho. nekdy teda 5 minut,nekdy vydrzi cucat i tech 45 min. ted je to o nreco lepsi,ale kdyz byla mensi,tak jsem asi ani nic jinyho nedelala 😅
cetla jsem,koukala na tv, konikovala 🙂

schwarzovka
26. sep 2009

vždy jsem přemýšlela nad "nesmrtelností brouka" 😀 ...

kocicinka
26. sep 2009

Hlazením, mazlením, dotýkáním miminka 🙂 Taky si mu moc ráda hraju s vlásky 🙂

romankav
27. sep 2009

To je hezký téma 😀 Ze začátku jsem jen pozorovala mimčo a pak jsem si přibrala knížku nebo jsem se mrkla na TV. Je fakt, že kolem 2-3měsíců jsem taky kojila klidně 20min, kolem půl roku asi 10min, zatímco holčička kámošky byla napitá max za 5 minut a to byla o hodně mladší.

mamutka
27. sep 2009

a este ma napadlo, kedze zo zaciatku to trvalo tak dlho, tak som si pritom aj varila, jedla, sla na wc - s nim na dude, proste nie a nie ho odlozit a kedze spal len 2 krat do dna 30 min a vyzeralo to ze pri tom kojeni sa dopracujeme k vysnenemu spanku, tak som ho nemohla polozit lebo mi mechur praskal 😝 joj to boli casy...

akejka
27. sep 2009

ja som pri kojení pozerávala telku 😉