Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
24. mar 2009

Tak holky už dávají kuřecí játru,dělají omáčku.Já jsem ještě nedávala a asi ani v nejbližší době nebudu.Bych se asi poblinkala u toho 😝

caira
24. mar 2009

kijo 😀 tak si das kolicek na nos a bude to 😀

sisstin
24. mar 2009

jatrovka..fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj......... 😅

standu
24. mar 2009

stale tu narazam na tu jatrovku......v zivote som o takej omacke nepocula, nieto ze by som ju videla ci jedla.....a davat pecen dietatu???
ved je to tan najvacsi bordel zo zvieracich organov, tam sa zhromazduju a odburavaju toxiny.
ja inak pecen-jatra rada, aj halusky do hovadzej polievky 🙂

kijonkova.k
24. mar 2009

caira,to by mi bylo prd platné,já už játru nesnesu od pohledu 😝

caira
24. mar 2009

kijo: ja taky ne, jatra sama nejim...ale ty jatrove knedlicky miluju, takze nejak to delat musim...

sisstin
24. mar 2009

standu: nám ji dávali ve škole s rejžou..bleeee 😅

caira
24. mar 2009

standu:

mela by sis precist tohle, tam najdes, ze to, ze jsou jatra plna necistot je hloupost..to se jen rika...

http://zdravi.idnes.cz/sedm-nejcastejsich-chyb-...

sisstin
24. mar 2009

blé, ja bych to dítěti nikdy nedala..dávám mu věci, který já nejim...ale teda vnitřnosti nikdy..fujtaxl 🙄

standu
24. mar 2009

ok, suhlas....az na tie cerealne vyrobky....moja mala spapa dokopy asi tak 20g rozka-chleba a striedam, aj sladke pecico, aj biele, chlebik peciem doma zvacsa, ako inak, cerealny

s tou pecenou, ja neviem.....podla mna je mala na to este.

kolko clankov, tolko nazorov, odbornikov...... nic nie je len cierne alebo biele.

standu
24. mar 2009

siss.....tak to by som teda nezvladla....fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

sisstin
24. mar 2009

no ceralní a celozrnné věci právě malé děti nepotřebujou a moc jej jíst nemají 😉

standu
24. mar 2009

ved vravim, ze striedam, domac chlieb zo spaldovej a raznej muky ma tak 2x do tyzdna a ona toho vela aj tak nepoje...
pozri stale lepsie, ako ked mi sanka padla minule: kamoska ma o 2mes starsiu dcerku, tej prosim davaju bezne kindercokoladky, keksiky, arasidove chrumky.....

petka80
24. mar 2009

janinininka, tu zeleninu jsem nezapékala, je to spíš taková polívka, k zelenině přihodím jáhly a pak tam zavařím vajíčko, případně vajíčko rozmýchané s hrubou moukou a zavařím. Těch jáhel dávám jen trochu, aby to tam nebylo moc poznat 😉

caira
24. mar 2009

holky co to jsou ty jahly/jahle nebo jak se tomu rika? vubec nemam predstavu co to je 😅

u nas probehla na veceri krupicova kase, snad bude spat lip nez vcera

Vubec nevim co varit zitra, asi udealam zeleninovou polevku s kurecim maskem a hodim do toho brambor nebo cocku ?

Jinak my take celozrne veci nedavame, ja jim celozrny chleba ( slunecnice a tak ruzna seminka v tom) a manza klasicky bily "toastovy" klasika anglicky chleba, desne mekoucky takze ten bily dostava i mala. Je fakt, ze mala toho chleba zase tolik nesni, kdyz clovek odkroji kurku tak toho moc nezbyde, ale alespon neco 🙂

tak dite mi dneska kupodivu usnulo behem peti minut, vzdycky kdyz ji tam dam tak si tam jeste tak 20 minut hraje nez vytuhne ale dneska zabrala nejak rychle, tak toho jdu vyuzit a nalozit se do vany 😵

standu
24. mar 2009

jahly- po nasom pseno, je lupane proso....obilnina.
mala to jedavala, ale uz to nechce, ani ked to zamaskujem ☹

dnes sme mali dobry obed, plny tanier zjedla: mrazena polievkova zelenina, kusok kralika, stipka papriky, rasce, olivovy olej, pred dokoncenim so prihodila namocene ovsene vlocky.....voila, prebehla som to mixerom (bohuzial, musime mixovat ☹ ☹ ☹ )
a husta polievka bola na svete 😉

caira
24. mar 2009

standu kliiiid, taky mixujeme 😀 sice treba neco namackame, ale neco se musi mixovat..

my dneska meli spenatovou polevku a lososa s brambor.kasi - kupodivu stacilo toho lososa hooodne namackat a bylo to ok..a protoze moje dite ma divne chute tak toho lososa a kasi preleju tou spenatovou polevkou a podavam dohromady..chutna ji to tak nejvic 😀

standu
24. mar 2009

zaujimave.....ja sa este bojim ryby davat, podla mna jej to chutit nebude, my vobec nie sme rybaci
a este by sa ani nemali, ja viem, za v stredomorskych krajinach je to bezne, ale tam su na to zvyknutejsi..
papate dva chody? ja som rada, ked mi zje cca 200g nejakej zeleninovo masovej kase...
vsetko hodim do jedneho hrnca a mam. a kedze mixujem, je mi zbytocne osobitne vyvarat omacky a masa a cojaviem co. vravim si, ze ide o zlozenie stravy, ni o formu, tak co. davam 4 druhy maska, zltok, roznu zeleninu, cestoviny, ryzu, zemiaky, bulgur najnovsie, olivovy olej, sosovicu, hrach.......

standu
25. mar 2009

zabudla som....avokado na chlebik ma rada.

janinininka
25. mar 2009

caira- ty jáhly jsou trochu podobný právě kuskusu..já už nevím co mám vařit, mě se zdá že je to pořád dokola, asi se stavím ve zdravý výživě pro ně a zkusím udělat tu polívku, taky děláme hustší, tak by to mělo zaplácnout..nebo udělám kuře na paprice, to má ráda..

jaký maso nejvíc dáváte, my kuřecí..hovězí měla asi 2x a vepřový taky asi tak..

poradte nějaký recepty nebo kde sbíráte inspiraci, mě nějak nic nenapadá..

caira
25. mar 2009

bre rano kocky,

mam dotaz, mala se mi uz tyden budi v noci ve tri na mliko..driv to nedelala a spala celou noc az do sesti to mela mliko a ted je jak maly mimino, mliko ve tri a pak klasicky mliko v sest..Kdyz ji dam cca tech 90ml mlika tak to vyzahne a okamzite zase usne a je klid, ale kdyz ji to nedam( zkousela jsem v noci) a misto toho ji chci dat jen napit vody tak bude brece a brece, ze se mi nakonec uplne vzbudi a 2 hodiny se mi ji pak nedarilo uspa ( ani za pomoci mlika) tak nevim...

mate nekdo zkusenosti? ze by si najednou dite vyzadovalo nocni mliko? nevim jestli je to tim, ze jsme ted presli na mleko pro batolata od 1 roka + a ji to vic chutna? ale ja z toho zrovna na vetvi nejsem, byla zvykla spat v pohode celou noc a ted tohle...? nejake rady jak na to?

sisstin
25. mar 2009

caira: já s tim zkušenost fakt nemám 😅 bo mlíko je u nás ee..ale pár holkám to děti začly dělat...ja b ych to teda neřešila..do 18pít m líko nebude 😝

janinininka
25. mar 2009

tak my mlíko taky moc neceme, ale v noci jsem ráda, že ho do ní dostanu, at ho taky má, takže my taky dáváme, tak já moc neporadím..jsem ráda, že aspon v noci ho pije 😲

caira
25. mar 2009

me prijde, ze je to fakt tim, ze jsme presli na to mleko pro batolata, prijde mi, ze je sladci...

Siss ja vazne doufam,ze do 18 ti to delat nebude 😀 ale taky nechci dopadnou jak sestrenka, ze jeji 4leta holcicka se ji v noci budila na flasku a nemohli ji to odnaucit..mela to proste tak zazity, ze ho chtela porad 😖

zkusim ji zacit davat toho mlicka postupne min a treba se pak casem kvuli par kapkam nebude obtezovat vstavat..ale je mi jasny, ze hlady se nebudi, protoze pres den se cpe jak zjednana, ma to vylozene, ze se probudi a breci a jak dostane flasku tak se zacne usmivat, vyzahne o a zavre oci a je tuha..potvora mala 😀

CO delate dneska k obedu?

Ja asi udelam nejakou mix polevkuu zelenina, tesoviny atd..holky musi mit detska maso kazdy den? nechce se mi rozmrazovat cele kureci prso jen kvuli trosce jeji polivecky..?

sisstin
25. mar 2009

caira: tak já dneska vařila 😀 výjimečně...jenom jednoduchý...na máse podusit hrášek a kukuřici, trošičku šunky...uvařila jsem těstoviny, trošku ol.oleje, smíchat..zalejt jogurtem a trošku petrželový natě...ted jsem to dělala..tak jsem zvědavá, jestli něco sní nebo bude sklenička 😝

sisstin
25. mar 2009

tak nevyšlo, málem se poblil..takže jdu ohřát skleničku 😅

kijonkova.k
25. mar 2009

ahojda 🙂

caira,maso už od roka nemusí mít každý den,stačí tak 3-4 x týdně,ale více,asi kolem 50g.Já dneska udělám kuřecí s těstovinama a udělám k tomu nějakou jako že omáčku z brokolice.Tak snad budu mít úspěch 🙂

malá před chvilkou havarovala.tak má poprvé krvavý šrám na čele ☹ To bylo řevu 🙂

caira
25. mar 2009

kijo..to zni docela dobre ta brokolicova omacka..to bych taky mohla spachat..mala omacky rada, mohla bych to udelat brokolicovo-syrovou omacku nebo tak neco a na testoviny s kuratkem..ty jsi hlavicka sikovna 🙂 to si myslim, ze by i u nas mohl mit uspech.

ohledne sramu na cele..pred mesicem mala smejdila po zemi ( manza mel dohlizet a ja uklizela) a nejdnou vidim jak mala zatahla za snuru od chuvicky a chuvicka letela primo na celo, rvala asi 20 minut jak kdyz ji vrazdi, pak tam mela asi tyden peknou modrinu, jsem si v tu dobu prisla jako totalne neschopna matka

😀

tak ja jdu podusit tu brokolici 🙂

standu
25. mar 2009

jani, my davame kuracie, morcacie prsia-kruta, hovadzie a kralika...

dnes budu na obed cestoviny so spenatom, smotanou a zltkom

sis, to ste uz mali tak skoro obed???

kijonkova.k
25. mar 2009

cairo,já to udělám s žervé,dobré je to i rozmixovat s cattage sýrem,ale ten teď doma nemám,tak to bude s žervé.

malá padá teď pořád,snaží se jít co nejrychleji,ale přece jenom ta stabilita ještě není ono 😉