Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
12. máj 2009

Siss: No hoď do vody trochu zeleniny (ještě tam máš určitě tu mraženou 😉 ), případně trochu rýže, těstovin, kdybys chtěla, až to bude měkký, slej vodu, ale ne všechnu, projeď mixérem a případně dolej ještě trochou toho vývaru, jak budeš potřebovat, takže to můžeš udělat klidně tekutější. No a smíchej půl skleničky s tou zeleninou, druhý den zbytek. Bude to mít okořeněný z tý skleničky, jak je zvyklej, třeba by to takhle líp akceptoval.

sisstin
12. máj 2009

holky..dík za tip, vyzkouším zejtra 😉 dneska už to nestíhám 😅 jinak off topic, začla jsem látkovat..a zatim mě to baví mooooc 😀

petka80
12. máj 2009

Siss: tak to pak poreferuj, mně by to taky lákalo, ale když byla A. malá, tak jsem měla i tak dost co dělat, abych to všechno nějak zvládla, že jsem dala jednorázovku a byla happy. Ale teď už bych mohla, ale spíš doufám, že už plíny moc dlouho potřebovat nebudeme. No ale zatím proto nic nedělám 😀

sisstin
12. máj 2009

petka: já chtěla začít už od narození, ale měla jsem debilní výbavu..a jak píšeš, starostí moře...ale ted jsou fakt úžasný plínky 😵 to je radost do toho tu prdku balit 😵 ..u nás to na nočník teda jako vůbec nevypadá zatím, a ty jednorázovky mě už fakt nebavily 🤐 no uvidíme, jak nám to půjde dál 🙂

petka80
12. máj 2009

Siss: tak ať se daří 🙂

Jenom v rychlosti hlásím, že svíčková měla tentokrát úspěch 😵 A pádíme ven.

andy80
12. máj 2009

holky dotaz: můžeme už celé vejce?

petka80
12. máj 2009

andy - určitě 😉

eppik.m
12. máj 2009

andy: pokuď nejste alergici tak asi ano ...
Zavádění vajec
V obou skupinách dětí (u kterých nedochází zaváděním mléka ke zhoršení kožních alergií i u dětí, kterým mléko zhoršuje kožní alergie) doporučujeme zavádět vaječný bílek nejdříve po 2.roce (podle individuálního stavu). Žloutek můžemem podávat vařený (např. v polévce) již od 12.měsíce.

kinsli
12. máj 2009

eppik.m: žloudek je od 7m 1x týdně a od 8m 2x týdně, od roka celé vajíčko 😉
Já jsem ho tedy tolik nedávala, protože jsem byla líná, vdycky jídlo vyklopit do hrnce a ohřát a přimíchat žloudek 😅

Já dala celé vejce poprvé dnes 😉

kinsli
12. máj 2009

dělala jsem dnes kuskus a zatím žádná sláva, šíleně se v tom prasila 😅 jak bude čas tak hodím nějaké foto 😀 😀

eppik.m
12. máj 2009

kinsli: my máme AE takže já se řídím trošku jinak při zavádění alergizujících potravin a dávám později 😉
Michal dnes vyžebral mastnou topinku s česnekem a některý den rybý prsty s kaší kde bylo KM a zdá se mi že po požití se mu vždy AE zhoršil 😒, tchýně mu schválně cpe vše nezdravé s obsahem alergizujících potravin 😠 já tedy neříkam nic, protože ona ví jak to s malým je a dělá to stejně, předsi se mně nebude ptát když je ona zkušenější a vychovala svoje jediné dítě, mého manžela ... 😠 takže po tom roce to tolik neřeším ale všímám si reakce na kůži ... dnes jsme kapánek nastydlí a tečou nám nudle tak to asi to očkování ve čtvrtek odložíme, nevíte zaočkojí nás i když máme rýmu ??? ...

caira
12. máj 2009

nazdaaaaar, tak jsem zpatky doma a opet me ceka vyvarovani, nekdo nejaky novy receptik?>

Jak jste se tu jinak mely, zensky? docela se mi styskalo po tech nasich drbarnach tady 😀

andy80
12. máj 2009

my teda žloutek baštíme od 6. měsíce, tak mě zajímalo, jestli už můžeme celé vejce. Dneska ho dostala. Dala jsem jí ho rozkvedlané v polévce. A kravské mléko v kaši nebo v pudinku už můžeme taky že jo? Na pití až od dvou let. Já si to vůbec nepamatuju, navíc u Jiříka to bylo všechno jinak, protože jsme kolem roku měli salmonelu, takže jsme papali jak půlroční dítko.

kinsli
12. máj 2009

andy80: mléko do omáček, pudinků atd od roka 😉
Jinak já hodlám být na UM do 3 let, ale kravské mléko se může i od roka pít
samozřejmě pozvolna přecházet a míchat s UM, ale jak říkám, já toho zastánce nejsem 😉

caira: Ahojky 😉 tak povídej, přeháněj, jak bylo doma??? Odkud jsi???

petka80
13. máj 2009

Cairo - vítej zpět 😵

No no já dávala bílek od roka určitě. A o.k.
A KM (plnotučné bio od Olmy) dávám při vaření normálně, i do kaší, včera do té svíčkové jsem dala smetanu. Ale naštěstí nemáme žádný ekzém, to bych to pak samozřejmě taky řešila víc. Ono stejně každý říká něco jiného, že........

Eppiku - tvoje tchýně je fakt dáreček 😠

eppik.m
13. máj 2009

petka80: co jsem vypozorovala tak ani ne, spíše jedno stravovací doporučení je pro děti zdravé a nealergizující a bez AE a druhé dopo je právě pro tyto děti, kde se všechny alergizující potraviny vynechávají, nebo zavádějí až později, takže proto ty dva tábory ... a je zcela normální že matky které mají děti zdravé tak nechápou proč nedat tu kterou potravinu 😉

eppik.m
13. máj 2009

caira: AHOJ 😉
trochu mimo mísu : holky nevíte náhodou jestli nás zaočkují v 15 m. když máme rýmu, mám to očkování odložit?

jandalinka
13. máj 2009

eppik.m.:odložto raději 😉
My dnes máme špagety s kuřecím masem a bazalkou.....

power700
13. máj 2009

Ahojky, my dnes máme bramb. kaši, krůtí maso a zeleninku... 😉

andy80
13. máj 2009

Dobré ránko,

no já při Jiříkovi dávala UM asi do 2,5 let, ale pak jsem otěhotněla a představa kupování dvojího UM mě děsila, tak jsem mu začala dávat KM s kakaem. To pije do dneška každé ráno 250ml. A podle toho, jak malé UM chutná, tak ho bude pít asi ještě ve škole 😀

Jo a trošku smetany jsem včera dávala do krémové drůbeží polévky, kterou jsem dávala malé a až potom jsem si uvědomila, že to asi není to pravé.

eppik.m
13. máj 2009

andy80: pokud nejste alergičtí na potraviny a nemáte AE, tak to nevadí pokud se přidá "něco" do jídla 😉
my dnes obědváme silný hovězí vývar s maskem a zeleninkou 🙂

kinsli
13. máj 2009

andy80: Když jí po tom nic není 😉 tak nějaký trošek snad nevadí 😉

holky hoďte mi sem prosím recept na dětskou rajskou .... moc díky 😉

my se jdeme pomalu oblékat a jdeme se podívat do školky. Docela se těším, jsem zvědavá jak to tam vypadá 😀

kinsli
13. máj 2009

my dnes budeme mít ten kuskus, doufám, že bude mít větší úspěch než včera 😀 😀 😀

kijonkova.k
13. máj 2009

cairo,vítám tě zpátky 🙂
Tak já jsem dnes vytáhla z mrazáku brokolicovou omáčku a k jen uvařila těstoviny,dneska bylo bez masa.A před chvílí jsem uvařila čočkovou polívku pro malou,takžře bude zítra na oběd a ještě dvě porce do mražáku 😉

andy80
13. máj 2009

kinsli: kuskus jsem dělala před týdnem se zeleninkou, malá se na to netvářila, ale snědla ho

kijonkova.k
13. máj 2009

holky,to je zvláštní,malá ho sní vždycky a ráda 😉

andy80
13. máj 2009

no, u nás se tomu nedivím, že ho snědla, protože ona sní všechno, ale tohle jí nějak nepřirostlo. Jiřík ho má rád, ale v polévce, takhle se zeleninou mi ho taky nesní.

eppik.m
13. máj 2009

kijo: tak, tak šup tam s tím a je vystaráno😉 s tím medovníkem si mně navnadila a taky něco upeču, příští týden mám svátek tak at si okolí sdlábne mlsotu 😀
Michal konečně usnul, jsme se vrátili od pediatra, očkování kůli rýmě odložil o týden a dal nám kapičky do očí CromoHexal a prý můžu také kapat do nosu (2v1 😀 ) a Zyrtec, kdyby to náhodou byla alergie na pyli ... já si myslím že je to rýma jak vyšitá 😝
Já měla k obědu segedín s houskovými knedlíky (vytaženo z mražáku) a zítra udělám prdolovi dětskou svíčkovou, knedlík ještě zbyl ...

kinsli
13. máj 2009

Holky, někdo ten recept na rajskou sím 😵 😵 😵

Jinak oběd ( katastrofa ) snědla 2 lžičky a pak mi lžičku vzala a začala se v tom patlat 😅
nakonec to dopadlo tak, že Kačenka měla lžičku se kterou se prasila v jídle a já jí krmila prstem 😅
Nandala jsem jí jídlo na prst a strčila do pusy. To se jí děsně líbilo a snědla všechno 😀 😀 😀
Ať si ale jako nemyslí, že takovýhle prasárny budeme zavádět častěji. Zítra máme plavání a tam chtě nechtě bude jíst lžičkou, jinak nic 😝

janinininka
13. máj 2009

my jsme měly k obídku brambůrky s masíčkem kuřecím a brokolicí a malý chutnalo..ted jí udělám kašičku a trochu rybičky na večer a bude mít i na zítra, tak doufám, že mi to bude i jíst 😀