Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
12. jún 2009

ahojky.
Kinsli - tak pěknou dovču 😉
Eppiku - u vás bylo odstavení na jedničku, Michal si sám řekl, to bylo super 🙂
No já taky pohanku moc nedělám, koukala jsem se a mám loupanou, tak ta bude asi lepší. Házím ji do polívky, hlavně do takových ala bramboračka, tam se to hodí. Jinak taky nevím...... 😒

kijonkova.k
12. jún 2009

Ahoj 😉
Kinsli,taky přeju hezkou dovolenou 😉

Já pohanku ještě nedělala,ale mám jáhly,a ty teda nic moc,malá to nechce,tak zkusím dát později.Dneska nejedla ani tu svíčkovou,asi jen 5 lžiček a konec. ☹

petka80
12. jún 2009

Jáhly nebo jáhlový vločky přidávám většinou do polívky a dobrý. Ty jáhlový vločky přidám jen tak samotný, třeba místo nudlí, to mi moc chutná, a když dávám jáhly, tak k tomu pak většinou ještě zavařím vajíčko rozmíchaný s trochou mouky, pak to v tom není tak poznat 😅
Taky se chystám na jahelník, ale nemůžu se k tomu dokopat... 😒

kijonkova.k
12. jún 2009

jáhlové vločky mám taky a dávám je malé do zeleninových polívek,to je v pohodě,ale celé jáhly ne e 😉

petka80
12. jún 2009

no taky mi přijde, že celé jáhly mají takovou "divnou" chuť 😀 Tak to pak maskuju tím vajíčkem 😉

petka80
12. jún 2009

Když mně malá už nehce ty kaše 😠 , tak se do ní snažím dostat trochu těch "jiných" obilnin takhle - jáhly, ovesný vločky, pohanku...... Prostě má aspoň trošku v polívce 😉

kijonkova.k
12. jún 2009

však jo,já je taky dávám ráda do polívky,hezky se to tím zahustí a je to zdravé a sytější
😉

petka80
12. jún 2009

A ještě mám tip na snídani, dávám teď dost často na chleba lučinu a objevila jsem lučinu "Kostičky". Jsou tam jednotlivé porce zvlášť balené, přijde mi to super, protože jedna je tak akorát a nemusím mít strach, že lučinu nestihnu včas spotřebovat...... No a na to má madam ještě slabou vrstvičku jahodový marmelády Alnatura. Dobrota 🙂 Vše zapíjí vodou, potvůrka moje 😉

jandalinka
12. jún 2009

Ahoj 😉 .Když tu píšete o luštěninách,tak i já se přidám a dávám tip na Hopi přírodní bio polévky.Jsou to takové malé krabičky a nestojí moc.My hlavně kupujeme s Ternu-Coop.Jsou dva druhy a je to směs luštěnin,obilovin a kvalitní sušené zeleniny v kvalitě Bio.Nekupuju to kvůli Bio,taková zastánkyně toho nejsem,ale vyzkoušela jsem dát občas do polévky malé a zahustit a šmakuje nám to nebo z toho udělám kaši. 😉

kijonkova.k
12. jún 2009

petko,tak malá má nejraději na snídani jen máslo,lučinu a žervé moc nechce,občas jí dám taveňák-Apetito,ale to ne moc často,tak ten ještě jakž takž sní.Marmeládu nechce 😉 Dneska měla makovku s máslem,tak to dlabala,ale koupila jsem teď kostičku žervé přírodního,je to bez soli a všeho,tak zítra zkusím 😉

petka80
12. jún 2009

Tak makovka, vánočka a pod., to by jí taky jelo 😀
Samotné máslo ne e, to už jsem si ji moc zhýčkala. Takže tu lučinu sní, když je tam i trochu marmelády, tím líp, taky ještě klasický eidam, no to je tak všechno, pořád to točíme dohromady......

Jandalinko, takže to už je nějaká předpřipravená směs, která se jen uvaří ve vodě? A kde se to kupuje?

jandalinka
12. jún 2009

Je to směs červené čočky,jáhle,vločky apod.a jsou to 3druhy,já viděla zatím jen 2druhy a odzkoušeli jsme...a zrovinka jsem se dívala do spíže a stojí 26,-,150g,a kupuji v Ternu-COOP,ale určitě to má i Globus. 😉

petka80
12. jún 2009

Aha, jsem debil, u nás Coop nemáme, tak jsem nějak nepochopila, že je to obchod 😅
Díky.

kijonkova.k
16. jún 2009

Ahojky,kdepak všechny jste?A co vaříte? 😉

Malá teď měla dva dny po sobě kuřecí polívku s nudlema a zítra jí udělám nějako majdu s bramborama asi. 😉

martinka79
16. jún 2009

my dnes měli přírodní plátky a brambor... hovězí polévku. 🙂 minulý týden sjme byli v nemocnici v NM zvládli jsme vše super.... operaci i narkozu. moc moc ho chválili. 🙂

kijonkova.k
16. jún 2009

Marti a co bylo malému???

eppik.m
16. jún 2009

ahoj, my dnes měli výbornou hráškovou polivčičku (mladý hrášek) s růžičkovou kapustičkou, za hrst ovesných vloček a na zahuštěný brambor 😉

martinka79
16. jún 2009

jel na operaci palečků měl zkrácené šlachy. měla to i dcera dědičná dispozice... ☹

petka80
16. jún 2009

marti, to je mi líto ☹ Tak hlavně že už to máte v pořádku ua sebou.

petka80
16. jún 2009

My dnes bezmasou zdravou rychlovku - do vařící vody jsem dala vařit spařené jáhly, různou zeleninu a trochu červené čočky, ke konci vaření jsem tam vmíchala vajíčko rozšlehané s trochou hladlé mouky. Anička byla spokojená. Jo, a ochutila jsem to bujónem Alnatura a petrželí.

kijonkova.k
17. jún 2009

Ahoj,tak malá dnes nějak neobědvala,měla brambory a omáčku ze zeleniny,ale nechtěla,tak snědla jen pár lžiček.To zase bude hlad,a6 se vzbudí 😉 Ale dopoledne měla acid.mlíčko s rozmixovanou nektarinkou a to byla bašta 😉 Když viděla,že jí to leju do hrníčku,tak si sama sedla do křesla a ukazovala,jako,že už jí to mám dát.Jsem se smála 😉

hancas
17. jún 2009

kijo----acido.mlíko jsem jim jěště nedávala,říkáš bašta třeba na sváču???to tasytí ne???a i snějakým ovocem???orad§§

kijonkova.k
17. jún 2009

hancas,já kupuju plnotučné acid.mlíko,bez příchutě,takže vždycky jí tam namixuju třeba banán nebo jahody,prostě co je doma.Udělám jí takový koktejl(100-120ml kefíru+ ovoce),naliju do hrníčku s pítkem a má super sváču na dopoledne.To plnotučné je hodně husté a moc dobré. 😉 Vyzkoušej 😉

kijonkova.k
17. jún 2009

a kupuju tohle,mají ho v Hypenově i Bille http://www.madeta-velkoobchod.cz/index.php?main...

hancas
17. jún 2009

kij....díky za tip zkusím to doufám že to budou chtít já to nepiju,díky pak napíš co a jak

martinka79
19. jún 2009

kijo taky to zkusím. ale já to pít nebudu fůůůůůůůůůůůůůj 😀

petka80
19. jún 2009

marti, tak to mně to zase děsně chutná 😀 Zato moje slečna by to nepila, už jen ta bílá barva jí je krajně podezřelá...... 😠 😀

Dneska dělám špenátovou polívku, poprvé v životě, tak ne mě myslete 😅

petka80
19. jún 2009

Ještě vám sem hodím recept na omáčku, co jsem teď už několikrát dělala, je moc dobrá.

Dušený králík se zeleninovou omáčkou (6-8 porcí)

1 králík (nebo jiné bílé maso - kuře, krůta)
sůl
cibule
6 stroužků česneku
3 mrkve
2 kedlubny
1 velká brambora
3 řapíky řap. celeru (já jsem dala normální)
oliv. olej

Králíka naporcujeme a osolíme. Zeleninu nakrájíme na kostičky. Rozpálíme olej, zpěníme cibulku, přidáme ostatní zeleninu, zarestujeme. Přidáme maso, opečeme a podlijeme vodou, aby bylo ponořené, přiklopíme a hodinu dusíme.
Maso vyjmeme, zeleninu rozmixujeme na omáčku (nemusíme se už ničím zahušťovat), případně přidáme ještě smetanu.

Pro dospělé můžeme přidat mletý pepř, chilli nebo zázvor.

Dělala jsem to s rýží, tu variantu se smetanou a byla to dobrota, taková jiná svíčková.
Recept je z knížky Fit rodinka (Maria Froydová).

kijonkova.k
19. jún 2009

Ahoj,

petko,to zní dobře.Asi zkusím.Malá teď nějak zlobí s obědama,tak nevím,co zase má.První stolička je venku a teď se klube druhá nahoře,tak asi tohle ☹

petka80
19. jún 2009

hm, zuby, to je děs..... ☹ My zas byly včera na očkování (hexa), tak máme taky takový ukníkaný den, chudinka, je mi jí líto, má i trochu teplotu..... Takže oběd vidím taky bledě. Jinak špenátová polívka, co jsem dělala, je spíš taková špenátová omáčka... Tak jsem k tomu ještě dovařila brambory a přeleju je tím 😅