Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mkr
23. mar 2009

celozrnný sem tam dáme každý má na to jiný názor, jinak malý chutnají ty křupavý chlebíky 🙂

petka80
23. mar 2009

ahoj mkr, chlebíky dávám ty rýžový polystyrény, občas jí děsně jedou a někdy je nechce vůbec 😕
Teď už hrozně vyžaduje naše jídlo a bohužel se nedá jen tak obalamutit, k tomu byly dřív ty chlebíky dobrý, ale už to nějak nezabírá 😀
S korpusem bohužel neporadím. Většinou dělám jen nepečený s piškotama 😉

petka80
23. mar 2009

Jinak dnešní oběd - zelenina s jáhlami a vajíčkem, taková rychlovka bez masa, ale dceři to moc chutná, ještě bude mít i zítra 😉

kim
23. mar 2009

Mkr, včera jsem akorát pekla takovou rychlovku a taky s broskvema, dnes je už snědeno 😀 2 kelímky zakys.smetany, ten samý kelímek hrubé mouky a kelímek cukru krystal a jeden pr.do pečiva, dělala jsem v dortové formě a bylo to celkem dobrý 😉

mkr
23. mar 2009

já myslela, jak se už prodávají ty hotový korpusy, že bych si něco podobného upekla doma

radkar
23. mar 2009

petka,já se dověděla,že by se nemělo dávat dětem celozrnné pečivo dokonce až do 3 let, protože neumějí strávit tolik vlákniny. Ale dočetla jsem se to až dneska a dávám tmavé pečivo docela často. Takže si na to budu dávat pozor. Ale zatim nějaké střevní problémy nemá, tak to snad zvládla.

kijonkova.k
24. mar 2009

Takyjsem to někde četla,že celozrné ne,protože je tam hodně vlákniny...tak nevím,ale malá my sní stejně jen chleba...a rohlík jen v kočárku ožužlá 😉

Holky,co dneska vaříte prckům?Já asi čočkovou polívku 😉

eppik.m
24. mar 2009

Kijonkova.k: Míša dnes zblajne
Hovězí maso s rajčatovou omáčkou
40 g vařeného hovězího masa
1/8 l masového vývaru
10 g másla
10 g mouky
2 větší rajčata
Připravíme světlou jíšku, přidáme vývar, nakrájená rajčata a povaříme 20 minut. Prolisujeme přes sítko, podle chuti přisladíme nebo velmi mírně osolíme. Vložíme umleté či nakrájené hovězí maso a podáváme s těstovinami či rýží.
Až se vrátimé odpol z prochajdy tak jěště hodím na plotnu vývarovku z kuřete s hodně zeleninkou, to miluje 😉

kijonkova.k
24. mar 2009

eppik,na rajskou se taky chystám 😉

Malá snědla misku té čočkovky a usla v židličce,jsem se málem počůrala smíchy,jak jsem ji tam viděla.Tak jsem ji vzala do ložnice a ani si nevšimla,že ji přebaluju 😀

caira
24. mar 2009

ja uz bych mela zacit neco varit, dneska vubec nevim co ji udelat 😒

v mrazaku toho moc nemam tak potrebuju nejakou fakt rychlovku obed ma byt za hodinu a ja jeste ani neprisla s napadem

jdu prohrabat kredenc co tam mame, treba me neco napadne 😀

caira
24. mar 2009

kijo jak delas cockovku pro prcka? hod recept, jo?

ja prostrachala mrazak a jeste tam mam zamrazenou tu spenatovku a lososa se zeleninou tak dostane to, akorat to musim rozmrazit...jsem dneska nejaka neschopna vareni.. 😀

kijonkova.k
24. mar 2009

caira,já jen hodím čočku(červenou) do hrnce s vodou,k tomu nadrobno cibulku,aby to vonělo,trošku posolit,ale jen tak naoko a taky trošku drceného kmínu.Vařím,dokud není čočka měkká,občas přileju vodu,aby se to nepřichytlo a pak zahustím buď vodou s moukou nebo instantní rýžovou krupičkou od Nestlé,tak jako dneska 🙂

janinininka
24. mar 2009

jé čočku a papá to malá? to bych taky mohla zkusit a kolik tak tý čočky a k tomu nic? to jsem ještě nezkoušela a nevím jeslti to bude papkat teda, ale už taky pomlau nevím co mám vařit, začínáme učit na normoš jídlo pomalu a docela to jde, akroát teda rajsou mi vůbec nesnědla, ale ptáčky, kuře na paprice, to má ráda..

petka- ta zelenina s jáhlami a vajíčkem zní taky dobře, kuskus teda malý moc nechutnal, ale jáhly by třeba mohly, že? normálně to zapíkáš potom s vajíčkem nebo to necháš v kastrůlku povařit s jáhlama na konci?

kijonkova.k
24. mar 2009

janinko,dělala jsem to podruhé takhle a snědla všechno.Dříve jsem ji k čočce dělala zeleninku,teď už jen polívečku holou.Pořádně to zahustím,ať ji to zasytí a je to jako řidká kaše.nedávám té čočky moc,tak od oka asi 3 plévkové lžíce...?fakt nevím přeně,prostě to nasypu do toho kastrůlku a když zbyde,dojí pes 😀

jandalinka
24. mar 2009

Jak to že,vlákninu-celozrnné pečivo,ne do 3roku?! 😒 My občas,ať nejíme pořád dokola jen obyč.rohlík,tak kupuji malé celozrnné.Já myslela,že spíš je to dobré i na střeva,hm,tak teď jsem z toho vedle ☹

caira
24. mar 2009

janinka: teda kdyby mi nejedla mala rajskou tak snad ani neni moje.. 😀 😀
rajska je moje nejzamilovanejsi jidlo na svete....pak hned ptacky a rizky se salatem..

holky ja uz mam zase chute..ja se tak tesim do Cech na dovcu, vzdycky si naporoucim od mamky 150 jidel a pak nemam kdy to jist 😀 😀

jinak co se normalniho naseho jidla tyce tak u nas to kupodivu slo tak nejak samo..nejdriv o domacim nechtela ani slyset..takze od zacatku prikrmu byly jen sklenicky a najednou cca kolem 9 mesicu se to zlomilo a ona zacala zebrat nase a od te doby ji fakt krasne 🙂

kus kus male taky nejel, ale zkusim ho priste vic "rozvarit" asi byl pro ni malo mekky..

kijo tu cockovku taky zkusim, asi ji do toho flaknu ale i zeleninu z mrazaku a mozna k tomu rozkvedlam i vajicko nebo tak, at to ma poradnou "kejdu" 😀

janinininka
24. mar 2009

caira- a kde bydlíte? u nás ted byla v ne výměna manželek, to je seriál, kde manželky se stěhujou na 10 dní do nový rodiny a jedna jela do Řecka, v takovým hnus počasí bych jela taky 😀 mám kamarádku a ta žije v ANglii, mají o měsíc starší holčičku než je Kačí a je tam teda spokojená, akorát tam mají kratší mateřskou 😝

jandalinka- o tom pečivu jsem teda taky slyšela, že není dobrý dávat malým dětem, i ty zrníčka co to obsahuje by mohly vdechnout..

jandalinka
24. mar 2009

Jinak musím dodat,co se týče stravy po 1.roce,tak jsem dost vybíravá,co malé dám a co ne,ale manžel si s tím,moc starostí nedělá a prý ostatní děti z jeho rodiny,také jí už normálne skoro od 1roku a sem tam se stane,že když snídá s malou,tak jí šupne do pusenky šunky,párek,uzené....což jednou za čas jsem si říkala,nevadí 😅 ,ale včera když jsem nebyla doma,si pošmákli na kuřecí tlačence a jitrnici,což když jsem to slyšela,jsem šílela a nadávala manžílkovi,že to tak nejde,ale prý malá u toho dělala pořád "mnam.mnam"no děs. ☹ 🙂

janinininka
24. mar 2009

no tlačenka a jitrnice to je dobrý teda 😀

caira
24. mar 2009

jani: zijeme taky v anglii, s tou materskou je to pravda, tady je jen 9 mesicu, ale ted pobiram rodicak v CR takze to je ok, z toho platim letenky a vydaje kdyz jsme v CR atd.

Janda: ted jsem se fakt zasmala, manzel je typickej chlap, co? tlacenka a jitrnice..ono jak rika moje mama, my to jedli taky jen se z toho nedelal takovy humbuk..kupodivu v jitrnicich je jen same dobre maso a tlacenka je taky mnam mnam, teda domaci - kupovanou jsem nikdy nemela, ale na jitrnicich, a tlacence jsme vyrostli (pribuzni na venkove a 2x rocne zabijacka 😀 )

janinininka
24. mar 2009

ta kamarádka ted taky pobírá z čech, ale koupili si velkej dům, tak si musela najít práci, pže by to neutáhli a malá je bud s tatkou, když má volno- je policajt, nebo má paní na hlídání, má takovou miniškoličku u sebe v domě a je to prý hezký a malý se tam líbí! a ty máš Angličana prímo?

kijonkova.k
24. mar 2009

Caira,to jsme ale baby zvědavé,co?

jani,já se na to ptala před pár dny 😀 😀 😀

janinininka
24. mar 2009

aha 😀 asi nás taky láká cizina 😀 já bych i někam vyjela klidně..ale nevím jak dlouho bych to vydržla 😀

kijonkova.k
24. mar 2009

tak to já ne,já jsem v tomhle zbabělec
a navíc angličtina...hrůza,na úrovni 😖 základní školy

caira
24. mar 2009

jani, jojo, manzel je anglickan jako poleno..ale tata jeho pochazi ze skotska a mame irske prijmeni 😀

holky ja kdyz sem sem prijela tak jsem nerozumela ani slovo..presne jak rika kija: anglictina na urovni zakladky 😀 ale on se clovek kupodivu docela rychle nauci kdyz neslysi nic jineho, myslim, ze behem roka uz jsem umela docela obstojne a ted uz mi to ani nijak zvlast nejprijde, ze je to cizi jazyk..i kdyz porad se manzi ptam kdyz neco pisu, jestli to mam spravne..hlavne pitomy predlozky atd, to mi hlava nebere 😀

ja vzdycky chtela do sveta..ale ted mi chybi urcite veci z cech co jsem si driv neuvedomila..treba blbosti jako jezdit kazdy podzim na plzensko na houby, hlavne ceske vanoce mi moc chybi..to fakt docela spatne snasim, pohadky, ta atmosfera, nebo ceske leto, jak to vsechno tak nejak jinak voni...tak ted mam akorat depku, ze chci domu 😀

martina46
24. mar 2009

Ahojte, odkedy môžem dať pečienku a akú?

kijonkova.k
24. mar 2009

marti,myslíš játru?

kim
24. mar 2009

Jandalinko 😀 no dobrý, ale věřím, že u nás by taky tlačenka jela 😀 nedávno malej žebral u taťky párek 😝 tak kousnout mu dal a moc mu to chutnalo, mají nějaký barometr a to co je vyloženě nezdravé, to jim lahodí 😀

Holky, jste tu psaly, že červená čočka nenadýmá 😀 no jak koho, jsem jí hodila do polívky a malej se mi večer málem roztrhal 😀 😀 😀 😀

caira
24. mar 2009

tak dite mi spi, dala jsem si obed a ted uzivam pohodicku..sice bordel jako v tanku, ale hodinka po obede je ted muj odpocivaci cas, na praci nesahnu 😀

dneska davam na veceri krupicovou kasi, vcera mela tu jatrovku s testovinkama a zase v noci pekne knourala..tak at se jednu noc vyspim 🙂

martina46
24. mar 2009

kijinkova, ano, jatru 🙂