Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kaleilah
4. mar 2010

jak kdy, někdy má tam 8 piškotů za den na sváču třeba s nastrohaným jablkem, někdy mu dám 1 za týden, jen do ruky když m´ho honí mlsná. spíš mu dávám jablíčka nebo pomeranče, ta miluje, opžužlá, vaseje šťávu a zbytek nosí psovi 😅 ale spíš to chce nějak odvíst poízornost a zabavit ho, protože jinak by se Daniel taky cpal od rána do večera

rimmel
4. mar 2010

ja piskoty nedavam vobec. a ani nebudem 🙂

matja
4. mar 2010

brnka, môj malý piškótku ešte nikdy nejedol. Teda nejedol ešte vôbec nič, čo obsahuje cukor, teda žiadne sladké čaje, výživy, ochutené jogurty, pudingy, sušienky... Budem sa snažiť tomu vyvarovať tak dlho, ako to budem môcť ovplyvniť.

rimmel, názory na to, dokedy piť UM, sú rôzne, ani pediatri nie sú jednotní. Jeden ti poradí dávať UM čo najdlhšie (aj do 3 rokov) a ďalší ti odporučí dávať plnotučné mlieko bez problémov už po roku.
Stretla som sa s názorom, ktorý sa mi celkom pozdáva, že po roku môžeš dávať piť plnotučné mlieko, ale výživné látky, ktoré sú obsiahnuté v UM, treba nahrádzať vitamínovými doplnkami, lebo obyčajné mlieko ich neobsahuje.
Keby som nedojčila, dávala by som UM asi do 18 mesiacov.

Bielko som dala prvýkrát do polievky krátko po tom, ako mal synček 1 rok. Potom som dala týždeň prestávku a keďže nemal žiadne reakcie, do nedeľného obedu dám znovu.

Mňa zaujíma, kedy ste dali prvýkrát citrusy alebo kiwi.

sherry28
4. mar 2010

citrusy(mandarinky) měl náš malý na mikuláše poprvé, byl mu téměř rok, narodil se 17.12. u nás nebyl žádný problém ani žádná reakce a to snědl asi tři celé malé mandarinky 🙂

rimmel
4. mar 2010

kiwi ze az od dvoch rokov som pocula niekde 😕

mandarinky dam po roku.

inak dik matja, asi mu potom budem davat um, nie norm.mliecko..resp.kojit planujem aj do 17m, riesim ze co potom.

bielko teda skusim asi tak o mesiac. nechcem hned hr hrr, predsa len sa narodil skorej, viem ze to jeuz za jedno, ze vsetko dohnal,ale aj tak 😅 🙂

manika77
4. mar 2010

rimmel mne doki povedala ze bielko az po roku a pol 😨

sherry28
4. mar 2010

nám zase řekli, že bílek se nesmí podávat do jednoho roku, potom už jo😕 malý už bílek v polévce měl, a v omáčce měl i uvařený bílek na kousky a u nás dobrý 😉 nic to s ním neudělalo 🙂 takže bílek normálně už přidávám do vaření, ještě teda zatím nedávám míchaná vejce nebo vyloženě uvařené vajíčko na tvrdo, ale do všeho jinak vejce dávám 🙂

matja
4. mar 2010

ja som bola do roka veľmi opatrná, mojim výberom neprešli mnohé kupované príkrmy, dávala som si pozor na všetko, nedávala som nikde soľ, korenie, cukor, vyhýbala som sa alergénom, ale teraz po roku už budem dávať postupne všetko - s výnimkou húb, údenín, cukru (pokiaľ sa bude dať), žiadne vyprážané jedlá, aj s bravčovinou ešte počkám. No pred citrusmi mám stále akosi rešpekt, moja mamina je alergická na kiwi, tak asi preto.

baby a čo vravíte na šampiňóny? to predsa len nie sú také obyčajné voľne rastúce huby... Určite ich nejdem ešte do jedálnička zaviesť, ale chcem vedieť váš názor.

sherry28
4. mar 2010

matja: o žampiónech vím, že obsahují antibiotikum a dávají se na různé alergie, takže bych se nebála použít koupené žampióny a upravit (dušením, vařením)je v omáčce 😒 my teda zatím nedávali 🙂

sherry28
4. mar 2010

prý dokonce vyléčí i ekzém, podle mě v malém množství neškodí nic 😉 🙂

manika77
4. mar 2010

mne doki hovorila ze je straasne vela alergikou v poslednej dobe..ze radsej pockat...a ked tak z domacich vajec 😒

citrusy nepapame vobec...

ja by som este pockala so sampionmi...huby su tazke na zaludok...

rimmel
5. mar 2010

manika aha, no dobry pocit som mala, tak ja radsej este pockam.

s hubami tiez, a radsej domace, nazierane, nez sampiony z obchodov 😀
matja si zober ako niektori, ja nie, ludia reaguju na huby, pridu im tazke, tazko stravitelne, tak si zober co nato taky mlady organizmus 😉 podla mna im nic neutece ked nebudu papat hriby aj dva roky 🙂

rimmel
5. mar 2010

ja na jeho 1.tortu planujem dat po prvykrat jahody 🙂 korpus som nastastie zohnala bezvajecny

lalus
5. mar 2010

huby sa odporúča nedávať až do 3 rokov. Vraj sú veľmi ťažko stráviteľné aj pre dospelého, nie to pre dieťa.

citrusy, kiwi, jahody, med a pod. papáme od roka. Pomaličky sme skúšali, bolo bez reakcie, takže teraz v pohode.

rimmel
5. mar 2010

no dokonca do 3 rokov tie huby,dobre vediet 🙂

kokos ani neviem kde by som taky med pouzila?? mozno v pernikoch ale tie nepeciem 😀

lalus
5. mar 2010

ja dávam na chlebík na raňajky, tak 1x týždenne 😉

rimmel
5. mar 2010

aha vidis! to ma nenapadlo mnam! dik 🙂

sherry28
5. mar 2010

já jsem tedy spíš pro žampióny z obchodu z ekologického pěstění, svou půdu neznám, takže nevím co je tam za sajrajt 😀 houby jsou určitě téžké na žaludek, ale jak řikám, v té omáčce těch pár žampiónů nevadí 😉 můj názor, nikomu ho nenutím 😉 🙂

matja
5. mar 2010

dievčatá, akú šunku dávate deťom? Môj ešte nikdy žiadnu nemal, na chlebík mu dávam maximálne neúdený syr. Pozerala som v obchode len tak zbežne zloženie jednej šunky a bolo tam toho hodne popísané, popritom aj niekoľko éčiek.

sherry28
5. mar 2010

my máme šunku asi tak 3x do měsíce a kupuji drůbeží šunku 🙂

rimmel
5. mar 2010

matja ja kupujem kvalitnu sunku..vlastne taky kus maska, kde neni ozaj nic ine iba masko

http://www.greenfarmfoods.com/wp/wp-content/gal...

daco taketo 😉

matova
5. mar 2010

ahojte, ja varím omáčku zo šampiónov, huby pojem ja ale vývar v podstate spapá aj malý. problémy som nespozorovala. momentálne neviem v ktorom skleničkovom príkrme a od ktorého-ale asi už od 8 mes. som našla posekané šampióny. tak si vyberte. môj názor je taký, že ťažko stráviteľné je aj bravčové a hovädzie mäso a tiež si myslím, že je to poriadna záťaž na organizmus 😒 . Navyše do mäsa sa pri porážke vylučujú stresové hormóny, nehovoriac o tom čím sa tie zvieratká dopujú, takže asi tak aj ako píše sherry, radšej z bio chovu alebo bio poľnohospodárstva 😉

matja
5. mar 2010

hm, rimmel, lenže zožeň niečo takéto na Slovensku 😉
je síce pravda, že som moc ešte nehľadala, ale ani neviem, čo mám hľadať...

rimmel
5. mar 2010

tak kup kus udeneho maska, uvar a nakrajaj..alebo teda neudene...ci blby napad? 😅

ale ja som s ista ze musia take daco mat na sr..skus pohladat, urcite daco najdes 😉

sherry28
5. mar 2010

uzené? 😅 tak to mi teda nepapáme 😉

rimmel
5. mar 2010

ja kebyze musim, radsej dam udene masko a nakrajam to a jem to ako sunku raz za tyzden ako mu dat nejaku sunku s bohvie akymi spinavostami v nej.

apropo aj normalna sunka je udena.. sice nie ako ine udeniny ale tiez sa udi.

http://www.biospotrebitel.cz/index.php?kategori...

rimmel
5. mar 2010

matja skus kupit šunku od kosti či s kostí od řezníka...tak ako hovoria v tom clanku..myslim si ze dam sa nema ako co dostat hlavne ak kupis bio..lisovane sunky to je uz ina rec. 😒 😀

rimmel
5. mar 2010

inak k tomu bielku, akurat som mu omylom dala! v palacinke, kusok si od tata dal... 😒 no dufam ze mu z toho nic nebude,

matja myslis ze ked nebude mat reakciu mam uz davat alebo cakat do tohoroka a pol ako tvoj lekar radil??? diki

nisa21
5. mar 2010

Ahojte baby, tak ja som sunku zatial malemu nedavala a ani nebudem, jedine keby som zistila ako ju spravit doma bez E-ciek, lebo ked som si precitala ake svinstvo je E250-E252, tak uz nekupujem sunku ani pre mna a manzela. A obsahuju to uplne vsetky sunky aj udeniny, aj tie bio.

Inak este davnejsie tu niekto pisal o kostickach Lucina, dala som ich zohnat bratovi do Ciech a su super ... chutia nam vsetkym.