Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

cicimon
24. jún 2011

@sussanah a kyslu kapustu?

sussanah
24. jún 2011

@erinka83 fakt jen trosku a trosku toho tuku, at to ma smak, ale asi tak na jednu cajovou lzicku. A taky kvalitni slanina je porad lepsi jak vysocina, no ne? 😀

@cicimon kysele zeli zkousel s kacenou na vanoce, ale dal prednost jen kacene s knedlikem, takze bez odezvy. Urcite bych zkusila, jen bacha na mnozstvi, at ji neroztrhne 😉

erinka83
24. jún 2011

@cicimon malá měla to zelí nějak po tom roce, ale to jí nějak nejelo, ale tak od 15m jí šmakuje moc, ale teda jako uvařené, oslazené, jen tak nakládané kyselé zelí by asi nejedla...
@sussanah jasně 😀

cicimon
24. jún 2011

@sussanah dik, v nedelu skusim trosku s knedlikom 🙂

cicimon
24. jún 2011

@erinka83 sladku kapustu som uz davala, to jej chutilo, len kyslu som este nedala... ale skusim v nedelu, co na to povie 🙂

erinka83
24. jún 2011

@cicimon musím teda říct, že když jsem na Velikonoce dělala kačenu se zelím a domácím knedlíkem, malá jen křičela gaga mňam mňam gaga! 😀

sussanah
24. jún 2011

@erinka83 maly ted na dovolene se mnou bastil ryby a vypadalo to podobne, porad mlaskal (znak pro rybu) a pak ukazoval jeste 😀

erinka83
24. jún 2011

@sussanah tak to Barča už říká "mňam mňam Ba-ca eče!!!!" 😀

sussanah
24. jún 2011

@erinka83 tise zavidim, nas mlady porad mlci.. Teda spis nemluvi, jinak je hlasity az az 😀

zuzkat1
24. jún 2011

@erinka83 to si jej dala kapustu, knedlu a kacicu? pytam sa lebo zajtra chcem robit pecene maso, knedlu a kapustu tak mi napadlo ci jej kusok mozem dat - samozrejme z tej chudej casti masa

sussanah
24. jún 2011

@zuzkat1 jasne, ze muzes, opravdu uz muze ochutnavat temer vse 😉

zuzkat1
25. jún 2011

@sussanah 🙂 dakujem tak skusim

cicimon
25. jún 2011

@zuzkat1 tak ja idem zajtra to iste, tak som zvedava, co povie na tu kapustu 🙂

erinka83
25. jún 2011

@zuzkat1 jojo, samo jsem jí nedala to opečené (mńam 😀 ), ale pěkný masíčko zevnitř, knedlík dělám domácí, ten jí nakrájím na kostky na talíř, vedle dám kousky masa a zelí jí dávám do pusy mezitím i s tím masem, pokud se jím nekrmí sama, ji dost zaměstná napichování knedle vidličkou 🙂

apollo11
25. jún 2011

Ahoj, trochu blbá otázka, ale chci se zeptat, kdy se vaše děti naučily/učí jíst samy lžičkou? Ne že bych to chtěla malou učit já, ale začala se vzekat u krmení a bere mi lžičku, kterou se samozřejmě trefí akorát tak na stěnu nebo do vlasů 😀 Vím, že v tomhle věku se sama nenají, tak nevím, jestli má vůbec smysl jí tu lžičku dávat, ať si s ní bojuje (v tom případě by asi skončila o hladu) nebo jí dovolit jíst rukama? To se mi právě nezdá, aby si pak nevytvořila nějaký špatný návyk 😕 Nějak to neřeším, vím že se to za čas spraví, jen by mě zajímalo, kdy se to tak děti učí a co pro ni teď nejlíp můžu udělat

apollo11
25. jún 2011

Jinak spoustu věcí samozřejmě jí rukama - pečivo, sýr, ovoce atd.. Myslela jsem pokrmy, co se jí lžící nebo příborem 😉

erinka83
25. jún 2011

@apollo11 no máš asi 2 možnosti, tu lžičku jí dát, ať se s ní učí a zamhouřit oči nad bordelem a nebo jí ji nedat a třeba poslouchat řev a tak 😀 já jsme pro to ji dát a krmit ji mezitím druhou lžičkou, třeba se tě bude snažit napodobit 🙂 malá měla tu lžičku asi od toho roka, opravdu jíst ze lžičky zvládá až poslední dobou, ty hustější věci... ale podle mě je důležité neudusit ten zájem... ale snažila bych s ejí nějak ukázat, že lžička je na jídlo, ne na hraní, kdyby jídlo schválně vyhazovala, sebrala bych ji....

dana3262
25. jún 2011

@apollo11 ja koupila v ikea takovy bryndaky s dlouhym rukavem a kapsou. Prijdou mi spis jak na malovani. A taky jsem nechala malymu lzicku a druhou ho krmila. Kdyz jsem mu ji nedala, tak ne jen, ze protestoval, ale nechtel ani jist..

apollo11
25. jún 2011

@erinka83 jj, právě ji nechci omezovat, ale když vidím, jak je neúspěšná, tak fakt nevím. Přijde mi na to ještě malá. Teď jsem ještě někde četla, že se má dítě nechat i za cenu bordelu, že si tu techniku rychle vypiluje 🙂 Tak to asi budu muset udělat. Jen doufám, že aspoň něco sní a pochopí, že jídlo do sebe nedostane házením za sebe 🙂

dana3262
25. jún 2011

@cicimon
@sussanah
@erinka83 Eda zeli uplne miluje. Dam mu i par vlasku pred udusenim a strasne mu chutna. Ale na jidlo mu ho samozrejme pokrajim, trochu cibulky na maslo a oliv.olej a zeli dusim i hodinu do mekka a podlejvam vodou a vyvarem (kdyz mam) a trochu trinovyho cukru tam davam. A bob.list a par kulicek nov.koreni a pepre. A zahustim nakonec strouhanou bramborou.
Poradte mi holky nejakou omacku. Krome rajsky a svickovy, ktera je hrozne pracna..

kaja73
25. jún 2011

@dana3262 ja robim omacky-tekvicovu-aj z obycajenj tekvice aj z tekvice na pečenie-tej oranzovej sladkej-,brokolicovu,cukinovu,sosovicovu vsetky zahustujem struhanym zemiekom.Niekedy ich spravim redsie-zemiak len nakrajam-ostatne vymixujem a ma polievku.

desszi
25. jún 2011

@apollo11 ja to riesim tak, ze malemu dam najest, teda nakrmim ho a v tanieriku vzdy necham trosku jedla, dam mu lyzicku a moze sa realizovat. Viem, ze je uz najedeny a nevadi, ze vacsina skonci na zemi alebo stoliku alebo na obleceni. On neznasa na sebe ziadne podbradnicky. Teraz uz pekne chyti lyzicku a krasne trafi tam kde treba 🙂 aj ked stale ma tendenciu lyzicku otacat pocas jazdy 😀 cize kym sa dostane k ustam vacsina jedla skonci na stole, ale nevadi, ma naramnu zabavu 🙂

zuzkat1
25. jún 2011

@erinka83
@cicimon nakoniec aj ja zajtra to budem robit, dnes som robila broskynovy dzem🙂 aj ja som zvedava na kapustu🙂 este nejedla a ja ju robim sladko - kyslu ...najprv cukor na karamel na to dam kapustu a dusim skoro do makka ja davam len kmin a na zaver ocot ...tak uvidimco povie🙂...len dufam ze nebude mat s bruskom potom problem, doteraz nemala z nicoho tak snad aj toto predycha🙂

@kaja73 nezahustujes zaprazkou?

kaja73
25. jún 2011

@zuzkat1 Klasickou nie,ale obcas roziesam trochu muky v malo mn.omacky a prilejem.potom este spolu povarim.na oleji,alebo na masle malemu zapražku nerobim.Radsej pridam nakoniec panensky olivovy,repkovy alebo rakytnikovy olej

zuzkat1
25. jún 2011

@kaja73 ja jej robim zaprazky prakticky od zaciatku... a omacky zacala jest az ked tam bola prvykrat zaprazka 😅 inak co sa jedla tyka si coraz viac uvedomujem ze sa sice snazim aby jedla zdravo ale donekonecna sa to dat nebude lebo to by som musela kompletne zmenit aj nas jedalnicek... hlavne ten moj...

sussanah
25. jún 2011

@apollo11 urcite bych ji tu lzicku dala. Ja jsem malemu zacala davat tu lzicku kolem cca roku a krmila ho druhou (obcas jsem si je behem jidla vymenili 😀 ). Jak jsem otehotnela (v jeho cca 15m), tak jsem zacala vice "tlacit" a asi behem mesice se naucil jist sam vcelku slusne. Sice je to zpocatku o nervy a uklizeni po kazdem jidle, ale ted uz ji fakt uplne suprove, dokonce i polivky se snazi a jak si da lzicku do pusy, tak si s ni utre i bradu, pokud mu neco vykypne 🙂 Takze pokud chces, klidne muzes, urcte to neni zbytecne. Ale priprav se na bordel a na to, ze jak to jednou zkusi, tak se bude chtit krmit uz jen sama 😉

erinka83
25. jún 2011

@sussanah tak s tím nesouhlasím 😀 malá má teď naopak období, kdy nám sama vrazí lžičku, že ji máme krmit my 😅 a to už to ovládá celkem slušně...

sussanah
25. jún 2011

@erinka83 no tak u nas je to tak, ze kdyz ho chci mimoradne nakrmit ja (napr v restauraci nebo tak), tak spusti ryk a ukazuje, ze on bude jist sam 😀

erinka83
25. jún 2011

@sussanah aha, tak na to je to fajn, že Barča se nakrmit v cizím nechá ochotně, ale je fakt, že si říkám, že za měsíc rodím a ona v tom jídle úplně samostatná není.... ale tak třeba ji pak hlad donutí 😀

apollo11
26. jún 2011

@erinka83 @sussanah ještě malá dělá to, že mi lžičku vyrve a chce krmit mě 😵 což je sice hrozně milý, ale já to až tak nepotřebuju. Prostě boj, nejhorší je to když spěcháme. @sussanah tak to je šikovnej, že to tak brzo zvládl.. u nás se to "chtění" bohužel zatím nerovná potřebné míře šikovnosti - ale to je jak se vším teď 🙂