Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mkr
9. mar 2009

chtěla jsem se zeptat jestli už dáváte třeba citron, malé jsme teď dala k pití svůj čaj černý s citronem a jak jí jede, dáváte to taky někdo? a co třeba tuňák a tak?

denisocka
9. mar 2009

citron som davala už,teda skušala a v poho

jandalinka
9. mar 2009

citron už zkoušíme delší dobu,Ráno jí dám trošku do čaje.A zatím v pohodě..
mkr:a co se týče tuňáka,tak jen tak z konzervy bych jí asi ještě nedala,ale když jsem dělala zapékané těstoviny,tak jsem tam mrskla 🙂 ťunáka ve vlastní šťávě v konzervě a moooc jí šmakovalo. 🙂

mkr
9. mar 2009

jandalinka já ji z koušela dělat pomazánkový s tunákem ve vlastní štávě z konzervy a šmakovalo, ale aby jí to nějak neuškodilo, protože někde čtu, že ryby jo pak zase jinde, že ne se v tom má pak člověk vyznat

lenkazdenek
10. mar 2009

tak u nás tuňák se zapeč. těstovinama taky jede 🙂 po špagetách a bramborovém guláši nejoblíbenější jídlo 😉

denisocka
10. mar 2009

lenka,jak robiš ten gulaš a špagety s čím

lenkazdenek
10. mar 2009

deni
guláš-trošku cibulky podusím na oleji,přidám papriku,mouku(já dávám spíš celozrnou nebo půl napůl) až vznikne jíška,pak přidám vodu a rozšlehám,nakonec přidám brambory. To uvařím a dochutím zdravitou. A špagety dělá pokaždé jinak,někdy se sýrovou omáčkou(bešamel+nastrouhaný sýr a baZALKA) nebo rajčatové omáčky/rajčata nebo protlak podušený na olivovém oleji s oregánem a bazalkou a troškou cibulky a česneku(toho fakt málo) nebo s domácím mletým masem.......

mia.k
11. mar 2009

Ahojte.Chcela by som sa spýtať,že kedy sa môže začať dávať dieťatu ocot? Chcela by som synovi v lete robiť šaláty,ale neviem,či už môže v jeho veku octové zálievky.Vďaka.

jandalinka
11. mar 2009

mia.k:já bych ocet nedávala,i když dělám malé koprovku tak raději ochutím citronem a saláty se dají dělat i bez octu,ne! 😉
mkr:když dáš jednou za čas i to co by děti v tomto roce neměli,tak si myslím,že se nic nestane. 😉

sirinka
11. mar 2009

mia ja malej ocot do jejjedla nedavam...ale z mojho zeleninoveho salatu z jablkovym octom jej v pohode dam 😉

altea
11. mar 2009

mia, s octom ,koreninami ,soľou opatrne-až po druhom roku
ocot,koreniny-silný alergén,soľ zaťažuje obličky

mkr
11. mar 2009

já si myslím, že dítě nev jak to má chutnat zeleninu bych dělala bez octu a nám pak dochutila

caira
11. mar 2009

denisocka: promin, ze odpovidam az ted, tu krupicovou kasi delam z UM, KM pouzivam treba jen na vareni, ale jinak zatim moc ne..

JInak jsem zkousela poprve delat spenatovou polevku s bramborem a mala to jakz takz jedla..sice z toho nebyla uplne nadsena, ale jedla to.

holky toho tunaka.. ja bych ho chtela zkusit, ale musi to byt tunak z plechovky nebo to muze byt file tunaka? upekla bych to jako delam lososa, toho mala rada..ale tunaka jeste nemela..

Co se citronu tyce tak zatim jsem ho pouzila jen pri priprave ryby, caje mi mala odmita, u nas se pije jen voda 😕

Ocet tez nedavame, se soli se snazim take opatrne, ale obcas na vareni pouziju masovy bujon a v tom sul je..ale snazim se ho dat mene nez obvykle..

Holky davate hrach a cocku? ja nevim jak je pripravit aby to moc nenadymalo? zkousela jsem oboji jednou a i kdyz ji to celkem jelo tak pak mela strasne boleni bricha a nemohla se v noci vyprdet..tak to nedavam... 😅

jandalinka
11. mar 2009

caira:hrách a čočku zbožnuje,ale dávám jen na oběd,už kvůli tomu,ať jí to na večer netlačí v bříšku 😉 .Nejraději máme červenou čočku a pokud není v polévce hrách,tak nám moc nechutí.Hrách i čočku pořádně povařím,skoro do rozvaření,takže podle mě tak nenadýmá a dávám kapku olivového oleje,ať se hezky vykakáme 😉

caira
12. mar 2009

janda: diky, ja takhle delala hrachovou kasi, chutnala ji a zbastila ji na obed docela dost,ale pak mi prave prislo,ze nemohla kakat a strasne se kroutila.... ted jsem nekde cetla, ze kdyz se namoci do vody pres noc a pak povari v "nove" vode tak to snad tak nenadyma tak to zkusim...
Nase mala treba miluje kvetak ( ja ho nemuzu ani videt 😀 ) ale taky po nem ma problemy s nadymanim, takze ho davame jen na obed nebo do polivky atd..pritom zboznuje kvetak s bramborem a syrovou omackou..ale casto to nedavam...

petka80
12. mar 2009

cairo, zkus tu červenou čočku, ta fakt nenadýmá a vaří se jen chvilku 😉

mia, já dělám saláty s jogurtovou zálivkou, teda malé jsem to ještě nedávala, ale v létě bych už asi mohla.

mia.k
12. mar 2009

Dievčatá,ďakujem za odpoveď.O tom octe som nemohla nikde nájsť informácie,že od kedy sa môže dávať.A Petka,dobrý nápad s tým jogurtom,budem mu robiť šaláty s jogurtom.

sirinka
12. mar 2009

caira kludne daj tuniaka file...mozno je to este aj lepsie ako tie z konzervy.
sosovicu jej davam ako polievku alebo privarok a v pohode, ta cervena vraj nenafukuje vobec, tak skus tu.
hrach pouzivam mrazeny skoro kazdy den pridavam do jedal...

caira
12. mar 2009

holky diky, az se mala vychrupci tak sbehneme do kramu a koupim tu cervenou cocku, ona ma rada zeleninove polevky a ja tam vetsinou hazim treba trosku ryze nebo testoviny tak bych to mohla zkusit s cockou...

holky co jeste mazete na chleba? ja zatim davam jen ten syr (na styl luciny) nebo jen treba nesolene maslo, ale jinak jsem nezkousela zatim nic..mala nema rada marmelady, takze to ji nechutnalo a tak pokud mate treba napad na nejake zdrave pomazanky? ja zadne pomazanky neumim 😅

jandalinka
12. mar 2009

caira:nám moc šmakuje rybí pomazánka,vaječná pomazánka,samozřejmě domácí pomazánky to jsou,a jinak dávám na chleba cottage(to spíš rozdrobím do misky s chlebem),a nejvíc nám chutná suchý chleba 😉

caira
13. mar 2009

janda: nevadilo by ti se podelit o recepty jak nejake ty pomazanky pripravit..ja jsem v kuchyni fakt tele, takze se vpodstate ucim varit az s malou 😅 umim takove ty jednoduche jidla +nejake ty omacky atd, ale treba pomazanku umim jen cesnekovou.

jinak co treba kus kus, davate? ja to zkusila cca pred mesicem a mala se i na par "kulickach" zacala davit jak kdybych ji rvala do pusy hrebiky...ja sice kus kus miluju, ale nevim jestli jsou treba nejake detske recepty s kuskusem?

Jeste jeden dotaz, davate uz detem dva chody k obedu? ja treba posledne mela zbytek polevky tak dostala trochu toho a pak druhe ale jinak vetsinou dostava zatim jen jeden chod..co u vas?

Vyrazim na nakup, jdu koupit vajicka at muzu udelat spenatovou polevku, ja ji ted delala minuly tyden ( nejedla jsem ji od dob skolni jidelny a to jsem ji fakt milovala) a mam na ni zase chut 🙂

hancas
13. mar 2009

a to tu čoču jen povaříš ažje měkká a už nic s ní neděláš????a papá ti to jen tak ,nevyplivává to???chtěla bych jí taky zkusit,dnes jedeme na velký nákup že bych to koupila,jinak dávám do polívvky i ovosné vločky.jak děláte špenátovou polévku???děkuji

jandalinka
13. mar 2009

Červenou čočku povařím,je docela rychle(nemusí se ani namáčet den dopředu).Někdy ji hodně povařím,a udělám s ní kaši.Při vařením jen posolím,jinak nic.A nejdraději máme s kukusem.Kuskus jíme už zhruba od 11.měsíce.Jen zaliji vařící vodou a nechám jako by nabobtnat a okořením kořením zdravovitou.Takře kuskus s čočkou doporučuji.Můžete tam přidat i maso,petrželku...... 😝 🙂 .
A tady je rybí pomazánka:(z obchodu bych netroufala malé dát,nevím,co tam vše zamíchají):takže 1xpomazánkové máslo
1/4stolního másla
2vajíčka uvařené(ale nemusí být)
1xkonzerva např.sardinky a jedině ve vlastní šťávě kupuji
Vše vymixujem a pokud je tužší směs,přidám kapku oliv.oleje.
Jinak je ještěm možné přidat nějaký mazací sýr např.lučinu.
Obdobně dělám vajíčkovou pomazánku pro malou,místo rybiček uvařené vajíčka,ale tak ze 3ks,víc ne.
caira:nevím,proč se ti mohla malá po kuskusu dávit?! 😒 Asi nebyl kuskus pořádně nabobtnanej a byl ještě syrový,ne?!zkus nechat déle ve vodě. 😉

caira
13. mar 2009

janda: nene, byl uvareny dobre, ja si ho delam dost casto, ale jestli ji vadilo, ze jsou to malickata zrnicka nebo co? fakt nevim..my s ni meli hodne dlouho problem, ze nechtela jist nic s kouskama, ted uz je to jakz takz ok, ale obcas se na necem takhle zasekne a nevim proc...

ty pomazanky vyzkousim, mala ma vzdycky chlebik na svacinu + jogurt nebo presnidavku, ale prijde mi nuda ji davat porad lucinu..tak zkusim i neco noveho..

Jdu ji udelat mlete maso a rajskou omacku k obedu tak valim.

janinininka
13. mar 2009

holky já nevím co pořád vařit, včera jsem udělala rajskou pro malou a po dlouhý době se jí ani nedotkla teda, všechny jídla už ode mě sní, ale tohle nee, dneska jsem jí dala ze skleničky fazole a taky se na ně netvářila teda, ale necelou půlku skleničky snědla, má ráda kuře na paprice, ptáčky, hodně omáčky a těštoviny, rýži ani brambory jí moc nejedou..

hancas
13. mar 2009

janininkao---já vařím dětem spíše polévky,dám tam brambory,hrášek,mrkev,rajče,zeleninový bujon s olivovým olejem,ale jen kousiček ,někdy vyjíčko,někdy masemko a to povařím a pomačkám.Hrouně to mají rádi.A pak taky dělám brambory a na máslíčku oprančím pangasa a po tom se můžou utlouct.Dej mi nějak recept na omáčky....pošli mi to na email prosím hanulaeliasova@seznam.cz
déky moc

jandalinka---zkusím to čočku zítra dát do polévky a uvidím jak se budou tvářit

caira
13. mar 2009

kure na paprice jsem jeste nezkousela, ale taky bych mohla zkusit..i ptacky, oboje miluju...
my mame dneska tu rajskou a taky na ni se sebezaprenim zkusim nesahnout..ja jsem omackozrout..donedavna jsem je ani neumela, manzel to stejne neji..ale ted jsem je zacala delat pro malou a ta je zboznuje..zatim asi nejvic vede jatrova omacka a rajska..pak dusena mrkev s kurecim masem.

Jani hod sem recept na to kure na paprice..to jsem jeste nedelala..

hancas
13. mar 2009

caira----poli recept na játrovou a rajskou máčku.díky

caira
13. mar 2009

hancas poslu ti to do IP, ok?

ted jdu dat malou do postele, tak se ozvu az bude chrupcit 😉

hancas
13. mar 2009

ok,díky