• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako to je so stravou po prvom roku?

18. januára 2016 
ja davam cca od roka dva chody, ale nie vzdy sa mi podari :sweat_smile: niekedy mi zje ale prilis vela polievky a druhe uz moc nechce.
6. feb 2009 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ja uz fakt neviem, co drobcom varit, ci im mam varit, stale to iste alebo co? Dnes som skusala morc. maso so syrovou omackou a vypluvali to, Paulinke nechuti napr. ani rajcinova polievka, ani mliecne polievky, sosovicova.. :frowning2: Najradsej maju taku z mrkvy, petrzlenu a kalerabu, brokolice a karfiolu. No mrkvu lubia, ale to im mam davat kazdy den mrkvu? :unamused:
9. feb 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katullka no ja dost casto varim tie iste jedla a cas od casu skusam nove...a vacsinou pri novej chuti tiez najprv vypluje, ale dam jej lyzicku do ruky a samu ju to bavi viac...
9. feb 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davate detom musli tycinky??
12. feb 2009 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap ja nie... ale ked pozries zlozenie a je ok, tak podla mna mozes. ja jej to ale nedavam, lebo to ani nam nekupujem, skor celozrnne bebe keksy a tak.
12. feb 2009 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siri, my to tiez nejedavame ... drobcovi som vcera prvy-krat kupila, ani neviem preco mi to napadlo ... len som zbadala v regali a kupila ... musli tycinka bio marhulova bez pridaneho cukru ... a maly ju celu spraskal :fearful: :fearful:
13. feb 2009 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby pomoc! Až do minulého týždňa som si myslela, že máme doma ukážkové dieťa - papal všetko, čo sme mu dali. Ale posledné dni úplne prestal jesť ovocie. Neviem prečo. Nikdy ho do ničoho nenútim, takže z toho určite nie. Je pravda, že mal pár dni sople a asi sa mu derú von aj zúbky, ale môže to byť od toho? Máte s tým niektorá skúsenosti? Poradte, ako ho mám motivovať? Zatiaľ som kúpila na večeru ovsenú a pšeničnú kašu (papáme len kaše večer) a do toho mu vždy nejaké nastrúham. Ale to nie je ono :frowning2: ďakujem.
13. feb 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuky8:mě to udělala malá také před měsícem a skoro přes 3týdny nechtěla žádný banán,jablíčko nastrouhané,prostě nic a předtím v pohodě každý den nějaké ovoce.Tak jsem ji to "šidila",že dávala jablíčko do buchet nebo banán do pudingu.Za nějakou dobu,kdy už dlouho ovoce neměla,tak znovu sama začala.Já myslím,že i v té době můžou růst zoubky nebo prostě nechtějí pořád to stejné dokola a já myslím,že naše malá tím byla "přejezená".Jak např.kaší,už měsíc jsem musela vynechat,poněvaž jí už nelezla a včera se jí mohla ujíst :wink:
13. feb 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my nepapame ovocie uz vyse pol roka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2009 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj nasa teraz ovocie odmieta, co ma rada je hrozno, jablko zje iba bez supky a nakrajane na kocky, pripadne susene a este makke hrusky. banan zje max. polovicu...ale susene banany jej chutia. ostatne mi vypluva...
13. feb 2009 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siri: tak to nevies, co je to odmietanie ovocia :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap no ja to myslim oproti tomu, ako ho jedla predtym...ale mozno to suvisi s tym, ze v lete bolo kvalitnejsie a chutnejsie ovocie...ktovie...
13. feb 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim viete mi poradit? malej idu zubky a uz treti tyzden uplne odmieta papat, je ochotna rano, na obed a vecer vypit sunarkovu kasu a to je vsetko, neviete si predstavit, aka som zufala :frowning2:
13. feb 2009 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strociatka no ja ti neporadim...nasej ked idu zuby, tak tiez iba pije mm...vacsinou ale do tyzdna jej to preslo...
13. feb 2009 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siri, aha .... urcite bolo v lete lepsie ovocie :wink:
13. feb 2009 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strociatka, nas drobec mava hrozne obdobia co sa jedenia tyka ... niekedy som z toho uz fakt na dne ... ale potom to prejde, zase papa lepsie a opat sa to vrati .. meni sa nam to asi v mesacnych intervaloch ... a ked idu zubky - tak bieda s jedenim ... ale ked su spokojne, tak hadam im nic nechyba ... ved na silu ich krmit nemozeme, tak treba len vydrzat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2009 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
si zlata, uz som si myslela, ze iba mne mala nepapa, vzdy ked idu zubky tak mi teda poriadne schudne, potom chvilku papa a je som v siedmom nebi a o chvilu ide dalsi zub :confounded:
13. feb 2009 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ho pre istotu nevazim :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale myslim, ze nechudne ...
13. feb 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strociatka nasa ma take zasoby na tele, ze aj ked mala hnacky, dr. skonstatovala, ze ani nevadi, ked trochu pochudne :sweat_smile:
13. feb 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono by mi to chudnutie az tak nevadilo, keby to nebolo pricasto, vyzera to tak, ze v 8mesiacoch mala 9 kg, teraz ma 15 mes a stale 9kg a to uz mala ovela viac
13. feb 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, co myslíte, můžu dát malé jogurt Boni smetanový s příchutí , neobsahuje lepek ani konzervační látky, jen teda cukr, ale snad to nevadí? :wink:
16. feb 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jsme totiž do teď jedly jen bílé jogurty a max. lipánka. :slight_smile:
16. feb 2009 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
power ja davam malej v pohode ochutene jogurty.
16. feb 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na radu kamarádky jsem dnes koupila "müsli" tyčinku Alnatura v DM a malej se může po ní utřískat. Mají několik druhů a je to pro takhle malý dětičky dobrý v tom, že to ovoce je namletý, prostě taková jakoby ztuhlá ovocná pasta. No u nás absolutní úspěch!!!! :slight_smile:
16. feb 2009 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím mám problém s tým že mi malá nechce jesť strukoviny, či už z polievky alebo z druhého chodu všetko povypľúva, keď jej to nejako zamaskujem zemiakmi alebo inou zeleninou čo ma na tanieri aj tak nakoniec v ústach tú šošovicu alebo hrášok nájde a vyberie von.
Ako ju mám donútiť zjesť to, veď strukoviny sú predsa v jedálničku veľmi dôležité, a to si neviem ani predstaviť že by som jej dala prívarok, tak hádam by ostala hladná.
16. feb 2009 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já krmím jogurtem, který si připravuji sama z Beby a sklízím u prcka velký úspěch. Recept je jednoduchý: 2l mléka zahřeju na 60 stupňů, pak zchladím na 50, pak přidám v trošce mléka rozmíchaný jogurt´, směs pak dám do skleniček a mám spousty a spousty jogurtíků, které jsou fakt mňamka s domácí marmoškou.
16. feb 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
ja dávam malej biely jogurt Zvolenský, a teraz som skúsila Activiu bielu, ale musím jej dotoho zamiešať výživu. Samotný ho nezje. A včera som jej dala doňho kukuričné lupienky rozdrvené a samozrejme s výživou a spapala. Tak som rada.
iva211 ja našej tiež pomaly pridávam strukoviny, a zatial sme zvládli iba hrach. Fazulu nie a nie do nej dostať. Tak skúsim neskôr. Možno jej zachutí. Tak držím palce.......
A chcem sa spýtať, či dávate detičkám niekedy, čo doma upečiete. Ja zatial nie, proste naša malá má svoju stravu, ale počula som, že od jedného roka sa môže. Napíšte prosím......... .
16. feb 2009 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
enicka, naše malá už ochutnala domácí kynuté buchty s tvarohem, vánočku a bábovku. Ale abych jí to dávala pořád, to ne, jen jednou za čas. :slight_smile:
16. feb 2009 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak naše už chutnala na vánoce linecká kolečka(s domácí marmeládou a potají mi na ně chodila) pak chutnala mřížkový koláč s tvarohem a jablíčky ,bábovku a mufínky.
16. feb 2009 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaku, malá tu tyčinku taky zbožňuje. U nás vede banán+jablko. :grinning:
16. feb 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok