Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

lalus
10. mar 2010

ja som robila jalbkovo-piškotovú (len prekladané piškoty a jablká, nevarené, nezahusťované, nesladené)....takú maličkú len pre neho, do toho som mu pichla sviečku a bolo 😉 Sviečka zožala aj u nás najväčší úspech 😀

ak chceš zdravú, podľa mňa môžeš urobiť aj takúto, no kúp "zdravé" piškoty....viem, že u nás v biopredajni predávajú rôzne druhy cereálnych, či špaldových, či akých piškot...neviem, koľko to má cukru, ale ak aj nejaký áno, tak určite menej ako tie klasické čo sa predávajú.

nisa21
10. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ja som robila takuto, piskotove cesto a tvarohova plnka ... ale malemu sme dali aj tak len uchutnat zo 2-3 lyzicky

ined77
10. mar 2010

ahojky 🙂 ,
holky prosím vás...dáváte dětem žampiony???
malý má 18m.a pořád vymýšlím co vařit a čím se zavděčit 😅 ...tak mě napadla žamp.omáčka,ale právě nevím 😅...vím jen,že hřiby obecně jsou těžké do žaludku...
možná jste tu už probíraly,omlouvám se,nestíhám to celé pročíst 😉 .
děkuji 🙂

rimmel
10. mar 2010

ined ja nedavam a ani nemam v plane, malemu nic neutecie..ako hovoris su tazke na zaludok. 😉

sherry28
10. mar 2010

ined77: já myslím, že klidně můžeš udělat žampiónovou omáčku 😉 já ji budu dělat tento víkend 🙂 nejíme jí 1x týdně, takže ty žampióny zas tak vadit nebudou 😉 hlavně, nedám jich tam kilo ale jen pár (10ks)na ovonění, pokud nebudeš chtít dávat, tak mu dej jen tu omáčku bez těch žampiónů (tak to dělá matova) 😉 . Já Marečkovi dám i ty žampióny a uvidím jak se bude tvářit 😀

ikulkaaa
10. mar 2010

ahojte chcela by som vas poprosit o radu, dcerke od 15.mesiaca prestali chutit moje varene jedla, ktore dovtedy papala uplne bez problemov, mohla som jej navarit cokolvek, vsetko spapala... ako sa jej prerezal dalsi zub, jednoducho ju pri prvej lyzicke striaslo a koniec...tak sme dva dni papali poharikove papania, dalsie dni som navarila nieco podobne, co bolo v poharikoch /cize mierne dochutene/ a dala som jej to z poharika aj zjest..to spapala..akonahle ale navarim nedochutene, tak odmieta papat..je pravda, ze do 15. mesiaca som jej pripravovala pyre, polievocky moc nepapala, teraz ale presla zrazu na polievky a najviac jej chutia tie, co si varime my. Chcem sa spytat, kolko zeleniny spapaju za den vase deti...trochu mam obavu z toho, ze uz nepapa tolko zeleniny, co mala predtym v jedle, okolo tych 200g/den...

rimmel
10. mar 2010

ale ved neni nic zle natom ze papa dochutene 😉

a ja neviem kolko spapa, jedlo nevazim. zeleninku papa dvakrat denne, na obed a veceru vzdy s kombinacou bud maska, cestovin, ryze a zemiaka.

sherry28
10. mar 2010

ikulkaaa: tak můj první syn je živ jen ze zeleniny a ovoce 😅 a druhý je spíš masový, ale ten sní cokoliv, nikdy jsem neřešila kolik čeho za den sní (zeleniny, ovoce ani nic jiného) a myslím, že nic zlého na tom není, že jí to co vy, pokud vyloženě nemá moc často nezdravých věcí, tak je to v pořádku 😉 podle mě důležité je, aby tam byla denně nějaká zelenina a ovoce a je jedno jestli v polévce nebo syrová 🙂

matja
10. mar 2010

ikulkaaa, 15-mesačné dieťa už môže jesť mierne ochutené jedlá. 😉

baby, čo si myslíte, je pre ročné dieťa vhodná bryndzová polievka? Bryndza sa v nej varila, takže už by nemusela byť škodlivá, čo poviete? Alebo mám s tým radšej ešte počkať?

ikulkaaa
10. mar 2010

dakujem, babky, za vase nazory.. viem, ze mierne ochutene uz papat moze, no prekvapila ma ta nahla zmena v jej chutiach,viac mi vyhovovalo varit jej osobitne ako sledovat, ci to, co pridavam bezne do jedla nam, uz moze bez problemov papat aj ona. Na jej stravu som dost uzkostliva, priznavam....

petreva
10. mar 2010

Holky, moc vám děkuju za dortíky!! určitě nějaký vyberu. Matja, taky se straníme cukru, ono těm prckům nic neuteče 😉

rimmel
11. mar 2010

matja ja by som urcite dala 😉 my jedla dochucujeme uz par mesiacov 😝 😀

rimmel
11. mar 2010

tym ale nemyslim sol ci cukor

brnka
11. mar 2010

baby, ja som asi brzda, ale tie natierky, co su tu - to davate detom? Lebo takmer do vsetkych ide cibula.....nie je to tazke?

matja
11. mar 2010

brnka, podľa mňa nie sú myslené pre deti. Ja keď robím nátierku pre malého, tak je to niečo úplne jednoduché - napr. zmiešam iba maslo a žĺtko. Inú som mu vlastne ešte nerobila, ale viem si predstaviť aj iné nátierky, napadá mi napr.:
lučina a mrkva
maslo a strúhaný syr
maslo a najemno nastrúhaná paprika a paradajky
lučina a nastrúhané reďkovky
atď...

matja
11. mar 2010

kto dáva už aj tvaroh, má väčšie možnosti kombinácí...

brnka
11. mar 2010

...hm, ja som tiez skusala len maslo, lucinu, resp. som robila vajickovu natierku - ale nic z toho nechce....ranajkuje suchy chlebik, resp. rohlik ale ked zbada syr, tak je uz len syr /tvrdy/ a pripadne cervenu papriku alebo uhorku.....

rimmel
11. mar 2010

a baby horcicu mozem davat?

manika77
11. mar 2010

brnka ja davam trosku cibule...maly ju ma rad 😉 a nic mu nerobi... 😉 davam aj trosicka horcice ale fakt len tak na okraj lyzicky... 😉

matja
11. mar 2010

rimmel, pri horčici by ma najskôr zaujímali éčka, čo obsahuje. Ak tam sú tie nebezpečné, tak by som ešte radšej počkala.

petreva
11. mar 2010

Holky, asi jste to už x krát řešila, tak se budu asi opakovat 😅 , omlouvám se...od kdy jste používaly nebo bude pužívat - smetanu zakysanou i sladkou, tvaroh, mléko k přípravě pokrmů a k pití?? Taky by mě zajímalo co říkáte na sojovou mouku?? Koupila jsem sušenky bez cukru a vajec, ale je tam sojová mouka 😕 vím, že soja jako taková je snad až od cca 3let?!Taky jsem četla že tvrdé sýry jsou vhodné až od 3let kuli značnému podílu soli?? 😕
Jujda hořčici?? 😨
MATJA, jo jo takové pomazánky se mi taky líbí, lehké a jednoduché, jde hodně kombinací,prostě všecno postupně se vším 😀

rimmel
11. mar 2010

aha no to neviem ktore su, nejako to zatial neriesim nakolko som munic take nedavala 😕 no tak radsej nedam, sak bez toho vydrzi..a zase vyber horcic moc nemam nakolko tie ich uk su nechutne a jedine co zozeniem su polske dva druhy 😝 😀

jankapiknova
11. mar 2010

petreva - od roka som davala uz vsetko čo si pisala 😉

matja
11. mar 2010

petreva, ja som kyslú a sladkú smotanu a mlieko začala dávať do jedla až po roku. Tvaroh som zatiaľ nedala vôbec, ale po roku sa už môže.
sójová múka - to neviem, nestretla som sa s tým
tvrdé syry - dávam, ale nie vo veľkom množstve.

petreva
11. mar 2010

Moc vám děkuju, ještě jedna otázečka 😅 k masíku... kolikrát se doporučuje po roce? Nečetla jsem nic upřesňujícího...Kolikrát dáváte a jaké??
JANKA, chci dát zakys. smetanu do dortíku, tak snad to nebude vadit, nesní ho celý, že...
MATJA, tvaroh taky zatím neplánuju, ale jd emi o tu smetanu 🙂 Ve tvarohu je hodně bílkovin, či což, že? Proto se nedoporučuje? A v jakém množství je přijatelný po tom roce? Nevíš??

Snad nejsem "parazit" a nevadí, že na vás valím tolik otázek 😨

jankapiknova
12. mar 2010

Tvaroh papa malokedy a to len v kolači ked bol a toho zje maličko,lebo neprehaname to stym sladkym. 😉 A zakysane praveze po roku odporučaju čo som počula,takze myslim ze by nemal byt problem.
Maslo davam obyčajne, tie Rama... to my vobec nekupujeme takze aj maly je zvyknuty len na obyčajne a davam mu ho niekedy na chlebik alebo rozok. 😉

u2jana
12. mar 2010

baby, co davate dnes drobcom na obed?
potrebujem inspiraciu 😝

rimmel
12. mar 2010

dnes ma zo vcera kuraci perkelt s cestovinami 😉

kulimka
12. mar 2010

kuře na smetaně, knedlík

u2jana
12. mar 2010

rimmel, perkelt robis normalne aj s paprikou? som este neskusala, vyskusam
diky za tipy 😉