Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

ivetah
31. mar 2009

tip na obed: polievka z cervenej sosovice, ryzovy nakyp s ovocim - u nas to malo uspech 😅

sisstin
1. apr 2009

ivetah: díky, domácí polívky má docela rád..tak něco zkusíme 😉 ale ten brambor mě dostal..jsem nevěděla, že někdo taky nejí brambory 😲 😅

amalka007
1. apr 2009

Ahojky, jak prosim delate polivku z cerveny cocky? dekuji moc.

ivetah
1. apr 2009

amalka dam varit cervenu sosovicu s troskou soli, pridam mrkvu a zemiaky, trosku majoranky. mozes spravit zaprasku s paprikou, je to hustejsie, ja som dala len cestovinky 😅

sisstin, to vies, kazde dieta si nieco vymysli, aby sme sa nenudili 😀 😀

kijonkova.k
1. apr 2009

amalko,já dám jen vařit červenou čočku s nadrobno nakrájenou cibulkou nebo pórkem,až je čočka měkká,zahustím vodou s moukou a trošku přisolím.Nic víc,malá jí má moc ráda 😉

Jinak dneska měla asi po 2 měsících skleničku a zblajzla celou.A divím se,že snědla i hrášek,byl tam celý a to ona nesní. 🙂

caira
1. apr 2009

ryzovy nakyp...to bych se pozvracela, ten kdyz jen citim tak se mi zacne zvedat zaludek 😀

fifinna
1. apr 2009

baby, ja len , ze ked pouzivate susenu sosovicu alebo fazulu, tak sa soli az ked zmäkne, lebo ked sa osoli hned na zaciatku, tak to dlho trva, kym zmäkne. Ja ju vecer namocim do vody a rano varim. Inak ju staci namocit dve hod. pred varenim. Ked je uz trochu mäkka, tak ju teda osolim a pridam mrkvu a zemiaky a ked je vsetko mäkke, tak spravim zasmazku. A ked varim sosovicu, tak pred tym ako spravim zasmazku, tak najskôr na oleji oprazim parok a ten tam pridam, spravi to lepsiu chut. Vcera som skusila spravit sosovicu dokopy s fazulou a malemu to strasne chutilo.

caira
1. apr 2009

ja nesolim takze s tim nemame problem 😀

Jinak u nas dneska byla omacka z rajcatek a bazalky s hovezim masickem a testovinky, mala si moc pochutnala.

Na veceri musim neco vymyslet,nejak me nic nenapada, musi to byt rychlovka, jdeme odpoeldne za tchyni tak se vratim tesne pred veceri..nekdo nejaky napad- pokud mozno tak neco co nenadyma -

tvarohacek
1. apr 2009

ad čočková polévka: dáv vařit 200g čočky a dvě tři bramboty, ke konci přidám trochu zakysané smetany a rozmixuju jinak není potřeba zahustit, chutná i mně, jen si ji trochu dopepřaím. 🙂

petka80
1. apr 2009

Cairo, a co nějakou kaši? Psalas, že děláš krupicovou, tak vyzkoušej i nějakou jinou - jáhlovou, pohankovou a tak. Třeba bude chutnat.

Jinak my dneska skleničkujeme. Ale v pondělí jsem dělala květákovku podle kijonkové a byla moc dobrá 😉
Zítra se chystám na králíka.
Taky musím někdy udělat ten špenát, jak jste tu psaly, jsem to ještě nikdy nevařila 😔

estella1
1. apr 2009

Zdravím, tak já jsem dneska uvařila špenátovou rýži s kuřecím masíčkem. A taky nám to chutnalo. K svačině pak dám Ovocnou přesnídávku Nestlé. Začala jsem ji teď hodně kupovat, protože sbírám kódy z výrobku. Chci vyhrát dětskou jídelní židličku 🙂 Kdyby Vás to taky zajímalo, tak koukněte na www.kojeneckavyziva.cz

ivetah
1. apr 2009

fifinna praveze ta cervena sosovica je makka velmi rychlo, lebo je uz olupana, takze sa nemusi vobec dopredu namacat 😉

cairo tak nechcela som tym nakypom vyvolat neprijemne pocity 😀 my to mame radi vsetci 😅

a spenatova polievka mala u nas tiez uspech 🙂

hancas
1. apr 2009

est----díky za tip už jsem registrovaná tak pozor máš další konkurenci 😀

caira
1. apr 2009

petko ja tu jahly ani pohanku nesezenu, i krupici mi mamka musela dovezt z CR, ale kdyztak si to tam poridim az tam pojedeme koncem mesice a vyzkousela bych to, mala ma krupicovou kasi fakt moc rada, ale preci ji to nemuzu davat denne,ne? sice ji to vubec nesladim, dostane to ze sve umky a jen malicko masla aby ji to "protahlo" 😉 a kupodivu ji to tak moc chutna...

Ivet: s tim nakypem se neboj..sice neprijemne pocity to vyvolalo, ale kdyz se o tom jen mluvi tak mi to nevadi, ale kdybych ho ciitla tak fakt vrhnu 😝 Ale zajimavy je, ze mlecnou ryzi od Mullera bych klidne snedla, sice ne ty ovocne, ale ty vanilkovo atd prichute mi docela chutnaly...

Jdu do pelechu, ale rano si prijdu pro napady na obed, potrebuju neco s kuretem nebo treba bezmaseho..vcera byla ryba, dneska hovezi tak zitra at ma zase zmenu 😉

Dobrou kocky

janinininka
2. apr 2009

my ještě rybičku neměly nějak na to nespěchám, dnes byly ty brambůrky s kapustou a masíčkem, a nějak jí to nejede, tak jde spát a dostane to pak já jí dám si vybírat už takhle od mala a já se s tím patlám jako debil 😠

petka80
2. apr 2009

Cairo, to by mě teda nenapadlo, že v UK nevedou jáhly nebo pohanku 😕 Určitě si je ale pak kup, třeba ve zdravé výživě a zkus to, malé by to mohlo chutnat. Já dělám kaše skoro denně a spokojenost.

Jinak my dneska obědvaly brzo, byl králík, zeleninka a těstoviny a teď už spí. Málem jsem ale zešedivěla, protože malá už chce jen kousky a ty si sama chce dávat do pusinky, lžičkou nechce 😠 Takže nakonec toho moc nesnědla, i když jsme jedly věčnost, protože než si to dá pusy a pak to rozkouše, tak to je na dlouho......
Budu to muset nějak kombinovat, kousky + nějaké pyré.

Ještě se chci zeptat, jestli vaříte s dětmi nebo když spí. Dcera právě ještě nedávno spala dopol i odpol, takže jsem si dopol v klidu uvařila a pak jedla kolem jedné. Teď už spí jen jednou, ustálilo se to tak na půl 12 nebo 12 (cca 1,5 hod). Tak nevím, jestli dávat oběd před spaním nebo až pak. Dneska jsem právě vařila dopoledne s ní a byl to docela záhul. Tak asi budu dávat před spaním nějakou sváču a oběd až pak.

petka80
2. apr 2009

Jani, soucítím, znám to až moc dobře 😠 😀

petka80
2. apr 2009

Hancas, to sis dala s tou diskuzí o čoko kuličkách, co? 😀 Já už tam teda nechodím, abych se zbytečně nerozčilovala, ale jen koukám, že to tam pořád žije 😕 To je tak vždycky, prostě někteří se musí hádat za každou cenu ☹

kijonkova.k
2. apr 2009

Ahoj,tak malá dnes měla svíčkovou z králíka a těstoviny,docela to jelo 😉

petko,malá mi spí taky jen jednou,oběd dávám po 11 a pak do postýlky,až se vzbudí,dostane sváču a jdeme ven.Ona moc jíst nechce,když se vzbudí,takže by mě s obědem poslala někam..ale vím,že jogurt nebo tvaroh s ovocem odpoledne s ní,to jí chutná.Dneska teda bude mít domácí pribiňáček,tak snad bude chutnat.a stím vařením je to někdy o hubu,ještě když vařím i pro nás,ale co se dá dělat... 🙂

kijonkova.k
2. apr 2009

cairo a s těma kašema...uzrčitě se u vás ale budou prodávat klasické nemléčné nebi i mléčné kaše,ne?U nás třeba Sunarka,Hami...to by taky nebylo špatné jako změna,co?

caira
2. apr 2009

kijo: mala tyhle obyc kase nechce...to jedla jako mensi, ale ted by k tomu uz ani necuchla..nevim proc, ale kupodivu krupice je fakt velky hit

ja ted zrovna delam dusenou mrkev s kurecim masem, a mam 15 minut nez ma obedvat a porad to neni hotovy...uz tady na me docela houka 😀

JInak u nas v noci bylo pekny rodeo, mala asi zase zoubkuje ( jeste, ze uz ji zbyvaji jen posledni 4 zuby) takze delala desny sceny u usinani, to u ni musim byt v loznici a v lepsich pripadech me tam jen chce, v horsich chce chovat ( ale ne v sede, musim chodit, takze mi odchazi zada) 😖 No vcera usnula jakz takz rychle ( necela hodina) a pak v 11 se probudila s brekem ( dali jsme mliko a usnula) pak ve tri to samy a v pet rano mela tak ucpany nos, ze nemohla dychat, tak jsme ji ho museli odsat a nespala az do pul sedmy..no ja i manza jsme si pripadali jak za starych kojeneckych let, kdy jsme vstavali co 2.5 hodiny 😀

kijonkova.k
2. apr 2009

cairo,aha,tak to mám štěstí,že Karolínka kaše pořád chce,já ji dělám každý večer jinou a zatím v pohodě.
A neleze spíš něco na malou?My máme zubů jen 8 a teď lezou 3 dole a je taky řev jako blázen ☹

petka80
2. apr 2009

Moje malá tyhle kupovaný dětský kaše taky nechce, jsem i celkem ráda. Ale teď máme hit - kukuřično-pohankovou kaši ze Countrylifu, ta jí děsně jede.

Kijo, no já jsem asi rozmazlená, že jsem si vařila v klidu, když malá spala. Na víkend jedeme k našim, tak vařit nebudu, hurá. No ale bude se teda taky snažit vařit dopol, budu to ale muset nějak líp vychytat 😀

Cairo ☹ . My jsme si poslední dobou taky dost užili v noci, taky asi zuby. Poslední 2 noci zlepšení, tak doufám, že to vydrží.

kijonkova.k
2. apr 2009

petko,já taky nekupuju tyhle kaše,ale instantní ze zdravé výživy,nejraději má malá rýžovou a kukuřičnou,někdy je dělám na sladko,někdy na "slano" a zatim spokojenost 🙂

petka80
2. apr 2009

kijo, mám tam teď taky balíček rýžovo-kukuřičné kaše, tak ji pak musím vyzkoušet. Ta kukuř.-poh. mě překvapila, mně teda moc nechutná, ale malé jede 🙂 Na slano jsem ještě nezkoušela, jak to děláš?

kijonkova.k
2. apr 2009

petko,normálně připravím tu kaši(dělám už z KM plnotučného) a do toho přimíchám třeba uvařenou zeleninku nebo skleničku(dostali jsme od Hamé,ale malé nechutnají,tak jí to přidávám do kaše a sní všechno,sklenička vydrží na 3x) 😉

caira
2. apr 2009

tak dite spi a ja si konecne sedla....mela k obedu tu dusenou mrkev s ryzi ( me to prislo nechutny, ale ona to do sebe hazela docela rychle) a kdyz uz mela skoro dojedeno tak se najednou zacala davit a cela se pozvracela, koberec, sebe, zidlicku atd, takze musela do vany a pak sla spat.. jsem pak videla, ze ona to vubec nekousala ale normalne to polykala cely 😖 no konecne se mi to poradilo vycistit - nejdryl zabrala ta blba zidlicka, nejdou z ni totiz sundat ty ksiry a vubec mi to neslo vycistit, hlavne, ze nas ten smejd stal 180 liber 😒 jsem blba, mela jsem radeji koupit nejakou obycejnou z ikey a byl by klid

K veceri dostane dneska sklenicku neb jde odpoledne ke tchyni tak skocim v klidu na nakup a abych se pak nemusela honit s varenim 😉

janinininka
2. apr 2009

peti- tak my spíme taky už asi 2 měsíce jednou denně, ale já jsem ráda že konečně máme jakž takž nějakej režím po tý 12 jde spát teda jde, uchovám jí a jak píše Cäira v ruce.. 😝 a taky chodím, spí tak hodku dneska spala jen půl tak ohřívám mlíčko a jdeme chrupkat, jsem na to zvědavá..

Cairo- my to uspávání takhle máme pořád v ruce nebo chodím..mrška vyčůraná..a zuby máme teprve 4 😝

dneska měla tu kapustu s brambůrkou a masíčkem a moc jí nejela, až ted večer docela snědla a má i na zítra tak jsem na ní zvědavá..

caira
2. apr 2009

jani my mame zubu 16 venku a ted ji asi leze jedna z tech poslednich 4 stolicek..

Nektere zuby fakt protrpela a nektere jsem ani nevedela, ze ji vylezly, ale se stolickama si fakt vzdycky vytrpela ( a ja taky - hlavne moje zada) 😔

Jdu ji dat do postele..teda spis jdu ji tam zkusit dat a uvidime jaky coro moro to bude dneska, doufam, ze do deviti usne, to mi davaji serial na ktery jsme ted zacali koukat. tak drzte palce at uspime bez revu. Jsem ji dala uz i syrup na bolest tak snad to trosku zabere

hancas
2. apr 2009

cairi a zkoušela jsi ten gel na potírání zoubků???nám to pomáhí ty jo tolik zubů mi máme 6 😠