Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

annag
2. júl 2008

sirinka, je to skutočne na jej zvážení, ale podľa fľaše vidno, že za 10 minút zvládne plnú dávku, nemyslela som nič iné robiť v zmysle domácich prác, ale v tom zmysle, aby nezabúdala aj na seba, dať si sprchu, dobrý čaj, ísť na prechádzku, skrátka užívať si to aj s bábetkom. jasné, prvé dni sú len a len o dojčení, ale nemá isto ešte dobre prispôsobené bradavky, slinky bábetka sú dosť agresívne, čo môže viesť k ich bolestiam a je dobré nechať ich trošku oddýchnuť. No deti mamičiek z Afriky sú na prsníku deň noc a nikomu to nevadí, všakže? Skôr ide o to, aby verila, že bábetko je za tých pár minút napapané a potom to už je len kvôli tomu, že na prsníku mu je najlepšie, a keďže ešte okolie poriadne nevníma, tak tam chce byť stále. Dokrmovanie je však znakom toho, že má pocit neistoty, či má dosť mliečka, lebo si mylne vysvetľuje dôvod neustálej potreby bábetka byť na prsníku.

sirinka
2. júl 2008

annag suhlasim s tym dokrmovanim, tiez som tym presla...akurat z flase to ide lahsie ako z prsnika a preto je tam ten rozdiel v case...preto treba nechat babatku cas, aby si stihlo vytiahnut svoju davku...inac da sa zistit, ci na prsniku este pije, alebo len tak si lehni...treba sledovat ten priestor pod briadkou a ked sa obcas vtiahne, tak vtedy preglga...urobi sa tam akokeby jamka

nikol_79
3. júl 2008

ahojte, ak môžem napíšem môj typ, na mliečko. mne osobne veľmi pomáhaju homeopatiká ricinus communis 5ch. beriem ich 3 x denne po 3 granulky, nechajú sa rozpustiť v puse. mala som už zopárkrát krízu, ale vždy to bolo kvôli tomu, že som si ich zabudla kúpiť, až po čase keď mliečko ubúdalo, spomenula som si, že ich dlhšiu dobu neberiem. potom sa vždy mlieko rozbehlo. myslím že je dôležité aj to či bábo priberá. lebo to koľko vypije, nieje dôležité ak dobre prospieva, môj malý pije max 5 minút, vždy som mala pocit, že vypil málo, a že len to predné mliečko, ale ak na poradni dr. odváži a pekne priberie, tak to asi stačí. pá

lila794
3. júl 2008

Ahojte, mne velmi pomaha odsavanie mliecka po kojeni, aby sa cicy vyprazdnili. Vsimla som si, ze ked som neodavala, lebo sa mi nechcelo alebo som ich nemala az take plne, tak toho mlieka bolo menej. Tak znova poctivo odsavam. Pomaha aj zaprazana polievocka - to sa mi hned pusti a mliecko na noc.

Nikol, mas pravdu. Nas tiez pije kratko - 10 minut a menej(je mladsi) a pribera az az. Dnes sme boli v poradni a uz ma 7610g - takze mu to staci. Podla mna to zalezi od toho, aky ma male tah pri piti. Ked vela a rychlo potiahne, staci mu to.

alififi
3. júl 2008

evaka - vinea obsahuje vela vitaminu B - to je dobre na mlieko 😉

lila794
3. júl 2008

Ano, to som pocula. Aj som ju chcela vyskusat, ale bojim sa, lebo je bublinkava a maly mal donedavna problem s kolikami. Nechcem riskovat, ze sa mu to vrati. Ale vraj je na mliecko perfektna.

lengyelka
4. júl 2008

ahojte ja mam stale toho mliecka len tak tak............ skusala som si odsat plny prsnik a bolo tam len 60ml........... no neviem ci to petkovi staci............. predtym mi v noci pekne spinkal a zobudil sa na kojenie len raz okolo pol druhej teraz kojim aj v noci kazde 3 hodiny.............. takze asi mu to nestaci , tiez si po kojeni odsavam mliecko , ale zec den na to vela casu nemam............ my sme totizto v anglicku a nemam tu ani svokru ani mamu ani nikoho kto by mi pomohol s domacnostou , cize mam toho strasne vela ............. 😨
...........asi preto mam ten pokles mliecka , a nie je take biele a huste ako predtym........... je priesvitne, myslite ze ma taku istu hodnotu pre maleho? Dnes ho idem odvazit tak som zvedava ako sme na tom 😖

alififi
4. júl 2008

1. odsavacka nikdy neodsaje tolko, co vypije maly.
2. mlieko nemusi byt huste.
3. ja som kojila aj kazde 2 hodiny ( len tusim ras sa stalo, ze sa mala zobudila len raz 😕 )
4. pre maleho ma urcite hodnotu
5. s vahou moc nestresuj, to moze aj kolisat
6. vydrz 😉

xstelinka
4. júl 2008

Ahojte,
kolko mlieka sa vam podari odsat za cca 30 minut a ako zistim, ze ho mam malo? Alebo ze ho stracam?

alififi
4. júl 2008

xstelinka - maly place od hladu ?

xstelinka
4. júl 2008

alififi: on place len ked sa zobudi a je prave hladny a mne to dlho trva kym ho prebalim, alebo sa nachystam. Povedala by som, ze je nedockavy. Ale niekedy ked ma uz prsnik v ustach, je strasne nervozny a "trepe" sa a bradavka mu vypadava a nevie ju uchopit. Inokedy sa zas velmi pekne do nej "zahrizne" a kludne papa.
Nechapem preco je niekedy taky rozruseny.

alififi
4. júl 2008

to je male babatko, tak mu dopraj cas aby sa adaptoval 😉
a ked viac menej pekne papa, tak neries mlieko, kolko mas, ake mas, kolko odsajes.
radsej si s nim lahni
prebalovanie bude za chvilu raz dva.
mala tiez zurila, kym nasla bradavku
je to uplne normalne

nikol_79
4. júl 2008

ahojte, ja som dnes skúsila tú vineu a nič mimoriadne som necítila.. až teraz, malého nafúklo 😢 ....takže na každého to asi neplatí..

alififi
4. júl 2008

urcite ma kazdy inu skusenost 😉
inak viem, ze niektore kocky to robili tak, ze nechali tu vineu vyprchat, aby nenafukovalo
ja si davam vineu uz 7 mesiacov. mozno to neucinkuje po hodke

zuzanocka
4. júl 2008

ahojte, necitam celu diskusiu, len par poslednych prispevkov...

nikol_79,
ta vinea musi byt vybublinkovana, bublinky naduvaju... ja nepijem ani napr. mineralku perlivu - max.. jemne...

laktacne krizy sme mali aj my - zatial dve.... stacilo vsak, ze som poriadne zvysila prijem tekutin a upravilo sa to... zaujimave bolo, ze cez den sice malicka pila aj kazych 40min., noc vsak prespala celu.. 😕

hlavne baby, nerieste ziadne zaprazene polievky a tak... 😉 tie su dobre akurat tak na to, aby nam zadok narastol 😝
zato "melta" kava je dobra a zdrava 😉 a vraj pomaha aj ku kojeniu.. ja pijem kazde rano 3dcl melty a vsetci na malicku hovoria, ze ci mam miesto mlieka smotanu 😀 inak, papam vsetko, zo zaciatku som pijavala kazdy den pol litra fenikloveho caju, ked som zjedla napr. fazulovu polievku, cerstvy chlieb, alebo nieco, co nafukuje, dala som si preventivne este pol litra navyse a nikdy sme nemali problem s bruskom 😉

tak nech sa vam dari a nech malickym chuti 😵 😵

edenka
4. júl 2008

zuzi- kde predavaju tu meltu? ja som ju nikde nenasla 😢

martina46
4. júl 2008

Melta napríklad v bille. Majú ju tam, kde sú kávy. Volá sa to sice MLETÁ, ale je to to isté. Taký červený sáčok. Ale mali by ju mať aj v Jednote.

lengyelka
4. júl 2008

Ahojte, tak mne sa to pomaly zase vracia s mlieckom do normalu. Pijem vela caju, bezkofeinovu kavu, pred spanim mlieko. Kupila som si aj vineu ale ma nenapadlo ju vybublinkovat a maly tak prdel dnes ako keby mal v tele kompresor 😀 😀 😀

dididi30
5. júl 2008

ahojte babule
nas drobcek pil z oboch prsnikov a pribral menej,teraz mu davam len z jedneho a niekedy pije 15, 10, alebo mu staci aj 5 minut a krasne pribera, maximu ako sa da, vraj 😉 ......
no a tiez papam vsetko okrem jedla ako fazule a kapusty...
lengyelka, tak je super,ze si zazehnala krizu 😉 , ani ja tu nikoho nemam, kto by mi pomahal, jedine muz alebo dceka mi pomoze ak nieje v skole 😎 ale som rada, leb deti si vychovavam sama a nik mi do toho nekibicuje a som ovela kludnejsia a pekne kojim, co pri malej som nekojila bo som bola v strese a ona mi strasne grckala, mala reflux.....teraz je malicky taky bohovsky, naliaty mlieckom a ja som happy, ze sa nam s kojenim dari 😵
tak drzim palec 😉

lila794
5. júl 2008

Ahojte, chcem sa opytat na tu meltu - milujem ju, ale bojim sa ju pit, aby neboli koliky. Lebo obycajna kava nafukuje, ale to ten kofein. Rada by som si ju dala na mlicko, ak to podporuje. A je aj zdrava. Myslite, ze ho nenafukne?

martina46
5. júl 2008

nenafukuje.

lila794
5. júl 2008

Dakujem! Hned si idem urobit 🙂

dididi30
5. júl 2008

ja pijem tiez meltu a nenafukuje ani mna ani maleho a je mnam 😀 😝

avanka
5. júl 2008

Ahojte, aj my sa s malym niekedy kojime aj kazdu hodinu, napr. vcera o 8 vecer zaspa, zobudil sa o pol 12, potom o pol 1, pol 2, pol 3 a po 4 a potom az o pol 8 rano, vacsinou sa budi o 23,30, po 4 rano a o 8 ...
Doktorka mi povedala, ze je malicky, tak mu mam dat kedy si vypyta, aj kazdu hodinu ze on si najde ten svoj rytmus
Inak aj ja pijem denne 2 melty s mliekom a asi 4 litre cistej vody denne..sem tam si uvarim aj caj pre kojace matky.....do vsetkeho davame kmin a zatial problemy s brusokm nie su
Inak mate odskusanu papriku, marhule, broskyne, ci nenafukuju?

martina46
5. júl 2008

paprika asi ano.

avanka
5. júl 2008

Ved prave a nemam odvahu to skusat, malinkeho plac a bolesti bruska mi za to to nestoja.....doktorka mi povedala, ze mam pockat , kym budeme mat tak mesiac a pol a potom uz mozem skusat vsetko...tak neviem

luciar79
5. júl 2008

awanka - 4 litre vody? si to neviem ani predstaviť.veď by mi prsia išli prasknúť.keď ti tak často pije dávaš vždy z iného prsníka? zrejme sa nedostal k zadnému mlieku. skús ho nechať piť viackrát z jedného a potom zas z druhého. alebo si pred kojením trocha odstriekaj aby si nemala plné prsia a on si začal ťahať to zadne.ja vypijem denne asi tak 2 litre ovocného čaju a to už máme vyššie nároky. a bohate nám to stačí. pije po 3 hodinách. a trvá mu to tak 4 minúty. Mlieko si dám len ráno jeden pohárik lebo sa mi zdalo že mu to robí zle a aj som čítala že sa kravské mlieko sa veľmi neodporúča.Že radšej tie acidká alebo niečo podobné.

lengyelka
5. júl 2008

Ahojte ja tiez vypijem vela tekutin, vodu ,dzus, bezkofeinovu kavu atd. Didi ty mas meltu zo slovenska? Alebo ju kupujes tu? Ja som tiez spokojna ze si vychovavam deti po svojom. Predtym sme byvali u svokrovcov tak si vies predstavit ... 😅

edenka
5. júl 2008

martina46 dakujem za odpoved 🙂

inac, uz viackrat som sa docitala ze privela tekutin znizuje tvorbu mlieka 😒 nie su 4 l uz moc???

lengyelka
5. júl 2008

Ja si myslim ze ak to u teba funguje so 4 litrami tak ich pi dalej,kazdy je individualny a kazdej mamicke funguje telo inak.