Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

linduska1
14. jún 2007

ja som tiez bola obetou takejto instruktaze + staci kojit 20 minut /10 jedna strana a 10 druha strana/ budem sa opakovat ale ja sa zatala ze nebudem prikrmovat /strasne som sa bala ze uplne pridem o mliecko/ ale neviem ci by som to znovu tak riesila. odkedy davam tuhu stravu tak mala je ovela kludnejsia, mozno keby sme zacali dokrmovat skor nemusela sa tolko naplakat a ja nastresovat - kazda navsteva lekara bola utrpenie ked sme museli cakat, bola som nervozna ze kedy sa rozplace, vylety ziadne, z kazdej navstevy sme utekali s placom domov. Na druhej strane kojim stale a uz to tak vyzera ze vydrzime aspon do jedneho roka a mozno keby sme prikrmovali tak uz mliecko nemam. Na zaciatku je to trapenie ale potom som si uz kojenie vychutnavala a bolo by mi za tym smutno keby som nemohla. teraz jej uz na noc davam aj umele mliecko a prvu flasku som si odplakala.
skuste prikrmovat co najmenej ale teraz spatne som zastancom toho, ze radsej spokojne a napapane babetko ako placuce a hladne. hlavne by som skusila zacat prikrmovat az v tym vyssich mesiacoch alebo aspon pomocou supmentora.

lusil2005
14. jún 2007

no, ja by som asi kojila aj v tej cakarni a na navstevach 😀
ono - je to stale beznejsie (a podla mna aj uplne ok) ze mamicky koja uz skoro vsade. minule som videla jednu mamicku s babetkom v baby satke v tescu. a babo veselo papalo kym mamicka nakupovala 😀 bol to pohlad pre bohov!
ja som rodila na antolskej a tam nam nastastie terigali do hlav ze treba kojit vtedy ked je babo hladne a primar nam velmi zdoraznoval ze kojit mame kdekolvek. nenechat babo pol hodinu plakat od hladu kym prideme domov.

linduska1
14. jún 2007

lusil, ja som tiez rodila na antolskej a nikto mi tam ani len neukazal ako si malu prilozit - tak neviem - mali vtedy natresk ale to by nemalo byt ospravedlnenie. tu instruktaz som dostala od pediatricky. a malu som nemohla kojit v cakarni a na navstevach lebo mi ked sme zacali papat tak to trvalo hodinu a striedali sme prsniky - a na to som skutocne nemala nervy ani povahu.

adula76
14. jún 2007

ahojte, mne sa krizy darilo zvladnut castym prikladanim a dojcenim fakt kazdu chvilu. Dala som si malu do babyvaku a ona cucala,kedy sa jej zachcelo.
Doteraz dojcim a vsetko je ok, mne babyvak velmi pomohol, inak by som s malou na rukach neurobila doma nic.
Teraz ju dojcim kedykolvek ( aj vonku, ked je hladna), v Ergu, v baby satke, ako kedy.Ak ked bola chora a chcela byt takmer nonstop pri prsniku, satka nam velmi pomohla.
Drzim vam palce, aby ste to co najlepsie zvladli.

lusil2005
14. jún 2007

lindus Oo mne dali instruktaz hned ako mi priniesli malu, a baba ktora mala problemy s kojenim u nas na izbe, volala sestry aj o tretej rano a velmi ochotne jej poradili, a ukazali co a ako. aj teraz to tam bolo dost "o hubu" lebo sa tam prave malovalo. ale keby to bolo tak ako si to zazila ty, fakt by to nebolo ospravedlnenie!

adula ja som nad tou satkou aj uvazovala, ale ked ja by som z toho bola dost debil. teba to ucil niekto viazat a pouzivat, alebo si to len z navodu zvladla?

bubaczik
14. jún 2007

ahojte..chcem sa opytat ako casto a kolko mam uzivat tie homeopatika 😕

adula76
14. jún 2007

lucil2005 - da sa to aj podla navodu, lepsie je, ked ti to niekto ukaze. Teraz v stredu 20. juna rano o 9:30 by mal byt v MC Presporkovo kurz viazania satiek, ked si z BA, skus sa tam ist pozriet.

Ono to chce len skusit, fakt sa to da, zo zaciatku to sice nie je dokonale, ale casom sa naucis viazat rychlo a dobre. Skus si pozriet www.nosime.sk, najdes tam dost vela vselijakych informacii o noseni deti.

Ak by si to chcela skusit, dolezite je viazat pevne a nevzdat to, ked a to nepodari hned na prvy raz. Myslim, ze to zvladne kazdy, nie je to tazke.

bubaczik - necitala sm celu diskusiu - ja som uzivala Ricinnus communis 5 CH 3 x denne 5 guliciek, nechala som ich rozpustit v ustach a bolo to. Mne to pomohlo, odporucam.

dankaa
autor
15. jún 2007

ahooj,takže podarilo sa mi vcera kojit každu hodku-znizilo sa to o polhodku asi aj tými homeopatikami,ale aj pravidelným odsavaním po kojení i pitný režim...inac ked ideme napr.do mesta-dam ju do klokanky a vydrží mi pekne aj 3 hodky bez papania,co v kociku by bola urevana už po hodke,....

adula presne tak berie aj ja ricinus 😉

vsetký mdržím prsty,je to tazke ale oplati sa mat zdrave babetko,sice niekdy uplakané,castejsie hladne ale predsa,,...

bubaczik
15. jún 2007

dakujem 😉

adula76
15. jún 2007

za malo, hlavne nech sa vam laktacia rozbehne a nemusite sa uz trapit 😉

dankaa
autor
18. jún 2007

ahojte,

takže sa to lepsi.tento vikend aj spinkala aj vydržala dlhsie bez mlecka.Tým že nam prespi celu noc,tak musi vela mliecka "dohanat"cez den.Ale zistujem,že už saje omnoho silnejsie a takto sa napapa dosýta. 😉

a ako sa vám darí,je to lepsie?

zgurkaa
18. jún 2007

dankaa, vsetko naj k Lenke k trom mesiacikom. 🙂

dankaa
autor
19. jún 2007

to je mile zgurkaa,dakujeme! ako sa vám darí?

zgurkaa
19. jún 2007

Uz sa to upravilo. Aj cumel uz zobrala, takze sa to da. Este neprespime celu noc, ale je to ovela, ovela lepsie. 🙂 Dik za opytanie. 😵 Citam, ze vy uz spite celu nocku. To je fajn. 😉

dankaa
autor
19. jún 2007

zgurkaa to som rada,mala asi zle obdobie 😕

hej spime už od cca 2 mesiacov 😉 no uvidime ako to bude ked nam pojdu zubky,.... 😨 😕 😅

veronikap
19. jún 2007

ahojte, nemám žiaľ čas prečítať si celú túto diskusiu, ale viete mi poradiť, ako dlho sa môžu brať tie homeopatiká? keď som dobrala jedno balenie, môžem hneď ďalšie? vopred vďaka 🙂

dankaa
autor
19. jún 2007

veronikap ja som zacala hned uživat druhe 😉 citim rozdiel k lepsiemu,ma sa uživat 3x 5 guliciek a teraz budem možno uživat každý druhý den,nie stále...resp.znizim množstvo na 3x2

veronikap
19. jún 2007

dakujem dankaa, lebo mne sa tiež zdalo, že sa to trošku polepšilo, tak by som chcela v tom pokračovať 😉

lusil2005
19. jún 2007

citala som ze sa to ma uzivat len kym sa situacia nezlepsi. potom uz nie. tu to je:
Ø rovnako môže užívať homeopatikum Ricinus Communis 5CH, ktoré stimuluje prsnú žľazu k sekrécii (liek používame v dávke 5 granúl 3x denne po dobu nedostatočnej tvorby mlieka, obyčajne stačia 2-4 dni, kým nastúpi dostatočná laktácia a potom už ďalšie podávanie nie je potrebné, užívať najlepšie nalačno alebo minimálne 5-10 minút pred jedlom, granuly sa nechajú voľne rozpustiť v ústach, nie je potrebné ich zapíjať tekutinami.)

http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm#nedostatok_ml...

dankaa
autor
20. jún 2007

lusil velmi zaujimavý clanok,dakujeme 😉

lusil2005
20. jún 2007

zamalicko 😝

gulicka
20. jún 2007

zgurkaa,
prosim Ta, ako si naucila dietatko na cumlik? Moja ho ako novorodenec chcela, potom sme jej ho ani neviem preco nedavali a teraz ma rano taky zvyk a drzi ju to uz dva tyzdne, ze ked ju dojcim, nepapa poriadne, ale cumlikuje ma a trva to aj tri hodiny, vlastne do momentu, kedy uz klasicky vstaneme a prezleciem ju. Vecer zaspava medzi 20.00-21.00 a budi sa okolo 4.00, potom sa napapka pekne, ale uz o hodinku, hodinku a pol je opat hore a odvtedy, chce byt stale "napojena" a ja prichadzam o chrbat. Mame doma pat roznych cumlikov, nezapacil sa jej ziadny, ani tie dva, kt. predtym chcela.

gulicka
20. jún 2007

este jedna otazocka -
tie, co plne kojite, este stale odsavate? Neviem, ci by som mala, ked ma Paulinka uz tri mesiace a snad si to nejako zregulovala, ale predsa....

Ja som mala zo zaciatku problemy s kojenim, malo mliecka, mala sa nevedela prisat atd, tak som aj prikrmovala, odsavala som po kazdom kojeni, co zostalo, mala sa budila v noci kazde tri hodky a vtedy som odsala najviac. Teraz uz mesiac a pol vylucne kojim, a mala sa budi v noci az po siedmych hodinach, takze sa snazim aj ja spat aspon pat, takze neodsavam a cez den, len ked mam pocit, ze by som mala a aj to len raz, dvakrat denne, niekedy vobec. Ked odsavam, odsajem polovicu z toho, co na zaciatku, ale malinka prospieva vyborne, je to riadna buchticka (musim pridat nove fotky 🙂 )Neviem, ci nerobim chybu.
Este jedna vec, kojim viac menej len z jedneho prsnika, v druhom som mala od zaciatku malo mlieka a navyse aj dva slabsie zapaly, takze sa bojim, aby jej ten jeden stacil aspon do konca leta.

dankaa
autor
21. jún 2007

gulicka ja neodsavam,ked kojim pomaly každu hodku... 🙂

teraz sa to už upravilo,dnes sma mali super den-papala len 5 krat.raz som jej dala vodicku-vypila cca 60ml.Bola spokojna. 😉

maj sa krasne gulicka. 😎

lusil2005
21. jún 2007

gulicka ja mam sice zatial len stvortyzdnove skusenosti, ale ja neodsavam vobec. proste mi to nejde. nech sa snazim ako chcem. neodsajem odsavackou ani ked viem ze mliecka mam este vela. nechapem preco. v nemocnici ked sa mi prve dni nalievali prsniky, odsala som skoro plnu flasku. doma sa mi to potom este podarilo raz, a potom zrazu sek a uz neodsajem ani 20 ml.
ale zatial mi to problem nerobi a mlieka mam dost aj bez odsavacky (klop klop klop)
mala pribrala za tri tyzdne 1300 gramov!!! 😅 takze hlad nam nehrozi 😝

dankaa
autor
22. jún 2007

lusil to je úzasneeeeeee !!!pokracuj v tom a koj cim najdlhsie 😉 inac ja ked odsavam tak najlepsie rucne.A odsajem este dost 😅 s odsavackou sa mi neodsaje ani ml,asi nie je taká silna,alebo že by sa opotrebovala??? 😀

dai
22. jún 2007

aoj dankaa,
ako si to odsavas rucne? mne to tiez s odsavackou moc nejde... aj ked niekedy to tak fajn strieka ze za minutu mam 30 ml - viac sa mi zatial nepodarilo ☹ rucne mi to ale ide len po kvapkach.. tak neviem 😒

zuzidr
22. jún 2007

ahojte....chcem sa spýtať aké mate skúsenosti s klobúčikmi....ja som prvé dni mala hrozne padnuté bradavky,a malá sa nedokázala prisať,a keď sa jej to podarilo,a náhodou prestala ťahať,znova sa neprisala.začala som používať klobúčiky,malá mi bradavky cez tie klobúčiky trocha vytiahla,tak to je lepšie.snažím sa kojiť bez toho,ale keď sa už 5-10min trápi,neprisaje sa,plače,znova si dám klobúčik.Niekedy sa chytí na prvý raz a je to v poho...myslíte že sa po čase naučí aj bez toho?????Ďakujem 😀

zuzidr
22. jún 2007

ešte otázočka....
všetci mi hovoria,že nemám piť nič bublinkové,lebo to bude malú nadúvať,a vy píšete,že na tvorbu lieka je dobrá vinea?nerobí vám to problém?! 😀

sisulik
22. jún 2007

ja pouzivam klasicku rucnu odsavacku...a mam s nou velmi dobre skusenosti...odsajem az tolko ze ma to pomaly aj vysaje 😀