Ako ste prekonali laktačnú krízu?

dankaa
9. jún 2007

ahoj,

určite ste sa mamičky stretli s obdobím,kedy ste kojili babetko niekdy aj každu polhodku 😨...Prave prežívame druhú laktačnú krízu.Tie ktoré ste iba dojcili viete,že to nie je lahke obdobie...

Pise sa v mudrych knižkach, že je to obvykle medzi 6-8 týždnom a 12-14 týzdnom po narodení.Pijem cajik na podporu materskeho mliecka /ružova krabicka/a užívam aj homeopatiká.malu Lenku prikladám stále ked je hladná,držíme sa a musíme vydržať.Niekdedy je to až na nevydržanie,chodim hore bez po byte-aj to padne v týchto horúcavach.

Taktiež sa píse že dietatko do 6 mesiaca by malo byt plne dojcene a nemali by mu byt podavane žiadne tekutiny,ono si samo vezme predne mliecko od smadu.

Stale iba kojime a budeme radi ak sa pridate k nám-plne dojciacim a podelíte sa o tažke i vedelé chvile pri dojcení no najma ako ste prekonali "laktacnu krizu "😉

zuzidr
22. jún 2007

ozaj,tie čo kojíte dlhšie:schudli ste?všetci mi hovoria len treba kojiť,aspom schudneš,neverím,že to platí na každú....mne sa to určite nepodarí..... 😀

dadulka19
22. jún 2007

ahoj zuzi 🙂 ,no ak to na niektorú platí,že kojením sa chudne,na mňa to neplatí 😝 .Skôr si myslím,že tým "aktívnym životom"okolo detí sa dá chudnúť 😉 ,ale ja tlačím dosť sladkostí,takže ani tento spôsob u mňa nefunguje. 😝 .Ale vrátim sa k počiatočnej téme.Tie rôzne čaje na podporu tvorby mlieka fakt fungujú?A hlavne ktoré?Momentálne to síce nepotrebujem 🙂 ,ale pri prvej dcérke som po 4 apol mesiaci stratila mliečko,ale teraz by som rada vydržala aspoň 6 mesiacov 🙂 .

zuzidr
22. jún 2007

dadulka,ja ten čaj pijem druhý deň,sú všetky možné od Hipp a podobne,ja som si kúpila porciovaný v DM-ku tak uvidím...veru aj mne začali nejako chutiť sladkosti,musím to obmedziť.... ☹

curly1983
22. jún 2007

zuzidr ja kojim cez klobucik ... kuk tema https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

curly1983
22. jún 2007

inak ja tiez beriem tie homeopatika na mliecko. Tiez som sa zaujimala o to ako dlho sa mozu brat a jedna homeopaticka mi napisala ze sa mozu stale .. pokial kojime .. nema to ziadne neziaduce ucinky - kedze je to na prirodnej baze 😉

veronikap
22. jún 2007

zuzi, ja tiež pijem vineu, ale nechám si ju najskôr v pohári vybublinkovať.. tie bublinky fakt nerobia deťúrencom dobre 😉

dankaa
autor
23. jún 2007

dai odsavam rucne a to tlakom zhora na dol smerom ku bradavke,t.j.celé prso,nie len bradavku!!! plus pozri si clanok : http://www.nspnz.sk/neonatal/dojcenie/odstrieka...

zuzidr ja pijem aj sem tam bublinkovu mineralku a mala ja o.lae ked este bola malicka tak do mesiaca apol tak som naozaj "neexperimentocvala"...ale kazde babo je indivindi.navyse som mala vpadnutu bradavku na jednom prsniku a le teraz je to lehaaaro kemping.mala si ho vcucne ako keby nic,...bojovali sme až mi tiekli nervy ale vydržali sme.Aj ty to vydržíš,!

vela stastia pevne nervy prajem vsetkým 😉

nera
23. jún 2007

na kojenie mne pomáhala hlavne razcová polievka, kuracia polievka a kuracinka a veeľa mlieka
- a čo sa týka chudnutia počas kojenia, kojím ešte stále, ale teraz posledne som tak unavená, že len papám, aby som mala mliečko a priberám, ale už som začala niečo roiť, aby sa to zmenilo, tak uvidíme. Ináč doteraz som chudla.

dankaa
autor
25. jún 2007

ahojte baby,

takže papame každe 2-3 hodky!!!je to teraz super,už sa to upravilo

nera ja mam este 7 kil do povodnej vahy-no uvidime ako rýchlo sa mi podari schudnut,no teraz je mi to jedno,nech mam mliecko 😉

titkovamiriam
25. jún 2007

zuzidr ja mam kojenie ako odtucnovacku,po tom roku som schudla od povodnej vahy pred tehu 14 kil,no aj tak je ma stale dost tak budem kojit este asi rok 😀 .V tomto teple vela pijem 8l.denne,tak to bude aj tym 🙂

lusil2005
25. jún 2007

ja si tiez vineu najprv poriadne pretrepem vo flasi, nech vybublinkuje, az potom ju pijem. bublinky niesu zle len kvoli naduvaniu, ale je to zle aj na srdiecko babetka. a vraj aj nase.
inac - kojenim by si mala fakt teoreticky chudnut kedze do mlieka ide tuk ktory si telo "uskladnilo" pocas tehotenstva prave pre potreby kojenia, ale kedze ja by som tiez v poslednej dobe zabijala pre sladke, neviem neviem ako to bude fungovat 😀
inac - nemalo by sa to s chudnutim prehanat pocas kojenia. tusim max. 1 alebo 2 kg mesacne. lebo ked zhodite viac, uvolnuju sa okrem tukov aj nejake toxiny ci co a tie idu potom do mlieka. takze opatrne!!! 😅
inac - ja pijem ten granulovany hipp caj pre kojace matky. pripada mi to ovela menej prirodne ako sackove cajiky, ale viac mi chuti, a hlavne - da sa robit aj do studenej vody... takze mam z toho taku mentolovu malinovku.

dankaa gratulujem! 🙂 mne mala papala kazde tri hodinky, ale v tychto teplach si vypyta aj kazde dve... ani sa jej nedivim chudatku - musi byt smadnucka...

dankaa
autor
25. jún 2007

lusil dakujeme 🙂 džte sa !

evaka
27. jún 2007

Kočky, čo je také zvláštne na Vinei že pomáha? Hrozno, či čo? Čo sa týka čajíkov, ja pijem tiež len Hippko, hodne mi pomáha. Moju malú nadúvalo zo všetkých (skúšala som 3 druhy)sáčkových čajíkov.

dankaa
autor
29. jún 2007

evaka a davas malej tiež cajik?,ja len prevarenu vodu 😉 joj musim si kupit vineu !

martina46
2. júl 2008

dnes v noci som s hrozou zistila, ze sa mi nespusta mlieko z praveho prsa. rano to bolo este horsie. nespustilo sa uz ani z laveho za polhodinu. mala zaspala hladna. teda asi hladna, ona nejako nema priznaky hladu. nikdy. horor je ten, ze malu ani nemozem moc casto prikladat, lebo sa pasujeme uz dlhsie s problemom, ze velmi nechce pit. ale vzdy ju nejako oklamem, tak sme to asi 4 mesiace zvladali. toto ma ale soklo. bola som uz vo vacsom strese a mlieko ako tak islo. neviem co teraz, skusili sme uz aj flasu, ale iba ju hryzie. vody mi vypije max. 3 lyzicky v priebehu 2 hodin. caj detto.
som uplne hotova. aj mlieka sa mi od vcera nejako menej tvori. ved sa ani necudujem, po tolkych stresoch.
co mam robit? mam este sancu, ze sa to rozbehne, prip. nauci sa mala na flasu? z toho mam najvacsi strach ☹

betina1984
2. júl 2008

Martina46, vidíš, ty si kojila aspoň 7 mesiacov. Moja bola čisto kojená len 3 týždne. Potom jej už nestačilo, museli sme prikrmovať,najprv len trošku 30 ml, 60 ml a tera vypije za deň 650 ml Nutrilonu. Kojím len v noci. Cez deň mi veľmi nechce chytiť a keď aj, tak ťahá len 5 minút a aj tak ju musím dokrmiť. Snažila som sa ju oklamať klobúčikmi, ale prišla mi na to, je to veľmi nepraktické. Tak jej mliečko aspoň odstreknem. Aj keď len 30 ml za polhodinu. Nie je to veľa, ale aspoň čosi. Snažím sa, aby som ho nestratila. Beriem všetko, čo sa tu píše. Pijem Vineu, čierne pivo, meltu, beriem ricinus communis, čaje na podporu mlieka.... A nič. Asi som urobila chybu hneď v začiatkoch. Nedodržiavala som pitný režim, ale ja jednoducho viac ako 1,5 litra tekutín denne nevypijem. Nedokážem do seba naliať 3 litre. Možno som to skoro vzdala, aj to, že som ju naučila na fľašu. Nemá síce problém po fľaši hneď chytiť prsník. Neboj malá sa naučí na fľašku, keď bude hladná. Aj nám to trošku trvalo. Ale lyžičkou som jej nikdy nedávala, je to strata času.

sirinka
2. júl 2008

martina hod to za hlavu a malu proste prikladaj tak casto, ako to bude mozne, ja mam napr stale pocit prazdnych prs a mala sa niekedy napije tolko, az to zvracia...ked budes presvedcena, ze tam to mlieko je, tak tam aj bude 😉 daj si cajik na podporu tvorby mliecka, vyloz nohy a usmievaj sa. drzim palce

martina46
2. júl 2008

sirinka, mala sa nenecha prilozot casto. ja to tak robim uz 2 mesiace, ze jej nukam v lehu a ja som nad nou s prsom, aby vypila aspon par hltov. normalne pije iba ospala. ale mne sa proste nespusta. to je blbe. viem, ze za to moze stres, rada by som verila, ze je v mojich makkunoch dost mliecka, ale ja som strasny skeptik 😝 ☹

sirinka
2. júl 2008

tak skus pomedzi kojenie odsavat alebo odstriekavat, proste ich stimulovat

martina46
2. júl 2008

zjedneho mi ide trochu odsat, z 2. nie. a paradoxne, prave z toho jej lepsie tecie 😒
ja som to aj takto robila, ale potom akob tam uz nic pre nu neostalo, tahala a nic neslo ☹

martina46
2. júl 2008

ked mi uz mala prespi celu noc a ja by som jej hlavne v noci potrebovala davat pit kvoli rozbehnutiu mlieka, mozem ju hoc aj kazdu hodinu a pol v noci kvoli tomu budit? sice ona sa napapa v spanku, tak to by malo byt v pohode. alebo to nemam robit? ale mala by som..... asi

mucilienka
2. júl 2008

martina46,
takychto laktacnych krz som ja uz mala - ojojoooooooooj... este sa ale stale kojime.... ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti - skus ju prikladat v noci, nie kazdu hodinu, ale kazde tri, alebo aspon 2,5 h, a hlavne bud v psychickej pohode a nemysli na to, ze je mliecka malo.. urcite ho je dost, a dobre sa pred spanim napi mliecka - kravskeho, alebo... to nam radila aj laktacna vzdy - mliecko na mliecko... 😉 drzim palce...

martina46
2. júl 2008

mozem aj kazde 2 nie? no akko som pisala vyssie, mala vobec cez den zle papa, tak musim aj kazdu hodinu, kedze si vzdy len pocucava, ci po jednej, alebo troch ci piatich 😒
tak v noci vstanem. ja pijem pol litra mlieka denne, ale rano.

lengyelka
2. júl 2008

martinka ja si aj v noci po kojeni zviknem odsavat aby som si uplne vyprazdnila prsniky........... dnes som si od pol stvrtej rano do stvrt na pet odsavala ........ 😅
..........no je to katastrofa , moj petko ma len 2 mesiace a tyzden a uz mam druhy krat krizu , nechapem.......

....muci diy za typ budem aj ja pit to mliecko vecer , nemas este nejake finty?

sonenschein
2. júl 2008

Ahoj kocky,
poradte mi prosim mam dvojtyzdnovu dcerku a rada by som sa spytala ako dlho kojite, ona by vedela byt prisata aj hodinu a aj to som si neni ista ci sa vobec najedla stale otvara ustocka ako hladny vtacik 😅

zacala som si mliecko odsavat a davat jej ho cez flasku, mam tak prehlad kolko zje (60 ml) a je to za 10 min. Ale asi to nieje dobre riesenie vsak?
Laktacna poradkina mi napisala aby som flasku vobec nedavala a kojila 15-20 min z jedneho prsnika a potom vystriedat.
Mate niektora skusenosti s kojenim z prsnika ked to dlho trva, resp. ako ju naucim aby sa napapala a nezaspavala pritom ci iba nedudlovala. To je to ze neviem kolko spapa

sirinka
2. júl 2008

sonenschein ja som zo zaciatku kojila aj 40 min a kazdu hodinu a pol...vecer somzvykla dokrmit s flasky mojim MM ale iba prvy mesiac, potom sa uz mala vedela sama napit dost. ale klarka bola narodena trosku skor, tak mozno preto bola trosku slabsia ale rychlo to dobehla.

sonenschein
2. júl 2008

dakujem sirinka skusim odstavit flasku a uvidime 🙂

annag
2. júl 2008

Sonenschein, laktačna poradkyňa T Ti poradila správne, stačí kojiť max 20 minút. Musíš byť asertívna a jej hnev na to, že si jej vzala na chvíľu prsíčko, vydržať a nedať sa zlomiť. Dlhotrvajúce kojenie by Ťa asi extrémne zaťažovalo a nestíhala by si nič iné robiť. Skutočne, fľašu radšej daruj dákemu dievčatku na hranie 🙂 . Dlhotrvajúce kojenie nie je v konečnom dôsledku nič zlé, ale princíp je v tom, že si musíte s dcérkou nájsť súlad svojich potrieb. Dokrmovanie je správny krok k odstaveniu, ak chceš svoju dcérku plnohodnotne dojčiť, nedokrmuj!

sirinka
2. júl 2008

annag ja si myslim, ze jej dcerka je este trosku mala na to, aby jej nedovolila pit, kolko potrebuje, s tym by som mozno pockala. a na tie ostatne veci je dobre, ked ma vypomoc, mamu a tak, aby mala klud na dobre rozvinutie dojcenia a nie sa hned venovat domacim pracam. to si mozu dovolit maminky, ktore nemaju ziadne problemy...

mercy29
2. júl 2008

My sme tiež na začiatku jedli aj hodinu.Teraz po mesiaci sa všetko upravilo a napapá sa do 15 minút. Skús ešte chvíľu počkať, ono by sa to malo upraviť, a flašu skús radšej nepoužívať.