Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
7. máj 2009

petka: no to je ted jako moje noční můra, bo my máme jít na to servávání 😢 ale holkám zas může zarůst 😅

eppik.m
7. máj 2009

petka80: to co jsem si teď od tebe přečetla tak skoro ze vším souhlasím a také toto info vím i z jiných zdrojů než od Fořta, takže mi to nepřijde jako novinka ... a beru ho v pohodě ... skleničky dávám občas, instatní kaše si sama myslím že jsou hodně kalorické (rafinovaný cukr, ochucované - arergizující některé ...) tady bych volila variantu celozrnnch bez raf. cukru a dochucovat čerstvým ovocem ..., kojit - kojím stále - kojení posiluji imunitu dítěte (nikdy jsme nestonali) z těch dopor. potr. : super (akorát nevím co jsou batáty a avokádo nekupuji ale zkusit můžu, kozí produkty nejíme, zkusit můžu) s tím masem proč ne, pokuď díte dobře prospívá klidně až v roce ... ono stejně se má začít z přikrmováním z toho důvodu aby dítě si nezvyklo jen na prs a tuhou stravu pak neodmítalo to je známe věc ... bio potraviny paráda - budu rada když je všude dostanu ! margaríny pokud jsou rostlinného původu ty asi tolik nevadí, mléčne výrobky - ALERGEN, super rýžové mléko, sladkosti nedávám (občas samozřejmě nechám ochutnat) s tím lepkem - ALERGEN ale pokud dítě nan nealergizuje nevidím důvod proč nedat ... já myslela že si prečtu opravdu něco úplně nového a tohle všechno znám, hodně se zaobírám alergiemi takže to mám tak trošku naštudované, takže super, jsme si to krásně zhrnuli 🙂

sisstin
7. máj 2009

holky, tak např. cukr v těch kaších mě fakt netankuje 😅 já jsem ráda za ty kaše, Lipánky a tvarohy, bo nevim, kolik by tak bez toho asi vážil 😅

eppik.m
7. máj 2009

petka80: kdyby v krámku, já jsem pracovala 7 let ve zdravé výživě, ve firmě kde se to všechno vyrábí, takže to znám pěkně od receptur až k hotovému produktu, prošla jsem úplně celým řetězcem marketingu od výroby až k prodeji ... značky ale asi psát tady nemůžu, že ?!

sisstin
7. máj 2009

epiik.m: můžeš..co bys nemohla..tak hustý ty pravidla už snad nejsou 😅

petka80
7. máj 2009

Siss - No zarůst může, takže my roztahujeme 😀 A chudák Tygr 😢

Eppiku - no tak vidíš! 😉 Batáty jsou sladké brambory, někdy to zkus, v obchodech je už dost mají.

petka80
7. máj 2009

Eppiku, tak to je paráda, budeš můj "poradce", neva? 🙂

sisstin
7. máj 2009

petka: no my na to asi nepůjdeme ještě min. půl roku, žádný problémy nemá..a dle jiných je to normální stav k věku 😔 tak uvidíme no..jako fakt hrozný, já z toho 14dní už nespim 😖

petka80
7. máj 2009

Siss, tak ať to dobře dopadne!
A mějte se všichni fajn přes svátky a moc nevařte 😀 😀 😀 My jedeme k tchýni, takže tak 😀 😝

sisstin
7. máj 2009

petka: jaký svátky? 😲 😕

eppik.m
7. máj 2009

sladké brambory, ano slišela jsem už o nich ale na 100% nebyla jistá, super na pečení právě s tou dýní, na to zelené čerstvé bylinky, mořská sůl, barevný pepř, grilovací koření, natrhat veku a vše zakapat olivovým olejem, ... tak to nějak peče ten nejpopulárnější britský kuchař Jamie Oliver - mám ho moc ráda. Holky super se mi s váma debatí, no budu končit protože jdeme ven se provětrat, zatím neprší tak toho musíme využít. Doma jsme zalezlí už třetí den, takže pa a budu se těšit na další příspěvky 😉

sisstin
7. máj 2009

eppik.m: já mám Jamieho taky ráda..ale nejsem moc příznivce bylinek ve všem..a to mám u něj smůlu 😅 tak se provětrejte, tady je furt hnus 🤐 už mi to leze na mozek 🙄

eppik.m
7. máj 2009

siss: my taky máme pindíka zarostlého od narození a zatím ani jednou jsem mu ho neprotáhla (poctivě při každé koupačce stahujeme) ... pokud může čůrat tak není co řešit, dobrá téma do diskuse o stravě po 1 roku 😀 holky, pa

petka80
7. máj 2009

siss - no tak ne svátky, ale prodloužený víkend, no.... 😀

sisstin
7. máj 2009

petka: jo táák, já tohle nevnímám, když jsem furt doma 😅 ale naši budou doma...tak dobrý...budu mít 3dny free 😅

kinsli
7. máj 2009

Ahojky holky, tak to jsem se zase dozvěděla věcí 😀 😀
Každopádně už si nepamatuji příjmení.... ale podle této knížky bych fakt nečerpala.

Jinak jsem už konečně narazila na ten sýr, tak zkusím udělat tu brokolicovou omáčku.

Dotaz může se svíčková zamrazovat, když je v ní ten jogurt???

sisstin
7. máj 2009

kinsli: to je ten fousatej dědek z pořadu Pod pokličkou 😀

kinsli
7. máj 2009

sisstin: Nevím, nekoukám se 😉

kijonkova.k
7. máj 2009

Ahojky,teda,vy jste toho nakecaly 😉

Tak já dnes malé uvařila mňamku,takovou šťávičku-omáčku: k orestované cibulce jsem přidala nadrobno nakrájenou zelenou papriku(fakt na pidi kousíčky),k tomu asi 2 lžičky domácího kečupu a nadrobno posrouhané batáty(jen kousek) a dusila a pak zahustila.Bylo to moc dobré,měla to bez masa,jen s rýží 😉

Taky jsem manželovi upekla ten medovník na zítřek,to zase bylo sprostých slov u toho,ale i tak se povedl,no,ještě nevím,jak chuťově 🙂

kinsli
7. máj 2009

kijonkova.k: Hoď jsem prosím recept na medovník 😵 😵

kijonkova.k
7. máj 2009
kinsli
7. máj 2009

kijonkova.k: Moc děkuji zítra se do něj pustím, jedeme pryč tak ho vezmu s sebou, doufám, že se povede 😉

eppik.m
7. máj 2009

siss: tak toho dědka znám, jelikož se na pořád pod pokličkou dívám, když tedy stíhám ... ale jaksi mi jméno uniklo 😀
kinsli: dětská svíčková po rozmražení byla v pohodě 😉
kijonkova: ty sprostě nadáváš u pečení, proč? 😀
medovník je mnamky, a také ho zkusím, i když manžel není na sladké 😝 ale já miluji domáci dorty, buchty, koláče 🙂

tento recept je pro děti starší 12m.

Banánový koláč pre deti

4 hrnčeky polohr. múky 2 hrnčeky kryšt. cukru 1 prášok do pečiva 5 jemne popučených banánov, 250ml mlieka a jedna lyžica masla či 250ml smotany
Dané ingrediencie zmiešame, chvíľku trieme alebo miešame el. robotom, potom vylejeme na vymastený a vysypaný plech a pečieme cca 30min. Na hotový koláč môžeme použiť čokoládovú polevu, pre menšie deti skôr posypať kokosom, nasekanými mandľami, alebo nechať len tak

kijonkova.k
7. máj 2009

eppik,no nadávala jsem hrozně a pak jsem se i rozbrečela,jak jsem byla vzteklá,že mi to nejde.Ještě,že Karolínka spinkala ☹ Manžel miluje sladké,tak snad mu bude zítra chutnat,dneska má zákaz 😉

eppik.m
7. máj 2009

kijonkova: a co ti nejvíce dalo na něm zabrat? 😔

kijonkova.k
7. máj 2009

No,nějak se mi nepovedlo to těsto,hrozně se to lepilo,vůbec to nešlo namazat na pečící papír,ale nakonec jsem to nějak splácala a vypadá hezky.Ale ty nervy,co mě to stálo.No,dělala jsem ho poprvé,tak příště snad bude lepší

kinsli
7. máj 2009

kijonkova.k: No tak to jsem zvědavá jak dopadne ten náš. Mě nejvíc pobavila MP maminka když se mě o víkendu zeptala jestli peču na 2 plechy 😀 😅
No jestli peču tak 3x do roka tak je to hodně 😀 Já sladký můžu, ale jelikož se peče u MP rodičů, tak si myslím, že 1x týdně buchty, metýnky k snídani stačí 😉
Ráda dělám biskupák, ten mi fakt chutná 😉

kijonkova.k
7. máj 2009

kinsli,třeba ti to půjde líp 😉 Hlavně,že bude dobře chutnat,ne?Já zase ráda peču bábovky,ty mi jdou,ale jinak se do toho zase tak nehrnu
😉

kinsli
7. máj 2009

holky, teď jsem šla pro salám s rohlíkem, nechtěla jsem svítit a blbka jsme šlápla do nočníku, ( samozřejmě nevylitého ) zapomněla jsem 😅
O to by ani nešlo, ale to bylo sprostých slov, málem jsem si pěkně namlela 😅 😠

kinsli
7. máj 2009

kijonkova.k: Koukám, že jsi ze Žďáru, neříká Ti něco Michala Dobrovolná??? Žďárem často projíždíme, jezdíme za Kámoškou do Měřína 😉