Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kulimka
27. nov 2009

Malý už žvýká i topinky, já když chci jíst musím odejít nebo když spí, protože kdyby jedl s každým zvlášť už ho neunesu. On jí i když nemá hlad. Dneska jsem zjistila v obchodě, že se s ním nesmím protáhnout kolem pečiva, jinak řve ham. a když mu kousek dám chová se jako kdyby doma nedostal najíst 😅

nadulici
27. nov 2009

caute baby, pridam jeden receptik na super omacku na cestoviny:

1 platok chudej sunky, 1 trojuholnicek syra, 2 lyzice paradajk.pretlak, par ruziciek brokolice podla chuti- ja davam tak 4 ruzicky, platok masla, oregano

na masle oprazim nadrobno nakrajanu sunku, pridam syr a necham roztopit, potom pretlak, trocha vody,povarim, pridam uvarenu brokolicu- popucim a dochutim oreganom prip. stipkou soli alebo solcanky.

kaleilah
27. nov 2009

kuli, u nás je v obchodě to samý, a to vyrážíme nakoupit každý den po obědě 🙂 A řve HAM HAM a připadám si jak krkavčí matka co nedává dětem najíst.Takže my naopak po příchodu do obchodu jdeme napřed k pečivu, dámkousek rohlíku a je klid 😀

kulimka
27. nov 2009

kal 😀 😀 taky tak. On je po obědě sní polívku i druhé a dcera přijde ze školy a on jde jíst i sní

kaleilah
27. nov 2009

já ho musim zavírat do pokojíku když se chci v klidu najíst 😀 a to jim samozřejmě až po tom co nakrmim jeho 😀

claudinka
28. nov 2009

Ja som ten pribor myslela preto, lebo je tam ta lyzicka ovela vacsia a viac mu vyhovuje a zase dalsie nove plastove uz tretiu velkost sa mi velmi kupovat nechce 🙂 jasne, ze vidlicku a nozik este nie.. na to ma cas 😝

monka88
28. nov 2009

ahojteee,
neporadite nejaky receptik z cvikle?
Robievam len polievku so zemiakmi.Viete niekto nieco dobre este?
dakujeeem

kisska
28. nov 2009

monka ja som uz robila aj borsc a porcia bez smotany sa v malom stratila len taky fukot 😉 A ked ju povaris, upecies (troschu skaramelizuje a je vyborna, aj ked to dlhsie trva), osupes, tak ju mozes pouzit ako akukolvek inu dusenu zeleninu s mrkvou, hraskom, nastruhanu so sladkokyslym nalevom a rascou aj ako salat ku kuratu, pecenemu masu... 😉

babule inak s tymi rohlikmi v obchode sme na tom rovnako... nie je asi iny sposob ako nakupit v klude s drobcom. A priznavam, ze radsej idem s hladnym drobcom, ktoreho rohlik zabavi ako ked nan nahodou nema chut a robi v obchode rodeo... 😉

monka88
28. nov 2009

kisska diky moc za typ.Do toho borscu si dala drobcovi aj masko?
a papa Ti ju,aj ako prilohu?Ja som to este neskusala,ale skusim 🙂

babky,to s tym rohlikom robime aj my.Presne ako pisete,ked prideme do obchodu prve co urobime,ideme k pecivu a dame drobcovi polovicku do ruky.A kym v klude nakupime,on ho spapa a mozeme ist domov 🙂

kisska
28. nov 2009

monka dala som do borscu aj hovadzie, aj bravcove (vypitvane od tuku), ale kedze je tam aj koooopec inej zeleniny, tak na tanieri mal mozno 2 kusky. Samostatne som mu ju ako jedinu prilohu neskusala davat, ale v zmeske hej 😉 a upecena je velmi sladka, takze ta nam velmi chuti (obom), akurat sa nesmies zlaknut na druhy den, ked budete cikat na ruzovo 😉

claudinka
29. nov 2009

s tymi rozkami sme na tom asi vsetky rovnako 😀

tynushqa
29. nov 2009

tak pridam aj ja nase oblubene 😉

Zapekaná cukina prekladaná

180g cukiny, 1 polievková lyžica oleja, 10g cesnaku, cibuľa, 50g hydinovej šunky, 1,5dl mlieka, 10g postrúhaného syra, 10g sójovej múky, olej a strúhanku na vymastenie a vysypanie formy
Cukinu očistíme, umyjeme, pokrájame na rezance, uložíme do vymastenej a vysypanej formy. Obložíme šunkou, osolíme, posypeme očistenou pokrájanou cibuľou a cesnakom, navrch dáme zvyšok cukiny a zalejeme zátrepkou z mlieka, postrúhaného syra a sójovej múky. Posypeme umytou posekanou zelenou vňaťou a dáme piecť do stredne teplej rúry.

TOho sa nevie dojest 🙂

Zeleninovo-mäsová kaša s pohánkou

3 PL pohánky, 3 PL najemno nastrúhaného kalerábu a mrkvy, kúsok kuracieho mäsa, trochu posekanej petržlenovej vňate, 1 ČL olivového oleja
Pohánku preberieme, zalejeme dojčenskou vodou a varíme spolu s nadrobno pokrájaným kuracím mäsom na miernom ohni asi 10 minút domäkka. Vmiešame jemne nastrúhanú zeleninu a ešte chvíľu povaríme. Pred vypnutím pridáme nasekanú petržlenovú vňať a olivový olej.

BUdem rada ak budete pridavat este nejake recepty, lebo mam niekedy pocit, ze mala je dookola to iste
😖 😝

manika77
29. nov 2009

baby to moze dieta uz cesnak ? 😅

moda08
29. nov 2009

já si myslím, že česnek a cibuli až po roce

kisska
29. nov 2009

manika - po roku mozete, ale zalezi od dietata, co ti na to povie 😉 Adamovi cibula nevadi vobec, ale cesnak mu nechuti hlavne v takych jedlach, kde sa vari kratko alebo ho je tam viac 😉

tynushqa
29. nov 2009

Tak ja do tej cukiny davam iba pol malinkeho strucika pre aromu 😉 Malinkej nevadi...

manika77
29. nov 2009

moda myslela som po roku 😉
kisska dakujem za radu..

eliotka
30. nov 2009

Na tom vaříme dětem jsou i tipy, jídelníček na týden, fakt dobrý 🙂

eliotka
30. nov 2009

Holky, dáváte kysanou smetanu? Ne samotnou, ale do vaření....

kisska
30. nov 2009

eliotka davam a striedam s bielym jogurtom (ten mam v chladnicke stale a smotanu obcas zabudnem kupit), slahackovou smotanou a plnotucnym mliekom. Na varenie je super a obcas do nepecenych zakuskov tiez 😉 Podla mna aj lepsia nez maslovy krem... ale raz za rok urcite neuskodi ani ten 😉 a samozrejme az po roku veku 😉

jitrulka
1. dec 2009

Ahojte holky, moje prdlavka mi chodí stále do lednice na rajčata. Pořád. Je schopná sníst i 10-15 sherry rajčat za den. Nic jí to nedělá ale vím že v nich jsou alergeny, myslíte že by jí takové množství mohlo časem uškodit? Tolik ji chutnají...

petka80
1. dec 2009

jitrulka - s tím bych si vůůůůůbec nelámala hlavu 😉 Podle mě je to v pohodě a stejně ji to asi časem zas přejde a přesedlá na něco jinýho.

eliotka - kys. smetanu dávám od roka, podle mě to je vlastně jen tučnější jogurt.

kulimka
1. dec 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat na váš názor, pokud už dětem dáváte krabicové mléko, převařujete ho?

kisska
1. dec 2009

kulimka - myslim, ze pokial davas krabicove - trvanlive, tak to uz je UHT (ultravysoko zohriate), tak to prevarat netreba, staci zohriat, ked nechces davat studene. Ja osobne by som ale davala "cerstve", ktore prevarit treba aby vydrzalo viac ako 2-3 dni. Ale inak je to asi jedno, kedze po otvoreni alebo prevareni vydrzia obe asi rovnako 😉

berenika39
1. dec 2009

ne, nepřevařuju, ale ze všech sil se snažím si vzpomenout ho vyndat z lednice předem, aby nebylo ledový 😉 😉 😉 😉 . Ráno dám na 30s do MW.

eliotka
1. dec 2009

Mléko pouze do jídla- kaše, omáčka atd.
Převařovat se asi nemusí.

kaleilah
1. dec 2009

jitrulka, nejsem nějak přehnaně na výživu atd, náš prdlouš taky miluje rajčata a bavila sem se o tom s dulou a prý by se moc rajčat za den nemělo, ale už přesně nevím kvůli čemu, nebylo to kvůli alergiím..zkusím to najít nebo se jí zeptám, ale dala mi celkem logický vysvětlení proč tolik ne.. 😉

dvojka
1. dec 2009

Holky stalo se některé z vás,že ač už jste nemixovaly,tak jste musely zase začít?Aneta mi prostě odmítá kousky 😒 rozmačkám jí to přes vidličku nebo na hrubo rozmixuju,ale plive 😒
Jo,ale když jí občas fláknu pokrm ze skleničky,tak tam jí ty kousky nevadí a přitom co jsem zkoušela jsou měkké stejně tak jako ode mě.
A nebo jestli to nebude mou kuchařskou dovedností 😕

marianka1122
1. dec 2009

ahojte,tak konecne mi mali dneska jedol.Po 2dnoch,co takmer nic nedal do pusini.Zjedol cely tanier zeleninovej pol.,chlebik,jogurt,jablcko,napolitanku.aspon nieco.Som zvedava co zajtra.

mikulka
1. dec 2009

AHoj holky, dělala jsem dnes tu červ. čočku a byla výborná:

podusila jsem čočku s jedním rajčetem,
novým kořením a bobk. listem
nakonec jsem dala 5 lžic sladké smetany, vyndala koření a čočku ještě umixovala.
Pak jsem přidala máslo. 😉

Holky, dělaly jste něco s kokosovým mlékem? Může se vůbec?