Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

janakla
26. jún 2010

Ahoj, holky jaké koření používáte cca pro 15m batole?
A co určitě ne?
díky

berenika39
26. jún 2010

@janakla už jedl s námi všechno, jen ne pálivou papriku, pepře jen minimum, hodně dávám pažitku, bazalku, oregano, prostě "zelené". Nepoužívám maggi 😝 😝 , a podobné hnědé blééé pochybného původu 😉

simi.w
16. júl 2010

Holky, jen pro zajímavost, včera dcera dostala od babičky hromadu sladkostí a když jsem se podívala na složení jednoho lízátka, tak jsem se divila, co obsahuje za hnusných éček, když si řeknu, že je to pro děti 🙄 🙄 smutné 🤐

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek

lenka1smejka
16. júl 2010

sranda vsetko pre deti nevhodne ☹

lily1983
16. júl 2010

ahojte maminky, pripájam sa k téme, nakolko sme aj my už dovršili prvý rôčik 🙂
uz dlho skusam malej varit vselico, a mali sme aj problemy s obedami, chcela len klasicke vyvary so zeleniny a maska..potom sme isli na dva tyzdne na slovensko, a zmenili sme jogurt, tak ju nasitil, ze obedy uplne odmietala, akekolvek..teraz sme spat, a vymenila som jogurt s vyživou, ze vyživa desiata, a jogurt ovolrant, alebo puding, ale to velmi nechcela zatial..ale stale skusam varit nieco nove, ale samozrejme, mam vzdy poistku, slizovu polievocku..mame uz 9 zubkov, a vie pekne požuť roztlacene, a masko pokrajane..tak skusam, ale nic..len ta polievocka je favorit, a ja neviem, ako ju donutiť papat nieco ine 😒
mate nejake špeci jedlá, ktore vaše deti miluju?? dakujem za typy
pakny den 🙂

nadulici
16. júl 2010

@simi.w to by ma zaujimalo, preco sa vola to lizatko ovocne???????? 😨 😒
ked okrem umelych farbiv, cukru a eciek nic ine neobsahuje 😠 😠 😠 ......moja mala este lizatko nemala a ako vidim tak skoro mat nebude......

simi.w
16. júl 2010

@nadulici taky bych malé takové věci nedávala, ale okolí tvrdí, že to k dětem patří, možná se najde nějaká dobrá duše 😠 , která vám to bude dělat taky a pak je to těžké, když se na mne dívají jako, že jsem divná, když TO malé nedopřeju 😠

nadulici
16. júl 2010

@nadulici u nas sa par takych ludi uz naslo, ale mne je jedno co si myslia, proste to malej nedavam a urcite koli radosti inym davat nebudem....
netvrdim, ze davam malej vsetko iba 100 % zdrave a bio-to sa asi neda, ale snazim sa podla zdraveho rozumu obmedzit alebo vynechat veci bez ktorych moze byt este nejaku tu chvilku....napr cokoladu a granko tiez este nejedla....

vinifera
16. júl 2010

@nadulici ver že sa tak stravovať dá. Môj malý je silný alergik. Bielkovina kravského mlieka, vajcia, sója, zeler, mrkva, jablká, hrušky, kôstkové ovocie, kuracie maso, vajcia, ryža ... pele, plesne, roztoče, chlpy a xxxx ďaších vecí. Keď spapá niečo čo mu nezapasuje okamžite sa zhoršia ložiská atopického ekzému. Najviac to vidno na tváričke - to do dvoch hodín je celé zapálené ☹
Ja som bola doma vyslovenen za pi...u. Že malému nič riadne nechcem dávať. Videla som že tam niečo drieme pod povrchom. Ked mal v roku infikovaný ekzém a vyzeral asi tatko a skončili sme v nemocnici na kožnom tak potom mi už dali za pravdu. A už sa pýtajú na všetko čo mu dávajú. Či môžu.
Preto nechápem občas matky ktoré majú zdravé deti a ničia im zažívací trakt od malička. (tým som nemyslela teba - ak by to tak v kontexte náhodou vyznelo).
Škoda že mamičiek čo sa snažia zdravo stravovať je zúfalo málo. A veľmi fandím tým ktoré sa o to snažia.

vitana
17. júl 2010

ahojte, tiez budeme mat za par dni rocik.. co by som mala varit pri zaciatkoch prechadzania na nasu stravu.. napisete nejake recepty, ktore by boli aj pre maleho najvhodnejsie?dakujem

egyptanka
18. júl 2010

@vitana privarkami a polievkami nic nepokazis 🙂

dankolucka
18. júl 2010

@vinifera mas upplnu pravdu, radsej byt opatrny, detom nic neujde, ak hned po roku neochutnaju vsetko. Drzim palce, aby maly z alergii casom vyrastol, alebo sa aspon zlepsili na najlepsiu moznu mieru.

dankolucka
18. júl 2010

@egyptanka polievka zn. vitana v nasej kuchyni nie je viiiitanaaa 😀

egyptanka
18. júl 2010

@dankolucka ani u nas 😉 ... ale polievky je to jedine co moja mala drnda zjedla pocas tychto teplach ... a je to najrychlejsie co sa da uvarit ... na masle troska podusim zeleniniu co doma mam, zalejem vyvarom, ochutim a uz sa vari, na zahustenie dam slize alebo krupicove halusky a ziadna namaha ...

petreva
18. júl 2010

Ahoj holky, zdravím všechny 🙂
Vrtá mi hlavou jak je to s mákem, oříšky, ztuženým tukem a medem...nevyčetl jste někdo nějaké rady?? kDíky za ně, jdu též pátrat 😉

mmaky
18. júl 2010

med v malém množství od jednoho roku, ořechy od 3 let, mák a sezam od dvou let, ztužený tuk jsem nenašla. Pokud chceš napiš mi do IP svůj mail a já ti můžu poslat přehlednou tabulku vhodnosti potravin.

berenika39
18. júl 2010

prosím, může mi někdo přeložit slovenské slovo SLIZE 😉 ? už jsem to četla xkrát, ale pořád nevím, čím zahuštujete ty polévky. 😉 😉
díkes.

vinifera
18. júl 2010

@berenika39 hod to v nejakom texte - lebo takto ani ja neviem 😉

lenka1smejka
18. júl 2010

slize su cestoviny take stihle a dlhe

lenka1smejka
18. júl 2010

skoro ako spagety ale ovela stihlejsie 😀

latvia
18. júl 2010

slíže su siroke rezance, cestoviny, robia sa casto s makom, zelim a podobne 😉

luthien.k
19. júl 2010

Holky, solíte trošinku dětem po roce? Z čeho jinak získávájí jód? Ryby třeba my kvůli riziku alergie nedáváme, mléko také ne, protože na to máme přímo alergii a nenapadá mě, kde jinde by byl (kromě UM, ale toho taky vypijeme míň, než by bylo potřeba, rýžové mléko s kalciem, kde je i jód, zase nechce...). 😅

jasminet
19. júl 2010

@luthien.k ja davam do obeda stipku, tak medzi prsty, len aby sa nepovedalo...

jankapiknova
19. júl 2010

ano solim,nie moc ale trochu osolim ale čierne korenie vobec nepouživam 😉

kukulka21
19. júl 2010

Ahojte...ja som tiež malilinko solila tak aby sa nepovedalo 😉

luthien.k
19. júl 2010

Holky díky, uklidnily jste mě, též dávám špetičku. Vzpomněla jsem si, že kamarádce v nutriční poradně říkali, že je to vhodné právě kvůli jódu a prý pak taky dětem lépe chutná a lépe prospívají... Ale říkala mi to v době, kdy mě to pranic nezajímalo 😀 Jinak pepř já nepoužívám vůbec, ani pro nás, nevidím v tom smysl. Jen zelené bylinky a červenou papriku, víceméně.

berenika39
19. júl 2010

děkuji za ty nudle 😀 😀 😀 😀 , pochopeno.

jj, solím od roka, přiměřeně přiměřeně

nadulici
19. júl 2010

@berenika39 nudle 😉

nadulici
19. júl 2010

jezis, ja som slepa 😀 😀 😀 😀