Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
29. apr 2009

ty jo..ale taky bych chtěla umět vyvářet 😀 já radši zdechnu hlady, než abych něco tvořila 😅 😅 😅 to si pak dávám vodovou dietu 😅 😅 😅

kinsli
29. apr 2009

kijonkova.k: my se možná pusíme do opravy baráčku 😵 😵 😵
Ale to bude fakt na dlouho 😉 já ale nikam nespěchám, máme krásný 2+1 po celk. rekonstrukci, seběhnu dolů
mámu všechny krámy na který si jen vzpomenu takže mě nic netlačí 😀 😀 😀

kijonkova.k
29. apr 2009

siss,za to buď ráda,že nemusíš kokat po cenách.Já jako taky třeba vím,že někde je něco levnější,ale nebudu se štrachat přes celé město jen pro to,že je někde něco v akci a je to o pár kaček levnější,to zase teda neee 😉

sisstin
29. apr 2009

kinsli: ale už na to objednávání z netu prdim, bo ted jsem to sečetla..a ta částka je jako hodně drsná...takže začnu nakupovat normálně v obchodáku tak max. týden dopředu..a budu se snažit přejít aspon trošku na to domácí 😉

kinsli
29. apr 2009

sisstin: Tak přeci nežiješ ze vzduchu ne??? Já nakupuji více méně denně 😅

sisstin
29. apr 2009

kinsli: já si fakt vystačim třeba s dvěma krajícema chleba za den 😉 a když mám žrací den, tak si zajdu někam do KFC nebo na oběd..a pak zas nejim 14dní 😅 jinak nakupuje táta.. 😉

kijonkova.k
29. apr 2009

kinsli,my budeme kupovat větší byt,teď máme 2+kk,ale chceme větší,takže kupujeme 3+1,už se těším,až bude mít malá pokojíček.A je to ještě blíže centru.Já jsem sice z malého města,takže moc obchodů tady není,ale manžel jezdí pracovně pryč,takže nějaké spešl věci není problém nakoupit.teď jsem po něm chtěla,aby koupil v Tescu batáty pro malou,ale nejspíš zapomněl 😉

sisstin
29. apr 2009

já jsem totiž ten typ, který maminka fakt vařit nenaučila..bo to sama neumí a nevaří 😅 😅 😅

kinsli
29. apr 2009

kijonkova.k: samozřejmě, že nepolením pro mléko na druhou stranu Hk, že ho tam mají třeba o 5,- levnější, ale třeba od zítřka mají v kaflandu ubrousky za 23,90,- tak pro ty si fakt zajdu, vezmu jich alespoň 10 ks, chleba to nejí tak co 😉

sisstin: Těch 200g 7 skleniček uneseš vždycky 😀 😀 😀

sisstin
29. apr 2009

kinsli: 14..ještě přesnídávky 😅

sisstin
29. apr 2009

a holky..dotaz..to jabko s mrkví..to strouháte jenom..nebo s tim ještě něco děláte? To by se tim asi dávil...jde to ještě mixnout? 😕 😅

kijonkova.k
29. apr 2009

kinsli,moje řeč 😉 A mlíko vždycky kupuje manžel,když někam jede,tak veme rovnou karton nebo dva a je to 😉 A co tam mají za ubrousky?To nevím ani 😉

kijonkova.k
29. apr 2009

Siss,já to ještě nedělala.když struhám malé jabko,tak jí do toho přimíchám ještě trochu přesnídávky,je to tak pro ni lepší

sisstin
29. apr 2009

kijonkova: to bych docela zkusila..jablíčko má rád..ale sní tak 4kousíčičičky 😅 ..já bych se tý mrkve měla i vyvarovat..bo je furt oranžovej..já to teda nevidim..ale ostatní jo 😝

kinsli
29. apr 2009

kijonkova.k wickies, mám je ráda 😉 😉 😉

sisstin: Není nic jednoduššího než otevřít kuchařku 😉
Já jsem třeba dělala když už se bavíš o KFC tak o víkendu twistry nic na tom není a mohli jsme se užrat 😵 😵 😵

kinsli
29. apr 2009

mě už zvíře sedí na nočníku a po 3h spánku je samý úsměv 😀 😀 😀

eppik.m
29. apr 2009

U nás se jde na prochajdu každý den a jedným vrzem si i vždy nakoupím drobnosti k vaření v normálném krámku, na náměstí máme několik ... (většinou mám narvaný kočárek a tak to mám i s posilováním 😀 když tlačím 11kg dítě a 10 kg nákup) a jinak 1 x do měsíce větší nákup v supermarketu, manžel nasnáší nakupování takže mám smůlu 😝 Jinak mi to nevadí, já vařím tak musím také z něčeho, že? Co se týče slev, kupuji to co zrovna potřebuji a když je něco zlevněno tak to uvítám, ale nijak zvlášť to neřeším, letáky prolítnu jedným okem a pak jdou do koše, akorát v drogerce Teta kupuji akciovky 😀 hlavně pampersky pro malého ... tak holky dáváte k obědu někdo kompoty a jaké??? (domácí, kupované) 😉

kijonkova.k
29. apr 2009

eppik,já nedávám 😉

sisstin
29. apr 2009

ty jo..kompot..to je ovoce naložený v cukru..to kupovaný určitě..možná tak domácí ještě...když víš, kolik tam toho cukru máš 😉

petka80
29. apr 2009

siss, zkus nejdřív jen samotný jablko, nastrouhej ho na nejjemnějším struhadle. Nebo kdybys měla takový to, co bývalo ještě za nás, taková mistička (většinou skleněná) a uprostřed je to struhadlo. To je nejpraktičtější. No nebo na obyč struhadle, ale fakt na jemno, když Tygr nemá rád kousky. Kdyby mu to nejelo, zkus smíchat s bílým jogurtem. Mrkev radši nedávej, tu tak na jemno nenastrouháš.

Taky jsem si ještě vzpomněla, že když Anička ještě nejedla kousky, strouhala jsem takhle ještě hrušku, když je měkká, tak to je lepší než jablko, jde líp nastrouhat. Nebo taky můžeš hodit do mixéru banán + pár kuliček hroznového vína (oloupaného bez pecek), to je taky dobrota.

petka80
29. apr 2009

eppiku, klasický kompot nedávám, ale moje mamka dělá jablkový kompot domácí a tak ten dávám. Vlastně jen povaří jablka na kousky ve vodě, můžeš přidat cukr (ale nemusíš, podle jablek), případně myslím hřebíček, ale to si nejsem jistá. Není to zavařovaný, hned to sníme. Šlo by to určitě i z hrušek.

eppik.m
29. apr 2009

petka80: díky, dobrý typ takže nejlepší bude když si ho připravím doma, je to vlastně jen podušené čerstvé ovoce s kořením, tak to je brnkačka, více receptů si najdu na netu 😉 (cukr vynechám samozřejmě). Já už vařím obědy tak aby jsem nemusela malému zvlášt vyvářet a my dospěláci si to na talíři dochutíme, nebo když peču maso tak ho normálně ochutím a pak mu vyndám pouze střed kam se to koření nedostane (u masa v celku). Zítra právě budu péct to vepřové, špenát udělám normálně s česnekem a cibulkou (my si osolíme až malému odeberu) a knedlík je dost tuhý takže mu udělám bram. kaši a mám vystaráno na dva dni. 😵
siss: na vaření nic není, mně mamka taky neučila, naučila jsem se to sama a něco jsem odpozorovala od něj, a není nic snažšího jak vařit podle kuchařky ... když ti tak vyhovuje není co řešit, hlavně že na to máš své lidi 😀

kinsli
29. apr 2009

eppik.m: U nás Kačenka knedlíky miluje 😵 😵 😵 jak houskový tak bramborový 😉

eppik.m
29. apr 2009

kinsli: Michal taky miluje knedlíky jak houskové tak bramborové, sní úplně vše co se jíst dá 😀 akorát ty mu dávám jen tak do ruky na chut, myslím že jsou moc suché (bez omáčky) a ještě neumí jídlo pořádně rozvějkat, stoličky mu teprve jdou, dásínka má šíleně nateklé ... proto bude mít tu kaši. Jak podáváš Kačence knedliky a jak často je má k obědu?

blau
29. apr 2009

jej, ze knedliky---- to je napad. Hned poviem maminke nech nam zajtra spravi, ona vie tie vase ceske. Moravacka je to a vari super dokonca aj mojmu muzovi profikucharovi velmi chuti. uvidime co na to povie maly.
Mne sa tie vase vyrazy tak strasne pacia, ked si to citam tak sa tu smejem-- 😀

kinsli
29. apr 2009

eppik.m: Jak píšeš, bramborové měla jen jednou na ochutnání, s těchto brambor už nejdou a z prášku bych jí asi nedávala, tak na ty musí počkat 😀 😀 , jinak houskový knedlík nakrájím na kostky + omáčku a maso. Minulý týden třeba měla knedlík s koprovkou a knedlík se svíčkovou 😀 😀 😀
Zatím toho moc neměla " normálně " vařit jsem začala až teď po roce, jinak jsem dělala ty kejdy v papiňáku
( brambor, maso , zelenina ) rýže, těstoviny ( bezlepkový z bazalky )
Teď už od toho roka dávám více či méně vše, když nestihnu uvařit nebo když máme něco dobrého z jídelny ( přes týden beru obědy ze ZŠ ) tak jí dám i to. Oni moc kvůli dětem nesolí, takže ty jídla mají fakt dětský 😉

caira
29. apr 2009

tak kocky, ja se na 12 dni loucim, letime zitra rano do CR takze nebudu moc na netu, ale zkusim obcas pisnout.

zatim papa 🙂

ivetah
29. apr 2009

ahojte,
tak my sme mali dnes morcacie masko na pore, s cukinou, bazalkou, cesnakom a smotanou. k tomu male kolienka a vysledok? mnam-mnam 😀 😀

petka80
30. apr 2009

cairo, tak šťastnou cestu a užijte si dovču!

ivetah, to zní dobře 😵

alishia
30. apr 2009

ahojky,

muzete mi napsat jak vypada Vas jidelnicek?.)

Nas :

6:00 mleko 200ml
10:00 jogurt, presnidavka, chleba s lucinou, rohlik
12:00 obed (nekdy neco uvarim), kupovane sklenicky
15:00 jogurt, presnidavka, banan,
19:00 kase 200ml ve flasce ( u toho usiname)

mezi jidly, davam susenku, kousek salatove okurky, papriky, rohlik do ruky, piskoty, kus jablka

Zkouseli sme uz i svickovou, kure na paprice, kure s nadivnkou a brambory, br.knedliky se spenatem a masem a vsechno mu moc smakuje. Chtela bych mu pomalu davat jidlo jake jime my. Neni to brzy?