Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

halienka
19. júl 2011

@sussanah hej, ja som tu nikde na koníkovi už čítala, že jedna maminka dala dcére za deň aj 10 ks takých nejakých monte alebo čo to bolo, lebo dieťa jej jedlo len to 😖 no to mi je odstrašujúci prípad dostatočne 😀 ja ju radšej nechám hladnú ako aby dostávala len jedno, ako ten jogurt s presnidávkou má vždy len na desiatu, druhýkrát cez deň jej ho už nedáva, že nezje iné, je jej problém 😀 veď jej vymýšľam každú chvíľu niečo nové, aby skúšala, fakt je že väčšinou ohrdne, ale holt to zas s tým nič neurobím, ja som ponúkla, nechce, možno inokedy...ale niekedy tiež urobím to čo @zuzkat1 , že jej dávam jesť pri hre, tiež viem že to nie je správne, ale fakt vtedy zje viac 😝 😀 Kedysi som teda tvrdo dodržiavala to že jesť len v stoličke, ale práve kôli tomu slabému jedeniu som časom trošku z toho povolila, väčšinou večeru dostáva pri hre, vtedy mi dosť záleží aby sa pred spaním aspoň čohosi najedla...ja len ticho závidím, keď čítam ako si iné deti pýtajú už dávno v tomto veku ham-ham a moja je teda ukecaná riadne, ale ham-ham si nepýtala ešte nikdy 😅 😀

danielaviki
19. júl 2011

ahojte. moj drobec tiez papa popri hre odjakziva, inac by nezdejol nic, aj tak zje malo...a teraz si niekedy sam sadne do stolicky a caka kym donesiem ham ale vydrzi sediet maximalne 2 minuty 🙂 alebo si sadne na zem tam kde prave je a vypije si mlieko....ja som stastna ze nieco spapa, tak neriesim stolovanie...horsie to bude v skolke...moj hovori ham ham stale ked vidi jedlo ale to neznamena ze je aj hladny 🙂 a teraz je vela veci kako a vsetko nesie zahodit do kosa, aj to co tam nepatri 🙂

sussanah
19. júl 2011

@halienka je fakt, ze ja jsem velmi rada, ze jsem nastesti nemusela nikdy resit problemy s jidlem 😅 Ale zas resime jine veci, kazde ditko ma neco 😉

halienka
19. júl 2011

@sussanah to máš pravdu 😉 🙂 no u mňa teraz ani nie je najväčší problém jedlo, ešte väčší je, že chodí neskoro spávať - napr. včera až o pol jedenástej a vstala 5,55 ráno 🙄 už som teda poskúšala kadečo a zatiaľ nič nezaberá 😖 no ale to je do inej témy 😉 🙂

zuzkat1
19. júl 2011

@halienka no ja by som bola radsej keby nevravela ham ham, lebo to hovori stale ale jest nechce nic☹

danteska
21. júl 2011

aj moj maly opakuje ham ham-ale je to jedno z 2 slov ktore vie povedat a nechce nic moc jest.ale s tym my mame problem stale v podstate..ked vidi ze nieco jem tak pribehne ham ham ham vystvera sa mi na kolena a ked mu ponuknem tak odide,alebo mi vyrazi lyzicku a nic nezje 😖 ovocie nechce uz ziadne..obedy malo,zje len co pozna,co sa mu nepaci nechce..a jemu sa toho dost nepaci.vyskusane mam vsetko-od stolovania,spolocneho jedenia az po hranie,citanie pri jedle atd..snazim sa nevarit mu uz zvlast-napr do nedavna nechcel ryzu a teraz po 4 mesiacoch ponukania konecne ryzu zje..takze ponukam,ponukam a niekedy bez vysledku.mame dost cukiny,tak sa snazim varit z toho nejake omacky na cestoviny,alebo zapekanu ale synkovi to nechuti..tak skusam dalej...je to trapenie ale co uz..

lucikatn
23. júl 2011

Viem ze deti by nemali papat huby len som sa chcela spytat ze ked robim jedlo kde sa nachadzaju sampinony (teraz napr. kung pao) ci mu mozem z toho dat ale bez hribikov (vybrat ich z taniera)? Ci to je jedno ked su tam uz vyvarene ze by to bolo aj tak tazko stravitelne?

ikke
23. júl 2011

@lucikatn u nas uplne bezne dostat masovo-zeleninove prikrmy so sampinonmi pre deti od 12 mesiacov, takze pokial nie je pravdepodobnost, ze dieta bude mat alergie, az tak hrozne by som sa tych sampinonov nebala 😉

yellowbanna
24. júl 2011

@lucikatn my dnes byli na obede v restauraci a Tonikovi nechutnaly bezne zboznovane testoviny, uz uz to vypadalo, ze bude o chlebu a pak mu zachutnalo tatovo houbove risotto 🙂. Primo houby samozrejme nedostal, ale po te ryzi vonici po houbach se mohl utlouct (mimochodem, po mamince to nema 😀 ) Nic jineho nechtel, tak jsem to uz pak taky moc neresila, i kdyz si myslim, ze je jeste trochu brzo. Ale myslim, ze kdyz neji primo houby, tak uz se to po tom jednom roce da 😉 Spi klidne, tak mu to asi prospelo 🙂

cicimon
25. júl 2011

@lucikatn no moj nazor je, ze aj ked mu tie huby nedas, ale staci, ze su uvarene v tom jedle, tak to je akoby ich jedol... ale snad su tu aj vacsie odbornicky na vyzivu ako ja

lenocka84
25. júl 2011

@lucikatn ahoj, my sme huby mali uz skor, a vsetko ok
myslim ze ked toho nema na kila a kazdy den, nemalo by to robit az taku velku zlobu

lucikatn
25. júl 2011

@ikke @yellowbanna @cicimon @lenocka84 tak nakoniec dopadlo tak ze ziadne huby nemal a ani omacku. Kedze masu sa vyhyba ako sa len da tak aj v tomto ho citil a nechcel papat. Zjedol len cistu ryzu s cerstvou uhorkou (ci zavarane alebo surove proste uhorky miluje). Ale som tiez toho nazoru ze vsetko s mierou. Vdaka za nazory 😀

marianas
3. aug 2011

Ahojte. Môžem po roku (syn má 14mesiacov) dávať ovocné jogurty. Nejako mu prestali chutiť biele po tom, čo papá viac ovocia teraz v lete. To je sladké a jogurt je kyslý. A ak áno, aké značky odporúčate? Ja som lenivá čítať etikety 😀 .

halienka
3. aug 2011

@marianas podľa môjho názoru už môže aj ochutený, poprípade mu do bieleho popuč ovocie ktoré má rád 🙂 Ja kupujem zvolenské smotanové jogurty, malá ich velmi ľúbi 🙂

kamilka22
3. aug 2011

@marianas ja davam synovi probioticke Activia, Probia - ochutene. Ale kludne mozes aj smotanove. Zvolensky je dobrucky - mnam. Po roku sa uz mozu aj pribinaciky. Mojmu synovi ale nechutia. len tie probioticke papa.

kamilka22
3. aug 2011

@lucikatn deti by vraj nemali konzumovat huby do 5 rokov. Nie je to kvoli alergii, ale kvoli nejakej latke, ktoru obsahuju a detsky organizmu s nie je schopny ju spracovat. Radsej by som nedala ani jedlo, ktore sa s hubami varilo, kedze je to varene dohromady. Mozno by to neublizilo, ale ja radsej neriskujem.

kamilka22
3. aug 2011

teraz som precitala viac poslednych prispevkov. Je mi luto, ze mate doma slabsich papkacov. Ja mam doma syna - reklama na jedlo. Spapa svoje porcie a este aj vela z tych nasich. Ale viem, co je to sa trapit s krmenim. Sestra ma dcerku a ta aby sa najedla, to je hotovy boj. Drzim Vam palce, nech sa to lepsi.

zuzkat1
5. aug 2011

baby tak teraz nedavno som pocula ze podla novych studii by deti do 15 rokov nemali jest to co dospely

lenocka84
5. aug 2011

@zuzkat1 a co maju jest?
uz sa smejem na tych kecoch ktore sa menia kazdy tyzden

sova33
5. aug 2011

@lenocka84
@zuzkat1 Já si myslím, že v určitém ohledu na tom něco pravdy bude. Myslím si, že děti by děti neměli hodně kořeněná nebo solená jídla, kofein, hodně smaženého apod. Ale samozřejmě nejsem toho názoru, že by se jim do 15 mělo vařit zvlášť. Jenom mám na mysli, že ne všechno, co my dospělí jíme, je pro děti vhodné.

zuzkat1
5. aug 2011

@lenocka84
@sova33 ja suhlasim so sova33 tiez si myslim ze nie vsetko je pre deti vhodne... vyprazane, hranolceky, parky... korenene (prilis korenene) a presolene jedla... myslim ze ani pre dospelych to nie je nic moc a pre deti uz vobec nie... ja malej este obcas varim zvlast - bude mat 19 mesiacov, a myslim ze este dlho budem - nie vsetko ale ked robim pre nas napr. rezne tak jej nedam... mozno dostane ochutnat - to uz dostala ale nema to ako hlavny chod... do 15tich je to mozno prehnane,ale par rokov je iste opodstatnenych

lenocka84
5. aug 2011

@sova33
@zuzkat1 tak my doma vyprazane ani nejeme, takze ani maly take nema, solim stale s mierou aj pre nas, muz ked chce si dosoli
korenie len zelene bylinky- bazalka, majoran, ale s mierou

zuzkat1
5. aug 2011

@lenocka84 tak ja bylinky nepouzivam takmer vobec - zato pouzivam cierne korenie papriku a vela ineho korenia, solim riadne,m vsade davam cesnak na kila a mam rada vyprazane aj tucne😅 maso🙂 najma bravcove... a malej nic z tohoto neplanujem tak skoro dat🙂

lenocka84
5. aug 2011

@zuzkat1 takze ty musis varit to je jasne 😀 😀 u nas je to ine

sova33
5. aug 2011

@lenocka84
@zuzkat1 V tom bude asi ten problém, člověk si musí všechny ty jejich objevy přebrat a vztáhnout na konkrétní situaci. A hlavně se řídit svým rozumem (i když asi není na škodu si o některých věcech, jako jsou zásady zdravé výživy apod., něco přečíst)

zuzkat1
7. aug 2011

@lenocka84 no ja mam aj dost problem varit pre nu lebo ja neviem varit dietne, podla mna to potom vobec nema chut... a to varim ovela dietnejsie ako moja mama, lebo moj muz je podla mojich kriterii vegetarian🙂 on miluje zeleninu a hlavne chude maso 😝 pre mna nic moc... pred tym ako som si ho vzala som jedavala len paradajky a papriku a ina zelenina pre mna neexistovala a tezat pri nom musim obcas aj zeleninu varit... pre mna je to len potrava pre zajace😀

lenocka84
7. aug 2011

@zuzkat1 my jeme z kazdeho rozku trosku ako sa hovori
maly uz ochutnal aj bravcove maso, a bez problemov
zeleninku ma rad, takze nastastie nemame problem co jedavat, a nemusim sa ani nejako extra krotit

zymga
7. aug 2011

ahoj tak mi sme zacali uz papkat bravcove mesko tvaroch mame 13 mesiacov,ale inac je to velky papkacik takze to je s kazdeho rozku trosku 🙂 🙂 Mi ked sa rano zobudime vypijeme 250ml mliecka,potom o hodinku si pyta jogurtik alebo krupicu.Potom okolo 10:30-11:00 spapa bud cerstve ovocie alebo ked nemam tak vyzivku. 😉 😉 Na obed spapka plnu misku polievky,ktore striedame,ale hlavne mu chutia zeleninove 🙂 🙂 🙂 Potom okolo pol 2 papka druhe jedlo.Ked ideme vonku papkame len nejake kukuricne chrumky alebo keksik 🙂 🙂 🙂 Vecera u nas je krupica s 0,5lmliecka a potom 150ml mliecka a spanok celu noc 🙂 🙂 🙂

zuzkat1
8. aug 2011

@lenocka84 tak moja nepapa nic☹ naozaj... na ranajky 1/3 jogurtu potom nejake ovocie na desiatu na obed do nej natlacim max. 10 lyziciek niecoho..poobede zas ovocie... a vecera bud kasa alebo chlieb ale nezje ani jedno ani druhe... jedine co zje je ovocie preto vzdy kupujem ovocie na tom asi skrachujem😅 inak vyzivu alebo tak tiez moc nemusi... jedine cerstve ovocie a paradajky😀

nice202
8. aug 2011

Ahojte, my mame tiez po roku a jedlo uspesne ignorujeme od zaciatku prikrmov. este sa nikdy nestalo, aby zjedla cely obed. ranajky su u nas kojenie a potom nic....dlho dlho nic. maximalne melon, surova uhorka... ovocie zje len hrusku a obcas ked sa zabudne, si kusne do bananu. chlebik zatial 0 bodov. i ked stalo sa, ze zjedla trosku. ja uz neviem co mam varit. vsetko musi byt ako keby s omackou, proste nesmu byt suche veci. na obed ju kojim a po spanku obeduje. cize zje max. 10 lyzic ak sa podari. olovrant skusam pribinacika, jogurty. to obcas spapa. vecera ako kedy. vacsinou to co na obed. niekedy nic. potom zas kojim.... dnes neviem co bude jest, asi zemiaky s jogurtom, alebo kyslou smotanou. ak mate nejaky napad, alebo recept co detom chuti, tak by mi pomohlo. dakujem 🙂