Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

caira
30. apr 2009

alishia: prolistuj si zpetne diskuzi, kazda z nas uz tam jidelnicek nekde psala 😉

kijonkova.k
30. apr 2009

ahoj
cairo,co tady ještě děláš??? 😉

Holky,malá dneska asi trhla rekord,měla květákovo-pórkovou polívku s krupičkou a snědla skoro 300g.Jsem čučela jak blázen 😉 Teď už chrní,myška moje 😉

caira
30. apr 2009

kijo jeste jsem vas musela zkontrolovat 🙂 vyrazime cca za 5 minut 😀

manza zrovna rozciluje dite tak si tu lecim nervy, tak ted uz fakt musim, manza chce zabalit laptop, tak papa kocky a vareni zdar 😀

kijonkova.k
30. apr 2009

šťastnou cestu a užíj si to 😉 😀

janinininka
30. apr 2009

Cairo- užij si to v rodné vlasti 😀 a občas na nás jukni 😉

Kijon- jak se dělá polívčička z květáku a porku, tu bych taky zkusila..kolik porku atd..díky!

my měly z mrazáku kminovou omáčku s masíčkem,ale snědla tak půl porce ani ne a jogurtík, asi nás zase zlobí zoubky, včera nechtěla papkat chudák 😝

kijonkova.k
30. apr 2009

jani,já toho vařila na 3,5 porce(tak my to vyšlo,takže mám dvě porce do mrazáku,dneska)

Dala jsem vařit vodu,do toho hodila nakrájený skoro celý pórek a růžičky květáku a dva kousky celeru.Pak jsem květák a celer vytáhla,rozmačkala vidličkou a hodila zpátky,trošku přisolila,dala drcený kmín a petrželovou nať,nechala ještě chvilku povařit a pak přisypala dět.krupičku,ať se to zahustí.Je to dobré i s vajíčkem,ale nechtěla jsem to dávat s vajcem do mražáku. 😉

kijonkova.k
30. apr 2009

Jinak já takhle dělám skoro všechny polívky,je jedno,jakou zeleninku tam dám,někdy přidám vločky nebo kuskus...ale postup dělám pořád stejně 🙂

janinininka
30. apr 2009

aha tak to je dobrý díky, to taky zkusím, ale já dávám teda i polívku s vejcem do mrazáku, to mě ani nenapadlo že by se to nemělo 😲

kijonkova.k
30. apr 2009

Jéé,já nepsala,že se to nesmí,to já nevím,nic takového 😀 Jen mi to příjde divné,ani nevím proč 😅 A je to pak dobré,když se to rozmrazí?

janinininka
30. apr 2009

aha tak to jo mě přijde že je to dobrý nic tomu není 😀

kijonkova.k
30. apr 2009

Vidíš,tak jsem zase chytřejší a příště můžu zamrazit i se žloutkem 😀

kinsli
30. apr 2009

tak my měli dnes halušky se zelím a super 😀 😀 😀

Jinak já jsem nikdy nezamražovala dělám vždy čerstvé 😉

kinsli
1. máj 2009

Ahojky holky, tak kde jste všechny ??????? Snad jste po včerejšku našly cestu domů 😀 😀 😀

kijonkova.k
1. máj 2009

Ahoj 🙂

kinsli,a to ti malá jedla?Halušky?A to jsi jí dala jen tak nebo jsi jí to ještě nějak nakrájela nebo pomixovala? 😉

Malá dneska měla brokolicovou omáčku,kuřecí a rýži.Se divím,že to jedla,bylo tam té rýže hodně,ale jsem ráda,že už tak neremcá,asi měla dobrou náladu a hlad 😉
zítra jí udělám dušenou mrkrv s bramborem 🙂

kinsli
1. máj 2009

kijonkova.k: jasně jedna je normálně, nic jsem nekrájela 😀 😀 😀
I ty bramborový knedlíky jsem jí dávala v celku ( dělám špalíčky )

Dnes měla polénku z hovězího vývaru, zeleninku s masíčkem zavařenou krupičkou 😉

Zítra ještě nevím, my budeme mít placky s gulášem 😀
placky jsou výborný, je to děsně pracný, ale Káťa se po tom přímo užere 😀 😀 😀
Je to těsto na způsob jídáše 😉 fakt je to mňamka, jen jí to nebudu makovat.

eppik.m
2. máj 2009

Ahoj, já dnes vařím zeleninovú polévku s játrovými knedlíčky a čočku nakyselo 😉 .

jandalinka
2. máj 2009

..my dnes měli slepičí vývar(malá už si dala jen lehce,je poslední dobou asi nějak přejezená polévek) 😝 a tak si dala i z druhého chodu,což byl brambor s lososem na másle.Se moooc olizovala. 😅

kinsli
3. máj 2009

My měly taky polívku, chudák jí měla 3x po sobě, ale slupla jí s chutí 😀 😀 😀

kijonkova.k
4. máj 2009

Ahoj,tak co jste kuchtily?Já jsem malé dělala jen zeleninovou polívku s vajíčkem,ale snědla plný talíř,to má ona ráda. 🙂

petka80
4. máj 2009

ahoj kijo, já dneska nevařila, máme od včera taky polívku - kuřecí se zeleninou a vajíčkem. To je u nás taky v kurzu 🙂

makkyy
4. máj 2009

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, kdy jste začali prckům dávat omáčky a knedlíky.Pořád slyším,že už by to měl malý dávno jíst,ale nevím.Díky

petka80
4. máj 2009

Ahoj makky, já teda moc nedávám ještě ani teď, přijde mi to zbytečný, není v tom nic moc přínosnýho.
I když je omáčka a omáčka. Pokud uděláš nějakou zdravou variantu, tak proč ne, třeba rajčatovou, brokolicovou a pod. Nebo dětskou svíčkovou, někdo tu dával recept.

makkyy
4. máj 2009

No přijde mi to právě také zbytečné,ale je pravda,že mi občas připadá,že jí pařád jen to samé do kolečka.Dávám mu skleničky a nebo vařím zeleninu,těstoviny,ryži s býlím masem.Tak nevím jestli mu něco nepřidat,když mu bude ten rok.

kijonkova.k
4. máj 2009

makkyy.taky nedávám klasické omáčky pro dospělé a knedlíky malá taky neměla,když neberu,že jsem ji jednou dala kousek suchého knedlíku do pusy,abych se mohla v klidu najíst.Dětská svíčková je dobrá,omáčky dělám malé s rýží nebo těstovinama. 🙂

makkyy
4. máj 2009

Tu dětskou svíčkovou jsme vyzkoušeli.A jaké omáčky malé děláš?
🙂

kijonkova.k
4. máj 2009

Karolínka má ráda i brokolicovou,tu dělám tak,že uvařím brokolici s kouskem celeru nebo petržele(pórku),pak to rozmixuju a zjemním nějakým sýrem,nejlépe cottage nebo žervé,může být i zakys.smetana,jogurt...vlastně cokoliv.Já trošku přisoluju,minule jsem přidala i pár granulek sušeného česneku,neví,co už všechno dáváte.Nebo rajskou...normálně uvařit rajčátka(oloupat) s bob.listem a novým kořením,přidat trošku protlaku,přisladit...já vařím malé pořád zvlášť 🙂

kinsli
4. máj 2009

Já už teď od roku jsem to přestala tolik řešit, někdy uvařím zvlášť, někdy má s námi 😉
Dnes třeba měla polévku a k druhému rajskou s kolínky 😉

kinsli
4. máj 2009

Knedlík dávám normálně, má ho ráda a není v něm nic co by nesměla 😉

kinsli
4. máj 2009

ale fakt až teď od roku, před tím jsem jen vařila " v jednom hrnci " 😅 😀

kijonkova.k
4. máj 2009

kinsli,to máš fajn,že ti malá tak hezky jí.Ta moje by to nepozřela,jsem ráda,když sní něco,co má větší kousky 😉 ☹