Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zusma
31. máj 2009

No s tou lžičkou mi to dělá stejně. Když ji má už v ruce,tak ji u pusy otočí obráceně a všechno ji spadne. Ale jí to neva. To jsem zvědavá,zda se to někdy naučí ach jo. A měli tam ještě dnes jakýkoliv sunar? Klidně i s příchutí anebo od 10m? Podle mě to pořád doplňují i když dnes už končí tak nevím. Kdybych se tam náhodou ještě vydala. Jsi mě zase nahlodala😀

kinsli
31. máj 2009

zusma: Měli tam už jen ty 12+ ty jsem vybrala 😝
A pak veškeré s příchutí 😉 těch bylo dost 😉

kinsli
31. máj 2009

zusma: No to já doufám, že na to co nejdřív přijde, nebo, že hlavně pomůže malá lžička, že tu otáčet nebude 😉

kinsli
31. máj 2009

zusma: Od 10m jsem pro změnu vybrala já 😀 😀 😀 včera jsem tam tedy 2 krabice ještě nechala, ale ty už dnes nebyly.

kinsli
31. máj 2009

Zuzi, nešla by jsi se mnou vybrat ty sandálky??? Třeba v pátek 😉
My se z dovči vracíme ve čtvrtek večer.

zusma
31. máj 2009

Já tam dnes mrknu možná ještě jednou a kdyby měli ten od dvou let,tak vezmu ten. Anebo nějakou příchuť. Třeba tomu přijde na chuť nebo jí to naředím.

zusma
31. máj 2009

No klidně můžu. Tak pak napis na mobil nebo ip a domluvíme se🙂

kinsli
31. máj 2009

zusma: Když jsme byli dopoledne my tak ten od 24m neměli ☹ My jsme chtěli původně ten 😉

kinsli
31. máj 2009

To by bylo super, mám asi tutu představu http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3366741
aby byly vysoký a stáhlo jí to pořádně kotník 😉 snad by se pak rozešla dřív 😀
Fakt už bych chtěla, aby chodila, my už teď cca 4.6. polezeme půl roku, to je fakt mazec ☹

zusma
31. máj 2009

Já myslím že odpoledne už nic moc mít nebudou. Maximálně příchuťě který nikdo nechce. No ale hlavně že už nějakou zásobu máme že🙂 a teď to malá přestane pít a můžu si s tím otevřít obchod 😀

zusma
31. máj 2009

Mrkneme do toho fare a na sante. A snad si něco vyberes. Mne malá lezla taky půl roku a rozchodila se az venku když měla na noze pevnou botu.

zusma
31. máj 2009

Ale Kačka má pořád moře času na chůzi. A na rehabilitaci mi říkali že je fakt super že dlouho leze. Je to dobrý na páteř.

kinsli
31. máj 2009

zusma: Vím, že je to dobrý na páteř, ale zase je to fakt nepratický 😅 Když jsi doma tak je to fuk, no ale teď třeba jak jedeme pryč tak tam jsou dlaždičky, jednak bude jako prase a bojím se, aby ještě nenastydla ☹

kinsli
31. máj 2009

Jasně zásoby jsou velký, teď se Niky rozhodne, že mlíčko už nene a Kačka mi hodí na sunar bobek a můžeme to zase pro změnu prodávat 😀 🤐

kinsli
31. máj 2009

tak ten od 12m má fakt dost jiný složení, na krabici píšou, že je pro děti 1-3 roky. Má oproti tomu 10+ betakaroten + myslím jod kvůli zubům, ale to bych řekla, že až tak důležitý není, betakaroten máš v mrkvi a té mají dostatek no a jód je v soli 😉 nebo se dají i koupit přímo pro děti tablety. Jinak v tom 10+ je větší obsah vitamínu. Co jsem koukala tak v té 12+ je vitamín A, to je na růst ne??? Něco mi říká, že v těhu se říkalo, aby vitamíny neobsahovaly moc A, že jsou po tom pak velké děti 😉

kijonkova.k
31. máj 2009

kinsli:vit. A je na oči,ale v těhu se nesmí,protože se pak rodí děti s poruchou a vrozenými vadami očí ☹

kinsli
31. máj 2009

kijonkova.k: Aha 😅 tak to jsem se docela sekla 😅 😅 😅
A co obsahuje vitamín A???

Jinak beby už jsou prodaný 😀 😀 😀 Tak to byla rychlovka 😀

kijonkova.k
31. máj 2009

kinsli,ale měla jsi taky pravdu 😉

http://www.ordinace.cz/clanek/vitamin-a-retinol/

kinsli
31. máj 2009

jo tak A v sunaru je dost na naši spotřebu ( 350-400 ml ) je to 0,25 mg

petka80
1. jún 2009

Teda koukám, co ušetřím peněz, když mi malá odmítá pít UM 😀 Ona táno snídani zapíjí vodou, nechce ani čaj 😔 😀

eppiku - tu vodu z té červené čočky slívat snad ani nemusíš, já to nikdy nedělala a taky o.k. Ale ten recept vypadá dobře, to musím zkusit, já to nějak takhle dělám, ale tak od oka a amatérsky, tak bych se pro jednou mohla držet receptu 🙂

A jak jste se bavily o té dovolené, já myslím, že pokud nejí skleničky, tak holt bude uždibovat od vás (maso, zelenina, brambory, rýže), ono se jeden týden nic nestane, když nebude mít pořádný oběd. Ta moje potvůrka teda skleničky ráda, ale jen ty od Hippu od 9. m. nebo od 1. r. Ono je to trochu přisolený, tak asi proto.

petka80
1. jún 2009

My byli o víkendu pryč, tak jsem akorát včera večer rychle udělala pangase na másle a k tomu brambory a dobrota. Dneska jsem jen rychle vytáhla poslední zamražený vývar a uvařila v něm brokolici, mrkev, hrášek a fazolky a rýži.

kinsli
1. jún 2009

Ahojky holky, no my za hoďku odjíždíme se dovolenkovat 😀 dnes jsem nevařila, Kačka měla se mnou špagety s mletým z jídelny. Na dovolenou beru skleničky 😉 tak se tu mějte a moc toho nenakecejte ať to nedočítám 14 dní 😀 😀 😀

petka80
1. jún 2009

kinsli, tak se mějte hezky 🙂

kijonkova.k
1. jún 2009

kinsli,tak ať máte hezké počasí

zusma
1. jún 2009

Kinsli, tak hezkou dovču! 😵

kinsli
1. jún 2009

děkujeme 😵 😵 😵

zusma: Jukni k nám do diskuze 😉 U nás mají den dětí ( boty za 50% ) perfektně jsme nakoupily 😵 😵 😵

eppik.m
1. jún 2009

petka: já dělám normální čočku 😀 , holky můj syn se mi otočil, přestal jíst a začal spát 😀 už asi týden mi nesnědl oběd a odpoledne spí v kuse i 3 hodiny !!! předtím mi snědl i 300 g a furt neměl dost a spal pouze 30 minut a teď 3 hodiny !!! co vaše dítka měli to taky tak ??????????????????????????????????????????????? dnes jsem mu prodloužila dobu jídla aby měl hlad, bez výsledku řev, tak jsem to do něj narvala i přes ten řev a snědl 200g 😅

pavlina05
1. jún 2009

Epp a co mu to hlavní jídlo dát večer?

Holky, budeme mít brzy rok...poradíte co přidat do jídelníčku? JAko jaké jogurty, lipánek, Tvaroh???¨Zatím jsem čerpala z www.kojeni.net
zeleninu? Ovoce?
díkec
😉

kijonkova.k
2. jún 2009

Pavli,já začala od roku dávat ovocné jogurty,skoro jakékoliv i smetanové.Taky tvaroh-výborný je banán s tučným tvarohem(stačí 2-3 lžičky),lipánka ani pribiňáka malá ještě neměla,nějak nemám proč to kupovat,raději jí dám jogurt.Taky občas udělám puding.Ovoce už všechno,zeleninu taky,syrové sní jen rajče 😉

martinka79
2. jún 2009

u nás změna v jídle, jedině když je vedro a rostli mu stoličkY. Jinak baští o 100péro a spí po obědě 1,5-2,5hodinky. jen je psolední dobou nějak vznětlivý a zuřivý.čeká nás operace a zítra doběry, možná reakce na to co se bude dít. nebo je to palice dubová 😉
já dávám jogurty bílý i ovocný, lipánek už taky měl ovoce azelenina na co má chuť, ovšem tomu ovoci moc nedá. ☹