Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

martas123
29. máj 2009

červená čočka je super 😉 je hned uvařená a nenadýmá. já dělám polívku takto - dám uvařit čočku, brambor, mrkvičku a třeba trochu květáku, uvařím, kápnu oliv olej a na talířku to malé pomačkám. dělám to hodně husté, zatím malé ničím nezahušťuji, max někdy použiju na zahuštění jemné vločky 🙂 a taky jsem zkusila vařit červenou čočku+na kousky mrkev+cuketa, uvařit, trochu česneku a majoránky a k tomu brambory, taky dobré.

kijonkova.k
29. máj 2009

iira,já vařím pro malou pořád zvlášť a pro nás taky.Zatím mi to nevadí a malá by naše jídla stejně nejedla. ☹

My dnes měly brkaši a pangase,jen tak uvařeného ve vodě s kmínem 🙂 Ale zdlabala vše 🙂

A zase dělám medovník,tentokrát to šlo jako po másle.Za chvilku budu mazat a lepit 😉 Zítra jedeme pryč,tak ho budu brát sebou,snad bude všem chutnat 😉

hancas
29. máj 2009

martas----čer,čočku nebo normální???

martas123
29. máj 2009

hancas - červenou 😉

hancas
29. máj 2009

ouky zkusím to je tak na celej pytlík ne????

iira
29. máj 2009

martas-a tu čočku vaříš se vším dohromady?
kijonko-no ja pro ni vařím taky zvlašt ,ale ona toho fakt moc nesni,i když dneska jsem ji dělala květakovy mozeček se všim jako pro dospělaky,jen malinko sole a snědla toho teda požehnaně,pangase měla už taky,uplně jsem na něj zapomela,fakt my dochazeji napady co ji vařit,zase dobrej tip,dneska ji koupim a udělam...

martas123
29. máj 2009

iira - když dělám polévku, tak ju vařím se vším dohromady 😉

iira
29. máj 2009

ja totiž polevku čočkovu nikdy nevařila,varit jsem se naučial až co jsme se skoro manželem spolu,doma jsem ke sporaku nesměla a tak některy jidla vubec neumim a postupně se učim

aviv
29. máj 2009

holky, poraďte jak přežít dovču. Plánujeme týdenní pobyt v penzionu kde není k dispozici kuchyňka, budeme mít jen konvici a ohřívátko na lahve. Průšvih je ten, že malá odmítá jakoukoliv koupenou masozeleninovou přesnídávku. Tak jak to udělat ? Dávat jí z našeho talíře? nebo zkusit už objednat dětské jídlo ? Až pojedem tak jí bude 14 měsíců, myslíte, že se to dá zvládnout? Zkusím jí do tý doby přesvědčit, tuhle už snědla aspon skleničku květáku, ale nevím. Snídaně, ovoce a kaše samosebou není problém, ale co s obědy?

iira
29. máj 2009

no naše mlada ma třeba rada br.kaši a kuře ,a když ji třeba doma předvaříš a pak ohřeješ?Ja myslim že nějake dospělacke jidlo už by mohla a nebo ji nedate vše ,proste jen maso a přilohu ..ale ve 14 měsících si myslim že už vam to zvladne

kijonkova.k
29. máj 2009

Tak u nás by to nešlo,už vidím,jak by malá jedla s náma 😀 Já bych si navařila doma a zavařila do skleniček,jako ovocnou přesnídávku.Tak máš jistotu,že ti to vydrží a nezkazí se a je to uvařené doma.Ale malá skleničky jí,takže to máme dobré. 😉

iira
29. máj 2009

no u nas je to pravě tak že mlada ji to co mi,samo že ne uplně přesně ale aspon podobně,jinak i skleničky jsou u nas dobre ,ty ji taky rada 😀

aviv
29. máj 2009

ovocné přesnídávky jíme i kupované, to není problém a zavařit maso se trochu bojím - nikdy jsem to nedělala a občas čtu takové ty story jak se celá rodina přiotrávila v Chorvatsku doma zavařeným jídlem. Asi budeme vybírat maso, jen mám trošku strach, máme polopenzi v Rakousku tak aby to nebyl samý párek a uzenina, sama ty jejich blafy moc nemusím. Kdyžtak asi někam zajdem, ale chodit na jídlo pro malou každý den, to bychom s easi nedoplatili, to by nás miminkovská starva vyšla dráž než pobyt 😀 . Naštěstí miluje ryby a budeme u jezera, tak budu asi obírat pstruhy a tak 🙂

iira
29. máj 2009

jo zavařim maso jsem taky nikdy nezkoušela a nemam parui jak se to děla,no snad vam to klapne a zvladnete to ok,taky bych si asi delala hlavu ...

aviv
29. máj 2009

já vážně nevím proč odmítá ty kupovaný skleničky - jí z toho jen květák 😠 Ono vůbec jídlo je boj, už vidím jak sebou beru lux, abych vždycky na pokoji uklidila ten svinčík ... 😀 no a v restauraci či kdekoliv na veřejnosti můžeme jíst jen to, co nám chutná

iira
29. máj 2009

je to je u nas to same,jen bez luxu -toho se boji a nevim proč,mužu luxovat jen když je někdo u ni
je to boj to jidlo ,ale zase si řikam že sice papa malo ale papa ,i když dneska toho snedla požehnaně

kinsli
29. máj 2009

Ahojky holky, tak malá dnes měla doslova řravou, když se po odpoledním spánku vzbudila tak jsem jí dala jogurt s přesnídávkou, pak jsme šli shánět boty, když nás to omrzelo tak jsme se stavili za babičkou, tam slupla jahody, pár piškotů, zajedla to segedinem 😀 a aby toho nebylo málo tak když jsme dorazily domů tak to zapila po cca hodině 250 ml mlíčka 😅

Jo jinak holky, nevím jestli je to všude nebo jen u nás, ale vyprodává se v Intersparu sunar a krabice 800g stojí 125,- 😀 😀 😀

kinsli
29. máj 2009

je to do konce května takže už jen přes víkend

martimarti
30. máj 2009

Holky, jak je to s vajíčkem? Může se už od roka celé vejce, a nebo se bílek ještě nedoporučuje?

kinsli
30. máj 2009

vajíčko můžeš celé 🙂

janinininka
30. máj 2009

aviv- a co udělat doma jídlo a zamrazit to, je tam lednice, to snad jo, ne? že bys to tam schovala pár dnů by to mělo vydržet, nebo dát zpátky do mrazáku..nebo to zasterilovat to by bylo vůbec nejlepší a pak to jen vyndáš a ohřeješ 😉 my jedeme v létě na chalupu, ale vařit nebudu, jsou tam kamna- topení na dříví, tomu já neholduju, takže taky koupím skleničky nebo doma uvařím a pak rozmrazím, tam to můžu šoupnout do mrazáku, ale abyste měli vy na dovče 😝

malá dneska papkala rybičku s kašičkou miluje kaši, snědla sklenku a chtěla dál, jenže už nebylo, tak snědla ještě půlku přesnídávky, ke svačině dostane banánek s tou druhou půlkou přesnídávky.
co dáváte k večeři, nějka mi odmítá chleba..takže máme hodně teplý i obědy i večeře, nebo jí když jím já tak jí uždibuju chleba.

na zítra bude mít brambůrky s kuřecím masíčkem a takovou směs zeleninky- květák, listový špenát, ten má ráda a kapusta, tak doufám, že jí to pojede, minule kapustu nějak nechtěla..jo ještě jsem tam dala kousek porku 😉

kinsli
30. máj 2009

Náš dnešní jídelníček:

dnes: 170 ml mléka, 1/2 rohlíku, 3 velké jahody, 3 malá rajčata, svíčková, 4 jahody, rohlík, brambor + pangas, jogurt cca 200 ml, a završila to 250 ml mléka

kinsli
30. máj 2009

Jo ještě bych zapomněla na 2 kornotky od zmrzliny + křupičky 😀

eppik.m
31. máj 2009

ahoj, tak jste mě inspirovali čočkovou polévkou dnes bude k obědu:

Čočková polévka pro 4 osoby:
čočka 100g
brambory 2 střední
baby karotka 250g (mražená)
anglická slanina, párek (spíše pak přidat pro dospěláky) nebo nemusí být vůbec
cibule 1
hladká mouka 1 lžýče
olej
pepř, sůl, bujón, vegeta, ocet ... (dochutit podle uvážení pro dítě)

Přebranou čočku uvaříme ve slané vodě doměkka. Vodu z ní slijeme! (kvůli nadýmání) Na oleji zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme hladkou mouku a uděláme jíšku.. Zředíme ji vodou, osolíme, opepříme ... přidáme baby karotku, brambory (nakrájené párky) a uvaříme doměkka. Pak přidáme čočku, (ochutíme troškou octa) a ještě chvíli povaříme. 😉
😉

denisocka
31. máj 2009

baby,maly mi už 4 den pýta vajičko,doteraz sme malo papali vajička,ale teraz 4.dni po sebe praženicu s 1/2 paradajky a kus papriky, zje to cele - nie je to nejak škodlive tak často? samozrejme,nebudem mu to davať teraz stale

romana.st
31. máj 2009

Kinsli, DEKUJI MOC za info ohledne sunaru!! Dnes jsme zajeli do Intersparu ve Frydku a nakoupili jsme sunary za 125 🙂 Moc diky,usetrili jsme spousty penizek!

kinsli
31. máj 2009

romana.st: Nemáš zač, my jsme jich koupili taky na rok 😀 😀 😀 ( 15 ks )

Holky nepijete někdo Bebu hypoalergení??? Mám tu 4 krabice po 750g 😉 myslím HA3 od ukončeného 10 měsíce.

kinsli
31. máj 2009

Jinak k tomu sunaru, prý ho vyprodávají, protože budou dělat menši balení. Já si myslím, že je to to samé jako měla beba a nutrilon. Kvůli nějakým normám museli upravit složení. My když jsme se narodily tak krabice 750g vyšla na necelé 400,- a teď to samé množství vychází na 465,- 😠 😠

zusma
31. máj 2009

Koukám kinsli,že jsi nakonec sunaru taky neodolala😀 Kacce chutnal?

kinsli
31. máj 2009

zusma: Jo to kdybych věděla. Ten banánový, aby se zlikvidoval dávám do mléka ( 7 odměrek beby + 1 sunaru ) to s chutí vypije, ale fakt i ta jedna odměrka to děsně provoní 😖

Dnes jsme byly vybrakovat 12+ já je tam Lence včera schovala za ty příchuťový a ona je nenašla. Tak koupili Vandě banánový, ona prý pije všechno 😀 😀 😀
Zítra frčím na dovču a spolužačky chlapeček taky pije sunar, tak jsem jí nabrala ty co Lenďa nenašla + co co zbylo tak jsem ještě volala lence jestli nechtějí a ona, že jo 😀 😀
No za ty prachy by byla škoda ho tam nechat 😀 😀 😀

Hlavně, že jsem držka Ti říkala, že jste to tam vybrakovaly a druhý den jsem tam přišla udělat vítr já 😀 😀 😝

No doufám, že mě to bude pít, mám tu ještě jednu obyč bebu tak to pak zkusím míchat 1:1 ze sunarem, abych jí postupně zvykala 😉

Jo madam si normálně vzpomněla, že bude jíst lžičkou sama a již se nenechá nakrmit ani za zlaté prase 😠 😠
s čímž mě vytáčí, protože to pořádně neumí, jídlo je všude ... ale prostě jedině ona sama 😅

zítra musím jít koupit nějakou malou dětskou lžičku, ty obyčejný jsou pro ní dlouhý, tak se jí s tím blbě jí a hlavně má tendenci si nabrat a než s ní doputuje do pusy tak jí obrátí 😅 no bude to asi boj 😀 😀