Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

berenika39
27. máj 2010

tamka, jasně, co by mělo být na ovocném čaji špatně? rozhodně lepší než ty kubíci a jupíci a spol.🙂)))

tamka84
27. máj 2010

díky baby 🙂

petreva
4. jún 2010

Holky, jaký používáte rostliný margarýn pro děti? Nebo mažete chlebík "jen" obyč máslem?? Díky za tipy!

lalus
4. jún 2010

petreva, obyč. kravské maslo je pre detičky ideálne...my sme bezlaktozoví, tak používame perlu 😝

jankapiknova
4. jún 2010

ja použivam len obyčajne maslo , ine ani nekupujeme -po pravde vobec nam nechuti 😉

saska.t
4. jún 2010

evi do 2 rokov sa odporuca klasicke kravske alebo kvalitny margarin, ktory sa pozna tak, ze navrchu nezltne, znacku ti neporadim kedze zijem v zahranici ale ja pouzivam bertoli je s olivovym olejom mozno dostat aj v cechach lebo oleje som od tejto znacky videla 😉 ale myslim ze aj flora je dobra...

aponchie
7. jún 2010

pouze maslo to je dle me nejlepsi a nejchutnejsi.sami nejime nic jineho 😎

aponchie
7. jún 2010

delam ptacky s ryzi to mala asi nebud epac je to koreneno ,ale co jsem ji zacala delat a moc ji chutna je vyvar z krutiho krku s mrkvi cibuli a nudlema jen tak dam dve kulicky pepre a noveho koreni na kastrol skoro nic a varim proste takovej obyc jednoduchej vyvareka to maso z toho krku miluje je mekounke a basti to tak sem rada a taky hoodne miluje rajskou s nudlema a povarenym hovezim..delam teda hovezi zebro na vyvar tak to potom oloupu a ji nameli pac ona je silena s tim kousanim moc se ji nechce jen to co ji fakt smakuje tak hryze,ale naprosto nesnasi ryzi s masem a mrkvi jen tak to nemuze ani prehltnout musi to byt v omacce aspon

hanka.knizkova
7. jún 2010

Holky můžete mi některá poradit moje dcera už asi týden odmítá veškeré jídlo,nechce ovoce,zeleninu,jogurt,přesnídávku,maso,ani přílohu..už fakt nevim co jí dát..pije akorát UM..myslíte že je to jen takové období a zas jí to přejde,ona je taková hodně drobná, v roce má 7,5kg..
včera za celej den měla jen to:7h 120ml UM
13h 90ml UM
17h 80ml bio tvarohu s příchutí jahody-nic jiného se mi do ní nepovedlo dostat
19h 150 UM
což mi přijde hodně málo na skoro roční dítě ☹ už fakt nevim co jí nabídnout,ona teda nikdy nebyla nějakej jedlík,ale ted je to fakt šílený..chleba ani rohlíky nejí,křupky taky odmítá..

sloto
7. jún 2010

hanka, nejdu malej zubky? nasa mala mava tiez take obdobia ze proste nic nechce, ked do nej dostanem dve lyzicky presnidavky tak som stastna, vtedy viem ze urcite zubky idu. tiez je drobnejsia, v 16 mesiacoch skoro - vazi cca 10 kil, je to taka palicka. mojej malej napriklad vtedy vadi teple jedlo ked idu zubky, a radsej spapa studeny jogurt z chladnicky, alebo vlaznu polievocku....

hanka.knizkova
7. jún 2010

Sloto-díky za odpověd..je to možné,že jí rostou zoubky,ona si ted do pusinky moc sáhnout nenechá,ani zoubky si vyčistit nechce nechat..zatim má jen dva dole..si tak říkám že když už týden skoro nic nejí,než UM tak aby jí pak něco nechybělo nějaké vitamíny atd..jen nechápu proč nechce ani ten jogurt z lednice,kterej jí dřív chutnal,ani přesnídávku,kaši,prostě fakt nic..jakmile jí posadim do jídelní židličky tak spustí hysterák.. 😒 doufám že jí to brzo přejde..

helulicek
7. jún 2010

hani, to budou zoubky. U nás jdou zoubky, tak pusa zatnutá, vyčistit zubáky taky nechce, nejí nic krom mlíka. Taky jsem si dělala obavy, ale s tím prostě nic nenaděláš. Zkoušet, zkoušet...

berenika39
7. jún 2010

@hanka.knizkova pokud tě to uklidní, tak unás ted pominulo měsíční období, kdy petr taky odmítal skoro všechno, jen ochutnával, ale jídlo to nebylo. jedl polévky, mix ovoce,jogurty. dělají to fakt zuby, vylezly mu oba horní špičáky a jí normálně všechno a rád. jak mávnutím kouzelnýho proutku.

hanka.knizkova
7. jún 2010

hmm tak to asi fakt budou ty zuby,tak mi holt nezbývá než vydržet.. 🙂

luci_enka
8. jún 2010

ahoj holky, jdu k vam pro radu, chvilku jsem hledala jinde, ale nenasla jsem nic, tak se obracim na vas... muzu uz bezne davat dceri (15 mesicu) jidlo, ve kterem je smetana (12%)? myslim tim napr. koprovku a ruzne omacky zahustene prave smetanou?
dik za odpoved 🙂

bella.cullen.
8. jún 2010

Luci jasně že můžeš, já jí dala malýmu do jídla už někde kolem 10 měsíce 🙂

luci_enka
8. jún 2010

@bella.cullen. moc diky za odpoved 🙂 ja jsem si taky myslela, ze by to mohlo byt ok, tak to vzykousime 😉

temperance
8. jún 2010

Holky odkud dávat na večeři chleba s něčím nebo tak? Malá je zvyklá jenom na kaše a chleba třeba s pomazánkou nebo máslem, lučinou apod odmítá, zkoušel ajsem i rohlík, jí to max suchý ale né na večeři spíš tak bokem, po snídani (jogurt) nebo tak..

ladybirdie
8. jún 2010

Ahojte. Nas maly uz ma tiez rok. S jedenim nemame problemy, jedine s tym, ze chlieb alebo rozok zje iba suchy. Bez masla a pomazanky. Citala som tu, ze davate tavene syry. Aku znacku? Mne pripadaju tav. syry prilis slane. Moze take?

ekka
9. jún 2010

ahojte, nasa mala bude mat o 4 dni rok a boli sme na poradni a tiez som sa pytala lekara, ze co jej mozem davat jest a on mi povedal, ze v podsatate uz vsetko, (samozjreme nie doslova) len mame obmedzovat sol. Tak sa snazim varit bez soli a potom si vsetko prisalame. Co sa tyka sezonneho ovocia, ze moze vsetko, len nech si davame pozor na jahody, tie su velky alergen, treba vyskusat najskor iba jednu jahodku, pockat a ked nie je ziadna reakcia tak kludne moze aj to.

gloria78
9. jún 2010

ladybirdie - no veď to! tavené sú všetky slané, pretože sú tavené vďaka taviacim soliam ☹ Ale i keď vravievam, všetko s mierou, ročný drobček má na tavené syry čas.🙂

gloria78
9. jún 2010

A nič sa mu nestane, ak ich ešte jesť nebude 😉

mirri
10. jún 2010

ladybirdie-maly ma 19 mesicu a tavene syry jeste neochutnal.ja jsem pro prirodni syr,zerve apod.jinak taky jeste nechce namazany chleba nebo rohlik,radeji suchy.tenhle tyden ochutnal chlebik s marmeladou(jsem si udelala doma) a to mu teda jelo! 😀 posledni dobou mu chutna i chleb se sunkou.
ekka-me pediatr rekl,abych po roce uz zacala trosku solit,aby maly poznaval chute(davam spetku nebo do jidla pridavam solcanku)

hena55
10. jún 2010

aj ja davam syr Gervais a Lucinu. Ale zacala som malej davat vzdy na ranajky aj zeleninku. Aj ked ju nezje nech ju tam aspon vidi. Posledne dni uspech. Na rozok natriem maslo a postruham mrkvu.Doteraz jasne mrkvu vybrala ale zacina mi ju jest. Aj salat. Tak som rada. Chcela by som ale zacat robit aj pomazanky. Len este musim vykoumat ake 🙂

berenika39
10. jún 2010

@hena55 dělám jednoduché - tvaroh, naředím mlékem, nebo to jde i z lučiny - do toho nastrouhám jakoukoliv zeleninu v hojném množství, okurku, mrkev, už jsem mu tam i ledový salát zamaskovala, ale ten moc nejí, znakuje u toho králíka - jako že to je pro něj....ale jinak mají úspěch.

nebo nastrouhanou zeleninu spojím jogurtem, bílým, a přidám něco od oběda, rýži, těstoviny, vychladím to a jako salát. ted v těch vedrech večeře 😉 😉 😉

ridarida
11. jún 2010

Ahoj můžete se mi vyjádřit k jídelničku, malá ma 11,5měs, mudr. moc neporadí a děti kamarádek buť jedí prakticky jak dospělí nebo mají přísnější stravu jak my a s nadcházejícím létem mám doma pořád babičky, které malé pořád něco mezi jídlem "cpou" na mé NE moc nedají a říkají že jsem střelená a tvrdohlavá proč jejich rady aspoň nezkusím......bla, bla, mrzí mě že jsem na babičky pak naštvaná, ale ony mě snad jako matku nechcou brát.... ale to spíše patří jinam.

cca 8h snídaně 3/4 bílé activie 2 piškoty, používám ty 6 plus
9-10h podle chuti svačinka, ovocná přesnidávka ze skleničky, smíchána s domácím dušeným ovocem, mám jablka, hrušky a ryngle
12-13h oběd, masozelenina -domácí nebo sklenička max. mi udělá 190g
16h banán, 1/2 activie, piškot
19-20h večeře mléčná kaše, jí mi jen 2 druhy a to smícháne s troškou jogurtu, kaši dělám hustou tak do 100 -120ml vody

UM striktně odmítá, byla až do 11m. kojená, láhev s dudlíkem taky neveme, bez problémů hrnek s pítkem, vodu a čaj během dne neomezuji. Mudr. říkala, že když nechce UM tak porce kaše a 1-2 jogurty stačí.

malá váží 8,5kg

Jsem fakt tak blbá matka jak se mě snaží přesvědčit okolí???

murinka
11. jún 2010

@ridarida activiu dcerke nedavaj,nahrad ju nejakym smotanovym jogurtom 😉 tvoja dcerka nech ma plnohodnotnu stravu 😉 pre zaujimavost-moja dcera bude mat15 mes. a v stredu na poradni mala 844Og a 87cm 😅

jankapiknova
11. jún 2010

ja by som tiež tu activiu vymenila za smotanovy jogurt... 😉

jasminet
11. jún 2010

@ridarida podla mna mate uplne v pohode jedalnicek... velmi podobny nasmu, len moja mala jedava po 4-6 hodinach, cize 3 jedla + 1-2x mlieko v noci (vecer o deviatej a rano o piatej)
len ja nedavam activie, tie nejem ani ja, davam smotanovy zvolensky jogurt zmiesany s ovocim alebo vyzivkou, kasu bud s ovocim alebo vyzivou, alebo len vyzivu. vsetkeho zje tak po 200g, mlieka po 270ml.

medzi jedlami sa u nas neje, ani chrumky, keksiky, nic. len obcas ovocie si zahryzne, ale to sa jedlom neda nazvat 😀

tie rady od babiciek su ake? by ma zaujimali. u nas od mojej babky stale pocuvam, ze krupicovu kasicku s kakaom a podobne a co oni uz davali, ze je nasa mala chudatko ked jej nic poriadne nedam. stale by ju niecim cpala, ze daj jej chlebika (10 min. pre obedom a mala aj tak chleba ani rozky neje) a urazena, ked poviem, nie, ze o chvilku bude jest normalny obed...to si netreba vsimat, je to sice tazke, ale ...uz som sa minule nastvala a povedala jej, ze ona si uz svoje deti vychovala, ze teraz je rad na mne, toto je moje dieta a budem si ho vychovavat a zivit ako uznam za vhodne ja. 😉

ridarida
11. jún 2010

Dík za povzbuzení, activii dávám bílou sladkou, bílou neslazenou mi neveme do pusy, activii řekla doktorka, koupím nějaký smetanový jogurt bez ovoce a budu ho míchat s tím banánem - to je dobrý typ

jasminet: tak třeba: kompot po jídle to jsem ti dávala proč to nezkusíš (je mi pomalu 40 a mám v žívé paměti jak do mě cpali kompot až jsem se koliktát poblila do dnes domácí kompoty nesnáším 😝 ), proč nedáváš na oběd bílou omáčku a bramborek, proč dáváš ty nezdravé instantní kaše -jsi pohodlná udělat pořádnou krupici, strouhej jabko a mrkev ze zahrádky každý den -to ji musíš nutit to je zdravé, nebo vymačkej šťávu -po čerstvých šťavách byť ředěných mi půl dne blinká kyselé, .....