Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sussanah
10. máj 2011

@erinka83 priznam se, ze na pribinacka jsem rezignovala. Ale pod pojmen davam si predstav to, ze ho ma asi tak jednou za 1-2tydny 😉 Ale kouknu po lipankovi, jak jsem ani moc slozeni necetla, protoze bych si to pak nekoupila ani pro sebe 😀

erinka83
10. máj 2011

@sussanah tak malá to taky nemá častěji jak 1x týdně, protože to by byla schopná jíst na kila asi 😀 ale jsem zvyklá pročítat jogurty, tak jsem studovala i tohle a Pribiňák mě teda zklamal, pramen zdraví z Posázaví 😀 a hlavně, když jsem si ho kdysi koupila jen ta pro sebe, z nostalgie, tak mi ani nechutnal, zatímco Lipánka bych taky mohla ve velkým 🙂
A malej už jí tak pěkně lžičkou, vidličkou? Baru si teda napichuje, třeba šulánky na kousky zvládla bez asistence, jak jí jely 😀 Těstoviny taky celkem OK, ale často to prostě brzy přenechá nám, asi že to je rychlejší a pohodlnější 😀 a lžičku moc nepochopila zatím, padá jí to z toho, akorát ten Lipánek tam držel, tak sama zvládla půl kelímku 😀

sussanah
10. máj 2011

@erinka83 ja teda taky procitam kde co, ale to jsem vedela, ze by me nenadchlo a chutnat mi chutna, takze jsem radeji ani necetla 😀 Ale kouknu po Lipankovi 😉
Jinak maly ji lzickou zcela samostatne, obcas potrebuje neco nekde posbirat, shrnout na taliri a pod, ale jinak je sobestacny. On treba prave jeste ani nemel v ruce vidlicku. Pri jeho akcnosti abych si potom brala k obedu ochranne bryle 😎

erinka83
10. máj 2011

@sussanah 😀 u nás malá vidlička naštěstí v pohodě 🙂

dana3262
10. máj 2011

@kaja73
@sussanah
@zuzkat1 urcite ma zeleza dostatek. Tvare jak slabikare a celkove je porizek, ale dneska jsem koupila bio hovezi a zitra udelam polivecku. Nevite jak je to s muskatem? Vzdycky jsem pouzivala orisek a kvet, ale co jsem tehotna a ji to i malej, tak nedavam.

Jinak kedlubnu jsem naplnila nastrouhanou okminovanou bramborou a na talir pridala ten cottage. Ty jo..to bylo dobry!! Musela jsem odkrojit spodek, ze se mi prichytil. Mela jsem ze 2 kedluben asi 3 sousta. Jinak to zdlabal cely.

A ovocny jogurty nedavam. Do ted mel bily (teda tu zakys.smet) a ted mu tam mixuju boruvky, banan, mango, po jahodach mel trochu vyrazku. Dneska jsem mu tam umixovala banan a kus avokada.

Zitra mam v planu mrkev podusenou na oliv.oleji s trochou cesneku a kminu a tou nori rasou s ryzi. Mam takovou tu skrabku jak se drzi mezi palcem a ukazovakem a prsty jsou jakoby do U. Dala by se i na syr pouzit. A tou delam z mrkve takovy platy a pak to ochutim. To je strasne dobry!! Jezis, uz se tesim zitra na obed 😀

Pozitri asi zapeceny ryzovy testoviny. Hrasek, kukurice, vejce, smetana, syr.

A pak asi hrach.kasi ze zlutyho hrachu s vejcem. Myslite, ze muze vejce natvrdo? Nebo radsi jen zloutek?
Mama privezla domaci vejce, tak musime spotrebovavat. Jinak u nas vejce moc nejedou. Ani nevim proc. Takovy vajicko nekdy je dobra vec 🙂

A to zelezo se taky treba zrovna z toho avokada, ktery je na nej bohaty, vstrebava lip nez z nekteryho masa prave diky vysokymu obsahu vit.C spolu s nenasycenyma mastnyma kyselinama.

dana3262
11. máj 2011

Takze bio maso je smraaadlavyyy! Takze polivka dnes neeebuuudeee! Hlavne, ze je bio. Mam takovej vztek, ze az to tam pujdu vratit a kdokoli cekne, tak ho snad donutim to sezrat! Dejte si pani...tataracek 😀 Tohle me fakt strasne vytaci. Uz se mi to v bille kdysi stalo a chlap se se mnou dohadoval, ze nesmrdi, chapete to? Stacilo to odklonit od tacku. Asi prdim na bio a jdu k nam do masny. Tam to maj vonavy, porad cerstvy a neco i od chovatelu.
Nechutna billa. Casovej pres me vzdycky po nejaky dobe donuti tam jit..

zuzkat1
11. máj 2011

@sussanah ved to spokojna je takze asi zje tolko co potrebuje a pokial ani tvoj nie je nejaky tucnucky, nejak viac ako by mal byt tak ani tam nie je co riesit🙂

sussanah
11. máj 2011

@dana3262 urcite lepsi mit nekde overeho reznika nez bio maso z bily. My to tak mame, nakupujeme hovezi u nas ve vesnici a teda spokojenost maximalni

dana3262
11. máj 2011

@sussanah je to fujtajbl. A co ten muskat? Nevite?

sussanah
11. máj 2011

@dana3262 ja teda obcas pridavam trosku muskatoveho orisku, nikde jsem ale o nem nic oficialni ho nenasla. Proste ho tam trochu davam a zatim zije 😅

bubelko
11. máj 2011

@dana3262 ja pouzivam muskatovy orech bezne a pouzivala som aj pocas tehu, davam ho aj detom, maju ho radi. alebo lepsie povedane, este sa mi nestalo, zeby jedlo, kde bol odmietli 😉
ale ani som neriesila, ci je to vhodne. riesim len stiplave veci ako je chili, cierne korenie, cayennske korenie a zazvor - ten ked pouzijem, jonasovi vyberam vzdy a lukasovi podla toho, ci je nakrajany na velke kusky, lebo ked do neho zahryzne, tak je dost stiplavy, alebo na drobno - tie nechavam. ale on uz je starsi, takze to preto.

zuzana710
11. máj 2011

baby, davate uz niektore kravske mlieko? Mam takmer 15-mesacneho syna a zacala som uz s kravskym mliekom, zatial ho v pohode znasa...davam plnotucne krabickove a neprevaram ho ani...

bubelko
11. máj 2011

@zuzana710 jonas pije KM od roka rano a vecer po 250ml. davam plnotucne krabicove bio, tiez ho znasa dobre a ma ho velmi rad. 😉

zuzana710
11. máj 2011

@bubelko diky...aj ja davam rano kakavko a vecer som zvykla davat kasu, len teraz neviem ako to budem robit s tym kravskym mliekom...myslis ze mozem primiesat do mlieka susenu nemliecnu kasu??

bubelko
11. máj 2011

@zuzana710 no s tou kasou to neporadim, pretoze ja im obcas urobim krupicovu kasu a tam kase u nas koncia, takze netusim 😕 🙂

zuzana710
11. máj 2011

@bubelko v poho 😉 skusim, ochutnam ja a uvidim 🙂

janurka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sussanah
11. máj 2011

@bubelko ahoj, prosim te, nebylas to ty, kdo tu psal nejaky recept na zapekany lilek? Maly uz ho nechce poduseny v omacce, ale ja ho mam rada, tak hledam nejaky jiny zpusob upravy 🙂

evlyn
11. máj 2011

@sussanah malému ještě děsně chutná lilek a batát pečený v troubě - obojí operu, propíchám vidličkou a dám péct na cca 175st na cca 50minut - podle velikosti batátu. Pak oloupu a protože prcek ještě nerad kousky, tak rozmačkám.
Mamka ještě dělává lilek zapečený v troubě - na pánvi zrychla opéct lilek nakrájený na kroužky (oloupaný), potom kuřecí maso, cibulku a rajče, do zapékací misky dát na střídačku lilek a zeleninovo masovou směs (do té ještě předtím zamíchat uvařený kuskus), celé to zalít zakysanou smetanou a nechat chvíli zapéct.

sussanah
11. máj 2011

@evlyn juu, to zni moc dobre, uplne se mi sbihaji sliny, urcite vyzkousim 🙂

zuzkat1
11. máj 2011

@evlyn
@sussanah vyborne je to aj do vydlabaneho baklazanu...teda skoro to iste len vydlabat baklazan, naplnit ho zmesou a tak dat na plech a poliat smotanou ja miesam sladku s kyslou a vacsinou to posypem aj struhanym syrom...a ja to maso a cibulu a paradajku zvyknem predtym trochu tepelne upravit na sposob sote lebo baklazan je rychlo upeceny... a to iste ale ja hlavne s bravcovym robim aj s tekvicou alebo cuketou🙂
inak preco supete baklazan? kvoli detom?

bubelko
11. máj 2011

@sussanah nie, ja som to nebola. ja pouzivam baklazan do ratatouille 😉

evlyn
12. máj 2011

@zuzkat1 pokud ho davam takhle do smesi, tak prave kvuli malemu, ta slupka by mu delala potize pri jidle...

dana3262
12. máj 2011

Tak uz to vim. Muskatovy kvet i orisek, ktery mimochodem ve vetsim mnozstvi muze pusobit jako narkotikum (vim z vlastni zkusenosti), pusobi na hladke svalstvo. Tzn.ze je dobry na nadymani a zazivani, podporuje chut k jidlu, ale muze vyvolat potrat nebo predcasny porod. A detem se davat nema asi kvuli tem ucinkum, ale tezko se nekdo zfetuje kdyz okorenim 5l polivky, jak se rika na spicku noze..ze jo..

bubelko
12. máj 2011

@dana3262 to som sa docitala aj ja, ale nasla som aj to, ze aby tieto vedlajsie ucinky nastupili je potreba aspon 4g - cca. polovica orecha. takze si myslim, ze je to OK. pouzivam ho bezne, ale nie kazdy den, a zatial sme sa naozaj nikto nesfetovali 😀

dana3262
12. máj 2011

@bubelko vcera jsem to vypravela mame, jak jsem na zakladce snedla 3 cely orechy 😀 sice jsem cely odpoledne byla omamena, ale pak se dostavila otrava. Zvraceni, astmatickej zachvat a koprivka po celym tele. Mama prej: a proc's to jedla? A ja: no chtela jsem se zfetovat, ne?!! 😀 😀 to byly casy..

bubelko
12. máj 2011

@dana3262 to si bola dobra, mna taketo napady nejako obisli 😀 😀 😀 dokonca ako malej mi muskatovy orech velmi smrdel 🙂 ale kedze ma take super ucinky, necham ho z dosahu deti - sicher je sicher 😀 😀 😀

zuzkat1
12. máj 2011

@evlyn aha takze len kvoli tomu ze by sa tazko jedla? som myslela ze nemozu detu supku...

lenocka84
13. máj 2011

ahojte maminy, mam otazocku, moze sa uz po 1.roku davat do mliecka kakao? pripadne frapko bananove? je aj jahodove, ale s tym asi este pockame
ake polievky varite? u nas dobre obstala zeleninova, sosovicova a fazulova, aj vyvar ale musi byt husty, teda vela maska, zeleniny, cestoviny. len uz by som chcela nieconove vyskusat a zaradit
a taktiez masko. ide hlavne kuracie, hovadzie. ale mam dojem ze vsetko na rovnaky sposob. poradte nieco nove 🙂 🙂 🙂

bubelko
13. máj 2011

@lenocka84 v podstate mozes dat do mlieka kakao, akurat je to zbytocne sladke. ak ti vypije normalne mlieko bez prisad, tak by som nedavala.
co sa polievok tyka - deti mi ziadne nejedia - teda starsi zje vyvar, ale aj s tym zacal od 3 rokov, takze s tym ti velmi neporadim. od roka vsak mozes malemu davat to, co varis pre vas - akurat menej solit, korenit. tiez som nedavala vyprazane, alebo ked tak som po vyprazeni dala dole trojobal. tak ako doteraz som sledovala pri vsetkom novom reakcie. 😉