Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
28. mar 2009

petka: jako jogurty, kaše, tvarohy má rád...přesnídávky taky..ale ten oběd..už se zhoršil i ve skleničkách, dřív snědl třeba i 250g k obědu..ted tak max. 200-220...někdy ani to ne 😕 no..ale jako jí...ale mohlo by to bejt teda lepší 😅

caira
28. mar 2009

cau kocky..kdyz jsme u tech sklenicek tak nase dite je taky "odchovany" na sklenickach, kousky mi nejedla, nic jineho nez sklenku nesnedla a pak najednou se to fakt zmenilo snad ze dne na den a ted ma 98% casu jen domaci a fakt zboucha uplne vsechno.

Ale co se kousku tyce tak co nejmenkci a nejmensi kusky, nejlepsi jsou testoviny a uplne na male kousky a pekne mekoucke, aby se to dobre klouzalo do krku..kouse fakt jen kdyz musi, ze si treba vezme vetsi sousto a nejde ji to spolknout tak to zvejkne a je to
😒
Ja davam sklenku vetsinou o vikendu, protoze to vzdycky nekam vyrazime a bud se vracime tesne pred obedem, ze nemam cas varit nebo az po, jako dneska, takze obed dostala ve meste a jelo se domu na slofika 🙂

sisstin
28. mar 2009

caira:no tak snad se to třeba změní i u nás... 😕 já zkusim nějakou poblivku..to docela jedl i domácí..tak třeba možná 😅 ale ten jeho dávicí reflex je fakt něco...blije i při čištění zubů, při výtěru atd. 😔

eppik.m
28. mar 2009

ahojky, my měli rizoto s hovězím masem a mix zeleninkou a budu dělat čočku a dál mám v plánu jarné svítky se špenátem 😉 a jinak na mně vyžobral segedín a kuře na paprice ... Míša je jedlík od narození a snad není jídlo co by nesnědl, to ho musím spíše krotit 😀

sisstin
28. mar 2009

no..tak my máme docela hubendíru..ale co se týče jídla, tak jsou tady na tom děcka hůř než my 😕

janinininka
29. mar 2009

Kijonkova- to jídlo s kapustou zní dobře, už ho mám napsaný 😀 já dnes dělala polívku masovej vývar se zelenikou a nudlemi a papkala a pak brambory uvařené spolu s brokolicí a květákem, uvařit, osolit, dát petrželku a nakonec žloutek a trochu toho masa a vše vidličkou rozklohnit a taky nám to chutná 😉 ale píše Caira, tak nej jsou těstoviny, ty miluje, ale nechce prostě rýži vůbec, takže těstoviny nudličky a brambůrky u nás vedou..

skleničky jsem hodně používala ted minimálně pořád vařím, akorát za měsíc ani ne jedeme s holkama z koně na 3 dny na dovču, tak to koupím skleničky 😉

petka80
29. mar 2009

siss, to je fakt, jednu dobu jsme měli trochu problémy s jídlem, tak jsem koukala do diskuzí o odmítání jídla a pod. a to teda byl fakt děs, co některé maminky zažívají denně s jídlem 😔
Jinak my taky máme radši jogurty, ovoce a tak, oběd je asi nejhorší, ale celkem to už jde. Ale taky sní asi tak jako vy, když dám občas skleničku, tak sní celou (220 g) tak akorát, víc už by nechtěla, domácího to bude asi tak stejně.

janinininka
29. mar 2009

Kmínová omáčka s hovězím a těstovinama
Potřebujeme:
vařené mladé hovězí v zeleninovém vývaru ( mrkev, cibule, celer, hrášek...)
těstoviny - např. vřetena
1 cibule
2 lžíce hl. mouky
2 lžíce oleje
1 lžička drceného kmínu
sladká mletá paprika
sůl

Na oleji zpěníme cibulku do zlatova, zasmahneme moukou a přidáme kmín a sladkou papriku.Povaříme a zalijeme vývarem z masa a přidáme rozmixovanou zeleninu. Můžeme podávat i s rýží či bramborem.

holky to jsem ted našla na netu to taky vypadá dobře a kmín je i proti prdíkům 😉

petka80
29. mar 2009

My dneska poprvé pangase zapečeného se zeleninou + brambory a chutnalo 🙂

kijonkova.k
30. mar 2009

Ahojky,tak co dnes kuchtíte?já udělám bramborovou kaši a rybičku,k tomu nastrouhanou okurku,ať má vitamínky 😉

kijonkova.k
30. mar 2009

Tak snězeno...všechno 😉

caira
30. mar 2009

nazdarek pri pondelku, tak u nas dneska bude opet brokolicova omacka s kurecim masem a testoviny.
Ale jeste je cas, je teprve jedenact,takze si ted v klidku vypiju kafe dokud mala v klidu kouka na pohadku.
Ja se dneska snazim tak nejak uklizet, prijde mi, ze pres vikend se tu vzdycky nadela desny bordel a to suruju fakt furt, mame debilni barvu koberce ( cihlova) takze je na tom vsechno videt=denne musim luxovat 🙄

hancas
30. mar 2009

holi hodte sem nebo do ip něak recept nevím co vařit zítra prckům.díky

agness02
30. mar 2009

ahojky, my jsme dnes měli špenát s brambůrkem a vajíčkem (teda zatím dávám stále jen žloutek) a bylo to všude... 😠 i na koberci, ale prdelkový ubrousky jsou naštěstí univerzálně použitelný 😉
a bříško je taky plný 🙂

hancas
30. mar 2009

agne---jj špenátek taky milují,nedávám tam teda česnek,jen to trošku zahustím a je to většinou to mají na dva dny,dnes měli svíčkovou z králíky a to byla teprve mnamka 🙂

agness02
30. mar 2009

a zítra asi bude rizoto s masíčkem z králíka a zeleninkou, tak jsem zvědavá, rýže mu moc nejede...
jo a zkoušela jsem pomazánku - půlku másla, jedna lučina, dvě vajíčka(nebo jen žloutky), přidat trošku soli, zamíchat, namazat na chleba, přidat čerstvou zeleninku - třeba okurek a zbaštit 😉 u nás měla velký úspěch

agness02
30. mar 2009

hani já do toho špenátu jeden stroužek česneku dala
jo svíčková... 😵 mňam 😀

sisstin
30. mar 2009

čus ženský, tak tenhle týden ještě jednou vařit zkusim..asi s rejžou..dneska měl skleničkovou tresku s bramborama..a ty brambory tam byly fakt hodně cítit..mně to teda vonělo krásně..ale skoro vůbec mu to nejelo..a právě jsem si všimla, že když měl něco domácího s bramborama..tak to taky nejedl 😕 když jsou ty brambory v něčem maskovaný a je jich tam málo..tak to sní..ale jako silná chut brambor mu nák nejede asi 😕

hancas
30. mar 2009

sisi.....mi m ilujeme brambory,nic jinýhoi nechcou,jak cítí rýži plivou jí ven,takže jim dělám jen brambůrky

lenkazdenek
30. mar 2009

ahoj,tak my dneska měly koprovku ,včera bramborová kaše s lososem 🙂
Sis,mi teda taky brambory milujem,ale třeba naše malá nepozře rýži,takže rizeta atd maj smůlu i když ve skleničce to občas sní,tak máte možná to podobný s bramborama 😕

janinininka
30. mar 2009

my měly dneska skleničku a k večeři bude mít brokolici s květáčkem a brambůrek a zítra dělám zapečenou zeleninu, asi tam dám bramboru a žervé, ještě jsem to nedělala ale vypadá to dobře..

a Cairo napadlo mě kynutý těsto se dá dělat metlama mixérem, tak to zkusím to by mohlo hezkky vykynout, ne? 😉

caira
31. mar 2009

nazdar kocandy,

tak u nas dneska byl k obedu opet losos s brkasi a spenatova polivka, to mala fakt zboznuje, to je snad jedine jidlo, co sni celou porci behem par minut..

K veceri asi bude krupicova kase nebo omacka s ryzi, jeste nevim protoze mala zrovna nadseny pojidac ryze neni...ma nejradeji testoviny a brkasi

janinininka
31. mar 2009

Cairo a jak děláš tu špenátovou polívku, třebä by kačí taky chutnala.. 😅

caira
31. mar 2009

jani: v trosce bujonu uvarim listovy spenat , pak rozmixuju, pridam strouzek cesneku, na drobno nakrajeny brambor a kdyz je uvareny tak zjemnim mlekem, potom pridam jedno vajicko a hotovo..nam to pak dochutim treba peprem a maggi nebo tak..

janinininka
31. mar 2009

díky tak to taky zkusím a toho špenátu celej ballíček aby to bylo třeba i pro nás?

caira
31. mar 2009

ja davam 250g spenatu na pul litru, ale ja nekupuju cerstvy ale mrazeny-u nas delaji mrazeny listy tak to mam v mrazaku a je klid 🙂

hancas
31. mar 2009

tak to jes tejný jak normální špenát ne???

janinininka
31. mar 2009

asi jo, ale ten listovej je lepší má i jinou chut bych řekla, tak to zkusím díky! 😅

caira
31. mar 2009

hancas neni, to co se v CR prodava je protlak..tady prodavaji listy, ale jsou stoceny do malych rulicek a prodavaji se mrazeny 😉

ivetah
31. mar 2009

ahojte 🙂 tak som k vam nakukla, ako papaju vasi drobci a ake mnamky im varite 🙂

sisstin nasa mala bola az donedavna len na kupovanych prikrmoch, ale aj to zjedla len tie, co boli uplne na kasu, cize od 4. alebo 5. mesiacov. takze ani kupene s kuskami nezjedla. no a ja osm to tak nejak skusila najprv kupenu hippku s kuskamiu, par lyziciek, potom tu kasovu "sklenicku". a tak postupne sme zvysovali davku s kuskami. ale dom avarene, akokolvek rozmixovane mi odmietala. potom som prisla na to, ze jej tak nechutil zemiak! no a potom mi kamoska poradila maskovu polievku, uvarila som kuracie stehno, potom som tam nastruhala mrkvu, petrzlen, na kusky nakrajany por a cestoviny (take pismenka tam davam) a to zrazu zacala tak jest, ze po kazdej lyzicke, ze mnam-mnam 😀 😀 tak ja som oslavovala!!!! no a odvtedy nejako postupne sme robili masko na paprike s cestovinkou, na smotane a tak nejako postupne zacala jest uplne vsetko, co som navarila. ale cely tento proces trval asi dva mesiace. tak drzim palce, aby ste nasli ten "kluc" k papaniu doma vareneho jedla 😉