Ako ste riešili kojenie keď narástli zúbky?

kosicanka1
19. feb 2008

Prosim poradte mi, moju dcerku este kojim a dole uz mame 2 ostre zubky a hore nam rastu dalsie dve, a pri kojeni mi kuse bradavky dost bolestivo, na jednej mam uz ranku. Zatial nepomaha nic, dohovaranie ani vyhrazky ani ked skriknem a hned ju odstavim... nic. som z toho dost smutna, rada by som este kojila nadalej. ako ste to riesili vy?
najviac sa zakusne na konci kojenia, ked uz je syta a bradavku chce pustit.

lusil2005
19. feb 2008

mne urobila mala to iste asi tri krat. normalne mi tiekla krv. odvtedy to neurobila. ja som ku koncu kojenia striehla a ked som videla ze uz nema bradavku tak hlbokov pusinke, s celym dvorcom, ked uz ju pomaly pustala hned som ju vytiahla.
a prestala s tym sama od seba.

kosicanka1
autor
19. feb 2008

no ja ked jej vytahujem bradavku, tak sa zakusne este viac. lusil, prestala si kvoli tomu aj kojit?

jaduska
19. feb 2008

Skús použiť klobúčiky na bradavky, možno tie sa jej nebude chcieť hrýsť.
Naša malá má asi o týždeň viac ako tvoja, tiež má dva zúbky dole a hore už štyri, ale ešte nikdy ma neuhryzla. Staršiu dcérku som dojčila vyše dvoch rokov a tiež nikdy nehrýzla 😕

bilushka
19. feb 2008

Ahoj Kosicanka, ty uz mas takuto zubatu selmu? A co nechodis medzi nas?
Uz nie je tolko casu, pravda ☹

My este nemame zubky, tak ti neporadim, len som ta chcela pozdravit 😉

kosicanka1
autor
19. feb 2008

ahoj bilush, no co ti poviem, vy augustovky ste uz partia zohrata a ja som na MK velmi malo, iba ked mam nejaky problem, holky vedia super poradit. simonka skoro vobec cez den nespinka, iba sa hrame a na MK nemam cas

rinuska
19. feb 2008

Môj malý ešte zuby nemá, ale teraz na mna začal skúšať novotu.Zahryzne sa mi do bradavky dasnami a vyzerá, že sa na tom dobre baví.Tak sa bojím , čo bude až mu porastú zuby. 😅

lusil2005
19. feb 2008

kosicanka nie neprestala som. ja jej to vytahujem tak brutalne rychlo! pri jej kutiku uz mam prichystany malicek a jak vidim ze trosku popusti tak hned bleskovo vysklbnem 😀 a tiez - ked mi to spravila, dost som na nu nakricala. aj sa rozplackala chudatko moje. ale zabralo. treba jej velmi jasne a nahnevano povedat ze to sa nerobi.
a skus aj tie klobuciky ako radia baby. ja som ich neskusala ale pred tym ako prestanem uplne kojit by som ich urcite skusila.

annika
20. feb 2008

Rinuska, aj ja mám taký problém, náš malý to robí už tretí deň. Zahrýzne sa a ťahááááá.... A pritom sa smeje. No ja som mu už viackrát dala na javo, že sa to nesmie, ale nezaberá. Niekedy zas cucne tri- štyri a potom otočí hlavičkou na druhú stranu, čaká a zas hladá cicík, zas cucne ... a tak to ide dokola... Nie je hladný vtedy????

charlie7836
7. apr 2010

ahoj amnika

moj Samko - 4 mesacny mi robi to iste, zahryzne sa dasienkami, trha, otaca hlavkou opacne od bradavky a potom ju opat hlada a nasaje sa a po 4 sekundach sa to opakuje. Nasla som si cervene bodky na bradavke, predpokladam od krvi ... co mam robit? pokracovat v kojeni? a co moje bolave bradavky? prosim pomozte

mirka907
2. máj 2010

Charlie ako si to poriesila?Mne mala teraz robi to iste. Vcera sa ani poriadne nenajedla, lebo ma kusla tak, ze mi dost tiekla krv.

bobocka
2. máj 2010

maminky ja viem o com hovorite.my sme mali rovnaky problem.ked misko este nemal zubky,tak sa z nicoho nic zavesil na bradavku a tahal a vykrucal a fuuu,to bola bolest.no ja som mu hned dala do kutika ust malicek a tak pusku uvolnil.ja som mu potom kludnym hlasom povedala no no,to nesmies.a to sa opakovalo tak 5-10x pri kazdom kojeni.uz som bola zufala,bradavky ma straaasne boleli,no vydrzala som .no a zhruba po tyzdni sa to ustalilo,uz nehryzol a ked bol naznak toho,ze by chcel,len som povedala no no, to nesmies a hned pusku uvolnil.naucil sa. a doteraz je to ok.
no a na bradavky velmi pomaha bioclin gel.je to sice len 30ml a stoji 17euro,ale vydrzi dlho a nemusi sa pred dalsim kojenim umyat-babu neuskodi 🙂

dadis
3. máj 2010

mirka, mne mala robila to iste, tiez ma kusla tak, ze mi tiekla krv, potom sa mi to nechcelo vobec zahojit a kazde kojenie bolo utrpenie. Dala som si predpisat Bactroban mast na tu nehojacu ragadu a ta mi zabrala. Musela som ju kojit uplne v klude, v leze najlepsie, lebo ona normalne zo mna citila napatie a este viac sa vrtela, odpajala, natahovala mi bradavku a stipala ma ☹ , bolo to hrozne, trvalo to dlheee dva tyzdne, kym sa mi ta ranka zahojila a kym som sa aj ja "ukludnila" pri kojeni, no este nejaky cas potom nechcela z toho jedneho prsnika sat inak ako poleziacky...teraz je to uz v pohode, aj ked v 8.mesiaci mala uz 8 zubov 😀 😀

pe
5. jún 2011

chcela by som obnovit tuto temu, lebo neviem, kde inde by som sa na moj problem mohla spytat... odkedy mojej dcerke narastli 4 horne zubky je pre mna kojenie trochu neprijemne, tie zubky ma ostre ako ziletky a hoci ma nehryzie (nastastie), vzdy tak odusevnene saje, ze mi na bradavkach ostanu az stopy po tych zubkoch, davam si na ne Bepanthen, na take preliecenie, ale chcela by som sa poradit, v akej polohe by som ju mala kojit, teraz ju kojim tak klasicky, ze ju drzim na predlakti, cize vzdy v tej istej polohe sa mi tie jej zubky otlacia stale na to iste miesto... viete mi niekto poradit nejaku lepsiu polohu, aby mi tak netlacila na bradavky?