Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

radka.m.
26. jan 2009

monkap-jsou děti,které prostě mléčnévýrobky nemusí,asi ten tvůj chlapák by si raději dal kus uzeného. 😀 😀 😀

monkap
26. jan 2009

radka: napr. syry by jedol stale 😝 a maso tiez nepapa ... teda asi tyzden uz papa 😀 ovocie voooobec ... ziadne ... v ziadnej forme - ani cerstve ani presnidavky ani nic (teda minule sa pomylil a spapal jablko v zemlovke) .... snad toto druhe babo bude lepsi jedak

radka.m.
26. jan 2009

můžu tě ujistit,že každé dítě je jiné 😀

monkap
26. jan 2009

to dufam 😉 teda co sa jedla tyka ...

jandalinka
26. jan 2009

radka.m.:já na pribinákovi a bobíkovi žádná éčka nevidím napsané 😕

radka.m.
26. jan 2009

jandalinka-už se to tady někde psalo,je tam hlavně želatina,ta má asi 3éčka a ještě v něčem to bylo,ale ted z hlavy už všechno nevím,protože ty pribináčky nekupuji.

jandalinka
26. jan 2009

radka.m.:tak já pořád hledám jen,kde je napsané E,tak díky za informaci,to jsem nevěděla 😕 .My máme probináčka tak jednou za týden,tak snad to není tak hrozný 😝

radka.m.
26. jan 2009

určitě to můžeš dávat,když to je jednou za čas,éčkům se úplně nevyhne nikdo z nás,ale je zbytečné tím děti cpát denodenně,takže jednou za čas to určitě nevadí,to je právě ono,výrobce je povinný napsat složení,ale raději pro zisk napíše složení všeobecně,ale nenapíše,že ta želatina obsahuje céčka a vlastně tím žádné pravidlo neporušuje,takže na něj nikdo nemůže. 😒

lenkazdenek
26. jan 2009

Holky mám dotaz,je normální ,že my holka nechce už 14 chleba nebo rohlík namazaný něčím? Přitom samotný suchý sní 😕 měla ho dřív na snídani nebo k véče,teď dávam na snídani jogurty a k véče střídám polívky,maso se zeleninou a kaše,jsem z toho docela vedle protože dřív zvrzla třeba celý krajíc s lučinou a teď nic 😕
JO ještě otázka od kdy děti mohou takový ty musly tyčinky? Já zboňuju takový ty bez přidaného cukru ,ale musím je jíst jedině když malá spinká jinak se po nich hned sápe a když nevím jestly na tom není nic špatného tak jí to dávat nechci

radka.m.
27. jan 2009

LENKAZDENEK-ty musli tyčinky klidně můžete,nedoporučují se do dvou let kvůli tomu,že tam jsou malé,tvrdé kousky,tak aby je dítě nevdechlo.jinak kvůli složení nemusíš mít obavy,pokud nemáš strach z těch kousků.

lenkazdenek
27. jan 2009

Radka díky pro jistou koupím njáký ty bio musli tyčinky,ty kousky uvidím,kdyžtak dám zatím jen ochutnat když po tom tak touží 😅

petka80
27. jan 2009

leni, tak dávej suchej 😉 Třeba ji to zas přejde. Nebo zkus ty sýrový tyčinky Kidiboo, holky tady psaly, že to jejich děti milujou. Bude ukusovat chleba a k tomu tenhle sýr. Nebo kus banánu nebo nějakého jiného ovoce.

lenkazdenek
27. jan 2009

Petka,no ty tyčinky iž jsem zkoušela a malý moc chutěj,jen se my pak vykašle na rohlík a sní jen sýr 😅 a na ovoce my bohužel povětšinou kašle ☹ jabko ohryže a vycucá šťávu a vyplivne,jen když na ní zvýším hlas tak ho sní,takže ho pak strouhám třeba do kaše ,jediný co sní je snad opeavdu ten banán 😒

denisocka
28. jan 2009

baby,čučoriedkovy kompot už možem skusiť?

denisocka
28. jan 2009

ešte sa chcem opýtať,ake syrz už možme? zatial som skušala len tvrdy,ale to neni ono,struhať a vymiešavať s maslom

radka.m.
28. jan 2009

denisocka-ten kompot můžeš klidně zjusit,jinak sýry jsou nejlepší žervé,lučina,hlavně ne tavené,obsahují vysoké množství soli.

kuky8
28. jan 2009

denisocka - aj my jeme len vymiešaný 40% Eidam s maslom, iný zatiaľ odmieta 😖 A čučoriedkový kompót sme dávali - len musíme furt do ovocia zamiešať na ošalenie aj banán... teraz má asi také obdobie, že nezje ovocie bez banánu...
lenkazdenek - to máš celkom o.k., že Ti zje aspoň suchý... my už týždeň odmietame veselo všetko pečivo... pritom predtým zjedol od chleba, cez rohlík až po kaiserku... najradšej suchú alebo len s maslom.

sirinka
28. jan 2009

nasa dnes nasla dvojdnovy zvysok celozrnneho peciva a nedala si ho vytrhnut z ruky, tak ho zuzlala celkom suchy a tvrdy... 😅

power700
28. jan 2009

sirinka, avokádovou pomazánku jsem ještě nedělala, ale dnes jsme měli zeleninovou polévku z ovesných vloček a jak se malá olizovala. 😀

sirinka
28. jan 2009

power aj nasa klarka dnes mala ovsenu kasu so zeleninou a kur. masom... 🙂 a paradajkovu polievku so syrom.

lenkazdenek
28. jan 2009

jo holky jak to vlastně je s tím, celozrným pečivem,já četla že by se do 3 let nemělo 😕

radka.m.
28. jan 2009

sirinka,prosím tě,byla by jsi tak hodná a mohla by jsi mi poslat recept na tu polévku?předem děkuji,můžeš ji klidně napsat sem na diskuzi,třeba budou mít zájem i holky,děkuji 🙂 🙂 🙂 .lenkazdenek-celozrnné pečivo se nedoporučuje do tří let protože tam jsou velmi malé zrníčka a hrozí vdechnutí,tak proto,ale pokud nemáš strach,tak klidně můžete,já jsem ho teda ještě nezkoušela. 😒

sirinka
28. jan 2009

radka.m myslis paradajkovu? lebo tu ovsenu co pise power ja nerobim...

radka.m.
28. jan 2009

jo,mám na mysli tu paradajkovu(rajčatová),děkuji 🙂

monkap
28. jan 2009

ja prave rozmyslam, co navarit zajtra ... ale mne drobec paradajkovu nelubi 😒

lenkazdenek
28. jan 2009

Radka díky,já zas četla,že je to kvůli těžké stravitelnosti či co? Jinak o kousky moc starost nemám,dneska jsem jí dala kus bio musli tyčinky a v pohodě.
Jo ještě blbej dotaz - co sušené ovoce a kompoty? Maj vůbej křížaly ,hrozinky atd vůbec ještě njáký vitamíny ?

radka.m.
28. jan 2009

lenkazdenek-sušené ovoce dávám taky,dokonce i takové,z kterého bych měla za syrova strach,jako třeba ananas,vitamínů tam není tolika,jako v čerstvém,ale jsou tam i tak,kompoty taky můžete 🙂

martina46
28. jan 2009

co sa tyka suseneho ovocia, ako je to s prisladzovanim vo vyrobe? napr. prave ananas a podobne.

lenkazdenek
28. jan 2009

Holky díky,máma si totiž koupila sušičku ovoce,tkaže zítra koupím ovoce a hurá sušit 😵 😵

radka.m.
28. jan 2009

martina-jestli myslíš kupované sušené ovoce,tak to nevím,já dělám sušené ovoce taky doma v sušičce,ale až půjdu do obchodu,tak se schválně mrknu,taky mně to teda zajímá.