Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

dana3262
13. jún 2011

@mikulka nakonec jsem to tak udelala. Trosku oliv.oleje a osmahnout kratce a pak jsem to vyndala, dala kousej masla, malinko hl.mouky, rozmichala a zalila horkym hovezim vyvarem a pak jsem to tam vratila a dusila. A tu pizzu jsem delala takhle:

1 lzice cukr moucka
170ml teple vody
15g drozdi
450g hl.mouky
1/2 lzicky soli
3 lzice oliv.oleje

do 5ti lzic teply vody, lzice cukru a drozdi na kvasek a pak udelat ze vseho testo a hodne zadelat. Pak dat do misy a celou kouli testa obalit v oliv.oleji a nariznout navrchu kriz (pak jak to kyne, tak se to rozglabi). Kyne 1-2h. Podle receptu je to na 2 pizzy (velke jako plech), ale ja udelala 4. Rozvalela jsem to uplne do tenoucka.
Zkusila jsem vykynuty a srazeny testo dat do mrazaku, tak uvidime, co to provede.

venita
16. jún 2011

ahojte. ak mozem, tak by som sa chcela povyzvedat, ze kedy ste zacali davat malym obycajne plnotucne mlieko. Moja ma teraz 14 mes., tak uvazujem, zeby som od roka a pol zacala... diiiik

sussanah
16. jún 2011

@venita cca od roku do vareni, ale nejprve malo a doplnila reisdrinkem, od asi 18 varim z mlika plne. Obcas mu uz dam trochu kakaa, samotne mleko mu nechutna, ale nijak ho nenutim. Kazdopadne zacni pomalinku, maly mel zpocatku po mliku trochu prujem, ale upravilo se to.

venita
16. jún 2011

@sussanah dakujem. do varenia som uz zaviedla, take ze do pyre alebo krupica a tak.... to uz v pohode...🙂 co je to ten reisdrink? :D

sussanah
16. jún 2011

@venita ryzove mleko, maji ho v Dm. Maji tam i ovesne, pouzivala jsem to hodne jako nahradu mleka jeste pred rokem a pak tak pul na pul do cca 18m 😉

smejkoh
17. jún 2011

@venita Do kasiciek od priblizne 9. mesiaca a na pitie od 1 roka. Malej velmi chuti, a ked ma uz stravu skoro ako my, tak nie je dovod davat umele mlieko. Nedavam vsak trvanlive, ale od domacej kravicky, ked je, alebo z automatu na mlieko.

tygrous
17. jún 2011

Holky, mam blby dotaz😉 Dojidate po detech, kdyz jidlo nesni? Ja ne a moje mamka se tomu strasne divila a sama to po Honzikovi dojidala...

bubelko
17. jún 2011

@tygrous zalezi od toho, kolko toho necha a ci mam chut. ale vacsinou su to take male mnozstva, ze zjem - dnes som po oboch dojedla kusky file na masle - take trosky. niekedy, ked nemam chut ja a ani muz, tak putuje nieco aj do kosa, ale nerobim to rada. inak ked je toho, co nezjedia taka mensia porcia (napr. ranajky ci obed) - tak zabalim do folie a zjedia si na veceru, to ostava malokedy nieco na dojedanie 😉 a jogurt ci ovocie to dojedam vzdy 😉

zuzkat1
18. jún 2011

@tygrous ja vyhadzujem

piacere
18. jún 2011

kedy a v akom množstve ste začali soliť? A čo rasca?

cicimon
18. jún 2011

@piacere mierne solit od roku a rasca sa moze uz davno

beautynka
21. jún 2011

Ahojky holky,
jukla jsem k Vám na diskuzi.
U nás nejvíc letí ragů se špagetama. Taky dělám domácí kynuté buchty a koláče aspoň vím co tam dávám, nesladím to moc a jako náplně dám tvaroh nebo přesnídávku. Ale teda měl už i palačinku. A co si myslíte o kečupu? Může aspon maličko? A domácí pizza to je výborný nápad šel by na to dát i trošinku sušeného česneku?

lenocka84
21. jún 2011

baby odkedy sa mozu sampinony??

mamkamarketa
21. jún 2011

@lenocka84 ja bych pockala s houbama,jsou tezce stravitelne a po vyzivove strance nic nedaji. nerikam,ze kousek houby v omacce provrta brisko,ale prijde mi to zbytecne 😉

monikapalo
21. jún 2011

@venita Ahoj, ja som zacala davat plnotucne asi tak pred mesiacom, maly ani nezaregistroval zmenu, no zrazu sa nieco stalo, 😒 a odmieta mi pit mlieko uplne, ani krabicove, ani umele. Takze mam hlavu v smutku, kde sa stala chyba.

petronelas
21. jún 2011

ahojky§Chtěla jsem se zeptat,jeslti dáváte už domácí bezinkový sirup.Někdo říká,že je to alergen.
A co dáváte na večeře místo mléka nebo kaše?malý má průjem a nemůže mléčné vyrobky.Tak musím to něčím nahradit.

petronelas
21. jún 2011

@monikapalo tohle se stalo známím a pak začal postupem času znovu pít mlíko.Zkus třeba změnit značku nebo s jinou příchutí.bynán,vanilka,čokoláda.
NA něco ho nalákej.

tygrous
21. jún 2011

@petronelas Muzes udelat kasi (nemlecnou, treba jahlovou nebo ruzne ryzove...) do ryzoveho mlika Reis Drink s calciem z DM. Ja delam na veceri treba leco, kuskus se zeleninou, jahlovy nakyp...

petronelas
21. jún 2011

@tygrous to jsou nejaké moc zdravé věci...jahlový nákyp neumím,kuskus taky ne,lečo umím.To mně ani nenapadlo mu to ještě dávat.
no já jsme chtěla zrovna říct,že mám kaši vícezrnou,ale ta se dává do mlíka.A mohla by jsem dát i sojového mlíka zajíc?
poznáte to mlíko?může to už malý?

erinka83
21. jún 2011

@beautynka sušený česnek bych klidně dala, myslím, že i dřív jak v roce a půl tam měla i čerstvý, ale ten už měla předtím třeba ve špenátu a v pohodě... já teda proti kečupu až zas tam nejsem, čtu pečlivě složení a nebo máme domácí, takže jednou za čas s tím nemám problém.. ale ta pizza se dá udělat i s těma konzervovanýma rajčatama, nebo se při troše štěstí dají koupit nedoslazovaný a nezahušťovaný protlaky....

erinka83
21. jún 2011

@petronelas mně osobně se tyhle sušený mlíka nepozdávají složením, určitě ne na každodenní pití, za mě ten Reis Drink s Calciem, ale ten seženeš jen v DM 😒 já z něj dělám kaši na snídani, střídám ovesný vločky, rýžový, jáhly, pohanku, kuskus... na večeři míváme chleba nebo nějaký ty "rizota", sladký večeře minimálně....

erinka83
21. jún 2011

@sussanah začala jsem asi před 3 týdnama opět tu pohankovou kaši z lámanky a musím říct, že kombinace banán+jahoda je úúžasná 😵 mám jahody v mrazáku, tak naštěstí může být i v zimě 🙂 a s jabkem a se skořicí taky dobrá, ale tam jsme musela dát med...

tygrous
21. jún 2011

@petronelas Tu vicezrnnou muzes dat taky a udelas ji do toho ReisDrinku misto do UM nebo obyc mlika... To sojove bych urcite nedavala a praskove uz vubec ne... I kdyz teda ja obcas pouziju Zajice Oves milk, ale jen treba malou lzicku na zahusteni misto smetany apod., ale tžo je fakt vyjimecne.
Kuskus je jednoduchy, dle navodu na krabici😉 - zalit varici vodou a nechat chvili bobtnat a pak do toho zamichat zeleninu - nastrouhanou okurku, hrasek, kukurici, co najdes doma😉
Jahlovy nakyp - uvaris jahly v tom ReisDrinku nebo i jen ve vode, pridas nastrouhane jablicko nebo susene merunky a bud to das rovnou takhle nebo to jeste zapeces... A jestli malej ji rajcata, papriku, vejce, tak leco muze taky😉

monikapalo
21. jún 2011

😀 @petronelas Ahoj, asi dva mesiace dozadu som skusila dat malemu umele mlieko s prichutou bananu, no to ani nahodou. Moze byt, ze sa mu teraz chute zmenili a bude chciet pit aj to. Dnes som mu namiesto vecerneho mlieka dala trocha skor pred spanim zjest jogurt. 😉 Zjedol ho cely, som zvedava, ked mu mlieko nedam ani zajtra, ci to bude potom lepsie. Inak v noci sa este budi, nad ranom okolo stvrtej mu davam mlieko, zaujimave je, ze to vypije 130 ml.

beautynka
21. jún 2011

@lenocka84 houby asi až od dvou let? Ale Rudík teda už jeden pidi kousek ochutnal, tak strašně škemral, že mu nešlo odolat a chutnalo... 😎

@petronelas já si myslím, že dávat k večeři kaši je už pro děti nevhodné, myslím tím takové ty kaše co se prodávají ty jsou vhodné pro kojence do jednoho roku, ale batolatům už nic nedají. My jíme k večeři většinou to co k obědu, pak třeba polívku, chleba s něčím a tak. Kaši teda taky občas dělám ale jen vyjímečně, když zrovna nezbyl oběd nebo když už vidím že je unavenej, tak je to taková rychlovka najíst se a spát... a mléko jako večeři? To přece nezasytí, já dávám mléko až po večeři a po koupání. Jinak my jsme měli průjem tři týdny,tak už jsem zběhlá co se týče jídla 😉 třeba k večeři mrkvičkové rizoto 😉

beautynka
21. jún 2011

@erinka83 tak už se těším až udělám domácí pizzu. Kečup dávám když už tak kvalitní, bez konzervantů, sladidel atd. Protlak bez zahuštovadel se dá sehnat ju? To jsem ještě neviděla, ale dávám bez soli a bez přídavku cukru.

Jinak kuskus je bezva mňamina, rychle hotový a chutný, chutná i mamince 🙂 se zeleninkou se může malej utlouct.

Jednou jsem dělala k večeři obyč krupicovou kaši a teda měla úspěch a osladila jsem mu to přírodním sirupem, bez přídavků cukrů, chemie, konzervantů - sehnala jsem ho na farmářském trhu.

lenocka84
21. jún 2011

@beautynka noo my sme dnes mali sampionovupolievku, boli dost dlho varene, ale snazila som sa mu ich vela nenabrat, ale inak mu chutnalo. aspon teda to tak vyzeralo kedze pekne spapal

cicimon
21. jún 2011

@lenocka84 no neviem ci huby nie az od 3r... a ono je asi jedno ci zje huby alebo len vyvar, uz tie huby su vyvarene aj v tej vode

dana3262
21. jún 2011

Ja kupuju protlak jen rajcata a sul. Vy myslite, ze je lepsi rajcata a cukr? Takovy jsem snad ani nevidela.. Jinak vubec nic nedosoluju. Neco si dosolim pro sebe, ale vetsinou to jim taky nesoleny. Ted jsou uz docela pekny rajcata, tak delame dost omacky a davam je i do jidel (loupu), ale mimo sezonu urcite protlak. Dneska jsem delala takovej (c)wok mismas:
Nastrouhana cuketa
rajcata
kukurice
zakys.smet.
Brambory
oregano
bazalka
mlety kmin
cesnek
Bylo to dobry 🙂

A to testo na pizzu jsem nechala rozmrznout a bylo uplne v pohode, takze si zas udelam doforoty 🙂

dana3262
21. jún 2011

@tygrous Vetsinou dojidam. Krmim ho, zaroven se krmi sam a obcas krmi me 🙂 a kdyz vidi, ze mi to chutna, tak mu to taky pak chutna 🙂 . Davam tak na talir vic, nez si myslim, ze sni, ale vetsinou se divim..sni dost. Vetsinou to pak dorazim. Ale kdyz je to po jidelnim obradu nejaka nechutna rozpatlanina, tak to samozrejme vyhodim.