Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
30. jún 2009

vařím většinou z čerstvé,ale z mražené občas taky.Myslím,že je to jedno.Malá má polívky ráda,tak je dělám celkem často 😉

anke
30. jún 2009

kijo: a cim je zahustujes? nechavas to jen vodovy? ja prave moc polivky neumim, jen kureci
😅

kijonkova.k
30. jún 2009

anke,já dělám polívky pro malou hodně husté,ať jí to zasytí,takže zahušťuju bud moukou s vodou nebo teď častěji vločkama(ovesné klasické nebo instantní pohankové mám).Ono to pak spíš je jako kaše než polívka,ale to už záleží na Tobě,jak to zahustíš.Já většinou uvařím zeleninu(mrkev, květák, petržel-třeba),až je uvařená,vytáhnu a rozmačkám vidličkou,vrátím zpátky do té vody,co se to v ní vařilo.Trošku osolím,přidám drcený kmín(ten se ke květákové hodí),když tak přidám vajíčko a zahustím třeba dětskou krupičkou,to malé moc chutná 😉 Jinou zeleninku zase zahustím vločkama,prostě pokaždé má tu polívku trošku jinou 😉

many
30. jún 2009

ahoj holky 🙂
kijonkova - taky jsme zkoušeli Nutrilon banánový a nechce 😝 prostě jen ode mě 😀 zkoušela jsem to podle rad segry,víckrát a neuspěch, ale neva, podle doktorky to stejně není pak potřeba, stačí prý sýry,...

many
30. jún 2009

a polívku - tu vařím zatím tak, že vyvařím 2 kuřecí stehna a zároveň i mrkev, pórek, brokolici a pak si třeba trošku kuřecího vezmu i s brokolící a mrkvičkou na obídek s bramborem a polívky nabouchám na mražák 😀 a musím je trošku mixovat a dám do nich třeba brambor a nudle 😉 a tím je to dost hustý 😉

many
30. jún 2009

a nebo jsem tam taky už dávala i mraženou zeleninu, ale mám špatnou zkušenost, nevím co to bylo za značku a byly tam kusy umělé hmoty 😠 takže předtím než to dám do vody,tak to kus po kusu kontroluju i sestřence se to už stalo

many
30. jún 2009

no zítra chci poprvé udělat toho pangase 😀 mám dobrý recept z netu 😉 dám ho zapéct s rajčaty,česnekem a porkem a bude to s bramborovou kaší,tak snad mu to pojede 😀

jandalinka
30. jún 2009

many:já pokud spěcháme,tak jen pangasius udělám na olivovém oleji na pánvičce,trošku osolím a dám mletý kmín a brambor.kaše nám také moc šmakuje.. 😉

kijonkova.k
30. jún 2009

tak,holky,malá zase sunar nechtěla,tentokrát jsem jí ho dala do klasické flašky s dudlem,ale ani tak ne.Takže bylo poslední kojo a sunar budu zkoušet aspoň ráno ke snídani 😉

eppik.m
30. jún 2009

anke: uvaříš ve slané vodě květák, který rozebereš na růžičky, pak ho pomačkáš nebo nastrouháš a přidáš cca 2-3 vajíčka, 2-3 lžýce hl. mouky aby placičky drželi pohromadě, zakápneš troškou mléka, ochutíš: sůl, vegeta, mletý pepř, 1 stouček česneku, trošku majoránky, kadeřavá vňat z petržele ... pak na pánvi rozehreješ olej a opékáš z obou stran do zlatova, nebo na lívanečníku ... pár kousků uděláš dietních (lehce ochucených) pro dítě a zbytek si ochutíš čím chceš nebo jak jsem psala, já kladu hotové placičky na ubrousek aby se odsál přebyteční tuk ... k tomu br. kaši a Michal mlaskal hlavně když mohl sám ukusovat z placičku, kterou jsem mu dala do ruky 😉
jukni stránky dozadu, tam je několik receptů na polívky a jiné dobrůtky 😉 ....
jani: díky, je to krásny pocit a štěstí, když vidím jak se učí nové věci puclík můj malý, i když si dáva načas ale hlavné je že je zdravý tak tabulky neřeším ...

petka80
30. jún 2009

Kijo, teda, poslední kojo, tak gratuluju k rozhodnutí a ať to jde hladce 😵

Já dělám pangase taky jen tak obyčejně, na másle s trochou koření, co mám po ruce - sůl, kmín, bazalka, oregáno a chutná. Mně teda nejvíc chutná s kořením na ryby od Kotány, ale to malé nedávám, jsou v tom různý divný věci 😅

Jinak k večeři většinou jogurt nějaký ovocný (Choceňský, Florián), tím, že malá nechce UM a kojím jen trošku, tak aby měla dost ml. výrobků. Jinak podle mě se může k večeři dávat cokoliv, co zrovna vašim dětem vyhovuje - kaše, jogurt, polívka, jídlo od oběda, chleba........

Dneska jsem dělala tu koprovku, ale moc se mi nepovedla, bylo to nějaký divný.... 😒 No snědla jsem to já a malá měla hovězí polívku se zeleninou a nudlema. Ta jí naštěstí jela.

petka80
30. jún 2009

eppiku - málem bych zapomněla, taky gratuluju 😵

sisstin
1. júl 2009

tak hlásím pro případné zájemce, že ty polívky od Hami jsou fakt výborný, já teda nepozřu žádnou skleničku, ale ta nudlová polévka s kuřetem a zeleninou je fakt jak domácí 😵

kijonkova.k
1. júl 2009

siss a nejdl by malý i domácí?Když mu tahle taky chutnala? 😉

kijonkova.k
1. júl 2009

Jinak já jsem dnes uvařila jen kuskus a jako omáčku jsem použila skleničku od Hamé s telecím.Měli je teď v Kaufu jen za 12,9Kč,ale malé nechutnají,tak to používám jako omáčku a jak jí to jelo 😉

sisstin
1. júl 2009

kijo: domácí polívky sní, to je jediný domácí jídlo, který akceptuje 😅 takže tu má o víkendech..docela se zlepšilo pečivo, sýry, šunka atd, dokonce snědl celého Brumíka( toho bez náplně), vím, že to není zrovna ideální jídlo pro batole, ale já jsem ráda, že sní aspon něco, každej den ho rozhodně nemá 😉

ale jinak domácí obědy, furt prd prd příjem 😖

kijonkova.k
1. júl 2009

siss,tak to je super,že jí aspoň domácí polívky.Máš mu nechat z víkendu i na týden(v mražáku) a dávat mu tohle.A skleničky třeba jen 3x týdně.Jinak ten brumík bez náplně se dá,ale ten s náplní je fakt humus...sladké,umělé...malá to stejně nechce,občas koupím,ale ona to rozdrolí v ruce,2x kousne a zbytek sní pes 😉 Raději má rohlík nebo obyč.piškot.

sisstin
1. júl 2009

kijonkova: no ten s náplní je fakt humus, já si to jednou koupila v těhu, a letělo to do koše 😝 jemu chutná ten korpus, že se to pěkně rozpouští v puse, rohlík se občas dáví..a piškot nebo sušenku dětskou nejí vůbec 😕 jinak takhle už docela jí i čerstvý ovoce, ale musím mu strkat do pusy pidi kousíčky 😝

kijonkova.k
1. júl 2009

tak hlavně,že děláte takové pokroky,to je super,ne?Prostě asi potřebuje více času a že nejí piškoty a sušenky tím líp.Malá si zase narve všechno do pusy najednou a pak to kolikrát musí vyplivnout,bo by to nespolkla 😉

sisstin
1. júl 2009

jo,zkoušela jsem dát mléčnou rýži od Olmy myslím, a toho se teda ani nedotknul 😝

jakoubka
1. júl 2009

ahoj
Kubajzovi,taky Brumíci nejedou.
Dnes jsem mu udělala trochu prasárničku na oběd,bo mě už dochází inspirace co vařit 😒
Dětské předsmažení rybí filé bez kostí s bramborem,no ale stejně mě to vyplivl,tož jsem mu museladát ty Hipp těstoviny v té plastové krabičce 😅

sisstin
1. júl 2009

jakoubka: hele, a jaký to je? My to teda neměli, ale dle oka mi to přijde naprosto stejný jako třeba ty těstoviny Rigatoni Napoli, akorát to dali do jiný krabičky a osolili cenu 😅

jakoubka
1. júl 2009

siss-no,možná je to i chuťově trochu vylepšený,protože to s klidem pozřu i já,což u sklinek nehrozilo 😝

Skleničky už nekupuji vůbec,jen pro případ nouze tohle 😉

Měli jsme hit na rozhněvankyních a to jesličkovou polévku z MMB,tu snad jedli všechny děcka 🙂

kijonkova.k
1. júl 2009

Tak mléčnou rýži jsem ještě nezkoušela,ale to by jí mohlo chutnat.Já ještě nedala ani slavného Pribiňáka a Lipánka...ne,že bych nějak byla proti tomu,ale na můj vkus je to hrozně malé,Karolínka by snědla tak dva a za ty prachy..... 😠 Raději ji rozmačkám banán,přidám 3 lžičky tvarohu a je to mňamka jak hrom.

kijonkova.k
1. júl 2009

jakouba,tak recept sem,ne??? 😉

jakoubka
1. júl 2009

kijonkova-jdu ho pohledat 😉

sisstin
1. júl 2009

kijonkova: já jsem mu do tý rýže nedala tu příchut, páč ta mi přijde umělá..ale stejně to nejed 😅 Lípánek dávám, ten velký mi přijde teda dost velký( 150g), dávám k snídani 3xtýdně 😉 akorát se mi zdá, že jsem ho tím nák přežrala, páč dřív byl po něm jak divej..a ted teda zas nějaký obří nadšení nejeví 😝

kijonkova.k
1. júl 2009

už jsem to našla 😀 Já dělám tu samou malé,teď jsem to tu i psala včera.Jen dávám ještě kořenovou petržel k mrkvi.Malá to má moc ráda 😀

kijonkova.k
1. júl 2009

A co jinak dáváš ještě na snídani??

sisstin
1. júl 2009

kijonkova: kaši, jogurt nebo Lipánka 😕 pečiva nesní tolik, aby se to dalo považovat za snídani 😅 naštěstí kaší nikdy nepohrdne, spousta dětí ji už nemůže ani vidět 😅