Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zuzkat1
29. jún 2011

@petronelas aha vidim ze baby pisu aj aku maju noc🙂 tak mi ako vzdy 5-6x je hore na kojenie... vacsinou zaspi do 5 minut ale raz (okolo 3tej) vymysla a chce byt na prsniku aj pol hodinu....

sussanah
29. jún 2011

@petronelas ja teda jeste doplnim noc, usina nejpozdeji kolem te 21:30, ale chrni az do rana do te 8. Nekdy se mezi 6-7vzbudi a jde k nam do postele, jen rychly presun a chrni dal 🙂

cicimon
29. jún 2011

baby moja zje skoro vsetko, kusky a uz sa pokusa sama jest lyzickou,,, ale ked vidi maso tak sa ho ani nedotkne, max ked jej dam vyzivu.. a zemiaky ju tiez nejako nenadchli, zato cestoviny zje "len tak"... vcera zjedla 2 misky cistych cestovin do polievky .. niekedy pomaha aby jedla to, ze jej dam aspon ochutnat z cestovin a potom jej uz naberam z normlaneho jedla... je mi jasne, ze to nie je riesenie..

vitana
29. jún 2011

dik baby za receptiky z cukety,urcite ich vyskusam,lebo vyzeraju dobre.. 🙂 hlavne,ked v tomto obdobi ich budem dostavat dost a o tekviciach ani nehovoriac

vitana
30. jún 2011

baby este jedna otazocka k tym cuketam..ked ich zapekate aj supete supku..trochu som pozerala aj na nejakych strankach recepty a tam,ze zapekat rozrezane napol a nesupat..tiez to tak robite alebo je lepsie to osupat?

julianka777
1. júl 2011

Kocky,nemate niekdo recepty na omacky,kde ide aj mlieko?doktorka nam kazala nahradit UM mliecnymi vyrobkamy a ja som v zivote ziadnu takuto omacku nerobila...mala mi nechce pit UM,KM nam zakazala davat,tak to mame nahradzat.dakujem 😀

zuzkat1
1. júl 2011

@julianka777 do kazdej omacky ide mlieko🙂 v zasade robim strukovinove (sosovica, fazula, zelena fazulka...) alebo zemiakovu rovnako... teda si povarim bobkovy list a cesnak s tym co idem varit (zamiak, fazula...) vo vode ale len tak aby tesne zakryvala tu danu surovinu...ked je skoro makka tak pridam mlieko tolko kolko chcem omacky,osolim a na zaver este dam sladku smotanu, zaprazku (muka olej) a dochutim octom... malej takto robim omacky cca od 11 mesiacov... ocot som zacala pridavat po roku...

zuzkat1
1. júl 2011

@vitana ja cuketu supem, nikdy som sa nad tym nezamyslala, ale napriklad baklazan nesupem takze asi sa moze nechat aj supka🙂

julianka777
1. júl 2011

@zuzkat1 jej,dakujem velmi pekne 🙂

bubelko
1. júl 2011

@julianka777 starsi mi nepije ziadne mlieko odkedy som prestala kojit (t.j. od roka). kedze omacky nevarim, tak sme nahradili mlieko jogurtami a syrmi a bohato to stacilo 😉 tak mozes skusit aj takto 🙂

vitana
1. júl 2011

@zuzkat1 a ked robis ten perkelt a das do tej cukety,nevytecie z nej?ci niecim to zahustujes alebo tam das aj zeleninku?musim sa trochu priucit,lebo ja som to nikdy nerobila a priznam sa,ani som take doteraz nejedavala..

beautynka
1. júl 2011

@zuzkat1 ocet se už může? 😕

sussanah
1. júl 2011

@beautynka trosku octu do omacky taky pridavam nekdy od toho roku.

zuzkat1
1. júl 2011

@beautynka no po roku uz podla mna ano...tak malinko🙂 moja jedla uz aj kysle uhorky a miluje ich😅

@vitana no ja do perkeltu dam aj papriku a paradajky a trosilinku zahustujem mukou ale zas do tej cukety nedam vela tej stavy... alen aby to nebolo uplne suche... toho perkeltu ti aj tak ostane tak ked dorobis ryzu mas obed aj na druhy den 😉

sussanah
1. júl 2011

@zuzkat1 jj taky ten nas uz ochutnal kysele okurky a teda me fakt prekvapil, protoze vypadal, ze byl schopen jich snist na posezeni celou sklinku 😅 No co uz nadelame, miminka co papaji rozmackanou mrkvicku uz z nich nebudou 😀

erinka83
1. júl 2011

@sussanah u nás s kyselýma okurkama to stejný 😀

julianka777
1. júl 2011

@bubelko dakujem 🙂

beautynka
1. júl 2011

@zuzkat1 já právě když dělám třeba koprovku tak bez octu to není ono a malej ji nechce. Ale tak si tak říkám, že asi trošinka fakt není na škodu když teda mluvíme o těch okurkách tak dneska dostal oběd a já měla něco jiného a než jsem se otočila tak svůj oběd odstrčil a už baštil mojí kyselou okurku a snědl jí celou 😝 😀

beautynka
1. júl 2011

Teď nevím kdo chtěl ten recept na tu cuketu?
Tak to sem házím všem 😉 Jednou jsem je psala jedné holčině z MK, ale jsou to recepty pro "dospělé", ale možné by šli upravit i pro prcky🙂

Cuketová nádivka:
1 větší cuketa
4střední mrkve
1cibule
40dg šunky(salám.,uzenéco zbyde)
30deka tvrdý sýr
5 vajec
1hrnek pol.nebo hl mouky.
1/2 prášku do pečiva
1/2šálku oliv olej
pepř,sůl, rochu muškát květu nebo majoránku.
Cuketu nastrouhat na jemným nebo hrubým struhadle mrkev také ostatní nakrájet na
kostky vše zamícatj a vlej do pekáčku.Péct tak půl hod.
Já dávám trochu i česneku.Je to řidší a po upečení to zatuhne.když tak ten pekáček trochu
vymažu olejem.

Cuketovou polévku:
Nastrouhám mrkev, celer, petržel a cuketu na hrubém struhadle a asi tak na 1-2 lžících másla ji trochu orestuju aby změkla, pak ji zaleju vodou, ochutím zelen. bujonem, případně ještě dochutím kořením, dám tam třeba petrželku, libeček a nakonec tam rozmíchám tak 1-2 vajíčka.

Cuketové ražniči:
dělám s vařeným bramborem, jako klasické ražnici, holt se dělá trochu na oleji, na špejle střídám, cibuli, cuketeu, maso, žampiony, klobásku, prostě klasika jen je tam ta cuketa navíc, je vlastně místo papriky, trochu osolím a opepřím.

Cuketové lečo:
dělám jako klasické, nejprv dám cibuli, salám, papriky, cuketu, rajčata, pepř a sůl, špetku muškátového květu a vajíčko.

čína, je taky vlastně klasika, na trošce oleji orestuji maso, přidám na proužky cibuli, papriku, cuketu, mrkev, pórek, osolím, opepřím, podleju trochou vody, přidám sojovku, třeba kari, podle toho jakou mám zrovna chuť. A já dávám do číny kešu oříšky, mňam. Jo a třeba i žampiony.

Cuketová pomazánka na topinky:
2 větší cukety, cibuli, olej, sůl, 1 lžička mletého zázvoru, 1 lžička mleté papriky, 5 lžic sojové omáčky, 8 stroužků česneku, 2 rajčatové protlaky.
Cibuli drobně nakrájíme, orestujeme na oleji, pridáme strouhanou cuketu, koření, podlijeme vodou a dusíme za stálého míchání 20 minut. Pak přidáme protlaky a ještě povaříme. Dá se to pak plnit do skleniček a sterilovat.

Pak dělám plněnou cuketu, o té jste ale už debatovaly.

piacere
1. júl 2011

Aké ovocné výživky (myslím značku) kupujete drobcom, ktorí majú rok?

Môj malý najnovšie zvláda aj dve fľašky na deň... snažím sa, aby mal čo najlepšiu stravu, ale... nekradnem 😔 Kelímok 100% ovocia mi zhltne na dva-hlty... a tie Babylove a Alnatura tiež nie sú lacná záležitosť...

Chcem to aspoň občas prestriedavať s lacnejšími.... ktoré odporúčate?

kaja73
1. júl 2011

@piacere ja teraz davam cerstve ovocie na kocky nakrajane,alebo ked sa mu nechce hryzt-aj to sa obcas stane-tak mu to vymixujem-je to ako vyživa,robim rozne mixi-to je asi najlacnejsie a zaroven cerstve.Inak co sa tyka obchodnych,tak ja už teraz kupujem novofruktacke-maju ich pod roznymi znackami-napr OVKO-ci už v jednote,bille a este dakde.Proste vyrobca je novofrukt nove zamky-je tu u nas v meste vyrabane,maju sice pridany cukor,ale to už neriešim.malemu velmi chuta-vsetky druhy.

dana3262
1. júl 2011

@beautynka ja treba pouzivam ryzovy ocet. Je jemnejsi a podle meho nezavadny. Davame ho do sushi, ale malemu z nej i varim.

zuzub
1. júl 2011

ahojte, prosím kočky poradíte mi nejaké finty ako na malého lebo teraz po roku mi prestal papať, nechce skoro nič varené mäso nemôže ani cítiť len také suché by jedol, chlebík s niečim, graham rožky, ovocie, jogurt ešte zvláda občas pribináčik ale verené veci okrem špenátu a brokolice ani za svet mlieka tiež veľa nevypije max. tak 350ml za den.ďakujem

berenika39
1. júl 2011

@zuzub chvíli mu ta vařená jídla nedávej, nic se nestane, pokud bude jíst jogurty,pečivo, ovoce, třeba čerstvou zeleninu, nic mu nebude chybět - a mléko k tomu. vynech týden, pokud mu to budeš nutit, nikam to nepovede a bude to horší. začarovaný kruh. nech to chvíli plavat.
druhá možnost je něco změnit, úplně. nový stoleček, místo na jídlo, nový talířek, lžička,prostírání - prostě totální změna, která ho zaskočí a nevzpomene si naodmítání jídla.
dělají to všechny děti, petr odmítal vařená jídla někdy kolem roku.....oběd ani náhodou. přejde to.

katy1979
1. júl 2011

nas dnesny jedalnicek je 3x jogurt 😅 neboj ono to prejde.

lienka2
2. júl 2011

@zuzub u nas bolo okolo roka to iste.. a potom to preslo.. ked nechce papat varene aj tak ho nedonutis otvorit ppusu..

lienka2
2. júl 2011

@piacere my vyzivky len velmi malo.. vacsinou ked ideme niekam mimo domu.. inak 2x denne cersttve ovocie 🙂

piacere
2. júl 2011

ďakujem za rady... na to Ovko som myslela...

Ono ide o to, že môj malý čerstvé ovocie veľmi nemusí... nevie ho jesť, má len osem zubov 😀 a napína ho... Jediné, čo zje, je banán a melón... a domáce nemáme, takže ak čerstvé, tak len zo supermarketov... a mám pocit, že výživka je zdravšia, ako tie naleštené jablká v obchode 😅

zuzub
2. júl 2011

ďakujem, tanieriky a lyžičky sme už skúšali vymeniť ale nepomohlo, tak snáď ho to prejde

beautynka
2. júl 2011

@dana3262 a kde se dá prosím ten rýžový ocet sehnat? V normálním obchodě? Nebo v nějakém spešl?Díky.