Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

danka2
12. jún 2007

dani 😀 😀 .

linduska1
12. jún 2007

my sme este okrem vsetkych tych pocitov typu nemam dost mliecka v stvrtom mesiaci presli aj dojcenskym strajkom /nie je to laktacna kriza ani rastovy spurt/ trvalo to asi dva tyzdne a netreba sa toho zlaknut, tiez sa to upravi. vtedy sa najedla len doma a v klude, v cudzom prostredi ani nahodou a strasne pritom vyvadzala. chytila didku, potiahla a ked hned netieklo tak spustila srdcervuci plac 😢 - toto opakovala aj 10x a potom sa konecne napapala 🙂

kasis
12. jún 2007

Ahojte, tak hadam to mame za sebou 🙂 , maly bol cely vikend na cice, vcera sa nesiel dokakat, bol tri krat az po lopatky 😀 a dnes uz pohoda, neboli sme ani von v takej horucave, iba teraz vecer na hodinku a teraz uz spinka v postielke. Dnes papal uz normalne 6x, ale dlhsie ako bol zvyknuty pretym bol hotovy za 5 min a teraz aj 15, ale hlavne, ze je napapany.
Baby ja som sklamana z okolia. Mama a aj svokra ma absolutne nepodporili, radili mi aby som dala umelinu, ze naco sa natahujem kazdu hodinu aj v noci a ze sa mi tym nestiha tvorit mlieko. Hlavne ze ani jedna nekojila ani jedno dieta. Este ze mam takeho obetaveho manzela, vsetko porobil on, ja som len krmila.
Dobre, ze existuje toto forum, aspon viem, ze nie som sama a uz mam doma zasobu ak by dakedy zase nieco podobne. U nas to trvalo 5 dni a tutu noc som sa uz vyspala. 🙂

dankaa
autor
12. jún 2007

kasis je skvele že si statočná a trpezlivá 😉

llaura
13. jún 2007

ahojte, tak sa hlasim.......co som pisala, ze ani moja mamina pri troch detoch nemala mlieko, nemam ho ani ja, teda velmi malinko.... moze a aj nemusi to suvisiet s mojou maminou.lekarka mi povedala, ze nemam na to brat ohlad, hlavne byt psychicky v pohode a mozno to este pojde a ak nie, bude na umelom. zatial sme na to stale tak, ze najprv nakojim, potom dam odsate /nie vzdy, lebo je ho malo/ a az potom umele.ak by som neprikrmila, tak by chudla a chudla a chudla.a podvyzivene dieta nechcem mat.inak super pediatricku mame, nie je zastancom umeleho mlieka, ale ked sa neda, tak sa neda.povysvetlovala kopec veci, poradila... 🙂

zgurkaa
13. jún 2007

llaura, no vidis, super, ze mas taku oporu v pediatricke. A z toho mliecka si vela nerob, blizkost matky pri kojeni sa da nahradit aj inak 🙂 A nie vzdy je pravda, ze kojene deti su zdravsie, ja som Simonku kojila 13 mesiacov a uz dva roky chodi do skolky a kazdy druhy tyzden je chora, svagrina ma o den mladsiu dcerku, ktoru nekojila (tiez jej neslo mliecko) a jej dcerka je fit. Vela urobi aj dedicna predispozicia na alergiu a vtedy sa kojenim len zmiernuju priznaky. Optimisticky sa naladit a hlavu hore... 😵

lusil2005
13. jún 2007

ahojte
no citam citam, a tak trosku ste ma potesili, lebo ja sa snazim po kojeni odstreknut z prsnikov zvysok, nech sa tvori viac mliecka a vzdy doodstreknem len 10-20 ml. tak som sa bala, ze v prsiach viac nieje a ze mala ma malo... ale ako tak citam, tak tam je. len nechce tiect do odsavacky ale do krpcovho bruska 🙂
a nemam vahu aby som odvazila kolko vypila.

pocujte - kde sa da babo vazit kolko pribera ked nemam doma vahu? to len raz za mesiac ked idem do poradne sa da?

inac drzim vam palce baby!!!

linduska1
13. jún 2007

my sme vazili na normalnej kuchynskej elektronickej vahe. mame taku bez misky. na vahu som polozila vacsiu drevenu dosku na krajanie na to plienocku, vahu vynulovala a odvazila, vecer pre kupanim. divne viem ale specialnu vahu sme kvoli tomu nechceli kupovat a raz za mesiac som sa bala vazit aby nahodou nechudla a ja by som o tom nevedela.
Llaura nic si s toho nerob, pokracujte kym sa bude dat a ked nepojde tak nepojde - tiez si myslim, ze kludna a spokojna mamicka je pre babetko lepsia ako akekolvek MM 😀

llaura
13. jún 2007

dakujem za podporu, vela to pre nas znamena 🙂 🙂 🙂

linduska1
13. jún 2007

moja pediatricka my tiez povedala, ze nemam mliecko /museli sme ist na skusku dojcenia/ a nakoniec sopm plne kojila viac ako 5 mesiacov. Neviem ale ci by som nebola a so mnou aj terezka kludnejsia keby sme dokrmovali.

llaura
13. jún 2007

linduska1- aj ja som si tak hovorila, ze kludna mamina a kludne dieta je mozno prvoradejsie, ako sa trapit stale otazkou:budem mat mlieko alebo nie?????

dankaa
autor
13. jún 2007

llaura ja Ti napisem náš príbeh: Lenka sa nam narodila v 37 tt,ked prisla domov mala 2650g nepriberala,bola slabucka a nevedela sat,chudla nam ,takmer nepriberala za 11 dni iba 10 gramov... ☹ mala aj silne hnacky velmi tazke to bolo,nevedela som si pocat...museli sme ju budit aj v noci kvoli priberaniu. ☹ Teraz má cca 4800 gramov a pekne priberá,sice pomaly ale predsa. 😉

Ak je potrebné dietatko dokrmovat-o.k.ale nie za každu cenu,hoci pribera velmi malo,treba vydržať.Ja som na zaciatku pochybovala o tom,ci mam mliecko,ale Lenka sa snažila a stale chcela papat,tak som ju iba prikladala a prikladala.

držím Ti prsty!!!

llaura
13. jún 2007

dankaa, pribeh s dobrym koncom.uzili ste si teda tiez svoje.hlavne, ze sa vam to podarilo a vsetko je tak, ako ma byt.

dankaa
autor
13. jún 2007

llaura a ako casto ju prikrmujes?

llaura
14. jún 2007

dankaa-kazde krmenie, nakolko ja naozaj nemam mlieko

llaura
14. jún 2007

teda dost mlieka

dai
14. jún 2007

ahojte,
tak ja sa pridavam ☹
my sa tiez trapime... malicka bude mat zajtra tyzden a je to trapenie... mala pri narodeni 3kg teraz nieco cez 2880 - teda pri prepusteni z nemocnice...
mala je strasne aktivna, vela placka - chce stale papat... dokaze uz teraz spapat naraz 70ml - potom pekne spinka 3-4hod. ... pokial papame len z prs, tak je obycajne strasne nervozna a nedari sa ju uspinkat - musim priznat ze nervozna som s nou ☹ ked ideme z prsa tak papa asi kazdu hodinu - snazim sa to vydrzat ale vcera sme napr. mali krizu - asi 5 hodin sme plakali lebo nebolo mliecko...
dnes ma prist lekarka - uvidim co mi povie - kupili sme bebu a ked je najhorsie, tak dokrmujeme - dnes sme papali 3x a este sme nedokrmovali 🙂 som velmi rada ( lebo 2x papala len z prsnikov, raz aj z odsavacky asi 20ml )
bojim sa ale ze to cely den nevydrzime - uz teraz som ju musela uspat v kociku, lebo stale pytala... a ja som uz nemala ☹ pri tom hodinovom tempe zial nestiham odsavat a potom prichadzaju tie poobedne krizy kedy zaciname prikrmovat ☹ je mi to velmi luto a chytaju ma z toho depky - kazdy rozprava ze treba kojit - ja sa fakt snazim
niekedy neviem co robit ☹

llaura
14. jún 2007

ahoj dai, viem ako sa asi citis.....
my placeme kazdy den niekolko hodin kvoli nedostatku mliecka, my mame 11 dni a mliecko skoro nikde.
daj prosim vediet, ako ste dopadli o lekarky, prosim.

lusil2005
14. jún 2007

dai skus tie homeopatika co tu o nich baby pisu. ja som ich neskusala ale vyzera to ze s nimi maju dobre skusenosti.

dankaa
autor
14. jún 2007

dai,prepac som uprimna ale skoro sa vzdavas 😒 precitaj si moj pribeh o niekolko stranok dozadu,....

dankaa
autor
14. jún 2007

dai je prirodzene že babetko strati na vahe-jeho organizmus sa cistí a navyse jeho saci reflex nie je až taký aby sa "nadžgal"....chce to trpezlivost....odkial si???

dankaa
autor
14. jún 2007

dávam na pozornost link k teme laktacna kríza,pretože mnohí vobec nevedia kedy sa objavuje: http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

nera
14. jún 2007

dai- buď hlavne kľudná, snaž sa kojiť a striedaj raz z jedného prníka, raz z druhého, ono sa to spustí neboj a skús piť ten čaj na podporu kojenia, mne pomohol. Moje tiež večne papala a len moje mliečko(našťastie, lebo asi už dávno by bola na umelom mliečku). Tiež sme mali problém na začiatku kým sa to ukľudnilo, ale vydržali sme. Stále papala a ja som spala, len keď ona papala, tj. takých 15-30min, ale vydržalo sa a doteraz pije len moje mliečko. Skús vydržať, dosť zaváži aj psychika matky.Držím palce 😵

nera
14. jún 2007

netreba sa hneď vzdávať, ten plroblém s mliečkom bude aj neskôr, ale musíš to vydržať, prejde to, len si musíš veriť 😵

dankaa
autor
14. jún 2007

este zaujímavejsie : http://www.provita.sk/wako.htm

dankaa
autor
14. jún 2007

laktačná kríza sa zvyčajne objavuje medzi 6 - 8 a 12 - 14 týždňom veku dieťaťa...

dankaa
autor
14. jún 2007

ahojko nera!vsimla som si album-kam chodite plavat?

nera
14. jún 2007

dankaa - až teraz som to čítala prvýkrát, ale prakticky všetko je skutočne pravda, ja som mala dobrú sestričku na novorodeneckom a tá ma krásne uviedla do týchto problémov a ubezpečila ma, že takéto problémy prídu, no treba ich prekonať, veď aj Ty to poznáš 😉

dai
14. jún 2007

no - dnes sme este neprikojovali 🙂 uvidime ako vydrzime zvysok dna

andreafa
14. jún 2007

baby musim prispiet..
ked som odchadzala z porodnice dostali sme "instruktaz", ze babatko papa kazde 3 hodinky.. dosli sme domov a malinka revala kazdu hodinu. ja som sa drzala tej debilnej instruktazi a trapila som ju hladom, lebo mi povedali, ze ma papat kazde 3 hodiny 😠 bola som nestastna a presvdecena, ze mam malo mlieka, tak som zo zufalstva dala nutrilon. pediatricka ma sprdla, ked som jej to povedala,a ze mam len kojit,kojit,kojit za kazdu cenu.. v tom momente som si pripadala ako krkavcia mater, odopierajuca svojmu babatku matersku vyzivu. tak som tyzden len kojila, psychika nulova, bolesti take, ze este aj hodiny po kojeni mi zvieralo hrudnik a vystrelovala mi bolest do ruk 😝 takze som nemohla ani spavat. bol to jeden velky desivy,otrasny boj. po tyzdni som prikrmila nutrilonom a bol pokoj. karolinka napapana a spokojna a mama detto. takze suma sumarum mame teraz tych 6-7 kojeni denne a 2 x nutrilon. niekedy len raz, alebo ani raz.. kazda mama pozna svoje dieta najlepsie a ked vidim, ze mala je hladna aj napriek tomu, ze ju mam na prse kazdu pol hodinu, tak nastupi umelina. mala som spociatkustrasne vycitky, ale uz nie a mozno nakoniec skoncime len u toho kojenia. 😉