Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

dankaa
autor
9. jún 2007

apropo,teraz spinka a moje zasoby mliecka sa aspon poriadne doplnia 🙂

tinockaaa
9. jún 2007

ahoj dankaa, aj my kojíme, tak aj my sme mali zopár laktačných kríz, ale stále sme to zvládli. klop, klop. 🙂 mne pomáha hlavne veľa piť (aj 5-6 litrov vody), aj keď potom stále behám na wecko, a homeopatiká mi taktiež zakaždým zabrali. niekedy pomôže aj vinea, ale z tej ma potom páli záha. 😒 pri čaji na kojenie som mala pocit že ma nafukuje a malú tiež, tak som ho prestala piť, pijem len čistú vodu z vodovodu.
a čo sa týka pitného režimu, ja malej aj napriek kojeniu v tejto horúčave dávam čajík, niekedy len prevarenú vodu. a dnes už sme kojili 5 krát, čo normálne má za celý deň, a ešte k tomu vypila 200 ml čaju. 😀

bubulicek
9. jún 2007

ahoj babulky ... ja mozem pridat len skusenosti z prveho tehu .. kojila som 26 mesiacov .. tiez sme si obcas uzili krizu ... ale co chcem povedat, ze maly bol narodeny v juli 2000, kedy boli neskutocne horucavy ... a detska lekarka mi kazala okrem materskeho mliecka mu davat aj cajik ... tak sme cosi obcas vypili, ale nejako mu nic moc okrem mliecka nebralo, takze sme to urcite neprehanali. Ako hovorite, tak v mudrych knizkach sa pise, ze mliecko je pre babatko postacujuce.

Este sa chcem spytat ake homeopatika to beriete?? Zajtra idem rodit, tak aby som bola mudra 😀

ervotoc
9. jún 2007

drzim ti palce 😉

bubulicek
9. jún 2007

dakujem

titkovamiriam
9. jún 2007

treba vela odsavat a pit,marek je junovy tak cajik lyzickoval ked bolo horuco,inak bol len na mliecku,mali sme krizy no vzdy pomohlo zamrazene mliecko.

bubulicek
9. jún 2007

to ano .. tiez sme mali v mraznicke, akurat nasmu Patrikovi sa z flase nepacilo ani modre z neba ... len cici

titkovamiriam
9. jún 2007

ja som ho striekackovala asi tak do 4m,potom si dal marek povedat aj s flasou.

danka2
9. jún 2007

bubuliček ked chceš brat homeopatiká, teta v lekárni ti stále poradí, presne sa to volá ricinum communis 5ch a zaberaju aj mne. Vždy to nejak zvládame s kojením ak chce pit stále mu dám prsnik a v týchto horučavách dávam i kusok čajik. No a bubulicek držím taktiež palce 🙂

bubulicek
9. jún 2007

ved ano, tety v lekarnach su zbehle a isto poradia .. dufam, ze nam to nebude treba, len som chcela vediet pre istotu .. keby nahodou ponukali viac druhov, tak aby som vedela kde je sever ... a dakujem ... dufam, ze to bude v pohode, resp. aspon o nieco lepsie ako pri prvom

dankaa
autor
9. jún 2007

dani ja mam ricinus communis 9 ch,to potom co beriem?si ma vystrasila, 😕

dankaa
autor
9. jún 2007

bubulicek držim Ti prsty!

dankaa
autor
9. jún 2007

už som nasla zo stranky mamatata.sk :

Ricinus 5 CH podporuje dojčenie. Podáva sa 3x denne 5 granúl. Ricinus 9 CH tiež PODPORUJE dojčenie, ale v menšej miere. Na podporu je lepšie riedenie 5 CH. Na zastavenie dojčenia sa používa Ricinus 30 CH, 5 granúl 1-2x denne

dankaa
autor
9. jún 2007

tak to si musim zaobstarat 5ch !!!

dankaa
autor
9. jún 2007

no dnes som kojila presne 10 krát!

dankaa
autor
9. jún 2007

tinockaa s tým pitným režimom,že 5-6 lvody,to vyskusam,doteraz vypijem cca 2-3 l,dakujem za tip 😉

bubulicek
9. jún 2007

vdaka danka ... ja som si pred kojenim musela vzdy nachystat pohar vody, lebo ma pritom neuveritelne susilo ... vypila som tiez denne nejake 4 litre

kasis
9. jún 2007

Ahojte, asi aj my mame krizu. Maly papaval tak 6-7 krat denne, pricom v noci len raz a teraz je to tiez aj 10 krat a v noci mi teraz vydrzi max 4hod. Najskor som sa zlakla, ze ubuda mliecka, ale krpec zrejme zvysil svoje poziadavky. Inac my sme nejak preskocili velkost 62, nosil ju tak tyzden a uz mu je vsetko male. Skusim aj ja viac pit, v tychto horucavach ah vela vypotime 🙂

eros
9. jún 2007

No baby ja osm kojila 3roky maleho,ale cajik som do neho vobec nedostala ani po lyzicke ani vo flaske,ale krizi sme rychlo zahnali ten tahal a tahal.treba vydrzat ked prejde posledna kriza bude vsetko za vodou,ale mojej malej uz davam aj cajik a mala by vypit za cely den 100ml.no skusim aj ja viac pit,ale neviem ci to pomaha bo ne ani homeopatika nepomohli a to pijem 2vineii denne pivko 6 salok na podporu mliecka.no ale asi som vystavena s maleho,ale mala dostava moje.

maca793
9. jún 2007

ja som kojila do 3 mesiacóv. potom prišla kríza a dosť, viac som zo seba mliečka nevydala. zrazu bolo preč. nepomohli ani čajíky ani tabletky na podporu laktácie. teraz musím užívať tabletky na úplne zastavenie laktácie, pretože sa mi robí mliečko aj keď nie vo veľkých dávkach(5-6 kvapiek z každého prsníka). keď som malú kojila, lepšie povedané, mlieko som si odsávala, tak to bolo krásne. krásne priberala. popri mat.mlieku som jej dávala aj čajík. nebol to vôbec problém.

dankaa
autor
11. jún 2007

ahojte!

takže včera som Lenke podala prevarenú vodicku a pomedzi prsty trosku cukkru-po lyžickach vypila 30 ml a bola happy.Snažim sa jej davat lyžickou aby si pomaly zvykala,sice je to niekedy boj ale už si zvyká ☹ 😠 🙂

llaura
11. jún 2007

ahojte,
co mam robit? pravdepodobne mam malo mlieka, mala sa narodila len pred cca tyzdnom, mlieko mi nabehlo az 6 den po porode, aj tak je ho malo.mala bola prikrmovana aj v nemocnici a nakoniec uz aj doma.je pravda, ze nie kazdy den. dnes v noci jej stacilo moje, zatial aj dnes rano, pekne zaspinkala....sice az po nejakych ca 2 hod, ale pekne spinka.myslite, ze sa mi mlieko este moze rozbehnut? ked som si odsala, niekedy to bolo len cca 10 ml, vcera 30 ml, a niekedy len par kvapiek. uz som dost zufala.
dakujem za radu

linduska1
11. jún 2007

ahoj allaura, ja som na tom bola podobne. mliecko nabehlo az doma a neustale som mala pocit, ze je ho malo. po mesiaci nepriberania nam doktorka predpisala bebu ze nech dokrmujeme. bolo mi jasne ze ked zacnem skoncim s kojenim. mala som vsak stastie na stasne milu poradkynu pre dojcenie s ktorou sme sa dohodli na: kojenie tak dlho a tak casto ako babetko chce, dalej sa produkcia mliecka zvysuje striedanim prsnikov - my sme hned ako prestala terezka pit menili - niekedy uz po 5 minutach a takto sme prestriedali aj 6 krat pocas jedneho kojenia, dalej existuju homeopatika /tie mi tiez pomohli/ no a vydrzala som plne kojit do 5 a 1/2 mesiaca - odvtedy davam prikrmy a mliecokm uz len doplnam ale mliecko zatial mam v poho, v noci stale staci. Hlavne treba byt psychicky v pohode a verit, ze priroda ti dost pre tvoje babetko nadelila. drzim palce. ako chces posli SS mam od tej poradkyne aj neake materialy, mozem poslat. niektore odpovede najdes celkom dobre spracovane na stranke mymamy.sk. drzim palce 😵

ervotoc
11. jún 2007

dankaa ved Lenka bude mať len tri mesiace načo uz ten cukor? 😕

llaura
11. jún 2007

linduska1 dakujem za radu 😒

mata78
11. jún 2007

Ahoj llaura.

S tým, že nemáš teraz ešte mliečko si nerob veľmi ťažkú hlavu. mne sa začalo tvoriť mlieko až na 10 deň po pôrode. Ak ti malá pekne saje, tak si ju prikladaj čo najčastejšie k prsníku. hoci aj každú hodinku. ja viem, že to bude hrozné, ale oplatí sa ti to. Ja som to sama robila, len s tým rozdielom, že moja malá nechce prsník tak som stále odsávala. robila som to každú hodinku. bolo to vyčerpávajúce, ale postupne sa to pekne rozbehlo a ja odsávam ešte dnes ato už moja mala bude mať 8 mesiacov. najlepšie a najviac sa tvorí mliečko v noci, tak aj v tedy by bolo dobré si malú prikladať. A zo začiatku som jedla veľmi veľa rascovej polievky. ak mám byť presná , tak ja som ju vlastne nejedla, ale pila. pomohlo to, ale dnes už ju nemôžem ani cítiť. neboj sa všetko bude ok, ale musíš byť v pohode ( teraz sa mi už mudruje, ale ja som bola na nervy, lebo som bola vyčerpaná z toho, že som nerobila nič iné iba krmila , odsávala a prebaľovala, ale pre to malé stvorenie by som urobila čokoľvek) držím palce 🙂

dorotka
11. jún 2007

no kocky mne naozaj pomaha vinea ale musim si davat bacha aby som ju nepila ked mam mlieka dost lebo potom musim v noci odsavat
dankaa a preco jej davas cukor? cukru sa predsa treba vyhybat co najdlsie

dankaa
autor
11. jún 2007

cukru davam naozaj strasne malo 😉 ked ja to ochutnam je to iba jemna chut,ale mate pravdu nabuduce nedam žiaden,budeme bojovat.... 😉

llaura
11. jún 2007

dakujem vam za rady a podporu, aj ked je to zataz na psychiku, som z toho dost nestastna.ale prikrmovat ju musim, inak by bola hladna, chudatko.

dankaa
autor
11. jún 2007

llaura a vyskusala si naozaj vsetko?cajik,homeopatika,...