Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

radka.m.
7. jan 2009

přesně,jak píše jaku,oni napíšou na obal,tuším,že je to právě na pribináčku-želatina,ale to,že v želatině jsou už éčka,to už tam nenapíšou.jinak si nemyslím,že by dítě mělo být do 3let jen na jogurtech od hippu,ale myslím,že je dost jogurtů,které mají daleko lepší složení,než pribináček.já dávám jihočeský,chocenský,nebo activii,dobré jsou také ve skleničkách od olmy.

radka.m.
7. jan 2009

oni tím vlastně žádný zákon neporušují,jenom ho vyčůraně obejdou.

sirinka
7. jan 2009

jaku v podstate ani ja nevidim dovod, preco by nemali vsetky detske tvarohove vyrobky drzat aj bez zahustovadiel pokope... ale realita je ina, preto sa aspon snazim o tom zistit co najviac.

cucoriedka01
7. jan 2009

SIRINKA,
moja DR.mi nediktovala typy, proste povedala, ze PRIBINACIK nie je vhodny pre batolata, je na kazdej maminke co si vyberie,ja ho nedavam radsej dam jogurt s probiot.kulturami ten je vhodny.

lenkazdenek
7. jan 2009

Tak já zas myslím,že jednou za čas ten lipánek snad tolik nevadí,mmalá ho dostává jednou za 14 dní,pribiňáčka jsme zkoušely,ale je takovej tužší nebo co,tak moc nechutnal. Jinak naší noc chutnaj ty ochucený tvarohy s jogurtem od Madety.
Jinak u nás letí activie-ale ta teda jedině obyč bílá ty ochucený mě složením moc nenadchly,a nebo holandie ty kupujem i ochucený a nezlobte se na mě ,ale držet dítě jen na výrobkách od Hami nebo Hipu je podle mě blbost,nevím jak s těma jogurtama,ale třeba příkrmy i v testech dopadly nic moc,stačí mrknout na to ,že od 8 měsíců tam cpou sůl 😒

radka.m.
7. jan 2009

holky,ale však nikdo neřekl,že se mají děti živit jenom jogurtami od hippu,nebo od hami,jak psala cucoriedka,tak ji doktorka doporučila právě i ty jogurty,které se doporučují,jako je activie a tak.jinak jednou za čas určitě lipánek,nebo pribináček není na škodu,ale proč je dávat denně,když můžu dát jiné jogurty s daleko lepším složením.sirinka-tak ten pribináček má ve složení želatinu a ta kromě jiných éček obsahuje i velmi škodlivé éčko -e110-žlut SY

sirinka
7. jan 2009

radka ok diky za vysvetlenie.

sirinka
7. jan 2009

http://www.hages.cz/katalogy/zelatina.pdf
nasla som nieco o zelatine...teda som nevedela, z coho sa robi 😅

ivka144
7. jan 2009

No,tak som si necitalacelu diskusiu, len nieco pre inspiraciu, ale kedze my mame bezlepkovu, bezmliecnu a bezvajecnu dietu, bez cukru a bez dalasich pripadnych alergenov (paradajky, ryby, soja, citrusy, med,...) tak si az tak nepomozem...
U nas je to teraz rozhadzane, ale priblizne... (Maly ma 15mesiacov)
Rano - ryzove mlieko z DMka (asi 250ml)
Desiata - Ovocna vyziva, alebo ryzova kasa na slano alebo sladko (okrem hrozna maly nechce ziadne ovocie papat, maximalne jeden kusok, potom pluje)
Obed - Teraz casto varim taku dost hustu polievku - zeleninovo masovu (hovadzie, kralicie, morcacie, nikdy nie kuracina), bud s ryzou alebo so zemiakmi. Este stale vyuzivame aj hotove prikrmy (zvacsa HIPP). Niekedy uvarim taky akoby privarok - cuketovy, cicerovy a pod. Jeden cas malemu velmi chutili ryzove cestoviny, ale poslednych parkrat dost plul:(
Olovrant - zvacsa akoby nemame, lebo obedujeme bud len po spanku (aj okolo 15-16h) alebo na dvakrat - predspanim aj po spani, cize olovrant je akoby zas obed...
Niekedy, podla casu, ak daco pyta, dostane take zeleninove krekry, ryzove chrumky alebo tie tzv.polystyreny prip. zas mlieko
Vecera - Zvycajne kasa (kedysi najoblubenejsia s bananom a karobom, terazz skor na slano - len s kuskom olivoveho oleja, stipkou soli a nasekanymm zelenym petrzlenom)
Pred spanim ryzove mliecko.

Inak aj Vam sa stalo, ze vase babo zrazu odmieta sladke chute? Asi pred 1-2mesiacom nasmu prestal chutit banan, cerstve ovocie teraz prakticky nejeme, ledva zje vyzivu, inak nic take. A solim uz dlho, iste skor, ako mal rok, mozno od 10mesiacov. Nie vela, samozrejme, snazim sa minimalne, morskou solou, ale vela veci zacal lepsie jest, ked som aspon stipku osolila. Inak pouzivam iba obcas rascu, malo majoranku a denne zeleny petrzlen (mam nasekany na drobno v mraznicke).

Tak ci nas stupel uvidi chlebik, piskotku, jogurt, pomaranc alebo rybku skor ako pojde do skoly, to som zvedava.

Joj a niekto sa pytal, ze aku rybu. Ja ak by som mohla davat, iste by som skusila pangasa (pangasius, pangas), lebo to je jemnucke masko, vobec necitit rybacinou skoro a nema ziadne kosti. To je skoro jedina ryba, co doma robime.

radka.m.
7. jan 2009

sirinka-já jsem právě věděla,z čeho se ta želatina vyrábí,dělají se z toho i gumoví medvídci,naše děti si je občas koupí,ale když si vzpomenu,z čeho jsou,tak se mi zvedá kufr 😀

sirinka
7. jan 2009

radka.m na druhej strane je dost vyzdvihovana, ze je zdrava, takze keby do nej nepridavali nejake zbytocnosti bolo by to fajn....

jaku
7. jan 2009

lenkazdenek díky za tip, ten tvaroh od madety taky zkusím. Náš malej totiž jogurty zas tak moc nechce, tak hledám co by mu za mléčný výrobek chutnalo. Jinak u nás je hitovka kdykoliv kukuřičný a jáhlový "hadi" - křupky z bio výživy takové ty bez "příchuti bez zápachu" . Teď jsem tam koupila i kukuřičnou inst.kaši a chutná a voní jako namleté kukuř. křupky - což de facto jsou - no to malému moc chutnalo. Kaše mi taky jinak nejí.
Hlavně jsem začala tak od 11m pozorovat, že jí míň. Oběd teda naopak zvětšil porce, jí polívku i jídlo, ale jinak ovoce, mléčné výr. atd. nic moc. Jako 8m měl např. k svačině banán s hruškou a 3 sušenky sunarky , teď jsem ráda když sní alespoň ten 1 kus ovoce. Zkrátka mi připadá, že by mu stačil oběd, ráno a večer UM (180ml což taky není moc), ty svačiny a večeře do něj dostáváme tak nějak hrou, ošálením a pod.. Taky to tak někdo máte?

radka.m.
7. jan 2009

jaku-já myslím,že těch 180ml je tak akorát.mě teda malý večer vypije taky 180ml a to jsme ještě trochu starší.jestli ti přibývá,tak nemusíš mít obavy.

power700
7. jan 2009

jaku, zkusím také tu kukuř. inst. kaši, malá totiž taky všechny kaše odmítá.Ta kukuřičná se dělá do vody nebo do mléka? S tím množstvím jídla to máme, bych řekla, to samé. Dřív taky jedla víc a teď? Ráno teda vypije 200 ml mléka, ale večer už ne, takže jíme ty jogurty atd.A taky jí musím při jídle ošálit, musí něco držet nebo tak, což se mně nelíbí, ale co můžu dělat, jinak by mi asi nic nesnědla. 😒

jaku
7. jan 2009

power na návodu píší jak do horkého mléka tak do horké vody - já ji dělala do UM - potřebuju do něj dostat to mléko a pak mi to přijde i chutnější . Starší dcera si tu kaši taky vyprosila a teď je na ní závislák každý večer, té to dávám do horkého KM. Jinak aby to mělo nějakou chuť tak jsem tam dala kousíček máslíčka, posypala malinko skořicí. Ta starší jedině s grankem... 🙂 .
Jsem ráda, že taky někdo u jídla "kouzlí", aby dítko jedlo 😉 , taky mě to štve, že to dělám, aby si na to nezvykl až moc, ale jinak by mi fakt nesvačil. Je to bludný kruh 😒

amalka007
8. jan 2009

ahojky, diky za tipy na syry. Taky by mne zajimalo,od kdy davate detske piskoty (jestli davate).Na obalu je uvedeno od 3 let.Ale setkala jsem se s tim, ze je maminy davaly urcite mladsim detem. Ja zatim davam susenky od Hami. Diky za radu🙂

radka.m.
8. jan 2009

amalka-do ruky piškoty nedávám,místo nich dávám sušenky-bud sunarky,nebo od nestlé,ale jednou za čas dávám malýmu místo kaše sunar rozmixované banány a piškoty.vím,že by ty piškoty mohl už i na jídlo jen tak do ruky,ale když je dost velký výběr sušenek místo piškotů,tak volím raději ty sušenky.takže záleží na tobě,co budeš dávat.

sirinka
8. jan 2009

amalka ja davam asi od roka, ale striedam ich s klasickymi kukuricnymi a susenymi jablkami. obcas kupim aj nejake susienky od vyrobcov detskej stravy.

lu777
8. jan 2009

tak já nedávám vůbec, myslím, že není důvod......v piškotech nebo v těch sušenkách není nic co by potřebovali... koukala jsem snad na všechny a buď je tam cukr, nebo např. med, což se moc nedoporučuje, nebo jsou tam nějaká éčka a umělé vitamíny nebo je tam namixovaných tolik obilovin, že se mi to pro tak malé dítě nezdá ani vhodné...

jediné co jsem našla, tak byly nějaké bio sušenky, ale ty se mi zdály hodně hrubé, to si myslím, že by musel být starší....

takže zatím dávám rýžové chlebíčky bez soli, teď jsem viděla myslím i kukuřičné bez soli a dávám jáhlové a kukuřičné bezlepkové křupky... a občas kousek chlebíka nebo jablíčka nebo třeba cukety na kousání

no a teď přemýšlím, že bych možná prubla něco upéct sama... tak uvidím jestli se odvážím

miska82
8. jan 2009

ahojte baby, prosím vás skúšali ste dávať piť dieťatku acidko? Ja som si dnes dala acidko a malá na mňa tak prosíkavo pozerala, až som jej dala ochutnať. No nechápala som, ale vypila mi asi 1/4 pohára 😲 Myslíte, že to nie je zdravé a vhodné pre bábo? Som maximálne proti pitiu kravského mlieka do 3 rokov, tak neviem či je vhodné to acidko, je predsa z KM ...

jaku
8. jan 2009

Sušenky dávám sunarky, hezky se malému drží a i se hezky rozpouští v pusince. Piškoty klasické nedávám, dávám amarantové, malému chutnají, ale do ruky moc ne, raději do ovoce. On si vždycky nacpe celý piškot do pusy a to se mi nelíbí 😒

sirinka
8. jan 2009

miska acidofilne mlieko je kyslomliecny vyrobok, takze kludne moze pit. aj cmar a podobne mliecka.

miaa.r
8. jan 2009

Ahoj maminky,něco málo jsem si u vás v diskuzi početla a příjde mi,že mi malý proti vašim dětem strašně málo jí,ono to sice do něj nejde dostat i kdyby jsem se stavěla na hlavu,ale to že některé děti jí i po 2 hodinách je pro nás nereálné,sní mi 3/4 maso-zeleninové skleničky,jogurt a banán,pak večer,noc a ráno 240ml UM,to je vše..Kdyby bylo na něm je jen na mléce..Každé krmení je boj,musím ho zabavit hračkama jinak mi nesní ani to..Doktor v tom problém nevidí,přibírá krásně,i když je menší-9,1kg,74 cm,prý se to změní..Máte někdo radu jak na něj🙂 ??? Děkuji..

petka80
8. jan 2009

miaa.r - každá rada drahá 😉 Moje malá taky nikdy nebyla žádný velký jedlík, teď je to trochu lepší, tak pevně věřím, že jí to vydrží 😀

Holky, ještě k těm piškotům. Já kupuju ve zdravé výživě bezlepkové. Chutnají úplně stejně jako ty obyč, ale je tam místo pšeničné mouky kukuřičná. Tak si myslím, že je to přeci jen o něco lepší. Snad 😉 Já je občas přidám k ovoci a k jogurtu, právě jak mi malá moc nejedla, tak jsem potřebovala, aby aspoň trochu přibírala, tak jí je dávám....

radka.m.
8. jan 2009

miska-z km jsou i jogurty a km se po roce může přidávat do pokrmů,jak píše sirinka,tyto zakysaná mléka jsou po roce vhodné,takže se stačí podívat akorát na složení a pokud tam není zbytečné množství konzervantů a éček,tak to už prcek po roce může.miaa.r-pokud ti pěkně přibírá,tak bych to nejspíš neřešila.bud ráda,že ti vůbec chce mléko,co by za to jiné maminy dali,spousta dětí mléko bojkotuje a nedostane se do nich ani náhodou. 🙂

miaa.r
8. jan 2009

děkuji..jak tady čtu o chlebi se sýrem a polívkach,tak mě začalo hlodat svědomí,jestli jsem přece jen něco nezanedbala..vím,že nemůžu srovnávat,ale příjde mi už dost velký na to ať papá jen to mlíko..

radka.m.
8. jan 2009

miaa.r-ale přeci jenom na mléku nejste,ne?vždyt píšeš,že máte masozeleninový příkrm a ovoce taky máte,tak to zkus ted po roce trochu rozšířit,přidej na snídani k mlíčku ještě nějaké to pečivo a začni zkoušet i jiné potraviny,co už se po roce můžou.

zuka
8. jan 2009

Ahojte, ja odporucam bio susienky ryzove. U nas stoja 35 Sk a nas maly ich miluje. A hlavne, neobsahuju cukor, len kukuricny slad a su zdrave 😉 http://www.healthlink.cz/produkty/bezlepkova-vy...

ivka144
8. jan 2009

Miska, kyslomliecne produkty su OK,ale akopiseRadka, pozri zlozenie... Napriklad ja som taka antiRajo a proSabi... Vsimni si, ze ako su veci nazvane - nechcem klamat, ale tak ako na "neprave maslo" sa pouziva masielko a podobne pripominajuce mena, tak aj na kysloml.produkty. Tusim, ze polovica Rajo "jogurtov" ani nesplnaju normu jogurt a volaju sa potom Raj, Pochutka a neviem ako. A Acidko sa asi tiez preto nevola Acidofilne mlieko ale Acidko. Takze by som nastudovala zlozenie vselijakych kyslomliecnych a tak vybrala pre babo to naj... V chuti aj tak velky rozdiel nie je...