Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

frog
25. aug 2008

Ahojky.Nehce se mi číst všechny příspěvky nad,ale chci se zeptat co všechno dávate prckoi po roce.jestli třeba syrovou papriku,rajčátko...jaké ovoce...díky

markeeta
25. aug 2008

frog: my sirovou zeleninu bašťíme. Z ovoce snad všechno, pokud nereaguje, a pokud možno, aby to bylo z tvoji krajiny.

sirinka: diky za informaci. Ty jsi matka, takže ty se musíš rozhodnout, co je podle tebe pro tvé dítě nejlepší. Já tě nepřesvědčuju o jehněčím, jako nejlepším masu.

kalo
26. aug 2008

My ještě syrovou zeleninu nezkoušeli dát.../nevím taky,jak by si s ní poradila, když ještě nemáme zoubky 🙂 /. Ale rajče by možná zvládla. Mě to popravdě ještě nenapadlo, protože mi přijde těžká na trávení...ale zkusíme!
......Z ovoce papáme všechno... 😉

petraluk
26. aug 2008

Syrový ovoce baštíme téměř vše, ale zeleninu jsem ještě nezkoušela. Mrkev by určitě neukousnul a třeba papriku bych syrovou nedala, protože je hodně těžká na trávení. Ale třeba oloupaný rajčata mi přijdou v pohodě 😉 Vlastně baštíme salátový okurky i se šlupkou, ty mu docela chutnaj 🙂

med
26. aug 2008

Naše malá jí skoro všechno, co my... samozřejmě méně solené nebo spíš skoro vůbec a nekořeněné. Od té doby, co zjistila, že zuby jsou na kousání, už nevezme do pusy žádnou kaši ani jídlo ze skleniček, což mě docela občas štve, protože musím mít v jedenáct vaříno... Jinak ze syrový zeleniny jíme rajčata, salátovky, mrkev, papriku bych asi zatím nedávala.... Ovoce všechno...
Když bylo nejhůř, dostala dokonce i pizzu šunka sýr... 🙂 A jak jí chutnala! Ale to bylo jen výjimečně 😉

markeeta
26. aug 2008

my jsme davali syrovou mrkvicku skoro hnedka, jak jsme zacali s prikrmama, protoze uz mela dost zubu a bylo to pro ni nove dobrodruzstvi. Potom me kamaradka rekla, ze by deti do 10 mesicu nemeli jist syrovou zeleninu. Červená hovínka měla i po vařené mrkvi.

Pokud jídlo není kořeněné, uzené, zkažené nebo plesnivé, tak už můžou fakt cokoliv.

med:jejda, dneska jsem přemýšlela, že bych mohla udělat někdy baby pizzu. Pokud tam není rajčatový protlak, jen se sýrem, tak by jí to šmakovalo. Už měla i palačinky s marmeládou (neslazenou).

zuz11
7. dec 2008

davidko7 • 1d • Dnes o 10:11
Ahojte,maminy.Tie ktore mate,alebo budete mať pomaly ročne babo,ako vyzera vaš jedalniček?Maly ma vo štvrtok rok a neviem či papa všetko čo ma a hlavne ake množstvo.napr.rohlik a chlebik odmieta.Prosim vas,rozpišete mi v akych časovych intervaloch papaju vaši drobci a hlavne čo a kolko,chcem to pre inšpiraciu 🙂 dakujem

luucia • 1d • Dnes o 10:16
Ahojky, nám sice už rok byl, ale malá jí tak nějak stejně už docela dlouho.

Takže jídelníček vypadá takhle
kolem 7. Nutrilon 270ml
kolem 9. jogurt s ovocem 150g
kolem 11. oběd - maso, zelenina 200g
kolem 15. svačina - ovoce nebo rohlík se sýrem, dětskou šunkou 150g
kolem 17. jablíčko nebo nějaké jiné ovoce
kolem 19. kaše 250ml

Mezi jídly jí občas dávám kukuřičné křupky, rohlík,...

lienka79 • 1d • Dnes o 10:19
nas je sice starsi..ale mozem ti napisat,ako v tom veku vyzeral jeho jedalnicek
6 oo...210 ml mlieko
9 00..mix.ovocie..banan,jabko, hruska, broskyna...niekdy so susienkou...alebo vyziva
13..polievocka,alebo mix masko, ryza,zelenina..bez soli,vo vove
17 00...nejaky sladky rozok,jogurt,chlebik s natierkou, puding....
20..kasa,alebo 210 ml mlieka

davidko7 • 1d • Dnes o 10:23
Tak to som rada,naš jedalniček je podobny,len som mala strach,či nepapa malo na to,že ma rok 🙂 Maly ma 11 kg.Vaši drobci mali kolko v roku?

luucia • 1d • Dnes o 10:29
davidko, Anetka vážila taky 11kg 😉

Malá má bohužel atopický exzém, takže máme výběr jídla malinko omezený 😒

power700 • 1d • Dnes o 10:29
Ahoj, naší malý bude rok příští neděli. Taky jsem se chtěla na toto zeptat, nejsem si jistá, zda jí dávám pestrou a bohatou stravu... 😒 Mně totiž připadá, že jí málo, že prostě nějak nemá potřebu toho sníst víc.

Náš jídelníček vypadá zhruba asi takhle:
kolem 7.30h Hami 3- 200 ml - víc prostě do ní nedostanu a vypadá, že jí to stačí
kolem 10.30h ovoce,sušenka Sunarka nadrobená
kolem 13h oběd - masozelenina 200g
kolem 15.30h svačina jogurt s ovocem nebo chleba s Lučinou
kolem 18h malá svačinka buď ještě trochu jogurtu nebo teď má moc ráda suchý chleba nebo rohlík
kolem 19.30h kaše asi 220 ml

Taky bych byla ráda, kdyby jste mně,děvčátka, poradila, jestli jíme správně a dostatečně. Dětskou šunku jsem ještě nedávala, to už můžu? 😉
Mezi jídly také dávám kukuřičné křupky, ty miluje! 😀
A samozřejmě hodně mezi jídly pije, hlavně ovocné čaje bez cukru.

davidko7 • 1d • Dnes o 10:31
luucia-to mi je luto s tym ekzemom ☹ Ako ste na to prišli?

luucia • 1d • Dnes o 10:31
power, jasně, že už může dětskou šunku, naše malá se po ní může utlouct 😀

Kolik tak vypijou vaše děti za den? Naše malá ted začla hrozně pít, vypije třeba litr čaje 😲

luucia • 1d • Dnes o 10:32
davidko, měla na nožičkách a ručičkách takový suchý místa, tak sme s ní šli na kožní a bylo jasno 😒 ale zatím to sledujem a vypadá, že by jí to mohly zhoršovat jen mandarinky 🙂

power700 • 1d • Dnes o 10:33
luucia, a jakou tu šunku, normálně tu "baby" vepřovou nebo kuřecí dětskou? díky

luucia • 1d • Dnes o 10:34
power, já jí tady u nás kupuju jako dětskou šunku...není solená 😉 myslím, že je vepřová

power700 • 1d • Dnes o 10:35
Malá taky dost pije, ale pořád z flašky, máme "kouzelný" hrneček Avent, ale pořád neumí z něj tahat..Jak jí to mám naučit?

luucia
7. dec 2008

power, to mi povídej..my máme doma asi 5 druhů různých hrnečků a pije jenom z flašky nebo ze sklenice, ale to je úplně mokrá 😝 ..nějak to nehrotím, někdy se to snad naučí 😉

power700
7. dec 2008

luucia, přesně tak, já to taky nehrotím, určitě to příjde samo! 🙂

sassi
7. dec 2008

power, a bola kojená?
lebo niektore deti sa proste z tych hrnčekov z ventilom ťahať nevedia
naš pije z flaše a aj z aventu pije
jemu to nevadí
ale ked mu dam bez ventilku, cely sa pooblieva ☹ a z pohára vobec nehrozí, to by na ceba hned vylial ☹ a už bude mať 2 roky vo februari...

power700
8. dec 2008

sassi,byla, ale jen do 4 měsíců... 😖

luucia
8. dec 2008

To kojení na to asi nemám moc vliv. Moje malá byla kojená 3 měsíce a z hrnečku pít taky nechce 😒 Pro mě je ted důležitější, že vypije hodně z flašky...z hrnečku by nevypila nic 😖

lenkazdenek
8. dec 2008

ahoj holky,tak naše sice pije z hrníčku,ale zas jen z nukáckého tekoucího,zkusila jsem i netekoucí,jelikož s tím hrníčkem pak mává nebop schválně kropí podlahy a z netekoucího se my za boha nenapije 😒

power700
8. dec 2008

taky jsme dostali ten Nuk hrnek, ale malá to spíš okusuje a nepije, ale jak říká luucia, hlavně když aspon pije z té flašky, naše taky pije celkem dost, 3/4 litru taky někdy udělá. 😀

daasik
8. dec 2008

koukam, ze Matej asi pije hodne malo, kojim ho vecer a rano kolem pate hodiny, pres den vypije max 2 dl caje z hrnicku, nekdy ani to ne 😠 jinak jidelnicek:

kolem pate, seste kojeni
osm jogurt s bananem
pul dvanacte obed - vetsinou brambory nebo ryze bud s kurecim nebo krutim masem nebo pangasius, zelenina
kolem treti ovoce, presnidavka
pul sedme vecere- kase nebo chlebik s lucinou a zelenina

ze syrove zeleniny papa oloupana rajcata, okurky, parkrat jsem zkusila nastrouhanou mrkvicku s jablickem, ale moc mu nejela, varena k obedu mu chutna, vic jsem zatim nezkousela
z ovoce banany, jablka, cerveny a zluty meloun, oloupane hroznove vino, ted jsem zkusila i oloupane mandarinky, ty miluje

jake jine ovoce nebo syrovou zeleninu jeste davate? Co ty mandarinky,davate nekdo i neloupane dilky?

daasik
8. dec 2008

jo a detskou sunku mi mudr rikala davat az po tretim roce ...

luucia
8. dec 2008

dětská šunka se doporučuje už od 9. měsíce, ale každýho věc, kdy jí dá 😉

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

lenkazdenek
8. dec 2008

tak já taky čas od času dám dětskou šunku,náš jídelníček
7 hodin 250 sunaru
8:30 chleba s lučinou,džemem,šunkou,pomazánkou a zeleninka do ručky
12:00 oběd (masíčko se zeleninou,hustá polévka,brambory .......-jediné co nejí je rýže tu do ní za nic na světě nedostanu)
15:30 sváča-jogurt,pribináček,přesnídávka
18:30 véča-kaše ,chleba s pomazánkou ,polévka
během dne kus ovoce ,občas piškoty nebo dětská sušenka
ovoce papá nejradši jablíčka,švestičky,hrušky,hroznové víno,banány,zkusily jsmenově i mandariny
Zeleninka okurka nebo paprika,nnbo kus mrkvičky ,rajče jsem zatím nezkoušela 😅

power700
8. dec 2008

holky, tu papriku nebo okurku dáváte syrovou nakrájené na kostičky?

lenkazdenek
8. dec 2008

já dávám okurku na takové špalíčka papriku taky větší kus a dávám syrové

davidko7
8. dec 2008

Baby,a kolko vam zje ročne babo-napr.rohlik,alebo chleba?Lebo moj maly si trikrat odhryzne a koniec ☹
A ešte ake kaše davate na večeru?Poraďte...

davidko7
8. dec 2008

Aj banan-kusoček a potom sa stym hra.žmoli to v rukach....Ma sice 11 kg,ale cely spapa obed a det,vyživu.Ostatne len trošku a hra sa s tym

luucia
9. dec 2008

davdko, naše malá jak kdy...někdy sní i půlku rohlíku 😉 většinou jí to na sváču krájím na kolečka a mažu Lučinou a to sní taky docela dost

kaši, dáváme Sunarku banánovou na dobré sny 😉

lenkazdenek
9. dec 2008

tak u nás je to povětšinou půl nebo celý chleba,banán taky půl nebo celý ,rohlík moc nechce,ale chleba na kostičky to jí jede 😉 a to máme 9 kilo 😅 nechápu kam to dává.
Tak u nás už kaše večer moc nejedou,normálně je plive a chce něco jinho,takže občas má třeba jogurt s rohlíkem,nebo chleba s pomazánkou,3týdně kaši a dáváme buď babylove,nebo Hami nebo Sunarku,pokaždý obměňujem 😉

luucia
9. dec 2008

Holky, jak to děláte, že do prcků večer nacpete tuhou stravu? Anetka je tak vyřízená, že sem ráda, když vypije kaši flaškou 😅

lenkazdenek
9. dec 2008

luci tak u nás se večeří v půl sedmý a spát malá chodí okolo 8 😉

luucia
9. dec 2008

Leni, takže ty krmíš před koupáním? Nebo se nají a ještě si chvíli hraje? My chodíme kolem 19. koupat a pak jíst a to už je fakt hotovson 😅

marinka
9. dec 2008

Luci, Ančka večeří mezi šestou a sedmou a spát jde v deset 😀

lenkazdenek
9. dec 2008

luci my krmíme před koupáním,je totiž malýprasátko,takže bych jí pak mohla koupat znova,takže v půl 7 véča pak večerníček,vykoupat přečíst pohádku a spát

zucha
9. dec 2008

no my sme tiez zacali s tuhymi ranajkami, lenze ked dam malej po zobudeni vela mlieka, tak potom neranajkuje, tak to robim tak, ze dam hned chleba s maslom, alebo aj lekvar a zapije to zarobenym mliekom. A som spokojna.
Veceru davame okolo pol siestej a za hodinu sa ide kupat a potom este UM, ale to uz malo, okolo 120 az 150ml. Niekedy ani to nie