Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kinsli
19. máj 2009

My na zítra máme ještě brokolicvo-porkovou omáčku s brambůrkami a na čtvrtek jsem si vymyslela pangase. Jak ho připravujete??? chtěla bych ho s bramborem a asi jako omáčku rozmixovanou uvařenou zeleninu.

eppik.m
20. máj 2009

ahoj, tak včera poprvé my Michal odmítal sníst květákovo-kedlubnovo-bramborovou polívku 😖, dvě lžyčky a dost ... tak jsem mu to odložila a zkusila za hodinu ... opět 2 lžyčky a dost .... tak jsem mu ji dala ještě až se vzbudil a stejně vše nesnědl ... myslím že mu nechutnala ...
pro nás jsem dělala kefírové vdolečky a tá mu panečku jela s marmeládou ... a k večeři jsem dělala slanou žemlovku z rohlíků ...
dnes jdeme na 15 m. očkování tak jsem zvědavá jak to bude probíhat potom ...

kinsli: já dělala filety z alijašské tresky: smíchala jsem červenou sladkou papriku s hladkou moukou, obalila filety, na dno pekáčku jsem dala trošku oleje,(filety jsem pak naolejovala z obou stran) vložila a ještě ochutila vegetou, na každou kousek máslíčko a plátek citronu a dala péct do trouby, k tomu bramborovou kaši a bylo to výborné, Michal snědl 150g kaše a 50g ryby 😉 rybu jsem pouze pomačkala ...

kinsli
20. máj 2009

eppik.m: Moc díky za typ 😉

Jsem zvědavá s jakou přijdete z očkování, co nakonec necháš dát???

kijonkova.k
20. máj 2009

ahoj 🙂

kinsli,já jsem dělala pangase v neděli.Udělala jsem ho stejně jako pro nás...nasolila,nakmínovala a trošku poprášila v mouce a usmažila na másle.Bylo to mňamko,k tomu bram.kaše se zelenou cibulkou 🙂 malá toho taky snědla hodně 🙂
Dneska měla svíčkovou s hovězím a těstovinami a jako inteligent nechala poslední lžičkou,ale i tak snědla asi 240 😉 Jsem celkem čuměla.Teď zkouším polívku z čer.řepy a cukety,tak jsem zvědavá 😖

megee
20. máj 2009

eppik jak dlouho jsi to pekla...chystá se rybu malýmu dělat zítra tak jsi mi dala ispiraci 😀

kijonkova.k
20. máj 2009

Tak polívka se celkem povedla,teď ještě,aby chutnala malé 😉

kinsli
20. máj 2009

kijonkova.k: Díky zítra zkusím receptík od tebe, nebude moc času a vypadá to na rychlovku 😀

kinsli
20. máj 2009

Holky prckové přibrali mezi 6-12m??? Já koukala do knížky a my 1220g to my přijde docela málo 😕

kinsli
20. máj 2009

to MI přijde docela málo 😅

kijonkova.k
20. máj 2009

kinsli,my 2250g 🙂

kijonkova.k
20. máj 2009

Ale neboj,kdyby se Dr.něco nezdálo,tak by to řešila. 😉

eppik.m
20. máj 2009

meg: cca 30 min. přesne nevím ... to uvidíš sama maso zbělá a krásně se rozpadává ...

holky já jsem úplně nadšená z té domácé přesnídávky, včera jsem mu ji namazala na ty vdolky, dnes jí dostal k sváče ... snědl vše tak jsem se trefila i do chutě 😵

kinsli: možná to vypadá složitě ale je to taky rychlovka 😀

kijo: já rybu moc ráááda, vypadá to i že Michal jí akceptoval, nezaznamenala jsem zhoršený AE, jupíííííí
hoď recept na tu polívku, my ještě čer. řepu a cuketu v domácé výrobě neměli 😉

holky očkování bylo docela v poho, dostali jsme Priorix, pouze mi bylo řečeno že se může i nemusí reakce dostavit a to cca po týdnu, tak uvidíme 😅

a nakonec taková pikoška, Michal je tedy velkej koumák, zjistila jsem že pokuď vidí že já jím odlišné jídlo než on, tak mi to jeho odmítá 😖 a nedostanu do něj ani kousek, tak mu dám ze svého, to jí bez problémů a když to tedy spolu sníme, nastane druhý chod a to je to jídlo co je pro něj, tak zdlabne i to, když tedy mámo nic jiného není 😀 taky vám to děti dělají ???

megee
20. máj 2009

eppik tak malej na Priorix neměl žádnou reakci, ale myslím záleží i na tom jak snášel předchozí očkování...my byli vždy bez reakce

eppik.m
20. máj 2009

kinsli: my jsme tedy rekordmani ... přesně 3 kila 😀 ale my jsme chlop 😉

kijonkova.k
20. máj 2009

eppik,tak polívka...do hovězího vývaru(ale určitě jde i voda) jsem dala vařit nakrájenou řepu na kousky.Je do dost tvrdá i po delší době,takže jsem to nakonec rozmixovala a a přidala k tomu nahrubo nastrouhanou cuketu a dusila do změknutí.Trošku jsem to přisolila a zahustila inst.vločkama,ale je jedno,čím se to zahustí,jak jsi zvyklá.Já zahušťuju hodně,ať to malou zasytí.Mám dvě porce,jedna bude zítra na oběd a druhé jde do mrazáku.Já jsem malé dělala řepu a cuketu na začátku,když ještě měla vše mixované.Pak jsem ji dlouho nekupovala,až předevčírem,tak jsem ráda,že bude mít změnu.Ve skleničkách se moc řepa nenajde.
Ale kdyby měl ještě někdo nějaký recept,tak sem s ním 😉

janinininka
20. máj 2009

ahojky,
tak my měly dnes kuřecí masíčko se špenátem a těstovinami,to kačí moc chutná, ale sní teda nejvíc sklenku 200g víc ani tuk a to jen někdy..spíš jí chutná sušenka atd, takže to co jíst moc nemá 😠 já už vůbec opět nevím co vařit, četla jsem že jste dělaly rybu, my filé s cibulkou a papričkou na másle a taky to malý chutnalo s kašičkou, sem se bála, že je to rybí maso, ale šmakovalo jí to 😉

kijonkova.k
20. máj 2009

jani,já když nevím co vařit,tak udělám nějako polívku,je jedno z jaké zeleniny,prostě,co je doma 😉

kinsli
20. máj 2009

holky taky chci priorix tak jsem zvědavá jestli se na nás dostane. My máme jít za 2 měsíce, vychází to těsně před dovolenou nebo během ní, tak musím nahlásit, že přijdeme později, před dovolenou určitě očkovat nechci. Před chvílí jsem vyhrála v aukci vestičku z HM s hellou kitty, no to bude Káťa kočka. Máme pro ni moc hezký dárek za první krůčky, jen ty krůčky nějak ještě nepřicházejí 😀 😀 😀

petka80
20. máj 2009

Ahoj, holky.
Přeju očko bez reakcí, my jsme si teda docela užily, ale měly jsme Trivivac, tak třeba Priorix bude o.k.
Eppiku, ten recept na tresku vypadá super, to musím zkusit. My jsme tento týden už měly pangase, jen tak na máslíčku a trochu koření a moc nám chutnalo. A jasně, dcera to taky dělá, chce to, co mám já, svoje by jinak nesnědla, no tak holt jíme to stejné......
Zítra bude králík dušený se zeleninou a asi s rýží, tak jsem zvědavá.....

hancas
20. máj 2009

ja dělám pangase jen na másličku s troškou papriky a kmínu,nesolím nic jen tak s brambůrkem a sní vše

martinka79
21. máj 2009

eppi náš Michal tedy jí jedině to co máme my.... takže já svůj talíř on svůj a jíme... pokud mu vařím ěnco extra tak moje jídlo přijde na řadu až jde spát. 🙂
jinak chce vše co vidí u st. sestry.
my dnes špenátujeme s brambory.

megee
21. máj 2009

eppi moc moc děkuji za inspiraci na rybu s br.kaší...malýmu to děsně chutnalo a padalo to do něj jak kdyby nedostával najíst 😀

gabou
21. máj 2009

Ahoj holky! Já jsem v koncích!! Naše Vendys asi nepotřebuje vůbec jíst obědy 🙄 teda, sní tak 5-10 lžiček polévky a to samé druhého a hotovo..pak to plive..to je fakt hrůza toto..vůbec mě to pak nebaví vařit, když to nejí 😔 Vařila jsem někdy polévku a někdy druhé jídlo..teď se snažím před spaním jí dát polévku a po vyspání druhé a nic se nemění 😖 zato rohlík sní celý, to samé jogurt nebo přesnídávku..poradíte?

megee
21. máj 2009

gabou tak malej mi sní tak 15 -20 lžiček oběda a to mu vařím jen jedno jídlo a stačí mu to...ani nemám dojem, že by tím nějak trpěl...jogurty, přesnídávky sní celé...ovoce taky a o piškotech ani nemluvím

vůbec to neřeším, jelikož ani já toho oběda moc nesním 😀

gabou
21. máj 2009

no, ona taky Vendy nevypadá, že by jí něco chybělo jako..narostená je dost 😀 ale prostě mi přijde, že sníst jenom 100g na oběd je málo 😅 s ovocem taky nemá problém 😎

petka80
21. máj 2009

gabou, to může být jen nějaké období, to fakt moc neřeš, hlavně že jinak jí dobře. Já být tebou, tak se vykašlu na dva chody, zkus dát třeba polévku před spaním, když moc nesní, tak ji nabídni i po spaní, když nebude chtít, dej něco jiného.....
Nebo ještě můžeš zkusit trochu experimentovat, třeba zkusit kousky brambor, aby si je brala sama, nebo trochu okořenit, záleží, jak to děláš teď, prostě to zkusit nějak obměnit......

petka80
21. máj 2009

Jinak u nás oběd úspěch, tak hodím recept, je to taková trochu jiná svíčková.

Cibulku osmahnout na oleji, kousek česneku přihodit k tomu, pak osmahnout zeleninu na kousky (já dala mrkev, celer, brambor a kedlubnu), pak k tomu přidat maso (já dala králičí, určitě by to bylo dobré i s kuřecím nebo krůtím), osmahnout, pak podlít, osolit a dusit, já toho králíka dusila asi hodinu. Pak jsem maso vyndala a obrala, zeleninu rozmixovala a přidala smetanu. K tomu rýži. Fakt to bylo dobré.

petka80
21. máj 2009

Tak jsem dceři udělala ovesnou kaši, konečně jsem se k tomu dokopala, ale teda absolutní neúspěch ☹ A přitom byla podle mě děsně dobrá.
Doporučuju koupit takový malý ovesný vločky v DMku, nemusí se ani namáčet a bylo to hned hotový. A fakt dobrý. Ochutila jsem to třtinovým cukrem a kokosem, ale nepomohlo.

Tak teď trochu řeším, jestli má dost ml. výrobků. Kojím už totiž jen večer, jinak UM ani žádný kaše nechce. Zkoušela jsem i kysaný mlíka, to trochu vypije, ale děsně maličko.
Takže má 1x denně kojení + cca 1 a půl jogurtu (takže asi 200-250 g) + sýr na chleba. Občas místo jogurtu lipánek. Kdybych dávala víc, musím zase odebrat ovoce.... Tak mi to přijde málo. Co myslíte?

kinsli
21. máj 2009

petka80: Zkus třeba sunar s příchutí, třeba by jí šmakoval 😉
Mě tedy sunar nechtěla, ale ona je už od mala na Bebě tak jí ostatní UM nebere 😀
Určitě ale zase zkusím, časem. Teď tu mám ještě tak 6 krabic beby, to spotřebujeme tak za 5 měsíců,
tak pak už třeba vyzkouším sunar s příchutí 😉
My máme cca 770 ml na den mléčných výrobků. Ale je to jak kdy. Dnes třeba měla k sváče jen tvaroh a tolik jako jogurtu ho samozřejmě nesní, takže za dnešek tak okolo těch 500 ml.

petka80
21. máj 2009

kinsli - já už zkusila snad všechny UM, s příchutí i bez, s kakaem, kaše.... nic nechce. Tak už jsem s tím celkem smířená, jenom právě se mi nějak nedaří zařazovat dost ml. výrobků. Vím, že 150 g jogurtu je jako 250 ml mléka, plus nějaký ten sýr plus 1 kojení, ale stejně mi to asi nedá těch 500 ml.....