Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sirinka
30. jan 2009

uvarila som klare vajickovu polievku zahustenu pohankovymi vlockami a jediny, komu chutila bol nas kocur 🙄

jaku
30. jan 2009

Monkap, já smetanu dávám, necelý kelímek té 12% do 2L hrnce - teda když vařím společnou polévku, snad to nevadí? V Lipánku je přeci taky smetana.

bramburka
31. jan 2009

jo tak my mliko a smetanu do vaření používáme dlouho taky 😉

jandalinka
31. jan 2009

Dnes jsme měli krůtu a malé moc chutnala s kaší 😝 .Jinak nevím,zda jí mám dávat maso každý den,jestli to nevadí?!Když tak bádám v hlavě,tak my máme vlastně maso tak 5-6xza týden,hm 😖

jaku
31. jan 2009

Jandalinka taky tak poslední dobou masujeme 😉

denisocka
1. feb 2009

baby,ja som včera skusila ryžovy nakyp a 100 body,ešte aj teraz doobeda ho doje. Uvarila som ryžu domäkka vo vode, jansku misu som vymastila olejom,dala do toho ryžu uvarenu, a nato som dala popučený banan so slivkami - zavaranymi,kus šťavy a dala zapiecť na 15minut,na taniery som to polialala sliv. šťavou z kompota,mnam

sirinka
1. feb 2009

jandalinka to je ok...deti potrebuju vela bielkovin z maska... 😉

denisocka
1. feb 2009

ja mam zauživane od 7.mes že mäso ma 6x týž 😅

bramburka
1. feb 2009

my tajky si myslim tak 5x tydne maso mame, tech 2x ji staci polivka... zeleninova, ale i tak je to vetsinou vývar...

power700
1. feb 2009

Ahoj holky, malá dnes zvracela, nevím, jestli na ní něco leze nebo jestli to bylo po té rybě. Poprvé jsem jí dnes zkusila dát filé se zeleninkou a za chvíli to na mě vyklopila. Pak usnula a do večera byla jen o piškotech a suchém chlebu a čaji. Co vy dáváte, když malý zvrací? Nebo nic a nechat trochu vyhladovět? 😝

denisocka
1. feb 2009

my jeme aj polievku aj mäso 😅

kuky8
2. feb 2009

ahojte, aký dávate vašim ratolestiam vianočku? Sú tam tiež nejaké stužovače a E-čka?

jandalinka
2. feb 2009

power700:moje známá měla toto u svého chlapečka a myslí,že jen jí jídlo nesedlo,tak uvdiš dnes. 😕
kuky8:já dávám občas(jednou za měsíc)malé vánočku,chce jen suchou,žádnou marmeládu a neštuduju,zda jsou v ní ečka nebo ne,prostě jednou za čas jí kousek neuškodí,ne?! 😉
Holky a co tak tuňák ve vlastní štávě??!!Myslíte,že bychom mohli?Já včera upekla zapékané těstoviny s pažitkou a tuňákem a teď nevím,zda dát i malé?! 😒

jaku
2. feb 2009

Vánočku taky dávám, má ji rád s máslem, študuju jen aby tam nebyly ořechy, mandle z povrchu odrolim.

denisocka
2. feb 2009

vianočku dávam,s marhulovym lekvarom Hamé 😝

verdik
2. feb 2009

ahoj holky, můžu mít jen dotaz, co dáváte těm našim batolátkům k večeři???dávala jsem malému kaše, ale mám poslední dobou pocit, že ho z nich bolí bříško, v noci se kroutí a věčně je vzhůru ☹ děkuji moc za rady

minea
2. feb 2009

verdik, k večeři dávám buď to samé, co měla k obědu - maso/zelenina/příloha (i bez masa) nebo polívku nebo kaši s ovocem

jandalinka
2. feb 2009

tak jsme toho tuňáka zkusily a mooc nám chutnal.Na večeři chystám palačinky,tak uvídíme další "hokus.pokus",zda malé zachutná 🙂 Jinak na večeři už dávám kaši opravdu jen 1xza měsíc,také jsem měla pocit,že se mi vzbouzela s bolavým bříškem a už tím byla přejedlá,pořád kaši na večer.Takže my dáváme buď když zbyde jídlo z oběda nebo chleba s lučinou apod.a před spaním zhruba za hodku má ještě 240ml UM 😉

verdik
2. feb 2009

jandalinka a mineo, díky za odpověď, taky mi připadá že už těch kaší je přejezený 🙂 zkusím jak píšete chlebík nebo co zůstane od obědu a pak mlíčko na zapití 🙂 pak napíšu jestli si s náma jen Adámek nehraje nebo opravdu to bylo z těch kaší to neklidné spaní v noci ☹
jinak co malému zas moc chutná je žemlovka, nevím, jestli jste to už vyzkoušeli dávat dětem a pak zapečené těstoviny s brokolicí a krůtím masem a zalité vajíčkem, taky milujeme vývar a všechny zeleninové polívečky, ale včera byla čočková polévka a to tedy nic moc
jak jste na tom s omáčkama u dětí??? a které jim chutnají??hezký zbytek dne

megee
2. feb 2009

verdik jak děláš ty zapečené těstoviny? 😀

power700
2. feb 2009

jandalinka- tak malá opravdu asi zvracela z toho jídla, protože dnes už je (zatím 😲 ) v pohodě...

kim
2. feb 2009

Ahojky
tak já nedávno dělala zapečené brambory a nic moc - vymaže se pekáček máslem a zasype strouhankou, na dno se dají nahrubo nastrouhané brambory, na to vrstva dušené zeleniny a baby šunky a navrch opět strouhané brambory a zalila jsem to 2 žloutkama s mlíkem..malej to teda snědl, ale mě to moc nechutnalo...jinak včera jsem zkoušela koprovku a tu teda nee 😒 jinak děláme rajskou, rychlou svíčkovou - uvařím do měkka kousky hovězího, pak v té vodě uvařím zeleninu na svíčkovou, rozmixuju a zahuštuju pár lžičkama zakys.smetany, s těstovinama to Daníkovi moc chutná..´pak dělám kuřecí na paprice, papriky jen symbolicky, zalévám normálně smetanou a zahustím jížkou..těstoviny s masem a listovým špenátem - na pánvi osmahnu masíčko, přidám list.špenát, zaleju smetanou a když bublá dám trochu strouhaného aidamu pak smíchám s těsotvinama a v tom nožovém mixéru lehce mixnu..tak snad jsem dala trochu inspirace 😉

jandalinka
2. feb 2009

omáčku dělám hlavně koprovou a rychlou svíčkovou a malé moc chutná 🙂 .Jen podusím cibuli,udělám jíšku,přidám kopr,trochu zdravita koření,je to něco jako vegeta,ale bez konzervantů a hotovo a svíčkovu,také na cibulce,mkrvi,jíšku,zaliju smetanou a mlékem a rozmixuji a hotovo. 😉

denisocka
2. feb 2009

jandalinda,ja som minule robila palačinky tak,že som do cesta nastruhala na tom najjemnejšom struhadle jablko,a veru-šiel sa zadrhnuť od radosti,takže vrelo odporučam,take že jablkove palačinky 😝

no a kašu tiež už nedavam,lebo mi došli,a ked som davala trebars kukuričnu alebo pohankovu instantnu s ovocim,tak tiež sa mu nešlo odgrgnuť a nevedel ani zaspať a krutil sa a plakal,takže tiež dám obed a na noc MM

ja som dnes skusila prvy krat hrachovu -uvarila som hrach,do toho som dala zaprašku - cibulka,olej,hl.muka a nakoniec pár zemiačikov a chutilo,uvidime čo to urobi s bruškom

no a ešte jedna vec baby 🤐 maly mi už nechce piť vodu čistu,tak skušam kadečo a včera mu zachutil mätovy čaj,vypil dokopy pol litra -až sme nechapali,dnes som ho urobila zas či ho to ešte drží a veru,drží a pije. Ale neviem či je vúôbec mäta vhodna pre deti?

jandalinka
2. feb 2009

denisocka:díky za tip,jdu na ně 😝 😉

denisocka
2. feb 2009

potom napiš či chutili 😝

jandalinka
2. feb 2009

denisocka:moooooooocinko nám chutnali,super tip,jen nechtěla ani marmeládu,ani šlehačku,nic,jen tak suché a jsem ráda,poněvaž klasicky nastrouhaný jablka mi nesní,dřív jo,ale teď už ne 😉 A to většinou moc večer nejí,dá dvě sousta a hotovo,ale snědla dokonce dvě,tak jsem v šoku 😅

verdik
2. feb 2009

kim díky za recepty na zapečené brambory, vyzkouším a stejně tak holky díky za nápad na palačinky, taky zkusím, já jsem tedy dnes poprvé dala ten chlebík s máslem a pak UM 240 a uvidím, jaká bude noc bez kaše 😉

megee ahoj, já klasicky uvařím těstoviny, kuřecí nebo krůtí masíčko mám zmražené v kostkách, tak jen vyndám ráno kostku masa, uvařím brokolici,vymažu pekáček máslem, trošku vysypu strouhankou, dám těstoviny, kuřecí maso, brokolici a navrch těstoviny a zaleju žloutkem, šupnu do trouby a malému to moooc chutná, za to rajská, myslela jsem , jak si pošmákne a tu skoro nechtěl , jestli na něj byla málo sladká, nevím ☹

holky asi to znáte, ale dobré recepty jsou na vaříme dětem, v kategorii, jídla pro kojence, je to tam věkově rozlišené a v pravém sloupci je upoutávka na jídelníček pro děti od jednoho roku, je tam rozpis na celý tento týden od pondělí do pátku, od snídaně až po večeře, tak když tak mrkněte... 🙂 🙂
hezký večer a klidnou noc

verdik
2. feb 2009

oprava , ten jídelníček je od pondělí do neděle 🙂 🙂 takže www.varime-detem.cz, ale to vy asi všechny už znáte, tak jen mě to tak napadlo, kdyby o těchto stránkách někdo nevěděl, pa 🙂 🙂

denisocka
2. feb 2009

jandalinka-super!!! no a zabudla som napisať,že podávať bez lekváru,lebo je to samo o sebe mňam 😝