Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

denea
14. máj 2009

Ahojte! aj ja sa chcem zdvoverit. mam problemy s kojenim. v nemocnici mi prsia stvrdli, boleli, neslo z nich skoro nic. malu som prikladala len k pravemu , lebo lavy ani nechytila. z toho praveho odsala len 5-10ml. bola hladna, tak ju dokrmovali. dostavala som oxytocitin v kvapkach, injekciach. mala vela nevysala, zaspala a slabo tahala. ked uz sme doma , prsniky mi odpuchli, ale bohuzial v nich nemam asi nic. tecie mi vodicka aj trosku bieleho tam mam, ale to je nic. malu prikladam k obidvom prsnikom, aale nestaci to. dokrmujeme , inak by to neslo. uz ma tri tyzdne a ja nemam mlieko. pijem vody, caje, polievky. som zufala, toto ma ani nenapadlo, ze budeme takto na tom. poradit mi asi nebudete vediet. v nemocnici ma tak vystresovali, a kazdy robil so mnou pokusy, ze som bola zufala. ani elektr. odsavackou mi nic v nemocnici neodsali. ekxistuje pre mna nejaka pomoc? a hlavne pre malu. ☹ ☹

luciabah
19. máj 2009

denea... pozri temu... dakujeme annag, urcite poradi. a hlavne sofinku prikladaj co najcastejsie.

luciabah
19. máj 2009

baby sorry, neuvedomila som si ze annag pise aj sem 😅

bershka
22. máj 2009

baby, cca mesiac kojím len ráno a aj to dokrmujem. myslíte že už končím? chcem strašne kojiť maličkú. musím sa priznať, že som to asi pred mesiacom vzdala, lebo som dostala menzes. ale včera som si ju priložila a cuckala asi 7 minút a neplakala. keď som ju odtiahla, tak kvapkalo. myslíte, že mi ešte nabehne mliečko? strašne chcem kojiť čo najdlhšie. papám homeo, pijem veľa vody, vinea mi nešlapala. a dnes som začala so zasmaženými polievkami. prosím, napíšte, že sa mi ešte mliečko vráti... ☹ ☹ ☹ ☹

aktak
22. máj 2009

bershka podla mna je problem v tom ze si neveris, ale neviem preco, mliecka mas z toho co si napisala dost, ked ho budes stimulovat castym prikladanim a nie len raz za den tak ho bude pribudat a mozes kojit velmi dlho, nepises ze mas problem s bradavkami, nespravnim prisatim atd a mala 7 minut papala takze podla mna vam to urcite pojde, drzim palce, prikaldaj prikladaj prikladaj 😉 bud pokojna a vyrovnana, to pomoze tebe, mliecku aj malickej 😉

bershka
22. máj 2009

aktak: ďakujem za podporu. no v ľavom od začiatku nemám nič moc, ale z pravého tieklo. ja sa bojím, že som to zanedbala, a že sa tvoriť už nebude.. lebo nemám ich ani po celej noci naliate... ☹

aktak
22. máj 2009

poprve - ty si mlieckoeste nestratila a to je pri jednom kojeni denne zazrak, urcite ho spolocnymi silami krasne rozbehnete 😉
podruhe - niektore zeny nemaju rovnako mliecka v kazdom prsniku pripadne koja len z jedneho, ale s tym sa vobec netrap, proste malej prsnik stale ponukaj, mliecko sa rozbehne, zdanie moze klamat takze sa ti to len zda a malej bude stacit aj lavy 😉
potretie - teraz ich nemas naliate, lebo vedia ze maju 24 hodin cas kym ich niekto bude cuckat, ked zistia ze mala hladoska ich bude cucat kazde 2 hodiny uvidis ako kopnu do vrtule 😀
postvrte - drzim velmi palce, velmi velmi, postupne sa vam kojenie rozbehne ked bude mala prsia stimulovat a ty budes v pohode, uvidis ako si ho budete obidve uzivat a ked podrastie bude ta tahat za podprsenku ze chce mliecko 😉 😵

bershka
22. máj 2009

aktak: si strašidelne zlatá. moc ti ďakujem za podporu. dosť si mi pomohla. budem chlastať hektolitre vody, a prikladať ju stále.

aktak
22. máj 2009

urcite to zvladnes, z toho co si pisala si skor neveris ako ze nemas mliecko, a je super ze malicka je ochotna tahat lebo su deti ktore ked ochutnaju flasu sa im uz tahat nechce
ja som to mala pri prvom podobne ako ty, mam male prsia a pri kazdom zaplakani ma napadlo ze je maly hladny, ze nemal dost, ale babetka placu pre rozne veci (chcu sa prituit k maminke, casto ju mojkaj, aj to mliecku pomaha) a nakoniec som ho kojila do roka bez problemov
teraz pri druhom som uplne v pohode, mliecko neriesim lebo verim ze babo si vytiahne kolko potrebuje, vobec som neodsavala, nepozeram na hodinky, a uz som kojila aj kamaratkinho maleho a dobre bolo 😉 takze hlavne bud v pohode, kludna, tes sa ze mas malu pri sebe a co najviac budte spolu, prikladaj (spravne!, pre istotu si to skontroluj podla instrukcii, aj annag ma album a aj ja mam v jednom o kojeni informacie) a za niekolko dni to bude urcite lepsie uvidis 😉

luciabah
22. máj 2009

ahojte, chcem sa opytat. malicka je od 1. mesiaca na mojom mliecku, ktore odsavam, lebo sa odtahovala a prestala papat. takze sme ma mm ale musim odsavat, a obdobia sa striedaju...myslim s mnozstvom mliecka. cez vikend som mala velmi vela, dala som aj do mrazaku a potom pondelok a utorok nic. 1. krat som nemala ani po noci. dnes a vcera trosku viacej. odsavam rovnako casto. a strasne ma zacali pobolievat prsniky, ci prazdne, alebo ked je v nich mlieko, v noci sa zobudim na pichanie v nich a cez den si nemozem pritulit ani malu, lebo ma boli kazdy dotyk. zapalene nie su. takze otazocka... ako vlastne vyzera, ked sa konci tvorba mlieka a ako vlastne sa odstavuje babetko od mlieka, lebo tie bolesti su hrozne. mali ste niektora nieco podobne? dakujem

lusilia
22. máj 2009

Luciabah, len odsavaj dalej, ono sa to rozbehne, sice neviem ako to vyzera ked sa odstavia prsniky, ale viem, ako vyzera kriza, netreba to vzdavat a ani ked bolia prsniky, ono to prejde. Mna sice boleli len bradavky a to strasne, boli popraskane a okolo navrete cervene, ale preslo to. A ja teda odsavam od zaciatku a stale sa dari, tak drzim palce 😉

ali27
17. júl 2009

ahojte. ako dlho moze trvat laktacna kriza? ja uz skoro 2 tyzdne bojujem s dostatkom mlieka a nie a nie to rozkojit. malu prikladam aj kazdu hodinu. mala som uz krizy, ale takto dlho to nikdy netrvalo. jedalnicek som nezmenila, vsetko po starom... tak neviem. mala ma 4,5 mesiaca.

ali27
20. júl 2009

tak kriza trvala nakoniec tie 2 tyzdne a nakoniec sa to rozbehlo.... chvalabohu 😎

mami.sk
25. júl 2009

my sme mali laktacnu krizu okolo 3,5 mesiaca a trvala veru aj 2 tyzdne ☹
casto som malu prikladala, aj kazdu hodinu a nakoniec sa to upravilo 😉

wiwienne
2. aug 2009

Danka, ak spinka, bez odsavat, nech sa ho tvori viac, drzim palce!!!

jankohrasko
9. nov 2009

Babky, poradte prosim, dnes mi lekar oznamil ze v lavom prsniku mam zlateho stafylokoka, uplne som z toho ostala hotova, pocula som o nom prvykrat. Do dnesneho dna som malu kojila. Ma 5 tyzdnov. Hrozi pre nu riziko?
Antibiotika dostanem az v stredu, ked budu vediet citlivost. Ake su rizika? Dakujem

annag
9. nov 2009

jankohrasko , drvivú väčšinu zápalu prsníka má na svedomí práve zlatý stafylokok - mamičky berú antibiotiká, ktoré naň zaberajú. Je to veľmi častá komplikácia, Riziko pre maličkú nehrozí, pokračuj v dojčení tak, aby brada bábetka smerovala k postihnutému miestu - ak nevieš ako, polož si bábo na posteľ, stôl a tak ho prilož. Ako prišli na to, že ho tam máš? Máš v prsníku abces - viditeľnú hrčku, v ktorej je hnis? Prsník je zapálený, cítiš v ňom hrču - v ktorej časti prsníka? Na bradavke máš bielu bodku, pľuzgierik? Bradavky máš zdravé? dojčenie Ťa bolí? Máš teplotu? - kuk môj album, či tam čosi podobné nenájdeš

jankohrasko
9. nov 2009

annag: zistili mi to pri odbere materskeho mlieka, lebo malicka mala hnacky.. Praveze vobec necitim ziadnu zmenu v prsnikoch, nic ma neboli, nemam ziadnu hrcku, ani hnis.. nic, nevidim zmenu medzi prsnikmi, pravy je OK
Idem kuknut album
Dakujem za rady

annag
9. nov 2009

aha, takže to je inak 😅

- teraz už ťažko zistíš, kto koho nakazil , podľa opisu skôr maličká stafylokoka schytala ešte niekde v pôrodnici a noštekom pri dojčení ak si mala po pôrode boľavé či citlivé bradavky preniesla infekciu i Tebe. Potrebuješ sa preliečiť. aby si nedostala napr. mastitídu prsníka či komplikácie, na ktoré som sa pýtala. A zároveň zrejme liečia aj maličkú, keďže má hnačky. Pri takýto infekciách platí, že sa prelieči mamička i bábetko. Zlatý stafylokok je potvora, lebo sa ho niekedy dá len veľmi ťažko zbaviť, dokáže v organizme driemať a z času na čas sa niekde objaví ....

jankohrasko
10. nov 2009

No dnes boli vysledky na citlivost, len mi do telefonu sestricka povedala, ze: kolago negativny, corigo bakteri negativ (neviem ako sa to presne pise)
Ze bakterie v prsniku su v norme. Potom zacala motat pravy a lavy prsnik, a ked som sa tej sestricky v telefone potom pytala, ze teda ktory prsnik, tak povedala, ze to mam v lekarskej sprave. Najvacsia smola je v tom, ze lekarskej sprave mam spomenuty ako chory raz pravy prsnik raz lavy, tak som z toho somar. Zajtra idem svojmu gynekologovi, tak poviem, ze nech mi spravi testy este raz.
Takze kojit teda mozem zatial v pohode???
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakujem za rady 😀 😀 😀

annag
10. nov 2009

jankohrasko, jasné dojči naďalej, infekcia sa bude liečiť, či už Teba či u bábetka.

lindapix
21. nov 2009

ahoje...mam mesacneho synceka a tiez som mala asi laktacnu krizu..malinky cely nervozny,nevedel sa poriadne napapat...musela som ho dokrmit UM lebo mi plakal hodinu vkuse aj po kojeni...uz som nevedela co s nim...ked mi plackal od hladu..ked som prikrmila spokojne zaspinkal aj na 3 hod...teraz sme na tom tak ze snazim sa co najviac kojit,ale 2-3krat do dna musim aj UM dat..neviem ci sa mi to mliecko rozbehne alebo nie...ale stale,pokazde ho prikladam..a este mam aj taky problem ze mliecko mi vobec nejde odstriekat...hoci kedy,ci po kojeni alebo ked sa mi zda ze mam plne prsniky nejde mi odsat,ledva 10-20ml...a to uz odzaciatku..takze aj ked musim ist nieco vybavit a maleho musim nechat doma nemam inu moznost ako nachystat mu UM...myslite ze sa to este zmeni..?a preco sa mi nerobi dost mliecka?alebo uz neviem kde je problem

veronikapp
21. nov 2009

k tomu odstriekavaniu- neviem ci odstriekavas rucne alebo s odsavackou- ta od chika rucna okolo 30 eur stoji ze ja dobra vraj, v mojom okoli si ju kazdy chvali. Nemozem potvrdit lebo nemam ju. odstriekavanie bol aj moj problem tiez mi to rucne velmi neslo. A ked potrebujem nieco vybavit tak beriem malu so sebou.

To ze casto prikladas to je dobre, inak sa ti dost mliecka nespravy, len tak ze budes casto prikladat- aj kazdu hodinu ak treba. Ta laktacna kriza by mala prejst asi po 3 dnoch, aspon u nas to tak bolo. Uz som mala aj niekolko krat UM pripravene lebo mi bolo luto ked tek plakala, ako hovoris, aj po kojeni. Ale nakoniec sme to zvladli 😉 😉 😉

Tak prajem vela stastia a hlavne spokojne babatko 🙂

annag
21. nov 2009

ilndapix - napíšem Ti do Internej pošty - celkom hore vedľa loga modrý koník ju nájdeš

veronikapp
22. nov 2009

annag vsade odporucaju dojciacim mamickam dodrziavat previdelny pitny rezim. Nedavno som pocula informaciu o tom ze nadmerne pitie -4-5l denne- paradoxne sposobuje znizenie alebo aj zastavenie tvorby mlieka. Mas taku vedomost alebo skusenost? Dnes som to vsade hladala ale nenasla...

mneme
22. nov 2009

veronika, zamiesam sa - o tom, ze by sa nadmerne pitie negativne premietlo do laktacie neviem, ale takyto objem tekutin je urcite velka zataz na oblicky a nemoze byt prospesny, takze dojciace mamicky by mali dodrziavat pitny rezim, t.j. vypit 2-3 litre tekutiny (idealne vody a pripadne plus vhodneho caju) denne 😉

annag
22. nov 2009

plne súhlasím s mneme - mnohé mamičky si nadmerným pitím tekutín doslova ohrozujú zdravie - aj z vody sa dá otráviť , môže dôjsť k rozvratu organizmu - kolapsu až smrti - už tu kedysi padli čísla aj 7 lt 😕 treba piť normálne - laktáciu podporuje správne efektívne dojčenie ..

- pri spúšťaní mliečka - uvoľňovaní oxytocínu - mamička pociťuje smäd -preto je fajn mať pri dojčení pri sebe pohár vody, teplého čaju ...

veronikapp
22. nov 2009

ale nedali ste mi odpoved na moju otazku...

ja to este skusim zajtra pohladat, ono to tam je len si uz neviem spomenut kde presne.

annag
22. nov 2009

Laktáciu neovplyvňuje množstvo prijatých tekutín 🙂 . Ide o to, aby sa mamička cítila dobre - aby nebola vodou naliata, ale ani smädná - vtedy pociťuje diskomfort, ktorý sa odráža v tom, ako sa napr. mliečko spúšťa ....

jajka82
24. nov 2009

Ahojte, ja som do 3 mesiaca kojila intenzívne a potom neviem čo sa udialo mliečko začalo ubúdať, bola som z toho nešťastná, už mesiac sa kojime len ráno, prikladala som malého často, ale on nechcel, teraz ho prikladám na obed aj večer on vystrája ani sa nechytá, keď som si skúsila odstriekať ledva 15 ml. Beriem aj homeopatika, veľa mamičiek mi hovorilo, že hlavne si treba veriť. Neviem či je to aj tým že už po šestonedelí som dostala menzes, a vždy keď som mala svoje dni, tak som cítila že toho mliečka nie je dosť, Myslíte že sa ešte rozkojim alebo je už pomaly koniec. ☹