Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

erinka83
25. máj 2011

@andelka a nevíš, jestli lámanku nebo kroupy? já teďka dávala do sekané ovesné vločky, tak to bude asi podobné....

andelka
25. máj 2011

@erinka83 to nevim 😒 musím se poinformovat a jak ji bude dělat, tak tam přímo zajet. Ale jo, to bude podobný. 🙂

sussanah
25. máj 2011

@erinka83 normalne uvarim lamanku a tu pak smicham s nakrajenym susenym ovocem, pripadne s trochou marmelady. Ale teda ja to na sladko taky nijak zvlast nemusim, takze to ji jen manzel a maly 😀

sussanah
25. máj 2011

@erinka83 jo a diky za tip na lipanka (tusim, ze jsi to byla ty 😉 ), pirbinacka uz nekupujeme 🙂

zuzkat1
25. máj 2011

@andelka
@sussanah ja som jej robila tu instantnu kasu... a mam kupenu aj ryzovo -pohankovu... ale tu uz ani neotvorim 😅

sussanah
25. máj 2011

@zuzkat1 no tak to je fakt jine kafe 😉 Sice maly mel sveho casu rad i ty instantni, ale zrovna dneska ji mel taky na veceri a zadna slava. Proste klasicka pohanka je lepsi 🙂

zuzkat1
25. máj 2011

@sussanah ja kym som nemala malu ani som nevedela ze existuje pohanka...a myslim ze o nic som neprisla.. a ani ona o nic nepride 😉 bude jest normalne jedlo😀 (pre kazdeho je sice nieco ine normalne - ale toto pre mna nie je🙂 )

sussanah
25. máj 2011

no vidis a ja mam zase stehny pristup k veprovym rizkum - neni o co stat 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@sussanah aspon ostane viac mne😀 😀

sussanah
25. máj 2011

napodobne 😉

erinka83
25. máj 2011

@sussanah jojo, to jsem já, ta propagátorka Lipánka 😀 by mi za to měli dávat provizi 😀

erinka83
25. máj 2011

@zuzkat1 jako mně instantní pohanka děsně smrdí, ale ta lámaka nebo kroupy dobrý a jí to bez problémů i m.... ale musí být loupaná mechanicky!

zuzkat1
25. máj 2011

@erinka83 tak u nas je manzel ten co sa stravuje ako tak zdravo,ale toto by nezjedol ani by to neochutnal...uz som sa ho pytala ...

zuzkat1
25. máj 2011

@zuzkat1 v com je lipanek lepsi ako pribinacik?

zuzkat1
25. máj 2011

@erinka83 to s tym pribinakom malo byt pre teba🙂

raci
25. máj 2011

@zuzkat1dovolim se vmísit do diskuze... 😅 lipanek je jenom tvaroh cukr a smetana, v pribinaku je to same plus ještě želatina a xanthan ('ečko')..

erinka83
25. máj 2011

@zuzkat1 no myslím, že zrovna Pribiňák má modifikovaný kukuřičný škroby, želatinu apod srajdy, prostě když na něčem vidím napsaný, že je tam něco modifikovanýho, tak to malé nedám, na to mám fakt úchylku 😀 Prolezla jsem těch obalů hodně, Pribinák, bobík, Ostraváček a jedinej Lipánek má akorát tvaroh, cukr, aroma....

sussanah
25. máj 2011

@zuzkat1 covece, ty mas z te pohanky normalne trauma 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@raci
@erinka83 aha dakujem tak pozriem ze ci ho tu maju...

@sussanah 😀 ja mam traumu z kazdeho jedla co ma privlastok "zdrave" take ja moc nepoznam🙂

luly13
25. máj 2011

@zuzkat1 mavaju ho v bille. dokonca aj baby lipanka.

zuzkat1
25. máj 2011

@luly13 a tam uz je aky rozdiel? myslim medzi lipankom a baby lipankom?

erinka83
25. máj 2011

není Baby lipánek jogurt? jsem to zahlídla jednou, ale neoslovilo mě to, nevím proč už....

luly13
25. máj 2011

ten baby je biely s probiotickou kulturou a vyslovene na nom pisu, ze je vhodny od 1roka. ma aj prichute- bananovu a jablkovo-mrkvovu. ja zatial kupujem baby a davam este klasicke biele jogurty bez prichute. na mlsanie "a´la pribinak" , ma nas krpec este cas. ale hlavne, ze biele mu velmi smakuju.
inak, ako vas citam, tak aj my mame doma pohodaka. stale dostava "svoju" stravu a zatial vobec neprostetuje a nevynucuje si jedlo z nasho taniera. mozno to bude tym, ze my jeme na barovom pulte a krpec nedovidi 😝

zuzkat1
25. máj 2011

@luly13 ja obcas davam pribinaka... inak papa biele jogurty smotanove uz aj s prichutami...ale taka prichut ze jablkovo - mrkvova na tvarohovy dezert? divne... mozno skusim🙂 dakujem

sussanah
25. máj 2011

@zuzkat1 to je skoda, je spousta vybornych jidel, ktera jsou i zdrava. Jenze casto ti extremni propagatori zdrave vyzivy vari takove blafy, ze by to ani pes nezral.. Ted jsem byla tyden na joginskem pobytu s laktovegetarianskou stravou a reknu ti, ze jeste tyden a snad se i na to maso vrhnu, protoze to se fakt nedalo jist 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@sussanah 😀 urcite su aj dobre zdrave jedla..obcas aj ja nieco kvazi zdrave urobim ale ja by som na tom asi nevyzila...kvoli mm varim o dost dietnejsie nez na co som bola z domu naucena a je zaujimave ze odkedy jem chude maso a viacej zeleniny tak som pribrala... nieco asi bude na tej diete podla krvnych skupin lebo tam mam ze pre mna chude maso nie je vhodne... najma kuracie nie...a skoro stale robim to...doma som bola naucena hlavne na bravcove a obcas stehna kuracie alebo hovadzie maso...inak teraz ked ideme k nasim tak sa doslova neviem "dozrat" 😅 dobieham co doma nemam, lebo tak dvojmo varit nebudem a manzel tie "tucne" jedla nezje 😝

erinka83
25. máj 2011

@zuzkat1 no tak podle toho co píšeš, tak v podstatě zdravě vaříš, ne? 😅

zuzkat1
25. máj 2011

@erinka83 tak uplne zdrave to nie je🙂 pouzivam vela korenin kadeakych ale hlavne chude maso☹ co teda mne vobec nesedi...obcas smotanu - vtedy manzel neje... ale casto aj vyprazam nieco - hlavne zeleninu 😝 zatial sa mi uspesne dari vyhybat aspon rybam,lebo to nie som ochotna zjest...to je jedine jedlo ktore varim len pre muza... ked si chcem urobit radost tak poviem manzelovi ze bud nebude jest alebo sa prisposobi a spravim bravcove s kapustou a knedlou... alebo nieco podobne nezdrave🙂 a konecne sa z chuti najem🙂

sussanah
25. máj 2011

@zuzkat1 taky docela verim na ty krevni skupiny. My jsme oba s muzem A, coz jsou vetsinou lidi, kteri moc masa k zivotu nepotrebuji, naopak davaji prednost zelenine, ovoci, rybam atd 🙂

zuzkat1
25. máj 2011

@sussanah ja som B a manzel tiez🙂