Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petreva
22. apr 2010

Ty brďo, teď nad tím tak přemýšlím...můžu ještě otravovat?? 😅 Ráno tedy kojíme dle probuzení mezi 5-6, pak ještě dospí. Další jídlo tedy kolem deváté případně dříve (od desíti spí tak hodinu), pak oběd na cca dvanáctou, svačina dle únavy 14,30-15 a spánek cca od 15,30-16 cca též hodinu, kolem 18 večeře a v 19,30 kojení, 20 ukládání ke spánku. Tak a vyjdou mi prostě 4 normál jídla 😕 případně 5 když vstává brzy...kam zařadit ty další?? BAREN, taky jsem pro častěji a méně, manžel tedy klidně častěji a více 😀 . Souhlasím s tebou, hezky jsi to napsala...jen ty babičky, sádlový, knedlíkatý a škvarkový...

petreva
22. apr 2010

a co sušené ovoce?? Dáváte? Normálně ho omyjete horkou vodou a podáváte? Já zkusila švestky a moooc chutnaly 😉

berenika39
22. apr 2010

pokud kojíš, tak samozřejmě normální 😉 😉 😉 jídla nebudou tak častý, klid. jak bude ubývat kojo, přibude třeba jedno další jídlo. těch 5-6 jsem psala bez kojení. tak jako dospěláci, ty už taky nejsou kojený 😉 😉 .
babičky řeším stylem: ano, jsi hodná, děkuju, ale...a pokud se s nima vídáme zřídka, klidně nechám petase, aby ochutnal, co by mu mohlo taky hrozit🙂)))).

petreva
22. apr 2010

Tak to jo, moc díky, nějak nemám kam se obrátit, tak jsem tááák ráda, že jste tu a můžu najít radu tady 😵 No, jsem zvědavá, kdy odmíne kojení...taaak moc jsme o něj bojovaly zpočátku...Taky babičky zatím držím zkrátka...k jedné jezdíme na celý víkend, je z daleka 🙄 , tak tam samozřejmě bude Elenka i jíst...no nějak si ji musím podat 😅 😀 to je zrovana ta sádelnatá...ach jo, tam je to samé dogma...sádlo je nejlepší tuk, maso je děsně důležitý, polotučný mlíko není mlíko, pořád samá buchta a čoko...no potěž, to bude zkuš. Tak dobrou a ještě jednou díky 😉

berenika39
22. apr 2010

tak pevný nervy...stojí to za to.....

moravanka
23. apr 2010

Dobre ranko, vite nektera, jak se pocita mnozstvi mleka? v roce by melo dite vypit asi 500ml mleka, coz my splnime jen, kdyz nedam prikrmy, maximalne obed. julinka mi ji dost malo, takze kdyz zaradim snidani, veceri atd. nezbyde ji v brisku misto na mleko (um). my to mame asi takhle: rano v 5 vypije ca 100 ml mleka, v 9 tak 80ml jogurtu, pak obed (nevim kolik, tak 100-150 ml), odpoledne mlecny krem od milupy 60 ml a vecer trosku mlecne kase s nasrouhanou hruskou. a pred pulnoci ve spanku jeste 100 ml mleka. takze jsme porad jaksi na mleku, jinak nesplnime tech 500 ml. kdyz ji dam pit casteji mleko, uz nebude papat nic jineho.
davate nektera normalni jidla i na svacinu ci snidani a davate o to min mleka nez stanovi "norma"?
nekde jsem cetla, ze 100 ml jogurtu se pocita jako 1..? ml mleka, u 100 ml kase je to zase min.
porad nevim, jak to mam kvuli tomu mleku udelat, kdyz ji budu davat i na veceri treba testoviny se zeleninou nebo k snidani chleba, tak mi vypije jen rano a vecer po 100 ml mleka. to by bylo jen 200 ml denne, coz je asi malo. mate to nektera taky tak a jak to resite?

lalus
23. apr 2010

100 ml jogurtu sa rovná 150 ml mlieka.
ak teda dostane denne 200ml mlieka + 140 ml jogurtu, či mliečnych výrobkov (to sa rovná 210 ml mlieka)....tak dokopy je to 410 ml, čo si myslím, že nie je až také zlé 😉 a k tomu mliečna kaša na večeru a ste skoro na pol litri 😅
My tiež pijeme UM len ráno a večer od cca 8 mesiacov, ale na 1x mi Jakubko stiahne nejakých 220 ml - dávam hodinku pred raňajkami ešte v posteli a hodinku po večeri tesne pred spaním.

jankapiknova
23. apr 2010

no počula som že ani vela nieje dobre 😕
lebo moj maly zas naopak , vypije mlieka okolo 600ml+jogurt,ale spapa okrem toho aj polievku vždy,chlebik so zeleninkou,a jablčko každy den papa a my ked jeme tak snami papa vždy zemiaky s maskom....zaleži čo mame.
Len on papa aj v noci tak preto tolko mlieka, lebo vypije vecer v noci rano a niekedy si aj cez den vypyta 😉

gartneroval
23. apr 2010

Já tohle taky nedávno řešila, máme to skoro podobné, malá mi taky pije mléko jen ráno 166ml a přes den má samozřejmě ovoce, pak oběd, odpoledne jogurt, nebo tvaroh, později odpoledne třaba ještě chleba a večer ji ted většinou vařím nějaké jídlo, protože se mi poslední měsíc v noci budí asi hlady, takže nám pomalu odpadá i večerní kaše, ale občas ji ještě dám, ale v noci se mi na stopro vzbudí. Já spíše pořád řeším jestli je mléko v tomhle věku spíše pití, nebo i nahradí jídlo, protože naše klasická snídaně je mléko, pak nic jiného nechce až za 2 hodiny má ovoce, přes den o popíjení mléka není zájem, takže u nás těch 500 ml taky asi není.

janec79
23. apr 2010

petreva: krasne meno ste dali 😀 my mame taktiez elenku. Susene ovocie u nas tiez fici, hlavne slivky a marhule.

inak 500 ml by mala byt denna davka aj pre nas dospelych!!!!!
moravanka: myslim, ze sa nemusis bat, ze davas malo mliecka, plus tiez sa rataju syry, maslo atd..

janec79
23. apr 2010

quartneroval: s co keby si jej skusila dat rano menej mliecka vypit a tak za pol hodku skusit nejaky chlebik, resp. nejake ranajky. Ja davam hned po zobudeni 90 ml, nasleduje ranna hygiena, obleciem ju a pomaly chystam ranajky. Ono nasa by vlastne ani naraz nevypila viac nez 120ml a ako ju poznam, pytala by si papat za chvilu, pre nu je mliecko skor tekutina ako jedlo

janec79
23. apr 2010

inak my zrejme tiez nemame kazdy den 0.5l mlieka. Snazim sa jej 2x do tyzdna varit mliecnu polievocku, co sa samotneho mlieka tyka, tak vypije asi 270ml denne. samozrejme jogurt, syrcek ma vacsinou kazdy den...no ale neviem, urcite to nie je kazdy den 0.5l. Ale zas niekedy napriklad zje krupicovu kasu z 2.5dc mlieka co je hned polovica dennej davky 😉

luckai
23. apr 2010

Juj kočky, vidím že to je naozaj individuálne táto strava a chute detičiek...ja mám stále starosti či už môže prechádzať malá na normálnu stravu, lebo celá rodina mi rozpráva že my sme už pomaly od pol roka jedávali normálne jedlá. Ale myslím s že sa nie je kam ponáhľať. No a chcem poradiť. Malá je riadny valibuk, a keď Vás tak čítam mám pocit že ju prepchávam - albo nie?
6:00 UM 180ml
8:00 chlebík s dačím cca 1/3-1/4 krajca
10:00 1/2 bieleho jogurtu s 1/2 banánom a 1/2 jablkom (alebo iné ovocie)
12:00 polievočka a druhé pál lyžícplievky a a si ako päsť druhého jedlo - masko, príloha, zelenina
14:30-15:00 - UM cca 150ml - nie vždy vypije všetko
17:00 výživa asi 180g - klasická fľaštička) s keskíkmi (cca 5 ks menších), alebo čerstvé ovocie
19:30 kaša 150ml - hustá
Bože, to je až 7 jedál denne - ak rátom aj mlieko, čo sa asi považuje za jedlo...a potom sa čudujem že mám pocit že vždy len jedia tieto moje deti! Starší sa samozrejme pridá - okrem mlieka ráno...

talinka
23. apr 2010

luckai, ja by som bola stastna ,keby mne maly takto jedol 😉

lalus
23. apr 2010

lucka, nemám pocit, že by ste jedli nejak extra veľa...aj ja, keď rátam mlieko, tak máme 6-7 jedál denne....dopoludnia papáme približne rovnako (len časy sú poposúvané), popoludní po zobudení dostane ovocie na olovrant, okolo 17.30-18.00 večeru a tesne pred spaním a umytím zubov mliečko.

však ale keď si staršieho zdarne prvými tromi rokmi, tak by si už mala byť ostrieľaná v detských chutiach, nie? 😀 😀 😀

egyptanka
23. apr 2010

rimmel, rizoto este ako tak, ale ta ryza musi byt trocha rozvarena ... perkelt s jogurtom som robila straaaaasne davno, skusim este raz, karfiol a brokolica nie je jej oblubena zelenina ...

ono ked jeme my s muzom tak nema zaujem o to, co mame na tanieri, pozrie sa co robime, ked jej dam trocha, ze nech ochutna tak tak odvrati hlavu a zacne jacat ... ☹
minule som jej dala do ruky platok tvrdeho syra, prilozila k ustam a eeee, zacala s nim mavat ako so servitkou a baaaac na zem.
Skusam teraz omacky, minule taka mrkovo cuketova tak to este by slo, ale vcera paradajkova ... pozerala na mna ako na trest.

Velmi, ale fakt velmi si tazko zvyka na nove jedla ... jogurt nam trval asi 2 mesiace, 3 mesiace sosovica ... och jooooj ☹

egyptanka
23. apr 2010

petreva, nooo aj my niekedy mame len 4 jedla, ale neriesim, lebo my chodime skoro spat ...
len pre ozrejmenie ...
6,30-7 kojenie
7,30-8 ranajky ... ale to je rozok s niecim (maslo, dzem, lucina) a caj ... ale ona si ten rozok len tak pokuskava aj pol hodinu /ja pritom stihnem obriadit kuchynu a nieco navarit/
10 - jogurt s ovocim
13-14 obed
18 kasa
ked sa zobudi skor a obed ma napr uz o 12,30 tak este o 15-15,30 dostane nejake ovocie, alebo chrumky, momentalne ju zaujal cisty zmrzlinovy kornut ...

rimmel
23. apr 2010

egyptanka perkelt rob so smotanou, bude chutnejsi a proste presne tak ako pre dospelaka, dokonca aj trosku soli daj nech to dobre chuti asi mas doma vyberaveho papkaca 😀

jankapiknova
24. apr 2010

ano aj ja davam smotanu a je super a malemu tiež chuti 😉

ellit
24. apr 2010

ahojte maminky, som rada, ze je tu aj tema o papani deti. Chcem sa vas opytat, varite detom aj z plnotucneho mlieka uz? Mam na mysli napriklad krupicovu kasu, alebo puding. Dakujem

rimmel
24. apr 2010

elit ja som uz parkat pouzila mlieko 😉

jankapiknova
24. apr 2010

ano ja už varim z plnotučneho mlieka,ale pije UM 😉

klematis
24. apr 2010

i já jsem dělala puding z kravského mléka, ale polotučného. Mám raději pro prcka dělat z plnotučného? Krupicovou kaši jsem ještě nedělala, co na ni dáváte na ochucení?

lenka1smejka
24. apr 2010

Vy to tu beriete velmi vazne akoze ked ma dieta neake alergie tak ok ale ak je to zdrave dieta tak pomaly davajte vsetko varte tak ako vam

saska.t
25. apr 2010

klematis - moze byt aj polotucne, len nie nizkotucne 😉

rimmel
25. apr 2010

lenka niekto ma ale taky nazor ze mlieko ako take vobec nieje nic dobre a dietatu ho chce dat az od 3 rokov a ja natom nevidim nic zle, prave naopak a aj ked ma dieta rok, ano papa s nami ale urcite mu nebudem davat cesnakovu polievku a vyprazane hriby ze ano 😉

rimmel
25. apr 2010

a to ze dieta nema alergie neznamena ze ich dostat nemoze 😉

rimmel
25. apr 2010

a tiez si myslim ze sa strava musi aj tak upravit, na som napriklad dost varievela s vegetou..co teraz nemozem, rada korenim, teraz sa miernim i ked stale pouzivam co by iny nazval asi dost 😅 😀 a mastne vyprazane jedla mu tiez nedavam..mozno tak omelety raz za cas 🙂

lenka1smejka
25. apr 2010

Tak rimel mas pravdu,ale zase aspon ja som zacala zdravsie varit-teda bez vegety len so solou a korenie len trocha,menej vyprazane.A poviem pravdu ked jem u rodicov tak sa mi jejich jedlo zda presolene 😀

luckai
26. apr 2010

Jaj veru kočky (mimochodom ďakujem za postrehy - veľmi pomohli) Vždy keď malej varím extra zeleninu aby som jej su spravila s nejakým mäskom a prílohou, tak si myslím že aj my by sme mali toľko zeleniny jesť - ale zväčša to zostane len pri tom 😒

lalus: s tým našim starším je to trošku inak ako sa zdá 😀

Dnes som navarila na zajtra tekvicný prívarok z mlieka z automatu - takže plnotučné a perkeltk, len s troškou červenej papriky a soli a keď som malej odobrala, tak som to dochutila. Som zvedavá ako jej to bude chutiť. Ale dala som veeeľa tekvice aby to bolo z nej husté a menej šťavy. A teraz môžem ísť buvať - papa!