Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

dididi30
14. júl 2008

lili co ja viem ani nie, praveze casto kakava, no ale mozno ma ked niekedy tak hrozne placka a ked si prdne alebo kakne tak uz je dobre 😎 a myslis,ze to moze byt aj kolikou ta stolica?? a moze sa aj ak priberat?? lebo mi priberame paradne 😨

erikasadek
14. júl 2008

drz sa nevzdavaj to skus co ti vyhovuje. no a vysvetlenie problemu nam vsetko objasnilo uvidis vsetko bude ok

dididi30
14. júl 2008

muha aj ja tvrdim,ze je to o psychike, s malou som byvala u svokry a veru som nekojila ☹ a teraz sme sami a kojim a som happy, vytesujem sa ako male babo a zboznujem ked ho kojim, ako hlada cicik 😵 😵

miriamka
14. júl 2008

Ja tiez zatial stale kojim,ked je teplo pyta si drobec cajik...ale niekedy mam pocit ze mam malo mliecka ☹

mucha
14. júl 2008

dididi, aj moj maly maval koliky a kakaval skoro po kazdom jedeni a pritom priberal 1kg za mesiac... a to nase kakavanie vyzeralo asi tak, ze sme museli masirovat, krcit nozicky, a ak to inak neslo, tak rurkovat... to je len zo zaciatku, ono sa to upravi. potom neskor maly kakal uz sam a len 2 krat do dna, neskor len raz a potom raz za dva dni a teraz kaka tak raz za 2 az 4 dni, ako sa mu podari...
ale kolika je skor o tom, ze dieta vzdy vacsinou o rovnakom case strasne skrieka a nepomaha nic, niektori doktori tvrdia, ze je to skor nervoveho povodu a nema to az tak vela spolocne s bruskom...

erikasadek
14. júl 2008

je to vzlastne pretoze pri kojeno nevznika zapcha skor naopak
z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze moje obe deti nepoznali koliku len na zaciatku v porodnici a ked sme sa vratili domov tak som im davala ako som ti spominala razcovy feniklovy caj a odvtedy nikdy nemali s tym problemy je to koniec koncov liek nasich starych materi.
to je samozrejme moj nazor a moja skusenost ale komu som to poradila tak kazdy si to chvalil
aj stolicu mali aj maju doterz vzdy v poriadku da sa povedat ze si podla nich mozem nastavit hodinky

dididi30
14. júl 2008

mucha moj praveze kaka stale a riedke, este sme nic nerobili s rurkou ani netreba,zatim a kaka aj 6 krat na den a niekedy aj viac..a co sa tyka toho plackania,tak tiez si myslim,ze su to skor nerviky, asi po mame 😀 no a fenikel nedavam,sak to by sa prekakal a preprdel az neviem kde 😅
a baby myslite si,ze ked mu budem davat kvapky na koliku moze to upravit aj stolicu, napriklad tu riedku hlienovu na normalnu?? ci tie kvapky maju nejaky liecivy chrakakter alebo je to skor len na tu koliku ??
erikasadek, myslis ,ze by nam ten cajik pomohol to dat do poriadku?? lebo nejake znamky choroby alebo niecoho takeho nevidim, proste ako kazde dieta..

dididi30
14. júl 2008

miriamka ahoj, no to je ta laktacna kriza, vela vela pit, meltu si robit, ja pijem aj hroznovy dzus a vineu, hlavne tie tekutiny, to sa ti naleju nenormalne,teda u mna zabera....

mucha
14. júl 2008

didi aj ja zboznujem, ze kojim.. asi budem poriadne revat, ked uz nebudem moct. a to sme sa zo zaciatku tak trapili, ze som sa na to chcela vykaslat..
erikasadek, no ved prave, mlieko je tekute, preto je nepochopitelne, preco sa tie babatka nevedia sami vykakat. ono to je mozno aj tym, ze maly napr. vobec netlacil. jeho bolelo brusko, ale on nezatlacil, aby sa vykakal, trdlo jedno makove..
a koliky su nieco ine, maly maval koliky okolo 3-4 rano, strasne zrazu skriekal a ja som sa snazila, aby sa vykakal. ked som si precitala, ze je to skor nervoveho povodu, ze to brusko to dieta az tak velmi neboli, ale nevie sa s tym nervovo vyrovnat, lebo este nema tak dobre rozvinutu nervovu sustavu, tak som ho zacala iba brat na ruky a tisit. a to pomohlo. on sa skrutil do klbka a bol rad, ze citi blizkost mojho tela a ukludnil sa ovela skor ako ked sme rurkovali a inak traposili... a za tyzden, to mal asi 2 mesiace zacal kakavat uplne sam, sice mne na kolenach, ale sam... 🙂

erikasadek
14. júl 2008

volaj ma erika . no co je vlastne kolika nedostatocne vyvinuty travici system ktory sa da do normalneho stavu do 2 3 mesiacov deti maju plyn ale nadokazu ho vypudit a to je bolest to boli aj dospelaka . no a fenikal a razca maju tu schopnost prirodzene uvolnovat plyny takze deti vam prdia ale bez bolesti . ja neviem U mojej mamy to fungovalo u mojich deti tiez .
tento recep^t popuzivali aj nase stare mami pretoze im to tvotilo mlieko a zaroven cez mlieko to pili aj deti a nemavali koliky to je vsetko co mozem povedat.

no a ked ma nepravidelnu stolicu tak su mineralne vody ktore prirodzene sposobuju laxativum pre mna lepsie ako do nich pchat neake lieky

erikasadek
14. júl 2008

ked mozem podotknut mozno ze nieco papas co malemu nevyhovuje. to je len na poznamku

miriamka
14. júl 2008

Didi...diky,a kolko je to vela pit?Kolko litrov tekutin denne?

mucha
14. júl 2008

miriamka, vela litrov.. kolko sa do teba zmesti.. 😀 ja vypijem teraz aj 4-6 litrov...
erika, moj maly je na fenykel nejak citlivy. som mu raz dala slaby feniklovy caj a v momente ako dopil zacal strasne vrestat a skrcat nozicky... som potom skusila este raz, ci to nahodou nebola nahoda, ze sa to stalo akurat po caji, ale bolo to to iste... ale davam mu detsky, ktory tiez fenykel obsahuje, len nie tak vela a to je v poho...
a mojmu malemu nevyhovovalo mlieko a ml. vyrobky... tak ich nejem a je ok

miriamka
14. júl 2008

No tak idem naplnit flasu a dam si zalezat aby som ju mala za chvilku vypitu.
Inac moj maly feniklovy cajik priam zboznuje,po nom si poprdkava ani sa necervena ani nic,take jemu robi moooc dobre.

mucha
14. júl 2008

ja som prave zjedla asi pol litra polievky, predtym vypila 2 caro melty a uz mam v sebe od rana asi 3 litre vody.. a mam taky skvely pocit, ze sa mi prsia opat paradne nalievaju... jupiiii 😀
len dokedy mi to zas vydrzi... 😒
ale takto nemam mysliet.. musim mysliet pozitivne, vydrzi mi to az kym nebude mat minimalne rok a hotovo 😀

erikasadek
14. júl 2008

to nevadi je citlivy tak ho predsa nebudeme nutit hlavne ze pije nieco co mu roby dobre to je hlavne nie.
na slovensku mate stastie ze unas je dostat plno detskych bylinkovych cajov mne ich zas musi moja mama posielat velmi dobry bol na baze fenikal sladkeho drievka boli tam este dve byliny vyborny to cajik

mucha
14. júl 2008

erika, v zahranici take nemaju? to je divne, skor by som si myslela, ze tam budu mat este vacsi vyber a kvalitnejsie...

erikasadek
14. júl 2008

no moja ako ja viem tak este v nemecku je to dobre ale inac je to katastrofa po prve oni to neuznavaju na ich trhu to neexistuje takze vetsina z nas co sme von nam to nosia nase mami alebo posielaju ako moja moji mali piju denne harmancekovy feniklovy zmes proti kaslu . vies ked to tu pôvies tak ich prva odpoved je ze je to nebezpecne pre deti pretoze ze su to byliny to neznamena ze nemozu ublizit. niektore zmesi kupis ale len v BIO predajni a za nekrestanske ceny .
to len na okraj aj nas mak pre nich nepoznany a zaroven nebezpecny kupis ho len v bio a to za 100g 4.50 min. euro

ppipina
14. júl 2008

Mucha ale ja som niekde čítala, že stačí 2-3litre na deň, viac tekutiny vraj má opačný účinok a keď vypiješ 4 litre vody, vraj to znížuje tvorbu mlieka...

erikasadek
14. júl 2008

no k tomu sa pripajam to nam hovorili aj v porodnici pit casto v malych davkach

andrii
14. júl 2008

erikasadek - ale od tej kukurice predsa musí bábätko strašne nafukovať,nie?

lengyelka
14. júl 2008

ahojte, juj tak si ma inspirovaa erika, dakujem idem si ihned urobit zaprazenu polievku...........
............aj kukuricu by som si dala , mam velmi rada ale bojim sa ze by maleho roztrhlo 😀
...........didi ako to je mozne ze u vas maju meltu v tescu? ja ju v oxforde neviem nikde zohnat.......... ale pijem decaf a vela caju a vody a aj nealkoholicke pivko............. a s tou psychikou mate pravdu ja som posledny cas pod dost velkym stresom, ale snazim sa koli mliecku povzniest nad vsetko...........

andrii
14. júl 2008

ppipina, ja zase všade čítam,že pri kojení treba piť veľmi veľa až tých 4-5 l., tvorbu mlieka to neznižuje. Veď normálne by dospelý človek v týchto horúčavách mal vypiť aspoň 3 l tekutín a my k tomu ešte kojíme.

ppipina
14. júl 2008

No tak podľa tohto môžte počaš dojčenia aj piť alkohol a aj fajčiť. 😀 😝

http://www.rodinka.sk./user/view_page.php?page_...

erikasadek
14. júl 2008

no moje deti nenafukovalo a ani mna nikdy nenafukovalo
ja som vam napisala co fungovalo u mna a co mi poradili iny kazda kulura ma svoje zvyky a na niecom je vzdy kusok pravdy.
ostatne je uz na vas co vam vyhovuje vyskusate a uvidite same
ked mozem dodat co sa tyka pitneho rezimu no ked pijete casto a v malych davkach tak telo vam tu vodu spracuva a viaze naopak vela a naraz sposoby len ze ju sprepacinim vycurate hned to ti povedia aj lakary napriklad ked su deti zdehydrtatovane treba davat 10 min intervalich max 30 ml a dieta spracuje tu vodu aj mineraly viac ako je to mnozstvo ide len do plienok bez ucinku u dietata takze v konecnom dosledku to nie je oo kvantite takutiny ale o kvalite a sposobe ako ju pijeme

mucha
14. júl 2008

no tak ja asi pijem dobre a kvalitne, lebo curat ani nechodim tak casto... 😀
a tiez sa pripajam k andrii... pit treba vela. ved ja nevravim, ze vypijem 2-litrovku flasu naraz, pijem pomalicky, ale cely den, cize to tych 5 litrov vzdy vypijem... ved moj den od siedmej do deviatej ma 14 hodin, to znamena, ze kazdu hodinu vypijem 3,5dcl vody.. to je vela?

erikasadek
14. júl 2008

nie nie je rob si tak ako to tebe vyhovuje hlavne aby to fungovalo pre teba kazdy sme iny hlavne aby si ty bola spokojna
a tvoje babo

erikasadek
14. júl 2008

co je tiez dobre su teple zabaly alebo sprchy alebo kupel ako vam vyhovuje tiez dobre podporuje tvorbu mlieka

andrii
14. júl 2008

mucha, ja pijem tak podobne - nie naraz, to nemôžem ani kvôli vysokému očnému tlaku. Pijem priebežne tak, ako ty - každú hodinu jeden veľký hrnček tekutiny. Ja normálne cítim, keď niektorý deň toľko nepijem (napr. idem niekde k lekárovi a pod. a trochu to zanedbám), že sa mi tvorí menej mlieka.

Na podporu tvorby mlieka je dobrý aj čaj pre dojčiace matky. Ja pijem taký v ružovej krabičke. Výborne chutí.

ppipina, čo sa týka toho fajčenia a alkoholu - som zásadne proti. Ešte tak trošilinku piva, no najradšej nealkoholického. Inak nie.Veď to škodí dospelým, tak čo potom takému drobčekovi? Ten článok beriem ako reklamu na ich výrobky a nie ako seriozny článok a dojčení.

dididi30
14. júl 2008

ahote baby ale ste toho napisali 😀
lengyelka no maju ju u nas, predstav si a som rada, skus v inych obchodoch 😉
inak aj ja som si dala ten feniklovy a nejako mi bolo z neho blbo a malemu tiez ☹ a co kamilkovy? tej nieje taky dobry??
a ja by som som sa tiez bala si zapalit, hoci som predtym fajcila ale zas nie moc, pred otehotenim so prestala a nemienim sa k tomu vratit 😠 😒 😝 ale pivko cierne chcem tiez skusit, ale vraj sa potom moc pribera a to zas nechcem, radsej si dam nejake dobre papanicko 😀