Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sirinka
8. jan 2009

tak som studovala prave acidko od raja a je tam smotanova a probioticka kultura a lactobacilus acidophilus, nic viac.
s tym maslom to je ozaj katastrofa, ja kupujem iba liptovske, to od raja iba vynimocne ked to nase nemaju... tie maslove nahrady v ziadnom pripade a ani rastlinne masla, tie vyslovene neznasam.

miska82
9. jan 2009

ivka44, ďakujem pekne za vysvetlenie. Ja tiež kupujem väčšinou výrobky od Sabi, hlavne jogurty 😝 , za nimi sa ide malá zblázniť . No a asi skúsime od nich aj Acidofilné mlieko ...
No a máme taký problém, že Sárka nám nechce vôbec papať syry a žiadne nátierky. Stále jej skúšam dávať každý deň chlebík so syrom, ale bez úspechu ☹ Stále má na raňajky a olovrant to isté , buď jogurt, výživu, ovocnú kašu, alebo chlebík s maslom a džemom. Nič iné mi okrem toho nechce zjesť. Mali ste s tým niekto problém? 😕

luucia
9. jan 2009

miska82, měli sme to úplně stejné. Malá nechtěla žádný sýr, tak sem jí ho asi 14 dní vůbec nenabízela a ted se po něm může utlouct 😉

jaku
9. jan 2009

miaa.r - přesně to samé mám já doma....Na roce 8,96kg a 75 cm. S tím rozdílem, že oběd zbaští teda celý a dost, ale zbytek je už tak nějak s pomocí hraní atd....No a to mlíčko a to ještě míň než vy. dr. taky spokojená, přibírá 300g za měsíc, což je prý v tomto věku krásné.
miska82, u nás je taky tolerovaný chlebík s máslem a džemem 😉 , pak už jen s máslem a bio eidamem a to už musí mít hlad. Jo a chutnala mu taky pomazánka z ricotty s nastrouhanou mrkvičkou. Jinak s lučinou, žervé atd. je to u nás bez úspěchu... 😒 . Z pečiva má rád chlebík co pečeme doma v dom.pekárně nebo domácí veku, to kupované pečivo sní daleko míň.

miska82
9. jan 2009

jaku, díky moc za odpoveď. No vidím, že Sárka nie je jediná, ktorej nechutia syry a pod.... Už som vyskúšala všetky možné syy, ale ani jeden jej nechutil. A to som jej minule kúpila lízanku Kildiboo a zbaštila to jedna radosť. No a ja rýchlo hŕŕŕ aj na syr a ona len ohrnula nos. No budem musieť tie syry teraz vynechať 😒
No a pečivo tiež len málo a to len s tým maslom a džemom 😠 Dúfam, že to je len obdobie 🙂

ivka144
9. jan 2009

Co sa tyka syrov - ja ich mam velmi rada, ale ak by som nemala, milerada by som ich nejedla a kedze ich malemu ani dat nemozem, som rada za neho. Vobec to nie je treba, si myslim. Netvrdim, ze je to najvacsi prehresok zdravej stravy alebo co, ale ak vase babo nechce..., ved ako dobre. Nas maly makazdy den za doobedie len ryzove mlieko, a ryzovu kasu na slano alebo s vyzivou. Stale to iste. Podla mna to nevadi. Na "oblozene chlebicky" maju este kopu casu ;))

A sorry, ak som urazila Acidko a pritom je OK..., mozno som len proste zaujala proti Raju...

sirinka
9. jan 2009

tak my so syrom nemame problem, u nas to funguje tak, ze hocicim jej chlebik namazem, zje najprv syr, maslo, lekvar a pod...a chlieb musime uz skoro nasilu...ale hrianky tie spapa bez problemov aj s korkou.

jaku
9. jan 2009

Miska jen pozor ty Kidiboo jak píší lízátka či kousátka nejsou pro malé děti vhodné - je to vlastně tavený sýr, jsou tam tavicí soli! Na net.str. výrobce sice píší bez konzervačních látek, ale na krabičce např. Kiri, ale ost. dětských sýrů jsou vyjmenované tavicí soli a ty éčka jsou tam nádherně vypsané....

sirinka
9. jan 2009

kidiboo je tvarohove, ci nie? ja davam malej obcas taveny syr.

jaku
9. jan 2009

Sirinka je to jako kiri, z tvarohu ano, ale ten tvaroh je jen jedna součást, je to tvarohovo-sýrové (tavené).

sirinka
9. jan 2009

my mame doma od karicky mali sibali a je tam jedno ecko nevhodne pre deti E452 a este dve, ktore by mali byt ok... 😠 a vraj vyvinute pre vyvoj a aktivitu nasich deti....

radka.m.
9. jan 2009

tak ty sýrové tyčinky kidiboo se můžou dávat-jsou bez konzervačních látek a obsahují jen smetanu a sůl.po roce se může i trochu té soli,pokud to není přehnané množství.

sirinka
9. jan 2009

inac viete niekto, ake ucinky maju tie skodlive ecka na organizmus?
a aky mate nazor na klasicke bujony? ja ho malej nedavam, ale obcas papa v restauracii slepaciu polievku a za to ruku do ohna nedam, ze tam ten bujon nie je, tak neviem.

miska82
9. jan 2009

baby ste super, ďakujem za rady. No nebudem si lámať hlavu nad tými syrmi. Možno ich raz papať bude. Veď pekne prospieva, tak pohodička 😉
sirinka to by aj mňa zaujímalo, tiež niekedy spapá polievku v reštike a neviem neviem či je bez bujónu ... 😨

radka.m.
9. jan 2009

sirinka-nevím přesně,co mášna mysli,ale mně bylo řečeno od onkologů,že právě éčka jsou rakovinnotvorné a mají velký vliv na rakovinnotvorné bunky.takže pro mně je to dost pádný důvod,abych se jim vyhýbala.

davidko7
9. jan 2009

baby,davate po roku na večeru aj kaše,ktore su pre menšie deti/napr.od 6,8 mesiacov/?Zasyti to na noc?

miska82
9. jan 2009

davidko7, ja dávam malej tie kaše na raňajky, alebo na olovrant, nakoľko na noc ju už dávno nezasýtia 😝
Ak Ti môžem poradiť, tak skús Davidkovi dať na večeru to čo mu dávaš na obed. Normálne polievočku a druhé jedlo, alebo tú krupičku. Ja robím Sárke niekedy zvlášť obed a aj večeru. Navarím jej tak na 2 dni a potom zase niečo nové. No a potom spí ako pampúšik 🙂

sirinka
9. jan 2009

radka.m no presne toto mam na mysli, proste ake ucinky mozu mat nase zdravie...

davidko ja vacsinou davam krupicu alebo chlebik, niekedy len polievku a niekedy tieto instantne kase, tie najmenej. no a tesne pred spanim este dojcime a od hladu sa nebudi.

davidko7
9. jan 2009

A keď mu dam na večeru-napr.zemiaky a masko,nebude to ťažke na noc?Maly večeriava o 19 hod.a potom ide spať.

lyongirl
9. jan 2009

ahojte baby a tak ma napadlo, od kedy môžu deti napr. olivy, horčicu a kečup? Nemám dôvod to malému dávať, ale veru dnes mi olivy zo šalátu vyjedol.... a jednoducho už pýta všetko, ale horčicu a kečup ešte nemal a za zaváranými uhorkami sa ide zabiť a to nehovorím o surovej cibuli. Tú papá samotnú.....
Čo myslíte, od kedy sa toto všetko môže?

sirinka
9. jan 2009

zavarane uhorky uz jedla aj ta nasa. kecup tiez. ale odkedy sa odporuca neviem...

a co si myslite o haluskach? my vzdy ked ideme k nasim, zastavime sa na jedlo niekde na salasi a vobec, u nas su halusky oblubenym jedlom.

a co ten bujon?

yuta
9. jan 2009

ahoj dievčence. Máte fajn tému a ja mám otázku o nátierkách. Kupujete alebo robíte doma? Ak robíte doma môžem poprosiť o receptík. Ďakujem

lenkazdenek
9. jan 2009

holky k těm éčkům,já musím přiznat,že mám vypsaná škodlivá éčka na papírku a když jdu nakopupit tak kontroluju 😅
K hořtici-tu bych já osobně nedávala minimálně do těch 3 let.Jinak teda naše už ochutnala i knedlík nebo domácí gnocci a moc jí to chutilo,je pravda,že už jí vařím téměř stejná jídla jako nám akotár před dokončením odeberu a pak dochutím jelikož máme rádi hodně kořeněná jídla.Kečup nevím ten se možná může dřív a okurky fakt netuším,bejt na naší malý tak je papká hned,někdy ani nestíhám na talíři hlídat aby je nesebrala 😅

ivka144
9. jan 2009

myslim, ze tie ecka su proste rozne chemicke latky,cudzie organizmu a mozu mat rozne ucinky. Samozrejme, ze karcinogenne su najznamejsie. Ak by to aj nicine nerobilo, zatazuje to pecen a oblicky a pre telo su to vlastne toxicke latky, a z dlhodobeho hladiska poskodzuju prakticky vsetko - kedze zatazuju krvny obeh a nas samocistiaci mechanizmus. Prepacte, to som sa teda riadne "odborne" vyjadrila, co? Ja len som to chchela zhrnut. Na nete sa da najst kopu info o tom, co ktora latka moze mat na svedomi (s cim sa zlucuje, comu brani, ktory organ najviac zatazuje, co zabija a pod.)

Inak bujon je asi humus, ale presne som uvazovala, ze v restike asi polievku bez neho nenajdes. Aj ked, ktohovie, ci nerobia fakt realne vyvary, aspon teda hovadzie a kuracie. Nas este v restike polievku nejedol, ale ak by sak tomu schylovalo, iste sa popytam, co tam davaju. Doma inak pouzivame obcas take ochucovadla BIO - bud vo forme bujonu alebo nieco ako vegeta, ale je to len sol a bylinky, ziaden glutamat, ecka a pod. (Aj v DM maju viacero na vyber)

jaku
9. jan 2009

Hořčici kupuju v Intersparu dětskou - pro starší dceru, ale té je 9 let. Je jemnější, ale prckovi bych ji nedala- na obalu napsáno pro děti od 6 let 😉 . Kečup taky ne, ale třeba jestli má někdo možnost a chuť si dělat domácí , tak se dá určitě přizpůsobit i pro batolátka. Bohužel k téhle skupině nepatřím, takže kupovaný tak od těch 3 let asi , nevím. Cibule je součástí hodně skleniček Hami, takže tu můžou asi brzo, ale vařenou. Syrová pokud nevadí na bříško či není alergik tak té trochy bych se nebála, "vyžene" aspoň bacily...
Pomazánku dělávám doma- psala jsem výše - např. smíchaná ricotta (tvar. přírodní sýr) se strouhanou mrkvičkou, to je dobré, případně místo mrkvičky jablíčko, jinak budu ráda za další tipy 😉 .
Bujony- v DM Bio Alnatura a v ČR je novinka od Vitany bujony Natur - bez všech konzervantů, glutamátu atd.. Mám odzkoušený kuřecí, hovězí, bylinkový - jsou moc dobrý, hodně jemný chuťově. Je v nich zelenina, mořská sůl. Vegetu kupuju bez glutamanu už od nízkého věku starší dcery, nějak jsem si od jejího batolecího věku zvykla celkově vyhledávat většinu věcí bez glutamátu.
Davidko brambory a zeleninku bych klidně na noc dala, jsou přeci i večerní příkrmy zeleninové, maso na noc bych nedala hovězí, to se déle tráví, ale záleží na dítěti jak to snese.
Holky taky dáváte večeři a pak ještě mlíko? U nás se svačí tak kol 15.30, pak když to stihnem tak kol 17.30h kousek chleba a kol 19h mlíko. Někdy chleba vynecháváme a má jen to mlíko. Se spaním problémy nemáme, spí celou noc, takže o zasycení to není, spíš jestli ho nešidím...Od oběda už se mi totiž jídla nějak nedožaduje,kdybych mu snad ani nedala tak mu to nevadí 😒 . Jo a jak je to u vás s pitím? Mě teď nějak špatně pije, tak sotva 150ml čaje za den ☹ .

radka.m.
10. jan 2009

sirinka-v tom bujonu je docela velké množství éček-E150,E471,E621,E627,E631,ale myslím si,že pokud ho nepoužíváš denně,tak to nevadí,protože at chceme,nebo ne,tak se těm éčkům prostě úplně nevyhneme. ☹

radka.m.
10. jan 2009

ty potvory jsou prostě všude 😠

davidko7
10. jan 2009

Baby,ako je to u bas s večerou?Ako som spominala maly večeriava o 19 hod.a hneď ide spať.Ma mať po večeri ešte nejaku pauzu pred spanim?Ja už mlieko nedavam,lebo ho odmieta.

radka.m.
10. jan 2009

davidko-já dávám většinou krupicovou kaši kolem šesté a nejdýl do půl sedmý malý usne.ale protože se v noci budil,tak než jdu spát,tak mu kokem desáté dám ještě ze spaní flašku s um a pak mně spí do rána tak do šesti.

davidko7
10. jan 2009

radka.m-no aj moj maly sa budi,ale akonahle zaciti mlieko,vyrazi flašu.Takže je možno aj hladny,ale čo mu mam dať v noci?