Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
21. máj 2009

petko,ono už se to nemusí tak striktně dodržovat po tom roce.Já taky kojím jen jednou,ale zase má každý den jogurt a večer kaši+ někdy sýr do ruky a na chleba máslo.Zkoušela jsi někdy sýrové tyčinky od Kidiboo?Jsou tam 4,stojí kolem 22kč a v jedné té tyčince je tolik Ca jako v jogurtu 😉 A pokud vím,tak dávíš jogurt na večeři,tak co kdybys ho dávala ještě dopoledne ke sváče a odpo ovoce? 😉

petka80
21. máj 2009

kijo - díky moc, jsi mě uklidnila 😵 Ty tyčinky Kidiboo dávám, má je moc ráda, má ji tak obden, akorát jsem nevěděla, jak moc se to počítá, tak jestli to vydá za 1 jogurt, tak to je super. No dávám jogurt k večeři plus ještě dopoledne jablíčko s jogurtem. No budu si to hlídat, abych dávala tak ty 2 jogurty denně, nebo aspoň skoro denně. Ono právě zas do ní nechci cpát jen jogurty, na úkor ovoce a tak. A díky moc 😉

kijonkova.k
21. máj 2009

petko,jj,je tam napsané,že jedna tyčinka obsahuje 135mg Ca,což je jako ve 150g jogurtu přibližně.Denní dávka by měla být asi 600mg,myslím,že jsem to někde četla,což obsahuje 100g tvrdého sýra 30% tuku 😉 Ale já to takhle nepočítám,prostě dávám,co dávám a je v pohodě.Ještě ve tvarohu je hodně Ca,zkus dát s banánem,je to mňamka.Stačí trocha toho tvarohu 😉

petka80
21. máj 2009

kijo, tak to je paráda. No já to jinak taky tak neřeším, ale dneska jsem si spočítala, kolik toho vlastně měla a trochu mě chytla panika.... 😀 Pár lžiček jogurtu, tu tyčinku Kidiboo, trošku smetany v omáčce, pak kaši nechtěla a jogurt nakonec taky ne, tak už jen kojení. Takže nic moc, no zas jindy je toho víc.

Ten tvaroh bych zkusila, prosím tě, jakej na to kupuješ, takovej v tý vaničce? A pro děti asi tučnej, ne? Já kupuju ten "zelenej", tak to radši ten "červenej", ne?

petka80
21. máj 2009

Já jsem zkoušela ochucenej tvaroh od Madety, ale moc jí nejel. Je takovej moc hutnej nebo co. Ale lipánky miluje, no ale zas je nechci dávat moc často........ 😖

kijonkova.k
21. máj 2009

jj,kupuju ten "červený"-tučný 😉

petka80
21. máj 2009

super, díky 😉

kinsli
21. máj 2009

my měli dnes milkotvaroh 😉 Jinak ty sýry určitě zkusím 😉 Jí chutná skoro všechno, a kdyby jste viděly jak vyvádí když dostane dětský párek 😅 zatím ho dostala tedy 2x, uzenina asi moc vhodná nebude 😖
dnes jsem jí dala třeba 1 plátek šunky, samozřejmě jen tak do ruky, aby z toho taky něco měla 😀 😀 😀
Fakt je to děsná masorádka 😀 😀 😀 Jsem zvědavá na toho pangase 😉

kijonkova.k
22. máj 2009

Ahoj,malá měla dnes špenát s bramborem a vajíčkem,ale moc tomu nedala ☹ Na svačinku měla banán se 3 lžičkami tvarohu a to jí jelo 😉

petka80
22. máj 2009

Já dnes nevařím, máme omáčku od včera. Zítra upeču kuře, budeme ho mít aspoň všichni tři 😵

martinka79
22. máj 2009

my dnes neměli nic, neměl chu´t krom snídaně buchty s rebarborou a jogurtu k svačině nic.
oběd je vařený brambpračka a zapečené brambory a s kuř. mletým masem. si dá až se probudí už spí 2hodinky

jandalinka
22. máj 2009

my dnes měli koprovou omáčku s brambůrkem.. 😉 .a mooooc nám chutnala.....(naše zahrada je celá osázená koprem 😅 ,takže jí teď asi budem mít častěji)....zkusím i nějakou pomazánku s koprem,ale nevím jak a jakou?!poradíte nějakou pomazánku s koprem?! 😝

kinsli
22. máj 2009

Já teď dělám pangase s brambůrkem k tomu jsem koupila zeleninu a tu rozmixuji na omáčku, ať to nemá suchý 😉

kinsli
22. máj 2009

jandalinka: tak to netuším, ale asi tvaroh, kopr, sůl trocha pepře 😉 jinak nevím co by se tam dávalo 😉

jandalinka
22. máj 2009

kinsli:díky,,,,já myslela,že jestli neexistují i nějaké "zvláštní"pomazánky z kopru,ale tohle stačí. 😅 Uvidím jak malé bude chutnat....
😝

petka80
22. máj 2009

Holky, měla bych dotaz, jak často, jaké a jak dáváte luštěniny. Asi by se už měly dávat pravidelně, že?
No já dávám vlastně jen červenou čočku, hrášek a zelené fazolky - přihazuju je do polívek. Ale to je jen troška. Tak bych se ráda inspirovala, jestli máte nějaké osvědčené receptíky. Diky!

kijonkova.k
22. máj 2009

petko,tak já dávám taky jen červenou čočku a to jako polívku z ní,Jinak párkrát měla hrášek ☹

petka80
22. máj 2009

kijo, tak třeba nás někdo ještě inspiruje. Já totiž luštěniny moc nedělám, tak nějak nevím, jak na to. A mám i trochu strach, aby ji nebolelo bříško. Párkrát jsem teď zkoušela dělat cizrnu, tak dostala taky ochutnat, ale to byla spíš "dospělácká" jídla.... No musím udělat příští týden aspoň tu čočkovou polívku, už dlouho nebyla.....

hanule05
22. máj 2009

ahoj petko,

já dělám výbornou polévku z červené čočky: loupanou červenou čočku (nemusí se předem namáčet) vařím cca deset minut, pak tam hodím nahrubo nastrouhanou cuketu (kousek, asi tak pět cenťáků), povařím ještě chvilku. Pak sundám z varný desky. A pak už jenom vhodím lžíci jemných ovesných vloček a najemno nastrouhanou mrkev. Osolím a dám tam majoránku. Vše do čtvrt hoďky hotovo a je výýýýborná.

kinsli
22. máj 2009

petka80: Právě jsem nad tím dnes přemýšlela, my ještě luštěniny neměly 😅
udělím Kačce v dalším týdnu alespoň hrachovou kaši s vajíčkem 😉

kinsli
22. máj 2009

Jinak holky pangas dopadl na 1* 😀 😀 😀
jen jsem ho osolila, okmínovala obalila v mouce ( příště už nebudu ) nemáme ještě zuby a kurčička se jí blbě jedla, přišlo mi, že jí to řeže do dásní ☹
jinak k tomu brambory a jako omáčku, aby to neměla suchý jsem jen uvařila zeleninu a rozmixovala a to by jste měly slyšet jak mlaskala 😀 😀 😀 Snědla toho plný talíř, a dovršila to tím, že ho po obědě hodila na zem 😠 Tak jsme bez talíře ☹

ivetah
22. máj 2009

ahojte, nasa slecna zacala teraz po par dnoch trapenia sa so zubkami odmietat maso, tak dnes dostala zemiakovu kasu s cukinou a porom a to jej chutilo 😅 😅
a zajtra sa akurat chystam spravit tu polievku z cervenej sosovice, akurat som to poznala bez cukiny, ale dakujem za napad hanule5, bude to pestrejsie. niekto tam este dava aj celu cibulu.

caira
22. máj 2009

nazdar kocky, tak jsem prave dodelala svickovou pro malou a musim se pochvalit, na to, ze jsem svickovou v zivote nedelala tak to neni zas tak hrozny, akorat jsem tam nedavala celer, jsem na nej alergicka tak s nim nemuzu ani "pracovat" ale i jen z mrkve a petrzele a koreni je dobra, jeste jsem ji dochutila citronem a brusinkovou zavareninou a uvidime co na to rekne mlada dama az ji dostane k veceri...
🙂

kijonkova.k
22. máj 2009

cairo,tak to jsi šikulka,snad bude malé chutnat 😉

My jsme teď dojedli meloun,manžel dnes koupil půlku(90 kč 😠 ),ale byl výborný 😉 a malé moc chutnala ta šťávička z toho.No,už se těším,až bude za normální letní cenu 😉

petka80
22. máj 2009

jééé, na meloun už se taky těším. My už jsme teda taky jednou měli (kolik stál, jsem se radši neptala) a taky byl výbornej......

hanule - díky za recept, bezva tip s tou cuketou. Já dělám něco podobnýho, takovou všehochuť, většinou čočka, mrkev, brambor, ale s cuketou to taky zkusím, někdy příští týden..... 🙂

petka80
22. máj 2009

Ono ty luštěniny jsou tady v Čechách takový dost nepopulární, co? 😉 Ale přitom děsně zdravý a taky levný jídlo.... Jen se to naučit vařit a jíst..... 😅

eppik.m
25. máj 2009

ahoj, k obědu bude pečené maso s bramborem a momentálně Michal zjistil k čemu je příbor, takže pokaď mu nedovolím aby se krmil sám tak ode mně nechce 😀 takže jsme věčně kapánek ušmudlaný 😝

petka80
25. máj 2009

eppiku - přeju pevné nervy 😀 Ale aspoň se to naučí a pak budeš mít pohodu. Moje Anička se taky snaží sama, celkem jí to i jde, ale stačí tak 5 lžiček a konec, takže pak láduju já. Akorát lipánka by asi snědla sama celýho, toho děsně miluje 😉

Včera čočková polívka a absolutní nezájem, takže byla sklenička 😖
Dneska polívka z králíka, zelenina, jáhly a vajíčko, tak jsem zvědavá, co madam na to, ale obvykle jí to chutná, tak snad jo.......

kijonkova.k
25. máj 2009

Ahoj,já jsem dnes dopoledne byla ve městě,takže jsem ráno dala rozmrazit květákovou polívku s vločkama z mrazáku a bylo. 🙂

markytkaaa
25. máj 2009

Tak my máme čerstvý roček ... a co není kašovitý tak nejí 😀
Jako mimo jídlo má chrumky, piškoty, cukrářský piškoty, kousek sýra, rohlík ... ale jakmile má kousínek v jídle, tak se nadavuje a hází mi to.
Takže já většinou vařím takový ty jednobrdový jídla ... maso(kuřecí, králičí, telecí ...) - příloha (kuskus, rýže, brambor, těstovina ...) - zelenina (směs - kukuřice, hrášek, květák, brokolice ....) ... na sračičku

Ale zase si říkám ... neviděla jsem dítě, který se nenaučí na pevnou stravu, no ne? 😀 😀