Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

annag
24. nov 2009

jajka82 - skús sa skontaktovať Zuzka Mastišová 0908 079 999 z materského centra v BaBy

jajka82
25. nov 2009

annag: ďakujem

kralicica
11. jún 2010

ahojte, mam 10 tyzdnoveho chlapceka a asi prezivame krizu... vsetko bolo super (samozrejme az na zaciatok, zapaly prsnika, problem s prichytenim), ale v poslednych dnoch som ho kojila uz len 5 krat denne, v pohodicke vydrzal spinkat aj 6 hodin cez den, v noci 7 vkuse... ale predvcerom sa to vsetko zbehlo... kojim aj 2 krat za hodinu, maly stale place, neviem ci mam zle mlieko alebo nieco v nom, lebo stale "hlada", cuca mi aj chrbat ked ho dam hore, ale pritom niekedy aj vracka takze este nema prazdny zaludok. ale to len niekedy, dnes tiez som uz kojila od rana 4 krat, som z toho na nervy, neviem co robit. uprimne, pijem asi 5 litrov vody denne, strasne ma smadi, takze to nie je problem, prsia sa mi vsak nalievaju podstatne menej, su take makke a volne... mozno si len telo zvyklo ale ja spom si myslela ze stale budu take "naliate velke"... ako mam vediet ze mam dost mlieka, co mam robit? mam pocit ze uz mu dam tu bebu co mam doma pre "istotu", je mi luto ho prikladat ked vidim ze aj tak nic nevytiahne a place aj tak potom... on nie je taky trpzlivy ze by cucal az kym ma dost... bojim sa

bejkka
11. jún 2010

Ahoj kralicica, určite je to len laktačná kríza - viem podľa seba, mám ich za sebou najmenej 10 - prechodný nedostatok mlieka, prsia majú byť volné - nie tvrdé, tak ako píšeš, telo si zvyklo. robíš dobre, že kojíš na požiadane, aj každých 30 min., skús si prečítať príspevky v téme ďakujeme annag- tam nájdeš postup ako často prikladať k tomu istému prsníku. Ja som tiež mala nejedno pokušenie dať UM, dokonca raz som aj podľahla, ale ked som videla, že vypil len 50 ml a o hodinku opať plač, viac som neexperimentovala. Musíš iba vydržať, je to prvé kritické obdobie, ak malý nebude mať trpezlivosť sať, len ho trošku ponos na rukách a skús mu prsník ponúknuť o 10 - 15 min. neskôr, ja som dokonca v týchto krízach kojila aj postojačky za chodu 🙂 a malý sa prisal - oni sú takí beťári. Uvidíš, stojí to za to. Ešte ma napadlo, že to môže byť aj tým dusnom, možno je len nepokojný z tepla a chce sa ukľudniť na prsíčku. A ešte vypiť 5 litrov je trochu priveľa, skús to znížiť na 3 litre, vraj aj veľa tekutín brzdí tvorbu mlieka, pi často, ale menej. Odporúča sa po každom dojčení cca. 3 dl vody. Nech to rýchlo prekonáte a hlavne veľa psychickej pohody - viem ako to znie 😉 - ale to je pre mliečko najdôležitejšie. Ozvi sa ako to dopadlo.

brisilda
26. júl 2010

@annag prosim o radu maly ma 2 a pol mesiaca skoro 3 mesiace na poradni nam bolo povedane ze krasne priberame no moj maly zomna vytiahne strasne malo mliecka niekedy len 40 ml inokedy 70 ml malokedy 120 ml no zaujimave je ze je kludas vydrzi bez jedenia aj 3-4 hodinky v noci spinkame uz do rana cize sa v noci nekrmime pravidelne ho vazim po kazdom kojeni a som v soku ako malinko vypije ☹ aj ja sama mam pocit ze mam malo mliecka co mam robit aby sa mliecko znova razbehlo? pojem caro caje na podporu vineu no akosi to uz nezabera 😠 je to podla vas normalen ze take babo vipije tak malo? inak vazime 6070 g na jeho vahu by mal vypit podstatne viav ako len v priemere 70 ml nie? co mam robit?mam to vobec riesit ked maly je kludne babo? kazdy mi hovori ze babao vypije tolko kolko potrebuje ale podla mna je chore ked taky valibuk akeho amm doma ja stiahne minimum mliecka 😔

brisilda
26. júl 2010

dakujem za kazdu dobru radu kojenia sa nechcem vzdat prosim napiste svoje skusenosti s prisatim maleho nemam problem len s tym mlieckom ktore sa zacina stracat 😖

strapco13
26. júl 2010

@brisilda po prve ukludni sa 😉 , po druhe...vobec nestresuj kolko maly vypije...vypije kolko potrebuje, keby mu bolo malo, tak ti to da vediet a urcite by nevydrzal 3-4 hodky
MM sa prisposobuje potrebam maleho skor obsahom ako mnozstvom..v tom je velky rozdiel oproti UM
ja som bola nutena odsavat chvilu z jedneho prsnika, ked mal maly cez 4 mesiace..a bolo to kolo 120 ml, nieked 90 ml /tak som ako sialena odsavala aj 2 hodky v kuse, aby bolo tych nutnych 120 ml..cize len stres..a o to menej som odsala 😝
to ze vies kolko vypije..zrejme ho vazis pred a po kojeni..tak prestan..babo tym stresujes, nejde na prsnik hned ako potrebuje..zaludok sa stiahne z toho stresu..a po kojeni, si uzivaj blizkost, nehu, dotyky a nie davat maleho na vahu, merat a pod..dieta ma byt pri tebe, popripade este na prsku dudlat si pre potesenie a popri tom este nieco potiahne 😉

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 no skusali sme aj hodinu lezat len tak ked som sa zadivala na televizor on spinkal a dudkal ale nevydudkal uz ani kvapku ☹ proste co nestiahne do 10 minut tak viac uz nepotiahne mam odskusane tym obsahom mliecka mas asi pravdu lebo tiez si myslim ze by hladny nezaspinkal ja sa nanho mozem spolahnut ze aj 4 hodky vydrzi 😉 len ma mrzi ze ked ide spinkat stiahne len 40 ml 😒 v noci ho budit nechem aby som mu nenarusila krasny spanok no inak mam skusenost ze ked vypije 120 ml tak do 2 hodin je hladny 😀 tak teraz nechapem cim menej vypije tym je akoze mliecko hustejsie? lebo akonahle stiahne viac ako 100 ml co sa nestalo uz dost dlho tak viem ze do 2 hodin prikladam znova

brisilda
26. júl 2010

takze je to OK??? 😕

strapco13
26. júl 2010

@brisilda este raz..preco ho vazis?..tym stresujes seba a babo to citi
ako kojis? striedas prsniky pravidelne..jedno kojenie jeden prsnik alebo oba?
ono ked sa naje vela..tak ho moze tlacit zaludok..aj dospelym sa s prepchatym bruchom tazsie spinka..nemusi sa budit na hlad..moze to byt smad, nepohodlie, alebo mu len chybas 😉

strapco13
26. júl 2010

@brisilda osobne si myslim, ze problem nemate..len si to myslis 😉

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 no zacala som ho vazit odkedy mam pocit ze sa mi robi malo mliecka ☹ ale nestresujemme sa jedine ja sama seba podvedome no neuvedomujem si to 😀 len som chcela vediet nazor vas skusenych ci je to vnorme pit tak malo na jeho vek inak kojim raz z jedneho raz z druheho no mala som uz nutkanie ponuknut mu aj druhy 😀

strapco13
26. júl 2010

@brisilda ak mas to nutkanie..tak ponukni..ak bude chciet, tak si da 😉 ..ale ak budes kojittak, ze jeden prsnik vypije a druhy nacne..tak dalsie kojenie nech najprv dopije ten nacaty a potom daj na druhy
v tom veku ako mas drobca, tak sa prisposobuje mnozstvo mlieka potrebam drobca..mizne pocit naliatych plnych prsnikov /mamicka si automaticky mysli, ze malo mlieka a da uM a to je koniec kojenia ☹ /
ak chces zvysit tvorbu mliecka, ponukaj prsniky castejsie cez den, v noci ho nechaj spinkat

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 no ja sa bojim toho ze ked mu zacnem cezden davat castejsie tak potom nikde nebudem moct odbehnut lebo po 1-2 hodkach uz bude chciet automaticky jest alebo nie? neviem ake mate skusenosti ja som pri prvom take problemi nemala no skusim mu davat kazde druhe kojenie castejsie cize 3 hodky 2 hodky 3 hodky atd. len co ak nebude dostatocne hladny a nestiahne zadne mliecko?

brisilda
26. júl 2010

uz teraz pije dost malo ☹

strapco13
26. júl 2010

@brisilda neboj..dieta je hladne lebo vidi mamu 😀 ..ja nemozem doma chodit hore bez 😀 😀
na 1-2 hodky kludne mozes bez neho, zvladne to
zaklad dojcenia je ziadne intervaly, kojit na poziadanie...skus napr 3 hodky kojit z jedneho prsnika..za tie 3 hodky postupne vypije cely prsnik na etapy a po troch hodkach ho prikladaj na druhy prsnik zas 3 hodky...na prsnik , ale vtedy ked to dieta chce + aktivne ponukaj

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 no ja kebyze cakam kedy on chce tak neviem ci 3 dodna by jedol 😀 😀 😀 on nam doma neplace iba obcas mrnci 😀 preto nechapem a trapi ma malo mliecka ved co ak schudne? uz som chcela ze ak zacne cudnut tak prejdeme na UM no mam v zasobe aj zmrazene no to on nechce ani zasvet proste flasu nechyti

brisilda
26. júl 2010

dakujem za radu budem vazit iba pred kupanim akonahle zacne chudnut tak to budem musiet riesit UM 😢

strapco13
26. júl 2010

@brisilda moj mi zo zaciatku nedaval vediet ze je hladny..len som nejak pochopila, ze kedy..ja som dodrziavala jediny interval..ze ked som do 3 hodin nemala pocit, ze mi dava najavo, ze chce jest..tak som mu prsnk strcila aj nasilu 😅
Na UM a flasu sa vykasli..mliecka mas dost..mate krasnu vahu, mas spokojne dieta, uzivaj si to
ja vazim maleho len orientacne na vahe v sobotu..tak, ze sa postavim na vahu sama a s nim...mame tyzden, ze priberieme vela, tyzden, ze aj schudneme..ale celkovo za mesiac priberie

strapco13
26. júl 2010

@brisilda radsej ako UM..napis annag IP a oznac to surne a vypln jej dotaznik
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...
plus kukni na ostatne clanky na tej stranke
radsej MM odsate a dane inou formou /lyzicka, poharik, suplementor/ ako flaska s UM

strapco13
26. júl 2010

@strapco13 a deti priberaju stale menej a menj..uz len tak nelezia, zacinaju byt aktivnejsie, hraju sa..to vyzaduje energiu
neboj sa..zvladnete to aj bez UM 😉

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 to vazne? aj chudnete? no uvidime co nam doktorka povie na dalsej poradni ktora bude o 5tt 😀 jednoznacne dik za radu ja tiez malemu ponuknem prsnik raz za 3 hodky no ked sme vonku vydrzi aj viac 😉 budem sa riadit tvojimi radami 😉 odteraz vazim iba raz za den 😉

strapco13
26. júl 2010

@brisilda moj posledny prispevok patril tebe..sa mi podarilo odpovedat samej sebe 😀 😀 😀

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 ja som malemu skusala davat s flase MM no nechcel 😒 a odsavat sa mi uz neda lebo nic nejde to musi maly cuckat niet naj lepsiu odsavacku ako je on 😀

strapco13
26. júl 2010

@brisilda no moj uz lozi, vsade sa stavia...nehybe sa len ked spi...pri jedle aspon bucha ruckjami o stol, ze ham, ham..takze ja sa cudujem, ze vobec pribera 😀 😀
a vazit staci raz za tyzden 😉 ..

strapco13
26. júl 2010

@brisilda presne tak..najlepsia odsavacka je dieta a nic nespusti lepsie tvorbu mliecka ako prisatie drobca a pohlad nan
este ma napadlo..mate spravne prisatie?...lebo ak nie, tak sa dieta viac namaka, kym co to vydoluje a skor sa unavi a preto tolko nepije
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

brisilda
26. júl 2010

@strapco13 ano prisatie mame dobre to som si uz prestudovala a dotaznik prave vyplnila 😉 uvidime co nato povie annag 🙂 dakujem za radu

snehovakralovna
31. aug 2010

Dobry den, na podporu laktacie mam kapsuly more milk plus, zostali mi 2/3 balenia, kto by mal zaujem, poprosim ss.

bambulka79
12. dec 2010

Ahojte chcem sa spytat ci mi neviete poradit ohladom homeopatik riccinus communis 5CH ci zaberaju na zvysenie tvorby mlieka.maleho kojim cely den pekne len vecer sa mi niekedy zda ze uz nemam mlieko nechcem mu davat umele ma len 4mesiace chcem ho kojit do 6mesiacov len neviem ci sa mi to podari kupila som si aj gravimilk a neviem co este urobit aby boloviac mliecka.Dakujem za rady.. 🙂

ela222
12. dec 2010

ahoj, no mne zaberali tieto homeopatika riccinus communis perfektne. Do 24 hodín som mala prsia naliate mliekom. A vraj je dobrý aj kôpor do jedla pridávať a veľa piť. Tiež som mala taký problém, že sa mi zdalo na večer, že mám mlieka málo. Ale nakoniec sme to zvládli a malá má 12 mesiacov a stále kojím.